عمومی

بهترین دلیل برای شروع کسب و کار خودتان؟ بودن کارآفرین به این معناست که هرگز مجبور نباشیم بگوییم “من بازنشسته می شوم” (مگر اینکه شما خواستن)

بهترین دلیل برای شروع کسب و کار خودتان؟ بودن
کارآفرین به این معناست که هرگز مجبور نباشیم بگوییم “من بازنشسته می شوم” (مگر اینکه شما
خواستن)

چند هفته پیش با یک همسایه ۶۷ ساله برخورد کردم. او به تازگی بازنشسته شده بود پس از گذراندن ۴۲ سال با Fortune 500 شرکت. اما معلوم شد که تبریک‌ها درست نیست.

او نمی‌خواست بازنشسته شود. کارش را دوست داشت. او از افرادی که با آنها کار می کرد خوشش می آمد. او حس هدف، معنا، و متعلق.

با این حال در حالی که قوانین تبعیض سنی تصمیم گیری در مورد زمان بازنشستگی را ترک می کند تا کارمند، راه هایی در اطراف آن وجود دارد. کارفرمایش به طرز تحقیرآمیزی روشن کرده بود که زمان رفتن او فرا رسیده است.

بعد از آن روز، من یک دندان شکستم (پیری شدن بد است). به دندانپزشکم زنگ زدم او گفت که مرا به داخل فشار خواهند داد.

همانطور که روی صندلی نشستم، او وارد اتاق شد و به معنای واقعی کلمه دستکشش را مالید. دست ها را کنار هم گذاشتند و فریاد زد: “ها ها! امروز چه چالش خوبی را برای حل کردن من آورده ای؟”

اگرچه از رفتن به دندانپزشک متنفرم — من دندانپزشکم را دوست دارم، اما از هر چیزی که در مورد دندان هایم کار می کند متنفرم – – مجبور شدم لبخند بزنم.

برای او، هر چه چالش بازسازی بزرگتر باشد، بهتر است. پنج دهه بعد، او هنوز عاشق دندانپزشکی است.

البته او فقط چهار روز در هفته کار می کند. تا حدودی به این دلیل است که به کارکنانش روزهای مرخصی بیشتری بدهد، اما همچنین به این دلیل است که می‌تواند جمعه‌ها را به صورت داوطلبانه در یک کلینیک رایگان بگذراند.

چرا بازنشسته نشده است؟ او نمی خواهد. و به عنوان یک کارآفرین، او مجبور نیست. او می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی وقت رفتن یا ماندن است.

پس او می ماند. چون عاشق کار کردن است. زیرا او کار را دوست دارد. زیرا مسئول پذیرش او که مدت‌ها در سن بازنشستگی است به درآمدی که شغل او فراهم می‌کند بستگی دارد.

زیرا دندانپزشک بودن کاری نیست. دندانپزشک بودن به بهترین شکل ممکن هستند.

اما او زمان پدر را می شناسد. شکست ناپذیر است، بنابراین مراقب نشانه ها است. روزی هماهنگی چشم و دست او کاهش می یابد. روزی تیزی ذهنی او کاهش می یابد. روزی چالش بازسازی دندان شکسته بین کانال ریشه و بریج بیش از توان او خواهد بود.

اما این همانطور که آراگورن می‌گوید، این روز نیست.

چون او، بر خلاف همسایه من، تصمیم می گیرد که آن روز چه زمانی برسد.

مطمئناً، کارآفرین بودن به معنای رئیس خود بودن است. کارآفرین بودن همچنین به این معنی است که درآمد شما به طور بالقوه نامحدود است. بیش از حد محدود.

اما کارآفرین بودن همچنین به این معنی است که تصمیم می گیرید چه زمانی می خواهید کنار بروید. یا ساعات کمتری کار کنید. یا بخشی از وقت خود را صرف کارهای دیگر کنید. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که ترک کنید — یا در یک سن خاص، شما را در موقعیت هایی قرار دهد که در نهایت باعث می شود شما بخواهید ترک کنید.

هر چند برای بسیاری از کارآفرینان، بازنشستگی چنین نیست. چیزی که آنها مشتاقانه منتظر آن هستند. بازنشستگی به معنای ترک شغل و زندگی است که آنها دوست دارند.

او کار می کند چون می خواهد.

وقتی عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید، و اینکه چگونه آن را در زندگی‌تان قرار می‌دهید، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که کسی شما را مجبور به توقف کند.

چون این زندگی شماست و باید — تا زمانی که مهارت های شما اجازه می دهد — بتوانید آن را به شیوه خود زندگی کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی