عمومی

این 4 افسانه عمومی را بشکنید تا خود را تیز کنید مهارت ها

این ۴ افسانه عمومی را بشکنید تا خود را تیز کنید
مهارت ها

به عنوان مربی عمومی که با مدیران عامل و کسب و کارهای برتر جهانی کار می کند رهبران، من می شنوم که بسیاری از مردم باورهای رایجی را تکرار می کنند که مانع پیشرفت آنها می شود. این افسانه ها محبوب هستند اما اشتباه هستند.

این چهار افسانه عمومی را از ذهن (و دایره لغات) خود پاک کنید. به سرعت اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

افسانه شماره ۱: یک گوینده می تواند بیش از حد تمرین کند

هیچ چیزی به عنوان “زیاد تمرین” وجود ندارد.

به ندرت شنیده ام که یک ورزشکار حرفه ای بگوید تمرین کرده است. برای یک بازی خیلی زیاد است سخنرانی عمومی یک مهارت نیز است . و هر مهارتی را می‌توان با تمرین تقویت کرد.

مدیرانی که به عنوان سخنرانان عمومی مشهور شهرت پیدا کرده‌اند، در تکرارها قرار می‌گیرند. استیو جابز تمرین کرد هر خط، هر حرکت، و هر نسخه نمایشی هفته‌ها قبل از عرضه محصول معروف او.

سخنران عمومی عالی می‌سازند. بدون زحمت به نظر می رسد زیرا آنها برای عالی کردن آن تلاش می کنند.

افسانه شماره ۲: سخنرانان بزرگ “به طور طبیعی استعداد” دارند

اگر معتقدید دیگران استعداد طبیعی برای سخنرانی در جمع دارند، به این معناست که شما این موهبت را ندارید.

واقعیت اینجاست: یک بلندگوی “استعداد” به من نشان دهید، و من فردی را به شما نشان خواهم داد که زمان (معمولا سالها) را به مهارت های خود را تقویت کنند.

افسانه سخنرانان با استعداد رایج است زیرا ما فقط نتایج نهایی یا سخنرانی یا ارائه را می بینیم. آنها را به شهرت رساند ما سال ها فداکاری را که آنها برای ایجاد مهارت های خود انجام دادند، نمی بینیم.

به عنوان مثال، در زمان دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور در حال حاضر سخنرانی معروف “رویا” خود را در پله های یادبود لینکلن ایراد کرد، او پیش از این بیش از ۲۵۰۰ سخنرانی یا خطبه ایراد کرده بود. زمانی که کینگ در کالج بود، ساعت‌ها در اتاق خوابگاه خود به خواندن موعظه‌های واعظان مشهور آن روز با صدای بلند پرداخت. او در تلاش بود تا آهنگ و تحویل آنها را تکرار کند.

سخنران بزرگ ساخته می شوند، نه متولد می شوند.

افسانه شماره ۳: شما هرگز بر ترس از سخنرانی در جمع غلبه نخواهید کرد

این یک افسانه ساده است اگر باور را مجدداً اصلاح کنید، آن را رد کنید.

در حالی که این درست است که تقریباً غیرممکن است که پروانه هایی را که ممکن است قبل از یک سخنرانی یا ارائه، هدف شما نباید از بین بردن ترس به طور کلی باشد. در عوض، سخنرانان بزرگ یاد می‌گیرند که اضطراب خود را مدیریت کنند و آن را به انرژی مثبت تبدیل کنند تا در هنگام فشار، بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

اگر به کیفیت اجرای خود اهمیت می دهید، به احتمال زیاد قبل از اینکه در مقابل تماشاچیان قرار بگیرید، احساس ناراحتی خواهید کرد. اشکالی ندارد، زیرا به سختی می‌توانیم احساس اضطراب کنیم. مردم شناسان می گویند که ما تمایل عمیقی به دوست داشتن داریم، زیرا اجداد اولیه ما که توسط قبایل خود طرد شده بودند، عمر زیادی نداشتند.

من سخنرانان TED، میلیاردرها و مدیران اجرایی را ملاقات کرده ام که زمانی از سخنرانی در جمع وحشت داشتند، اما امروزه به عنوان افراد ارتباطی کاریزماتیک در نظر گرفته می شوند. یک بار دیگر، به صرف وقت و مهمتر از آن، دانستن این است که می توانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

افسانه شماره ۴: صحبت کردن در جمع یک مهارت “نرم” است

اعتراف می کنم که هنوز در حال حذف این عبارت از دایره لغاتم هستم- -و من مربی صحبت کردن هستم.

اگرچه صحبت کردن در جمع به عنوان یک مهارت “نرم” در مکالمات ما ریشه دوانده است، اما سختی آن شواهد نشان می‌دهد که صحبت کردن در جمع مطلوب‌ترین مهارت برای پرورش است.

اولین باری را به یاد می‌آورم که یک سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز مشهور این افسانه را رد کرد. من با جف رالستون، رئیس شرکت seed accelerator Y Combinator (سرمایه گذاران اولیه Airbnb، DoorDash، Reddit و هزاران استارت آپ دیگر) ملاقات کردم. در طول گفتگویمان، من سخنرانی در جمع را یک مهارت نرم نامیدم. رالستون قبل از اینکه سوال را تمام کنم تصحیح کرد. ممکن است آن را «نرم» بنامید. من آن را بنیادی می‌دانم.

نکته رالستون این بود که یک کارآفرین می‌تواند یک ایده عالی داشته باشد، اما اگر بتواند. اگر سرمایه‌گذاران، شرکا و کارمندان بالقوه را متقاعد کنید که به آنها بپیوندند، استارت‌آپ آن‌ها حتی از کار نخواهد افتاد.

ساختمان اعتماد به نفس در سخنرانی در جمع با آنچه به ذهن خود تغذیه می کنید ارتباط زیادی دارد. با شکستن این افسانه های رایج شروع کنید تا افکارتان مانع موفقیت شما نشود.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی