عمومی

ایلان ماسک 20 بار در یک سخنرانی 5 دقیقه ای می گوید “ام”. اینجاست چگونه او می تواند آن را تعمیر کند – و شما هم می توانید

ایلان ماسک ۲۰ بار در یک سخنرانی ۵ دقیقه ای می گوید “ام”. اینجاست
چگونه او می تواند آن را تعمیر کند – و شما هم می توانید

می‌خواهید سخنران عمومی مؤثرتری باشید؟ یک پیام قدرتمند تنها بخشی از معادله است. همچنین این مهم است که واقعا چگونه صحبت می کنید – خیلی سریع یا خیلی آهسته، اینکه آیا بیش از حد از کلمات پرکننده مانند “اوم” و “می دانید”، اینکه آیا با مخاطب (یا دوربین) خود تماس چشمی برقرار می کنید، و چقدر با اعتماد به نفس به نظر می رسید، اهمیت دارد.

برای کمک به شما در بهبود همه این معیارها، استارت آپی به نام Yoodli یک برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کرد که گفتار شما را تجزیه و تحلیل می کند و به شما پیشنهادهایی برای بهبود می دهد. همچنین بازی هایی را ارائه می دهد که برای تقویت مهارت صحبت کردن شما طراحی شده اند. و می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید، چه با آپلود ارائه‌ای که قبلاً ساخته‌اید یا با تمرین زنده در سایت.

به نشان دادن قدرت برنامه‌اش، Yoodli الگوریتم خود را در سخنرانی پنج دقیقه‌ای شروع به کار ایلان ماسک منتشر کرد . او یک نابغه است که قبلاً جهان را از بسیاری جهات تغییر داده است و حتی ممکن است در طرح خود برای استعمار مریخ موفق شود. اما ماسک یک سخنران عمومی شیک نیست. تلو تلو می خورد، زمزمه می کند و حرف هایش را گاهی چهار پنج بار تکرار می کند. خوشبختانه برای او، مشک چنان چهره جذاب و قانع کننده ای است که مردم به هر حال به هر کلمه ای گوش می دهند.

ماسک ممکن است بخواهد مهارت های سخنرانی عمومی خود را بهبود ندهد، اما اکثر ما این کار را انجام می دهیم. ما می توانیم از تحلیل یودلی از سخنرانی ماسک چیزهای زیادی بیاموزیم. در اینجا فقط برخی از مواردی است که پیدا کرد.

۱٫ اعتماد به نفس

یودلی می‌گوید اعتماد به نفس مهمترین ویژگی‌هایی است که در یک سخنرانی اندازه‌گیری می‌کند. این به ماسک امتیاز ۲ از ۵ را برای ارائه سخنرانی خود داد، اگرچه بدیهی است که ماسک شخصیت بسیار مطمئنی دارد.

آنها به مرور زمان اعتماد به نفس را یاد می گیرند و شما هم می توانید. ساده ترین راه برای یادگیری اعتماد به نفس به عنوان یک سخنران، تمرین است. هر زمان که فرصتی پیدا کردید، سخنرانی عمومی را تمرین کنید، و اگر ارائه مهمی دارید، آن را در مقابل آینه، دوستانتان، حیوانات خانگی یا هر سه مورد تمرین کنید. من در جشنواره Elevate در تورنتو ماه آینده یک سخنرانی کلیدی جدید را در مقابل مخاطبان زیادی ارائه خواهم کرد، و شما بهتر است باور کنید که قبل از اینکه روی صحنه بروم بارها آن را تمرین کرده باشم.

۲٫ کلمات پرکننده

طبق الگوریتم یودلی، ماسک در سخنرانی پنج دقیقه ای خود ۲۰ بار “اوه” و ۱۸ بار “اوه” گفت. ، و دو بار “پسندید”. این کلمات پرکننده ۵ درصد از سخنرانی او را اشغال کردند. همه ما از کلمات پرکننده در گفتار عادی روزمره استفاده می کنیم و بیشتر ما (از جمله من) باید سخت تلاش کنیم تا آنها را از سخنرانی خود حذف کنیم. با این حال، ارزش تلاش را دارد، زیرا چیزهای کمی مانند کلمات پرکننده، شما را به عنوان یک سخنران بی تجربه نشان می‌دهند. (به نظر می رسد ماسک مانند بسیاری دیگر از این قاعده مستثنی است.)

ماسک نیز در مجموع از ۳۴ کلمه پرچین. واژه‌های پرچین قدرت آنچه را که می‌گویید با پرچین کردن تضعیف می‌کند – به نظر می‌رسد که از آنچه می‌گویید مطمئن نیستید. یک جمله ساده توصیفی مانند “من معتقدم اقتصاد در سال آینده دوباره به حرکت درخواهد آمد” را با “من به نوعی فکر می کنم که احتمالاً اقتصاد در سال آینده واقعاً بهبود خواهد یافت” مقایسه کنید. می‌توانید تأثیر کلمات پوشش‌دهنده را ببینید.

اگر چیزی را باور دارید، آن را مستقیماً بگویید. اگر مطمئن نیستید، آن را بگویید–اما بدون کلمات پرچین. به عنوان مثال: «شاخص‌های اقتصادی سیگنال‌های متفاوتی را این روزها ارسال می‌کنند که پیش‌بینی آینده را سخت می‌کند، اما من معتقدم که اقتصاد احتمالاً در سال آینده بهبود خواهد یافت.»

۳٫ قدم زدن

ماسک ظاهراً با میانگین ۱۷۲ کلمه در دقیقه صحبت می کند که کمی سریعتر از حد متوسط ​​است. این برنامه توصیه کرد: “کم کردن سرعت را در نظر بگیرید.”

در مورد شما نمی‌دانم، اما آهسته‌کردن سخنرانی‌ام با سرعت مناسب سخت‌ترین بخش سخنرانی در جمع است. من بسیاری از ما زندگی خود را با عجله می گذرانیم. ما سریع فکر می کنیم و از ایده ای به ایده دیگر می پردازیم. اما اگر می‌خواهیم مخاطب به طور کامل آنچه را که می‌گوییم بشنود و درک کند، مهم است که با سرعتی سنجیده صحبت کنیم، معمولاً کمی آهسته‌تر از صحبت‌های روزمره. یودلی توصیه می‌کند سرعت خود را در طول سخنرانی‌تان تغییر دهید، و همچنین مانند ماسک، هر از گاهی مکث کنید، شاید بعد از آن نکته‌ی عالی که بیان کردید یا حکایتی که گفتید.

کاهش سرعت و در صورت لزوم مکث کردن، راه‌های عالی برای اطمینان از اینکه مخاطبان درگیر می‌شوند، مهم‌ترین افکار شما را می‌شنوند و زمان زیادی برای جذب آنها دارند. این کار را به خوبی انجام دهید، و مخاطبان شما به آنچه می گویید گوش خواهند داد و شاید آن را به دل بگیرند. این تمام چیزی است که هر گوینده ای می تواند به آن امیدوار باشد.

مخاطبان رو به رشدی از خوانندگان Inc.com وجود دارند که روزانه یک متن از من دریافت می کنند. یک خرده چالش یا نکته مراقبتی یا انگیزشی. (علاقه مند به پیوستن هستید؟ در اینجا اطلاعات بیشتر و دعوت به یک دوره آزمایشی رایگان طولانی مدت.) بسیاری از آنها کارآفرین یا رهبر تجاری هستند و به من می گویند که سخنرانی عمومی یکی از چالش برانگیزترین بخش های کار اگر شما هم چنین احساسی دارید، نگران نباشید. کمی تمرین و توجه به این سه زمینه، می‌تواند سخنرانی‌های شما را به سخنران بسیار مؤثرتر و قانع‌کننده‌تر تبدیل کند و به مخاطبان شما کمک کند درگیر بمانند – حتی اگر ایلان ماسک نباشید.

عقایدی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی