عمومیمقالات

برای رسیدن به هدف بزرگ بعدی خود، 10-80-10 را دنبال کنید قانون

برای رسیدن به هدف بزرگ بعدی خود، ۱۰-۸۰-۱۰ را دنبال کنید
قانون

بنابراین شما یک پروژه جدید در ذهن دارید—یک تعهد بزرگ ، تغییر جهت، چیزی که شرکت شما را بر روی نقشه قرار می دهد یا تسلط خود را در بازار تأیید می کند.

و کمی احساس می‌کنید… غرق شده‌اید.

رهبری برای افرادی که دلشان ضعیف است نیست الف>. حتی بعد از این همه سال، یک سرمایه‌گذاری جدید هیجانی و اعصابی را به من می‌دهد. به هر حال چیزهای زیادی در خطر است: پول، زمان و شهرت، از جمله.

قانون ۱۰-۸۰-۱۰

به همین دلیل است که امروز می‌خواهیم چرخه پروژه را بازنگری کنیم، آن را ساده‌سازی کنیم و انرژی خود را روی دوره‌های زمانی متمرکز کنیم که رهبری قوی از همه مهم‌تر است: آغاز و پایان.

من آن را قانون ۱۰-۸۰-۱۰ خودم می نامم. شما ۱۰۰% توجه خود را به شروع و پایان تلاش می‌دهید و به تیم خود اجازه می‌دهید آن را با یک کشش گاه به گاه در میانه‌های طولانی هدایت کند. من این را از “اصل پارتو” اقتباس کرده ام، این ایده که “حدود ۸۰٪ اثرات توسط ۲۰٪ از علل ایجاد می شود.” طبق Intuit.

اصول رهبری ۱۰-۸۰-۸۰

بنابراین بیایید از ابتدا شروع کنیم، جایی که رهبری تیم شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد یا آن را بدون GPS و فقط یک تصور مبهم از جایی که باید برود سرگردان می ماند. برای رسیدن به این موفقیت، آنها به چهار چیز از شما نیاز دارند: چشم انداز، جهت، خلاقیت و توانمندسازی.

Vision

چی میبینید؟ چرا این تعهد مهم است؟ چه کاری می تواند انجام دهد؟ چگونه می تواند برای سازمان یا اهداف بزرگتر آن مفید باشد؟ هر یک از اعضای تیم در کجای معادله قرار می گیرند؟

من بر مورد آخر تأکید می کنم زیرا بسیاری از رهبران نوظهور در ارتباط با دیدگاه خود ایده های خود را مطرح کنند. اگر اعضای تیم نقش خود را ندانند، چگونه می توانند احساس سرمایه گذاری کنند؟ اگر آنها خود را در تصویر بزرگ نمی بینند، چرا باید آن را خریداری کنند؟ به من اعتماد کنید، اگر تیم شما به طور کامل درگیر باشد، پروژه شما جلوتر خواهد رفت.

جهت

هنگامی که بینایی را انتخاب می‌کنید، باید آن را با دستورالعمل‌های مشخص دنبال کنید. اعضای تیم شما می توانند از یک ایده الهام بگیرند، اما از طریق راهنمایی ایمن می شوند. این نیز جایی است که بسیاری از رهبران کوتاه می آیند. آنها چشم انداز دارند اما نمی دانند یا بیان نمی کنند طول می کشد تا به آنجا برسیم.

توماس ادیسون زمانی گفت: “ارزش یک ایده در استفاده از آن است.” اجازه ندهید ایده های شما به طور نامحدود بدون هیچ ابزاری برای واقعی کردن آنها باقی بمانند.

خلاقیت

وقتی می‌گویم برای ارائه جهت، در مورد دستورالعمل‌های گام به گام صحبت نمی‌کنم. به هر حال، این احتمال وجود دارد که شما در قلمروی ناشناخته سرگردان باشید. تیم شما باید مقصد خود را بداند، چه کسی آنها را در هر مرحله هدایت می‌کند، چه مهلت‌هایی را انتظار می‌رود داشته باشند، چه منابعی دارند و چه محدودیت‌هایی (در صورت وجود) تعیین کرده‌اید.

نحوه رسیدن آنها به نقطه پایانی یک مکالمه متفاوت است. اولین مرحله یک پروژه خلاقانه ترین مرحله آن است. اکنون زمان تفکر غیر متعارف است، تا هر وسیله ممکن برای دستیابی به چشم انداز خود را بررسی کنید. هنگامی که به قلب پروژه – ۸۰٪ – وارد شوید، ممکن است خلاقیت مانع پیشرفت شود. اما در آغاز، اجازه دهید تخیل وحشی شود. بهترین ایده ها فقط ظاهر نمی شوند؛ آنها تکامل می یابند. به آنها بال بدهید.

توانمندسازی

رهبرانی که اصرار بر میکرومدیریت به سرعت به دسترسی بیش از حد خود خواهد رسید به کارمندان خود آسیب می رساند.

ابزارهای مورد نیاز را به تیم خود بدهید: مواد، آموزش، تحقیق، زمان و پول. ژنرال جورج اس. اگر به من بنزین کافی می دادند، می توانستم تا برلین بروم!» به کارکنان خود سوخت دهید، سپس از مسیر خارج شوید.

باید اعتراف کنم، این سخت است. من به سختی آموخته ام که تلاش برای نظارت بر تمام جنبه های یک پروژه جدید بسیار دلهره آور، پیچیده و خسته کننده است. در مرحله میانی پروژه، من از مدیر پروژه به رئیس تشویق می‌شوم. این مرحله درهم و برهم است، مملو از شکست‌ها، شکست‌ها و انحراف‌های غیرمنتظره است. من آنجا هستم تا در روحیه تیمم جان بدهم و آنها را تشویق به استقامت کنم.

مرحله نهایی قانون ۱۰-۸۰-۱۰

این ما را به مرحله پایانی پروژه می‌رساند—زمانی که شما، رهبر، دوباره به داخل بپرید، دریچه گاز کامل.

صدای خود را اضافه کنید.

دلیلی وجود دارد که شما رهبر هستید. شما ضربه های سخت را تجربه کرده اید، موفقیت ها را محاسبه کرده اید، از ظهور و سقوط دیگران درس گرفته اید. به پروژه مهر منحصر به فرد خود بدهید. تجربیات شما به شما خرد و بینش داده است تا خلقت را ارتقا دهید.

از مشارکت‌ها قدردانی کنید.

فرصتی برای تمجید و تمجید آشکار از کار همکاران خود بیابید. تأیید شما آنها را تأیید می کند کار کنید، کیفیت کار خود را بهبود بخشید و آنها را تشویق کنید تا در آینده خلاقانه تر فکر کنند.

به دنبال فرصت‌های اضافی باشید.

شما خلقتی را برای یک هدف از پیش تعیین شده ایجاد کرده اید، اما چه کارهای دیگری می توانید با آن انجام دهید؟ در طول سال‌هایی که روی ایجاد درس‌های باشگاه حداکثر تأثیر خود کار می‌کردم، کتابخانه‌ای از ضبط‌های صوتی جمع‌آوری کردم. یک روز یکی از همکاران به ما پیشنهاد داد که ۱۰۰ سخنرانی برترم را بسته بندی کنیم و بفروشیم. اعتراف می کنم، ایده او را مسخره کردم. چه کسی می‌خواهد تا این مدت صدای من را بشنود؟ اما او مرا در غیر این صورت متقاعد کرد و حق با او بود. این مجموعه حدود ۱ میلیون دلار درآمد داشت. شما فقط با دمیدن زندگی در خلقت خود یک در را باز کرده اید. چند دستگیره دیگر را می چرخانید؟ به یاد داشته باشید: هیچ فرصت تجاری هرگز واقعاً از دست نمی رود. اما اگر نتوانید آن را ببینید، رقیب شما مطمئناً آن را پیدا خواهد کرد.

معادله ۱۰-۸۰-۱۰ را در ذهن خود حک کنید و اجازه دهید تلاش بعدی شما را هدایت کند – و ساده کند. با هدایت انرژی خود به شروع و پایان پروژه، مهارت‌های خود را در جایی که مهم هستند متمرکز می‌کنید و زمانی که زمان درخشش تیمتان فرا می‌رسد، آنها را به عقب برمی‌دارید.

این مقاله در ابتدا در دسامبر ۲۰۱۷ منتشر شد مجله SUCCESS و به روز شد. عکس از Jacob Lund/Shutterstock

5959c846eee4b718c488b6b24923f4e8?s=150&d=mp&r=g - برای رسیدن به هدف بزرگ بعدی خود، 10-80-10 را دنبال کنید
قانون

جان سی. ماکسول، کارشناس، سخنران و نویسنده معتبر بین‌المللی که بیش از ۱۸ میلیون کتاب فروخته است، به عنوان سفیر SUCCESS معرفی شد. دکتر ماکسول بنیانگذار EQUIP است، یک سازمان غیرانتفاعی که بیش از ۵ میلیون رهبر را در ۱۲۶ کشور در سراسر جهان آموزش داده است. یک نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و BusinessWeek؛ نویسنده پرفروش، مکسول سه کتاب نوشته است که بیش از یک میلیون نسخه فروخته است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی