عمومی

این بانکدار سابق به افراد جدید 2 هفته قبل از آنها استراحت می دهد مشاغل خود را شروع کنند

این بانکدار سابق به افراد جدید ۲ هفته قبل از آنها استراحت می دهد
مشاغل خود را شروع کنند

مثل بسیاری از Gen-Yers، آلانا اشتاینبرگ می خواست شغل بعدی اش استرس کمتری داشته باشد. آخرین او فارغ التحصیلی هاروارد با مشاوره ۸۰ ساعته در هفته انجام شد. بنابراین، هنگامی که نزدیک به پایان فرآیند مصاحبه او با SevenRooms، یک استارت آپ فناوری مهمان نوازی در شهر نیویورک، شرکت به او پیشنهاد داد. دو هفته مرخصی استحقاقی قبل از شروع، او به سرعت بالا آمد. اشتاینبرگ که مدت کوتاهی پس از شروع برنامه Fresh Start در ژانویه به عنوان مدیر بازاریابی محصول پیوست، می‌گوید: «پذیرش کار را حتی آسان‌تر کرد. “چیزی که برای من یک نگرانی بزرگ است داشتن زندگی و یک شخص بودن است.”

نگرانی هایی مانند استاینبرگ در شرکت SevenRooms طنین انداز شده است. -بنیانگذار و مدیر اجرایی جوئل مونتانیل، ۳۷ ساله، یک بانکدار سرمایه گذاری سابق که ۱۰۰ ساعت در هفته کار می کرد. از آنجایی که این شرکت در سال ۲۰۲۱ و در حین تغییر کار از محل کار به کار کاملاً از راه دور، به سرعت استخدام شد، او در Fresh Start ابزاری برای برنده شدن در ترانشه های استخدام. بر اساس محاسبات او، چرخه های طولانی استخدام و فرسودگی شغلی برای او هزینه بیشتری خواهد داشت. و تجارت رونق گرفته است: مونتانیل می‌گوید از زمان شروع همه‌گیری، تعداد مهمان‌هایی که از طریق پلتفرم رزرو شده‌اند ۵۱۵ درصد افزایش یافته است.

Fresh Start راهی برای SevenRooms است تا ثابت کند که متعهد به استخدام بهترین‌ها است و به گفته مونتانیل، “سرمایه‌گذاری در آن‌ها بلافاصله از دروازه”. اما برنامه جدید تنها بخشی از تعمیرات اساسی شرکت است. علاوه بر PTO نامحدود، SevenRooms برنامه دیگری به نام ۷R&R دارد که هر کارمند را ملزم می کند که پنج روز متوالی در نیمه اول سال و دوباره در نیمه دوم مرخصی بگیرد. کارمندانی که پنج سال یا بیشتر در سمت خود دارند باید دو برابر این مبلغ را بپذیرند.

اصرار بر روزهای متوالی تغییری حیاتی است که مدیر ارشد اجرایی می کند. پل مک کارتی انتظار دارد که بازی را تغییر دهد. او متوجه شده بود که با وجود PTO نامحدود، بسیاری از کارمندان “یک روز را در اینجا یا آنجا سپری می کنند، اما هرگز از آرامش کامل بهره مند نمی شوند.” با توجه به بازخوردهای مربوط به فرسودگی شغلی از نامزدهای شغلی و کارمندان، او فکر می‌کند که مشکل را کشف کرده است. همه به زمان بیشتری نیاز دارند، اما برای استفاده از آن به تشویق — و پول نیاز دارند.

ایجاد راه حلی که می تواند مفید باشد. مک کارتی می‌گوید که از رفاه کارکنان حمایت کنید، نیاز به پرسیدن یک سوال ساده داشت: “چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا به مردم نشان دهیم که واقعاً می‌خواهیم گوش کنیم؟” شنیدن این که؟ در پایان، شاید بزرگترین دستاورد SevenRooms ایجاد فرهنگی باشد که با ۲۰۰ کارمند خود مانند مردم رفتار کند.

کاوش بیشتر در بهترین شرکت های محل کارgif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - این بانکدار سابق به افراد جدید 2 هفته قبل از آنها استراحت می دهد
مشاغل خود را شروع کنند

از شماره مه/ژوئن ۲۰۲۲ Inc. > مجله

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا