عمومی

بعد از 84 سال، شادترین کارمند جهان 3 را به اشتراک گذاشت قوانین آسان برای یادگیری دوست داشتن کارتان

بعد از ۸۴ سال، شادترین کارمند جهان ۳ را به اشتراک گذاشت
قوانین آسان برای یادگیری دوست داشتن کارتان

می‌خواهید پیدا کنید شادی در کار؟ در اینجا بینشی که به سختی به دست آمده است درباره نحوه انجام آن وجود دارد. در واقع سه بینش.

ابتدا، ما باید زمینه را تنظیم کنیم. داستان ما مدرن است، اما از مدت‌ها قبل شروع شده است: در سال ۱۹۳۸٫

قهرمان ما فقط ۱۴ سال داشت. اواسط رکود بزرگ بود. مادرش به او گفت که وقت آن رسیده که کار پیدا کند و به خانواده کمک کند.

او یکی گرفت: دستیار حمل و نقل در شرکتی به نام Industrias Renaux S.A. او از داشتن این موقعیت خوشحال بود.

  • در طول جنگ جهانی دوم، او ماندگار شد. (او به یک نقش فروش ارتقا یافت.)
  • در طول جنگ سرد، او ماند. (او مدیر فروش شد.)
  • از طریق تحولات سیاسی و تغییرات اجتماعی، او ماندگار شد. (او دورتر سفر کرد و بیش از آنچه تصورش را می کرد، فروخت.)
  • در عصر فضا و طلوع اینترنت، او ماند.

باور کنید یا نه، او هنوز آنجاست.

هفته گذشته، کتاب رکوردهای جهانی گینس اعلام کرد که والتر اورثمان، ۱۰۰ ساله، که بیش از ۸۴ سال است بدون وقفه برای همان شرکت کار می کند، رکورد جدید برای طولانی ترین مدت تصدی در یک کسب و کار.

اجازه دهید مطمئن شوم که این عدد را از دست ندهیم: ۸۴ سال! و رکوردی که او شکست؟ این نیز متعلق به اورتمن بود که چند سال پیش گواهینامه دریافت کرد.

(ظاهراً اگر پس از داشتن سابقه‌ای مانند این، به راه خود ادامه دهید. می‌تواند هر چند وقت یکبار مجدداً تأیید کند تا به مجموعه شما بیفزاید.)

صرف نظر از اینکه ۸۰ سال باشد یا ۸۴ یا هر چند سال باشد. قبل از اینکه اورثمان بالاخره استراحت کند – چه چیزی باعث می شود یک نفر تا این حد در همان شرکت بماند؟

به خصوص اکنون، در بحبوحه ای که ما آن را استعفای بزرگ می نامیم، با میلیون ها نفر در هر ماه (۴٫۵ میلیون نفر) کار خود را ترک می کنند. ماه گذشته، به تنهایی)، چه چیزی باعث می‌شود کسی برای چندین دهه در یک شرکت واحد بماند؟

به گفته اورتمن، این شرکت به سه سال کاهش یافت؟ چیزهای ساده:

  • اول، او این روال را پذیرفت. او می‌توانست — یا به خود یاد داده — از هر لحظه لذت ببرد و در کارش شاد باشد، نه اینکه به زندگی در درازمدت نگاه کند. (او به گینس گفت: “من نه برنامه ریزی زیادی انجام می دهم و نه به فردا اهمیت می دهم. تنها چیزی که برایم مهم است این است که فردا روز دیگری باشد.”) 
  • دوم، او هدف را در کار. به یاد داشته باشید، این چیزی است که او تقریباً به طور تصادفی در سن ۱۴ سالگی کشف کرد. این طور نبود که او به دنبال اشتیاق خود بود و سپس آن را به کار خود تبدیل کرد. درعوض، او معنا را در کار حاضر پیدا کرد.
  • در نهایت، کمی متناقض، او مفهوم تعهد را پذیرفت. او به خود یاد داد که اجازه دهد او را خوشحال کند – وگرنه، چگونه می توانست این مدت طولانی بماند؟ (به قول خودش: «وقتی کاری را که دوست داریم انجام می دهیم، زمان را نمی بینیم.»)

ببین، من می دانم که این فقط یک داستان است. یک نقطه داده واحد در جهان میلیاردی. و به‌عنوان کسی که شغل‌های بیشتری نسبت به من داشته است — و زمانی که به معنای واقعی کلمه ترک یک شغل شش رقمی پس از یک روز — بسیاری از این طرز فکر برای من غریبه است.

اما، تقریباً همه چیز در مورد آن برخلاف آنچه امروز به ما گفته می شود به نظر می رسد: بلندمدت فکر کنید، علایق خود را دنبال کنید، در آغوش بگیرید. تغییر بیش از هر چیز دیگری.

به‌علاوه، اکنون در لحظه‌ای هستیم که واقعاً باید بررسی کنیم که چه چیزی باعث می‌شود کارمندان کارشان را دوست داشته باشند. کار کنید و با آن بمانید این درست است، چه به دنبال شغلی رضایت بخش باشید – یا شاید به دنبال کارمندانی با انگیزه باشید که به شرکت شما بپیوندند و در کنار شما بمانند.

مطمئنم، من شک دارم که بخواهید آنها ۸۰ سال در آنجا بمانند. منظورم این است که در خارج از Orthmann، چه کسی این کار را انجام می دهد؟

با این وجود، ممکن است با این سوال شروع کنم که آیا شغلی که می‌خواهید پر کنید می‌تواند این سه ویژگی کلیدی را ارائه دهد: هدف ، تعهد، و روال.

نیازی نیست که برای ثبت یک رکورد جدید اقدام کنید تا ببینید که آنها ممکن است پرداخت کنند. برای شما نیز خاموش است.

نظرات بیان شده توسط ستون نویسان Inc.com متعلق به خودشان هستند، نه ستون نویسان Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی