خبر

برکناری مشاور رئیس جمهور کره جنوبی به علت بالابردن اجاره آپارتمانش

برکناری مشاور رئیس جمهور کره جنوبی به علت بالابردن اجاره
آپارتمانش

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه مشاور عالی سیاست اقتصادی خود را به دلیل افزایش قیمت اجاره آپارتمان خود در منطقه مرفه نشین “گانگنام” سئول در میان خشم عمومی نسبت به افزایش سرسام آور قیمت مسکن اخراج کرد.

کیم سانگ جو در ماه ژوئیه دو روز قبل از آنکه قانون سقف ۵ درصدی برای افزایش اجاره بها اعمال شود، اجاره خانه خود را حدود ۱۴ درصد افزایش داده بود.

بر اساس این گزارش، اعمال قانون سقف اجاره بها بخشی از تلاش های دولت کره جنوبی برای حمایت از مستاجران در برابر افزایش غیر منطقی اجاره تصویب شده است.

کیم در یک نشست مطبوعاتی گفت: من بسیار متاسفم که در این زمان سخت که ما باید همه تلاش خود را برای ریشه کن کردن نوسانات املاک و مستغلات انجام دهیم، مردم را ناامید کرده ام.

کیم از زمان روی کار آمدن مون در ماه مه ۲۰۱۷، ابتدا به عنوان رئیس ضد انحصار و سپس مشاور ارشد سیاست اقتصادی، به رئیس جمهور خدمت کرده بود.

رئیس دفتر ریاست جمهوری کره اعلام کرد که کیم جای خود را به لی هو سونگ، دبیر ارشد اقتصادی مون، داده است.

براساس آمار سایت Numbeo، قیمت مسکن در سئول از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است که یکی از سریعترین رشد قیمت ها در جهان محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا