عمومی

برای نوآوری روز زمین، کسب‌وکارها در حال فکر کردن هستند درباره حلقه‌ها

برای نوآوری روز زمین، کسب‌وکارها در حال فکر کردن هستند
درباره حلقه‌ها

روز زمین در سال ۲۰۲۲ زمان خوبی برای بررسی راه‌هایی است که کسب‌وکارها برای مقابله با چالش تغییرات آب و هوایی پیش می‌روند. در اینجا سه ​​حوزه بزرگ وجود دارد که تأثیر قابل توجه و رو به رشدی در کاهش انتشارات مضر و حفاظت از محیط زیست دارند.

۱٫ اقتصاد دایره ای به جریان اصلی تبدیل می شود

“اقتصاد دایره ای” یک تغییر ساختاری بزرگ است که نیازمند تغییر در طرز فکر و سرمایه گذاری است. به جای استخراج و برداشت، تولید مواد به محصولات، استفاده از محصولات و دور ریختن آنها، به صورت خطی، می‌توانیم به استفاده از همان مواد بارها و بارها به صورت دایره‌ای‌تر ادامه دهیم. اولین مزیت صرفه جویی در هزینه است: مواد استفاده شده تقریباً ارزان تر از مواد اولیه هستند. مورد دوم در دسترس بودن است: مواد زائد به اندازه محصولاتی که ما در حال استفاده از آنها هستیم در دسترس هستند. ما مجبور نیستیم آنها را از یک منطقه جنگی یا یک شریک تجاری ناخوشایند وارد کنیم. سوم، نوآوری است: مواد زائد می توانند مشکلات را به روش های جدید حل کنند.

در اینجا نمونه ای از کاربرد مفهوم اقتصاد دایره ای در تایرها آورده شده است: مواد ضایعاتی تایر را می توان در آسفالت استفاده کرد. آسفالت اصلاح شده و لاستیکی شده به تغییرات دما واکنش بهتری نشان می دهد، چاله های کمتری تولید می کند و آب باران را بهتر از سایر آسفالت ها تخلیه می کند. هم چاله ها و هم تجمع باران می توانند برای رانندگان ناامن باشند. بنابراین لاستیک‌های قدیمی نه تنها می‌توانند کاربرد جدیدی پیدا کنند و از دفن زباله جلوگیری کنند، بلکه می‌توانند رانندگی را ایمن‌تر کنند.

پنجمین گزارش سالانه شکاف دایره ای، که توسط گروهی به نام Circle Economy منتشر شده است، می گوید که تنها ۸٫۶ درصد اقتصاد دایره ای است. یعنی بیش از ۹۰ درصد مواد استخراج شده و استفاده شده دور ریخته می شود. بر اساس این گزارش، با افزایش مصرف، استفاده از مواد در ۵۰ سال تقریباً چهار برابر شده است. این بدان معناست که بیش از ۹۰ درصد مواد استخراج شده و استفاده شده نشان دهنده یک فرصت تجاری است: ابداع بازارهای جدید برای آنها. از زباله ها می توان برای ساخت محصولات جدید، بسته بندی، مصالح ساختمانی و موارد دیگر استفاده کرد.

Accenture اقتصاد دایره ای را فرصت تجاری ۴٫۵ تریلیون دلاری، با انواع روش ها برای تبدیل یک مشکل به منبع.

۲٫ انرژی های تجدیدپذیر در حال رشد است

انرژی های تجدیدپذیر راه درازی را پیموده است، با کاهش قیمت ها، افزایش تعداد مشاغل و پیشرفت در ذخیره سازی باتری که اکنون تکیه بر انرژی مداوم را ممکن می سازد. مهندسان در دانشگاه استنفورد اخیراً سلول های خورشیدی را توسعه داده است که می توانند در شب انرژی تولید کنند از طریق فرآیندی که شامل تفاوت دما است. شرکتی به نام Re-wind از پره های ضایعاتی توربین بادی در پروژه های مهندسی عمران استفاده می کند و راه های خلاقانه ای برای بازیافت آنها پیدا می کند. . بازیافت باتری به سرعت در حال افزایش است و فروش خودروهای برقی پلاگین در ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ تقریباً دو برابر شده است. 

با افزایش قیمت بنزین. و زنجیره‌های تامین در آشفتگی، انتقال کربن‌زدایی نشان‌دهنده یک فرصت اقتصادی است که یادآور تلاش‌های جنگی است: چنین افزایشی در تقاضا می‌تواند اقتصاد را تقویت کند. در واقع، پرزیدنت بایدن از قانون تولید دفاعی استفاده کرده است تا استخراج داخلی مواد مورد نیاز در باتری ها را آغاز کند: لیتیوم، نیکل، کبالت، گرافیت و منگنز. آمریکا به ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی، ارتقاء شبکه، امکانات بازیافت، مواد ارگانیک، جایگزین‌های گوشت نیاز دارد: فهرستی بی‌پایان از محصولات و خدمات جدید برای جهانی کربن‌زدایی.

۳٫ I Sing the Car Electric

یک هفته در جزیره‌ای کوچک با رانندگی یک ماشین برقی برقی از کنار پمپ بنزین‌ها که هر گالن ۴٫۳۲ دلار تبلیغات می‌کند، به ارمغان می‌آورد. مکثی برای تأمل اگر انرژی رایگان بود، مردم می توانستند پول بیشتری را برای غذا خرج کنند. نرخ فقر بلافاصله کاهش می یابد. این جزیره می تواند در نیروگاه های نمک زدایی با انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کند تا منابع کمیاب آب را تامین کند. آب شیرین بیشتر برای کشاورزی مفید خواهد بود.

خورشید و باد آزاد و بی نهایت هستند. سرمایه‌گذاری در نوآوری مورد نیاز برای استقرار این منابع انرژی، هیدروژن و انرژی هسته‌ای، تجارت بسیار منطقی است. همچنین از منظر امنیت ملی استقلال انرژی بسیار منطقی است. آنچه دشوار است، انتقال سرمایه‌گذاری‌ها و حمایت‌های دولتی از صنعت سوخت‌های فسیلی به زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر است. تغییر به راحتی به دست نمی آید، حتی اگر اینقدر منطقی باشد.

از آنجایی که انرژی های تجدید پذیر، وسایل نقلیه الکتریکی، اقتصاد دایره ای و سایر اقدامات پایداری چنین حس تجاری خوبی را ایجاد می کند، سرمایه گذاران به دنبال پول هستند. صندوق های زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) همچنان به جذب سرمایه گذاری های بی سابقه ادامه دادند. ” مورنینگ استار گزارش داد که وجوه پایدار ایالات متحده نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار در سال به دست آورده است که ۳۵ درصد افزایش نسبت به رقم پرآب سال ۲۰۲۰ نشان می دهد. 

روز زمین در ۵۲امین سال خود است. این در زمان افزایش آگاهی در مورد مضرات آلودگی و پس از نشت نفت گسترده در سانتا باربارا در سال ۱۹۶۹ آغاز شد. اما امسال، کلمات پر سر و صدا عبارتند از “سرمایه گذاری”، “کسب و کار” و “نوآوری”. همانطور که زباله ها می توانند از مشکلی به منبع دیگر تبدیل شوند، کسب و کار نیز می تواند از آلوده کننده به مبتکر تبدیل شود.

این چالش در سال ۲۰۲۲ است. و موفقیت یک امکان واقعی است.

نظرات بیان شده در اینجا توسط Inc.com، ستون نویسان خودشان هستند، نه ستون نویسان Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی