کسب و کار

برای شغل بینایی و شنوایی به چه مهارت ها و تحصیلاتی نیاز داریم؟

در این مبحث از مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران آبرند سعی میکنیم در شغل بینایی سنجی و شغل شنوایی سنجی را بررسی کنیم و وظایف و مهارت های مربوط به هر یک را بیان کنیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

در شغل بینایی سنجی اپتومتریستها چشم و سایر قسمتهای سیستم بینایی را معاینه می کنند. آنها همچنین مشکلات بینایی را تشخیص داده و درمان می کنند و بیماری ها، صدمات و سایر اختلالات چشم را مدیریت می کنند. آنها در صورت لزوم عینک یا لنزهای تماسی را تجویز می کنند.

تاریخچه اسناد از جمله شکایت و علائم مربوطه، سلامت چشم، مصرف دارو، تاریخچه پزشکی و خانوادگی، دستیار بینایی فعلی در صورت کاربرد و هرگونه اطلاعات مرتبط دیگر چشمان را با استفاده از مشاهده، عوامل دارویی و ابزارها برای تعیین درک بینایی، هماهنگی و تمرکز بررسی کنید. آزمایشات ممکن است شامل انکسارهای ذهنی، رتینوسکوپی، لنزومتری، معاینه لامپ شکافی، زمینه های بصری، آزمایش دانش آموزان و تحرک و تست عملکرد اشک باشد.

  • در شغل بینایی سنجی براساس معاینه، بیماری ها و ناهنجاری هایی مانند نابینایی رنگ یا گلوکوم را تشخیص دهید. به طور واضح و مستند طرح تشخیص و درمان، از جمله ارجاع، نسخه های درمانی و مدیریت پزشکی طولانی مدت، در نمودار بیماران.
  • دستیاران بینایی مانند لنزهای تماسی و عینک را تجویز و متناسب کنید.
  • جراحی های چشم مانند اصلاح بینایی با لیزر و آب مروارید را انجام داده و مراقبت های قبل و بعد از عمل را انجام دهید.
  • در شغل بینایی سنجی به منظور بهینه‌سازی مراقبت و خدمات بالینی با کیفیت، ارتباط خود را با چشم پزشکی، نوری و پشتیبانی حفظ کنید.
  • هر نوع توانبخشی لازم و بینایی کم بینایی را برای بهبود مسائل بینایی فراهم کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی رشته مهندسی پزشکی

تحصیلات لازم برای شغل بینایی

متقاضیان باید حداقل ۳ سال آموزش پس از دوره دوم را به پایان رسانده باشند. دوره های مورد نیاز شامل رشته های زیست شناسی، شیمی، فیزیک، انگلیسی و ریاضی است. بیشتر دانشجویان قبل از ثبت نام در آزمون دکتری دارای مدرک لیسانس با تأکید بر علوم علوم تجربی یا بیولوژیکی هستند.

متقاضیان برنامه ها همچنین باید آزمون پذیرش اپتومتری، امتحان رایانه ای را بگذرانند که متقاضیان را در چهار زمینه موضوعی آزمایش کند: علم، درک مطلب، فیزیک و استدلال کمی.

برنامه ها ۴ سال طول می کشد. آنها یادگیری در کلاس و تجربه بالینی تحت نظارت را ترکیب می کنند. کار درسی شامل آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، اپتیک، علم بینایی و تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات سیستم بینایی است.

برخی از اپتومتریست ها برای گذراندن آموزش بالینی پیشرفته در منطقه ای که مایل به تخصص در آن هستند، یک سال اقامت می کنند. زمینه های تخصصی برای برنامه های اقامت شامل تمرین خانوادگی، توانبخشی کم بینایی، اپتومتری اطفال یا سالمندان و بیماری چشمی از جمله موارد دیگر است.

شغل شنوایی سنجی

آنچه آنها انجام می دهند: شنوایی سنجان، مشکلات شنوایی، تعادل یا گوش گوش بیمار را تشخیص، مدیریت و درمان می کنند.

محیط کار

بیشتر متخصصین این شغل در مراکز بهداشتی و درمانی مانند مطب پزشکان، کلینیک های شنوایی سنجی و بیمارستان ها فعالیت می کنند. برخی در مدارس یا نواحی مدرسه فعالیت می کنند و بین امکانات تردد می کنند. برخی دیگر در فروشگاه های بهداشت و مراقبت شخصی کار می کنند.

حقوق و دستمزد

دستمزد سالانه متخصصان شنوایی سنجی ۷۷،۶۰۰ دلار است.

چشم انداز

پیش بینی می شود که در ده سال آینده میزان اشتغال شنوایی شناسان ۱۶ درصد رشد خواهد کرد، بسیار سریعتر از میانگین برای همه مشاغل. با این حال، زیرا شغل شنوایی سنجی یک شغل کوچک است، رشد سریع تنها در حدود ۲،۲۰۰ شغل جدید در طی دوره ۱۰ ساله منجر می شود. افزایش جمعیت رونق کودک و افزایش امید به زندگی همچنان به افزایش تقاضا برای اکثر خدمات درمانی ادامه می دهد. از بین رفتن شنوایی و اختلالات تعادل با افزایش سن شیوع بیشتری پیدا می کند، بنابراین پیر شدن جمعیت احتمالاً باعث افزایش تقاضا برای متخصصین شنوایی می شود.

شناسایی و تشخیص زودرس اختلالات شنوایی در نوزادان نیز ممکن است باعث افزایش اشتغال شود. پیشرفت در طراحی سمعک، مانند اندازه کوچکتر و کاهش بازخورد، ممکن است چنین دستگاه هایی را به عنوان ابزاری برای به حداقل رساندن اثرات کم شنوایی جذاب کند این ممکن است به تقاضای بیشتر برای متخصص شنوایی منجر شود.

تحصیلات شغل شنوایی سنجی

شما به یک دکتر درجه شنوایی احتیاج دارید. این معمولاً چهار سال بعد از کسب اولین مدرک لیسانس طول می کشد. انجمن گفتار شنوایی و گفتار آمریکایی  نشان می دهد که تحصیلات تکمیلی یک نامزد باید از یک تمرکز قوی “در هنر و علوم … با دروس مربوط به رشته های زبانشناسی، آوایی، روانشناسی، گفتار و شنوایی، ریاضیات، علوم زیستی، علوم فیزیکی تشکیل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی