ارزهای دیجیتال

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲ تا ۱۸ فروردین)

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

با شناخت بیشتر تکنولوژی بلاکچین و رونق ارزهای دیجیتال، توجه کاربران ایرانی نیز به آنها بیشتر شد و با نبود اطلاعات کافی به زبان فارسی در این زمینه در سال‌های قبل و لزوم حضور سایت‌های خبری در این زمینه سایت‌هایی اطلاع رسانی در زمینه کریپتو در ایران نیز به وجود آمدند. سایت میهن بلاکچین نیز یکی از این رسانه‌ها است. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده‌ای منتشر می‌شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدیدترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع‌آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل می‌توانید نسخه کامل مقاله را در لینک‌های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

مقالات بر حسب بیشترین بازدید مرتب شده‌اند

۱. ۵ کوین حریم خصوصی برتر سال ۲۰۲۱ که هر شخص باید بشناسد

top 5 privacy coins to watch out for in 2021 - بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

کوین‌هایی حریم خصوصی مانند مونرو (XMR) در سال ۲۰۲۱ عملکرد بسیار چشمگیری داشته‌اند. XMR در این سال از کف قیمتی صد دلاری تا ۲۵۰ دلار صعود کرد. ارزهای دیجیتال دیگری مانند PIVX حتی بیشتر از این رشد کردند. با این حال، کوین های حریم خصوصی به نظر می رسد که در سال ۲۰۲۱ با چالش‌هایی رو به رو باشند. از آنجا که صرافی‌های بیشتری تصمیم گرفته‌اند تا با قانون‌گذاران مالی و قوانین حاکم سازگار شوند، کوین‌های حریم خصوصی، از لیست این صرافی‌ها حذف شده‌اند. موضوعی که باعث کاهش قیمت مونرو و سایر کوین‌های حریم خصوصی شده است.

پرایوسی کوین‌ها یا همان کوین حریم خصوصی نوآوری‌های مهمی در صنعت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. این کوین‌ها پس از انجام تراکنش‌ها، هیچ اثری از آن ها باقی نمی‌گذارند. در حقیقت بیشتر معاملات در بلاکچین قابل ردیابی است اما پروتکل‌های مربوط به این کوین‌ها آدرس‌های طرفین معامله را غیرقابل ردیابی می‌کند. برای آشنایی با ۵ کوین برتر سال ۲۰۲۱ این مقاله را از طریق لینک زیر به صورت کامل مطالعه کنید

مطالعه کامل مقاله


۲. هش‌مسک چیست؟ موج جدید درآمد نجومی در قالب توکن‌های NFT

what are hashmasks - بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

هش‌مسک موجی از پروژه‌های NFT است که به تعریف جدیدی از نحوه نگرش ما به کالاهای هنری می‌پردازد. به نظر می‌رسد در دل برخی از این NFTها، با استفاده از کدهای داوینچی پیام‌هایی مخفی گنجانده شده باشد که مقبولیت و محبوبیت زیادی نیز کسب کرده‌اند. احتمالا دلیل این محبوبیت این است که این کالاهای دیجیتال، جزو اولین کالاهایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند خودتان اثر هنری را خلق کنید.

اثر هنری هش‌مسک یک اثر هنری مجازی است که توسط تیمی متشکل از ۷۰ هنرمند از سراسر جهان با مدیریت آزمایشگاه‌های Suum Cuique ساخته شده است. یکی از سازندگان توکن هش‌مسک، که در حال حاضر ترجیح می‌دهد ناشناس باقی بماند، در مصاحبه‌ای با کوین‌دسک اعلام کرد که مسک‌ها از کار هنرمندی به نام ژان میشل باسکیا (Jean-Michel Basquiat) در دهه ۱۹۸۰ الهام گرفته شده‌اند و این موضوع برای کسانیکه با نقاشی‌های دیواری باسکیا آشنا هستند، کاملا واضح است. در یک تعریف کلی، مسک لایه‌ای است که با استفاده از آن می توانیم بر روی یک قسمت خاصی از تصویر، تغییراتی را اعمال کنیم

مطالعه کامل مقاله


۳. ۱۲ سناریو موفقیت و شکست در مورد آینده بیت کوین

the future of bitcoin 12 scenarios from bullish to bearish - بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

کسی نمی‌داند که آینده بیت کوین چگونه خواهد بود؛ نه افراد شکاک، نه طرفدارانش و نه حتی ساتوشی ناکاموتو. هیچ کس نمی‌تواند به طور ۱۰۰ درصد آن را پیش بینی کند. بسیاری از افراد تیزبین در جامعه کریپتو، این عدم قطعیت را پذیرفته‌اند و اعتراف می‌کنند که چیزی از آینده بیت کوین نمی‌دانند.

پس آینده بیت کوین چگونه خواهد بود؟ مثلا به طور خاص در سال ۲۰۳۰ چگونه است؟ این سال را انتخاب کردیم زیرا زمان کافی برای یک تغییر معنادار را دارد اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید هنوز هم آینده دور نیست. کوین دسک (Coindesk) با تعداد زیادی از دارندگان بیت کوین صحبت کرده تا ۱۲ سناریوی بالقوه درباره آینده بیت کوین اعم از خوب یا بد، از شکست قاطعانه تا افزایش تصاعدی قیمت را بررسی کند. برای مطالعه این ۱۲ سناریو می‌توانید این مقاله را از طریق لینک زیر مطالعه کنید

مطالعه کامل مقاله


۴. کارمزد تراکنش در شبکه‌های بلاکچین چگونه محاسبه می‌شود؟

what are blockchain transaction fees - بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

کارمزد تراکنش در شبکه‌های بلاکچین دو هدف اساسی را دنبال می‌کنند؛ آنها به ماینرها یا اعتبارسنج‌ها که به تایید تراکنش‌ها کمک می‌کنند، پاداش می‌دهند و به محافظت از شبکه در برابر حملات اسپم کمک می‌کنند. کارمزد تراکنش بسته به فعالیت شبکه می‌تواند کم یا زیاد باشد. همچنین تراکم بازار می‌توانند در کارمزدهایی که می‌پردازید، تاثیر بگذارند. در حالی که کارمزدهای بالا می‌تواند مانع مقبولیت گسترده بلاکچین شوند و کارمزدهای بسیار پایین می‌توانند نگرانی‌های امنیتی ایجاد کنند.

کارمزد تراکنش از بدو تاسیس تاکنون بخش اساسی اکثر سیستم‌های بلاکچینی بوده و خواهد بود. احتمالا هنگام ارسال، واریز یا برداشت کریپتوها با آن روبرو شده‌اید. اکثر ارزهای دیجیتال به دو دلیل مهم از کارمزد تراکنش استفاده می‌کنند. اول از همه، کارمزدها میزان اسپم را در شبکه کاهش می‌دهند و اجرای حملات در مقیاس گسترده اسپم را پر هزینه می‌کنند. ثانیا، کارمزد تراکنش به عنوان انگیزه‌ای برای کاربران عمل می‌کند که به تایید و اعتبارسنجی تراکنش‌ها کمک می‌کند. به کارمزدها به عنوان پاداش برای کمک به شبکه نگاه کنید.

مطالعه کامل مقاله


۵. معرفی شاخص نرخ بودجه (Funding Rate) برای پیش بینی قیمت بیت کوین

3 reasons why Bitcoin traders keep a close eye on the futures funding rate - بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۱۲
تا ۱۸ فروردین)

معاملات قراردادهای آتی در طی سال گذشته رشد بی‌نظیری داشته است و اثبات این امر از افزایش کل سود آزاد ناشی می‌شود؛ سود آزاد مجموع قراردادهای معوقه است و این رقم در مدت شش ماه از ۳.۹ میلیارد دلار به ۲۱.۵ میلیارد دلار، یعنی افزایش ۴۵۰ درصدی رسیده است. برخی تریدرها فرض می‌کنند که بالا یا پایین بودن نرخ بودجه و افزایش سود آزاد، نشانگر بازار گاوی است، اما این گونه نیست.

قراردادهای دائمی نرخ مشخص شده‌ای دارند که معمولا هر هشت ساعت یک بار، برای اطمینان از ریسک عدم تعادل مبادلاتی اعمال می‌شود. با این که سود آزاد خریدار و فروشنده همواره برابر است، اهرم یا لوریج (Leverage) آنها می‌تواند متفاوت باشد. وقتی خریداران می‌خواهند از لوریج بیشتر استفاده کنند، یعنی کارمزد را نیز پرداخت می‌کنند؛ بنابراین این وضعیت به عنوان گاوی (Bullish) شناخته می‌شود. عکس این قضیه زمانی است که فروشندگان استقراضی از لوریج بیشتری استفاده می‌کنند و در نتیجه، نرخ سرمایه‌گذاری منفی ایجاد می‌شود.

مطالعه کامل مقاله


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا