خبر

برنامه هفت کاندید انتخابات برای بورس

برنامه هفت کاندید انتخابات برای بورس

565751 706 - برنامه هفت کاندید انتخابات برای بورس

 

 

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، کارزار انتخابات آغاز شده است و هر یک از کاندیدا‌ها فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. در این میان به طور حتم بازار سرمایه به واسطه تاثیر این بازار بر اقتصاد کشور در صدر اولویت‌های اقتصادی کاندیدا‌ها خواهد بود. این روز‌ها بازار سهام ایران حال خوشی ندارد و شاخص بورس اغلب روز‌ها را را نزولی به پایان برده است و با توجه به سرمایه گذاری بسیاری از مردم در بورس، این بازار موضوعی اثرگذار در انتخابات پیش رو به شمار می‌رود. تمامی نامزد‌ها در سخنان خود به بورس اشاره کرده اند.

کاندیدا‌های حاضر در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری همگی در بخشی از برنامه‌های خود در خصوص بورس صحبت کرده‌اند. از وعده سه روزه برای حل مشکل بورس تا قول ایجاد صندوقی برای جبران زیان سهامداران، وعده‌هایی است که از زبان کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری به گوش رسیده است.

قاضی زاده هاشمی| بازار سهام باید دو طرفه باشد

وعده‌ها و صحبت‌های امیرحسین قاضی زاده هاشمی پیرامون بورس به شرح زیر بوده است:

حذف قیمت گذاری دستوری ثبات را به اقتصاد و بازار سرمایه برمی گرداند.

باید برای ورود شرکت‌ها به بورس و شفافیت آن‌ها مشوق مالیاتی بدهیم.

هر سال در آذرماه در زمان تنظیم بودجه سالیانه بازار سرمایه دچار اختلال می‌شود چرا که مولفه‌های قیمت را دستکاری می‌کنیم.

در حالی که حداقل باید تا ۴ سال مشخص باشد چشم انداز قیمت‌ها چگونه است

بازار سرمایه باید دوطرفه شود و سهامداران بتوانند هم خرید کنند و هم بتوانند بفروشند.

سعید جلیلی| رئیس جمهور باید هنر هماهنگی بین بازار‌ها را داشته باشد

سعید جلیلی نیز طی توئیتی نوشت: اگر می‌خواهید بورس به آرامش برسد باید بین بازار پولی، بیمه و سرمایه هماهنگی ایجاد کنیم. اینجا هنر رییس جمهوری خود را نشان می‌دهد. رییس جمهور باید بین بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس، هم آهنگی ایجاد کند و تدابیری اندیشید که اگر کسی وارد بازار بورس شد، بااطمینان وارد شود.

علیرضا زاکانی| دولت نباید کمر بازار سرمایه را بشکند!

وی گفت: ما در دولت اقدام و اصلاح با گروهی کارشناسانه ثبات را به بازار سرمایه باز می‌گردانیم و بانک باید در خدمت بازار سرمایه قرار گیرد نه اینکه مداخله گر و رقیب این بازار باشد. دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بشکند تا بتوانند از این طریق خود را اداره کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بانکی که به تولید کمک نکند، بهتر است درش بسته شود؛ لذا آنچه که برای ما در بحث بازار سرمایه اهمیت دارد این است که به گونه‌ای سیاستگذاری کنیم تا دولت در بازار سرمایه دخالت نکند و خودش را خرج بازار سرمایه کند نه اینکه بازار سرمایه و مال مردم را خرج خود کند.

محسن رضایی| جبران زیان مالباختگان

محسن رضایی تشکیل صندوق جبران زیان مالباختگان را یکی از برنامه‌های خود در عرصه سر و سامان دادن به بازار بورس دانست و گفت: این صندوق می‌تواند بحشی از مشکلات بازار سرمایه را سر و سامان دهد. از طرف دیگر ما قصد داریم تولید و سرمایه گذاران را به بازار سرمایه وصل کنیم. از این طریق لکوموتیو تولید را به واگن بازار سرمایه وصل می‌کنیم و این بازار را رشد می‌دهیم. ما ارزش سهام را به یک میلیون و ۵۰۰ هزار می‌رسانیم و آن را کم کم افزایش می‌دهیم و از سوی دیگر یک بیمه برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کنیم و سرمایه زیر ۱۰۰ میلیون تومان را بیمه خواهیم کرد، چون شما می‌دانید که ۹۰ درصد سرمایه گذاران سرمایه‌ای زیر ۵۰ میلیون دارند.

سید ابراهیم رییسی / پس انداز و سرمایه گذاری

در سال ۱۴۰۰ با تقویت منابع و اصلاح عملکرد صندوق تثبیت بازار سرمایه، نوسانات بورس مدیریت خواهد شد.

از سال ۱۴۰۱ انتشار اوراق بهادار به طور موثر برای پوشش مخاطره سهامداران خرد آغاز خواهد شد.

از سال ۱۴۰۱ ابزار‌های بازار سرمایه (مانند صندوق‌های سرمایه گذاری ارزی و صندوق‌های سرمایه گذاری طلای آب شده) به منظور حفظ ارزش دارایی‌های مردم (متناسب با نرخ ارز و طلا) ایجاد خواهد شد.

عبدالناصر همتی| بورس از قیمت گذاری دستوری رنج می‌برد

دوستان بورسی مطمئن باشند اگر کسی بتواند بورس را رونق دهد و به سمت شفاف شدن ببرد دولت من خواهد بود.

بورس مشکل ندارد بلکه دخالت‌های سیاسی و ندانم کاری در اجرای برخی تصمیمات در بورس این وضع را به وجود آورد.

اکنون بورس از قیمت گذاری دستوری رنج می‌برد بازار بورس را حتما سامان خواهم داد.

به هر صورت آنچه مسلم است این روز‌ها کاندیدا‌ها برای جلب آرای سهامداران به سمت خود وعده‌هایی را برای رونق بورس می‌دهند، اما باید دید که چه کسی برنامه عملی تری را نسبت به سایر کاندیدا‌ها دارد و تنها به ذکر کلیات بسنده نکرده است.

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا