خبر

بانک مرکزی چین: افزایش قیمت بیت کوین باعث بالا رفتن علاقه به یوان دیجیتال می‌شود

بانک مرکزی چین: افزایش قیمت بیت کوین باعث بالا رفتن علاقه به
یوان دیجیتال می‌شود

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی،  بانک پیپل چین اعلام کرد افزایش اخیر قیمت بیت کوین می‌تواند یکی از دلایل افزایش علاقه به پروژه یوان دیجیتال در چین باشد. چین استفاده از بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا را ممنوع کرده است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 وانگ ژین، مدیر تحقیقات بانک مرکزی چین گفت علاقه بازار به یوان دیجیتال بسیار زیاد بوده و همه به دقت آن را زیر نظر دارند.

وی گفت: « این مسئله از یک طرف مربوط به بانک‌های مرکزی جهان می‌شود که روز به روز تعداد بیشتری از آنها در توسعه ارزهای داخلی دیجیتال مشارکت دارند و از طرف دیگر این علاقه احتمالاً مربوط به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین می‌شود».

چین در ۲۰۱۴ تحقیقات در مورد یوان دیجیتال خود را به راه انداخت و از طرف دیگر استفاده از تمام ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را ممنوع کرده است. تجارت با ارز مجازی در چین از ۲۰۱۷ در راستای قانون مبارزه با تقلب و پولشویی ممنوع شده است.

 بانک مرکزی چین قصد دارد ارز دیجیتال حکومتی خود را تا بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ آماده کند. این بانک اعلام کرد این ارز مجازی که هیچ  نام رسمی ندارد ولی از آن با عنوان سیستم پرداخت ارز دیجیتال (DCEP) یاد می‌شود، برخی ویژگی‌های مشترک با ارزهای مجازی خواهد داشت.

 پیش‌بینی می‌شود یوان دیجیتال جایگزین پول در گردش در چین شود.  این ارز دیجیتال به شماره تلفن همراه دارندگان متصل می‌شود و نقل و انتقال‌ها توسط یک اپلیکیشن صورت می‌گیرد. کاربران می توانند با گوشی‌های خود پول را بین حساب‌هایشان منتقل کنند مثل زمانی که پول نقد در دست دارند. یوان دیجیتال یک ارز قانونی خواهد بود بنابراین بدون نیاز به واسطه‌گری بانک مبادله می‌شود.

 منبع: خبرگزاری تسنیم۷۱

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا