خبر

بورس تا چه زمانی درجا می‌زند؟

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، بازار سهام دو روز ابتدایی معاملاتی سال ۱۴۰۰ را همانطور که انتظار می‌رفت با یک روند نوسانی آغاز کرد.

در روز اول (هفتم فروردین) شاخص کل و شاخص هم‌وزن رشد داشتند. به عقیده کارشناسان رشد حدود دو هزار واحدی شاخص هم‌وزن در کنار رشد نزدیک به دو هزار واحدی شاخص کل، نشان از عملکرد خوب و کمی امیدوار کننده از بورس درابتدای راه سال ۱۴۰۰ است.

اما در روز دوم (هشتم فروردین) شاخص با یک روند نوسانی در ابتدا با افزایش ودر نهایت با افت همراه بود و از طرفی ارزش معاملات بازار نیز نسبت به روز قبل کاهش یافت. کارشناسان معتقدند با توجه به شرایطی که در بازار به وجود آمده بود تعداد زیادی از سهامدارن با مثبت شدن نمادها فرصت را غنیمت می‌شمارند و برای فروش سهم‌های خود اقدام می‌کنند.

مخاطبان آبرند به نقل از تجارت‌نیوز به عملکرد بورس در دو روز ابتدایی واکنش‌هایی داشتند. برخی از مثبت شدن‌های دستوری می‌گویند و برخی از عملکرد بازار همچنان ناراضی هستند.

«این مثلا مثبت بود وای به روز منفی , این دولت در حال اتمام , اعتماد مردم براش مهم نیست , بیشتر به فکر تامین بودجه هست و دست درازی به بورس , باید دولت به فکر بورس باشه و دست حقوقی های بزرگ دولتی و بازارگردان های نوسانگیر رو قطع کنه»

«اکثر نمادها منفی ولی شاخص مثبت , معجزات بورس دستوری همینه , بازار منفی بود شگویا مثبت , بازار مثبت شد اما شگویا منفی»

«همونطوریکه سال گذشته گفتیم کار بورس تمام ! بورس ابزاری بود برای تامین نقدینگی دولت در تحریم ! پول مردم رو گرفت سهام بی ارزش داد دست مردم»

«دستکاری در بازار مشهوده. پول را حقوقیها و همین طور کدهای حقیقی خاص(حقوقی با کد حقیقی) بین صنایع مختلف و شاخص ساز جابجا می کنند و بعد از نوسانگیری از مردم‌بیچاره،شاخص را در یک عدد ثابت نگه می دارند»

تعداد زیادی از سهامداران منتظر مشخص شدن تکلیف دامنه نوسان نامتقارن هستند تا بتوانند بهتر تصمیم‌گیری کنند. برخی از آن‌ها از دامنه نوسان ناراضی و برخی از وجود دامنه نوسان راضی هستند.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند تا مشخص نشدن قیمت واقعی دلار و به ثبات نرسیدن آن و با توجه به انتخابات ریاست جمهوری بازار با یک روند نوسانی به کار خود ادامه می‌دهد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس آبرند به نقل از تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا