خبر

بازار با چه شرطی به روند تعادلی برمی‌گردد؟

بازار با چه شرطی به روند تعادلی برمی‌گردد؟

562080 508 - بازار با چه شرطی به روند تعادلی برمی‌گردد؟
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل افت ۱۰ هزار واحدی را ثبت کرد و عمده نماد‌های حاضر در بازار روندی منفی را ثبت کردند. در حال حاضر با ترس فراگیر و هیجانات منفی در بازار مواجه هستیم و همین مساله به خروج نقدینگی و سنگین شدن صف‌های فروش می‌انجامد.

آراد پورکار، تحلیلگر بازار سرمایه درباره شرایط برگشت بازار به روند تعادل گفت: مهمترین نشانه‌ی برگشت بازار، برگشت نفرات قوی و در ادامه وارد شدن پول به صنایع برتر است. ما در بازار سرمایه یک سری فعالین ثابت داریم و به دلیل یک طرفه بودن بازار سرمایه این نفرات پرتفوی سرمایه گذاری خود را در زمان صعود بازار با نماد‌های بورسی و فرابورسی پرپتانسیل می‌بندند و در زمان نزول بازار با صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت. رصد ورود و خروج پول در صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت می‌توانند به ما اولین نشانه‌های برگشت بازار سرمایه را بدهد، ولی در ادامه حتما باید بررسی کنیم که این پول‌های خارج شده از صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثایت وارد صنایع بورسی می‌شوند تا دومین نشانه برگشت بازار را ببینیم.

این کارشناس بازار در بخش دیگری درباره وضعیت برگشت شاخص کل به روند صعودی در سال گذشته گفت: در تاریخ ۲۶ آبان تا ۶ دی ماه ۹۹ که شاهد خروج پول از صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت و ورود به بازار سرمایه بودیم، باعث رشد حدود ۲۶ درصدی شاخص کل و حدود ۵۰ درصدی بعضی نماد‌ها مثل حکشتی شد. پس بررسی این جریانات کمک شایانی در جهت گرفتن نشانه برای برگشت بازار به هر دلیلی به ما می‌کند.

 

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا