خبر

بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ انجام شد

بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ انجام شد

236157 176 - بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ انجام شد

آبرند به نقل از اقتصاد۲۴: سهام شرکت چایناتلکام، دومین اپراتور بزرگ موبایل چین در بورس این کشور عرضه اولیه شد. قیمت هر سهم این شرکت با رشدی ۴۴ درصدی به ۴٫۵ یوان رسید. این عرضه اولیه به عنوان بزرگترین عرضه اولیه جهان در سال ۲۰۲۱ به ثبت رسیده است.

بر اساس اعلام وبسایت چایناتلکام، این شرکت بیش از ۱۱٫۹ میلیارد سهم را در بورس ثبت کرده است. در اولین روز معاملات این سهم در بورس شانگهای، ارزش بازار این شرکت به ۵۴٫۲ میلیارد یوان (۸٫۳۶ میلیارد دلار) رسید.

عرضه چاینا تلکلام موجب شد تا توجه ۲۰ شرکت سرمایه‌گذار استراتژیک نیز به این نماد جلب شود. شرکت‌هایی نظیر هوآوی، DBAPP، بیلی‌بیلی همگی سهام چایناتلکام را خریداری کردند.


بیشتر بخوانید:بورس بازان بخوانند


چایناتلکام که پیش از این در بورس نیویورک نام خود را ثبت کرده بود به دلیل تعلیق در اواخر ژانویه و اتهاماتی که اداره امنیت ملی آمریکا به این شرکت در ماه می‌زد، از فهرست شرکت‌های آماده عرضه این بورس خارج شد.

چایناتلکام در حالی در بورس شانگ‌های عرضه شد که درآمدش در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ رشدی ۲۷ درصدی داشته است. سود خالص این شرکت نیز در نیمه نخست امسال به ۱۷٫۷ میلیارد یوآن رسید. درآمد چایناتلکام هم در نیمه نخست امسال ۲۱۹ میلیارد یوآن ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۳ درصدی داشت.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا