توریست

ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

آبرند: مجله تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: صنعت گردشگری یکی از منابع مهم کسب درآمد برای کشورها و شهرهایی میباشد به دلیل داشتن منابع برای جذب گردشگر و توریست به این مکانها و اینکه اگر بتوان به طور سازمان داده شده و متمرکز شدن بر روی این موضوع میتواند درآمد زیادی را به ارمغان آورد از این رو بسیاری از مردم در این موضوع سرمایه گذاری میکنند در این قسمت شما را با ۱۶ مورد از ایجاد کسب و کار در گردشگری آشنا خواهیم کرد.

۱٫ رستوران

رستوران‌‌‌‌‌‌داری یک دیگر از حلقه‌‌‌‌‌‌های زنجیر کسب و کارهای موجود در صنعت سفر و گردشگری است. با این‌‌‌‌‌‌که بیشتر گردشگران ترجیح می‌‌‌‌‌‌دهند غذاهایی را بخورند که می‌‌‌‌‌‌شناسند، اما اگر مقداری هم غذای لذیذ محلی در کنار غذایی که در رستوران طبخ می‌‌‌‌شود، گذاشته شود، برایشان خالی از لطف هم نخواهد بود. حقیقت این است که بعضی از گردشگران بر خود واجب می‌‌‌‌‌‌دانند که از غذای لذیذ محلی منطقه‌‌‌‌‌‌ مورد بازدیدشان بچشند. بنابراین، اگر رستوران شما، در شهر گردشگری واقع شده است، حتماً غذای محلی خود را در کنارغذاهای رستوران قرار دهید.

۲٫ راهنمای گردشگران

یکی از کسب و کارهای مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینان می‌‌‌‌‌‌توانند با موفقیت کامل با هزینه کم یا اصلاً بدون هزینه به آن بپردازند راهنمای گردشگری است. برای تضمین موفقیت در این کار تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که مطمئن شوید می‌‌‌‌‌‌توانید به یک یا چند زبان دیگر صحبت کنید. حالا می‌‌‌‌‌‌تواند هر زبانی باشد، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، چینی، پرتغالی، آلمانی. به علاوه این که باید منطقه مورد نظر را به خوبی بشناسید.

هنگامی که از توانایی‌‌‌‌‌‌تان برای ترجمه شفاهی یا هم‌‌‌‌‌‌زمان مطمئن شدید، تنها از شما انتظار می‌‌‌‌‌‌رود به جایی بروید که بتوانید به گردشگران دسترسی داشته باشید. برای این کار می‌‌‌‌‌‌توان از سالن انتظار هتل استفاده کرد (به این منظور بایستی با مدیریت هتل مذاکره کنید) و یا از طریق شرکت‌‌‌‌‌‌های مسافرتی و گردشگری آن‌‌‌‌‌‌ها را پیدا کنید.

shutterstock 354300353 e1521745025490 300x207 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۳٫ هتل و اقامتگاه (متل، مهمانسرا و غیره)

اگر مسافران هنگام بازدید از شهرها، میزبانی برای در اختیار دادن مکانی در مدت اقامتشان نداشته باشند، باید به دنبال مکانی برای اقامت بگردند. بنابراین هتل‌‌‌‌‌‌داری و اقامتگاه‌‌‌‌‌‌ کسب و کار بسیار مهمی است که در شهرهای توریستی مورد نیاز واقع می‌‌‌‌‌‌شود.

در حقیقت پیش از آن که یک گردشگر از شهری بازدید کند، بخشی از جستجوی آن‌‌‌‌‌‌ها در مورد این خواهد بود که چگونه نزدیک‌‌‌‌‌‌ترین هتل و اقامتگاه را در شهر پیدا کنند. حقیقت این است که اگر یک شهر توریستی فاقد هتل‌‌‌‌‌‌ها و اقامتگاه‌‌‌‌‌‌های استاندارد باشد، احتمالاً بازدیدکنندگان (گردشگران) کمتری جذب خواهد کرد. در نتیجه ، به عنوان یک سرمایه‌‌‌‌‌‌گذار اگر به دنبال راه‌‌‌‌‌‌اندازی کسب و کار در حوزه سفر و گردشگری هستید، یکی از گزنیه‌‌‌‌‌‌هایتان سرمایه‌‌‌‌‌‌گذاری در بخش هتل و اقامتگاه است. و حتی بهتر، می‌‌‌‌‌‌توانید بخشی از خانه خود را همراه با جایی برای خواب و صبحانه، به گردشگران برای اقامت عرضه کنید.

247 pool and building 2 300x198 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۴٫ تاکسی و اتوبوس دربستی

تاکسی و اتوبوس دربستی یکی دیگر از ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مرتبط با سفر و گردشگری است که در شهرهای توریستی از رونق بالایی برخوردار است. گردشگران قطعاً ترجیح می‌‌‌‌‌‌دهند برای رفتن از یک جای دیدنی به جای دیگر، با هم باشند؛ و این یعنی تقاضا برای کرایه تاکسی و اتوبوس. همچنین از اتوبوس دربستی می‌‌‌‌‌‌توان برای انتقال آن‌‌‌‌‌‌ها (گردشگران)  از فرودگاه به هتل محل اقامتشان و بالعکس استفاده کرد.  تاکسی نیز برای زوج‌‌‌‌‌‌ها، گروه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سه یا چهار نفره مناسب است.

۵٫ اجاره وسایل نقلیه
اجاره وسایل نقلیه نیز یکی دیگر از کسب و کارهای مرتبط با سفر و گردشگری است؛ که در شهرهای توریستی از موفقیت و سود بالایی برخوردار است. چندین نوع وسیله برای اجاره دادن به گردشگران هنگام بازدیدشان از مکان‌‌‌‌‌‌های دیدنی وجود دارد از قبیل اتومبیل، اسکوتر، قایق پر سرعت، قایق‌‌‌‌‌‌های کشیده وبلند (کانو) و حتی اسب، الاغ، و شتر. مهم این است که در بازار تحقیق کنید و بفهمید گردشگران ممکن است به چه چیزی در یک شهر توریستی نیاز پیدا کنند؛ که نمی‌‌‌‌‌‌توانند با خود بیاورند. هنگامی که در ذهنتان به وسایل احتمالی مورد نیاز گردشگران رسیدید، تنها باید از آن وسیله به تعداد کافی خریداری کرده و کسب و کارتان را در جایی قرار دهید که در معرض دید گردشگران باشد

mykonos rentacar heroimage 3 300x175 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۶٫ عکاسی
عکاسی در زنجیره کسب و کار در صنعت سفر و گردشگری، یک حرفه کوچک و جمع و جور تلقی می‌‌‌‌‌‌شود. با این که بیشتر گردشگران هنگام سفر برای ثبت لحظات و جاهای دیدنی هر چند به طور غیر حرفه‌‌‌‌‌‌ای، دوربینشان همراهشان است، اما اگر گزینه عکاس حرفه‌‌‌‌‌‌ای را داشته باشند، با آغوش باز از آن استقبال می‌‌‌‌‌‌کنند. پس یکی از ایده‌‌‌‌‌‌های کسب و کار که برای شهرهای توریستی مناسب است، عکاسی می‌‌‌‌‌‌باشد. اگر عکاس حرفه‌‌‌‌‌‌ای هستید، و در شهر توریستی زندگی می‌‌‌‌‌‌کنید، می‌‌‌‌‌‌توانید به فکر شروع حرفه عکاسی خودتان باشید؛ و یا با یک شرکت مسافرتی‌‌‌‌گردشگری همکاری کرده و تبدیل به یکی از عکاسان رسمی‌‌‌‌‌‌شان شوید.
۷٫ سوغاتی ‌‌‌‌‌‌فروشی
مغازه سوغاتی‌‌‌‌‌‌فروشی هم یکی دیگر از ایده‌‌‌‌‌‌های کسب و کار در سفر و گردشگری است که در تمامی شهرهای توریستی بسیار سودآور است. بسیاری از بازدیدکنندگان ترجیح می‌‌‌‌‌‌دهند که صنایع‌‌‌‌‌‌دستی محلی، هدیای منحصر به فرد یا لباس‌‌‌‌‌‌های محلی و چیزهای دیگر به عنوان یادگاری از یک شهر توریستی بخرند. در نتیجه اگر به دنبال راه‌‌‌‌‌‌اندازی یک کسب و کار در حوزه سفر و گردشگری در یک شهر توریستی هستید، باز کردن یک مغازه سوغاتی‌‌‌‌‌‌فروشی که در آن صنایع‌‌‌‌‌‌دستی، البسه محلی و سایر چیزها به فروش می‌‌‌‌‌‌رسد ایده خوبی به نظر می‌‌‌‌‌‌رسد. فقط مطمئن شوید که مغازه‌‌‌‌‌‌تان در موقعیت مکانی خوبی قرار دارد و نیز ظاهری جذاب دارد.

csm 1440 Medium WW189977 Souvenir Haendler Korallen  c  WWF dd6c73046e 300x169 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۸٫ خدمات تحویل بار
یکی دیگر از کسب و کارهای حوزه سفر و گردشگری که کارآفرینان می‌‌‌‌‌‌توانند به فکر راه‌‌‌‌‌‌اندازی آن در این صنعت باشند، خدمات تحویل بار است. این کسب وکار تلاش می‌‌‌‌‌‌کند تا دردسرهای موجود در بخش نوار نقاله حمل بار و بررسی‌‌‌‌‌‌های امنیتی از وسایل را از بین ببرد. در حقیقت خدمات تحویل بار مسیر اضافی را برای رساندن بار به مشتریان می‌‌‌‌‌‌رود. تمام کاری که مشتریان باید انجام دهند این است که لباس‌‌‌‌‌‌ها و سایر متعلقاتشان را در چمدانشان جای دهند. وظیفه شرکت تحویل بار، بردن و انبار کردن آن‌‌‌‌‌‌ها به نمایندگی از مسافران است. همچنین این شرکت کمک می‌‌‌‌‌‌کند تا صاحب چمدان محتویات داخل چمدانشان را به صورت آنلاین با محتویات درون چمدان‌‌‌‌‌‌های سفرهای دیگرشان مقایسه کنند.
۹٫کافه
کافه‌‌‌‌‌‌داری یکی دیگر از ایده‌‌‌‌‌‌های کسب و کار است که یک کارآفرین به منظور کسب درآمد در صنعت سفر و گردشگری می‌‌‌‌‌‌تواند به فکر راه‌‌‌‌‌‌اندازی‌‌‌‌‌‌ آن باشد. در حقیقت به سختی می‌‌‌‌‌‌توان فرودگاهی را بدون کافه پیدا کرد. حقیقت این است که داشتن کافه در شهر توریستی، به خوبی جواب می‌‌‌‌‌‌دهد. بنابراین اگر به دنبال راه‌‌‌‌‌‌اندازی کسب و کار در حوزه سفر و گردشگری هستید، در صورت داشتن فرصت مناسب، می‌‌‌‌‌‌توانید به باز کردن یک کافی‌‌‌‌‌‌شاپ در داخل یا اطراف فرودگاه‌‌‌‌‌‌ها فکر کنید. در این نوع کسب وکار موقعیت جغرافیایی حرف اول را می‌‌‌‌‌‌زند، مگر این‌‌‌‌‌‌که بخواهید یک کافی‌‌‌‌‌‌شاپ سیار راه‌‌‌‌‌‌اندازی کنید.

cafe03 300x192 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۱۰ خدمات استقبال راه‌‌‌‌‌‌اندازی کنید
یکی دیگر از کسب و کارهای آسان مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که به دنبال شروع یک حرفه در این صنعت هستند بایستی به آن توجه کنند ، خدمات استقبال است. این کسب و کار شامل استقبال از گردشگر هنگام ورود به یک شهر توریستی و سپس ارائه اطلاعات و البته بسته‌‌‌‌‌‌هایی حاوی کوپن و نمونه‌‌‌‌‌‌کار از کسب‌‌‌‌‌‌ وکارهای محلی و سایر فرصت‌‌‌‌‌‌های موجود در این شهر است. این مورد یکی از آن کسب و کارهایی است که کارآفرینان با اندکی سرمایه یا حتی بدون سرمایه اولیه می‌‌‌‌‌‌توانند شروع کنند. در نتیجه اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید کاری را شروع کنید، خدمات استقبال را در نظر بگیرید. راه جالبی برای پول درآوردن است.

بیشتر بخوانید: رشد کسب و کار با بررسی چند نکته مهم

۱۱٫ خدمات ترجمه

خدمات ترجمه یکی دیگر از کسب وکارهای سودآور و پررونق است که یک کارآفرین می‌‌‌‌‌‌تواند در این صنعت آغاز کند. تمام چیزی که برای راه‌‌‌‌‌‌اندازی موفقیت‌‌‌‌‌‌آمیز این نوع کسب وکار مورد نیاز است، توانایی صحبت کردن به یک یا چند زبان خارجی مثل انگلیسی، اسپانیایی، چینی، پرتغالی، آلمانی و البته زبان محلی است.

پس اگر به دنبال کسب درآمد از زنجیره کسب وکارهای موجود در صنعت سفر و گردشگری هستید، بایستی راه‌‌‌‌‌‌اندازی خدمات ترجمه را در نظر داشته باشید. مزیتی که این کار دارد این است که می‌‌‌‌‌‌توانید آن را با سرمایه اولیه اندک و یا بدون آن آغاز کنید

Businessman handshake 1990x800 1 300x121 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

۱۲٫ خدمات کرایه لیموزین
دیگر کسب وکار مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که می‌‌‌‌‌‌خواهند در این صنعت شروع به کار کنند، خدمات کرایه لیموزین است. این کار شامل در دسترس قراردادن لیموزین به گردشگران برای حمل و نقل است. در بیشتر موارد، سلبریتی‌‌‌‌‌‌ها مشتری عمده این نوع کسب و کار هستند. پس اگر به دنبال شروع یک کسب وکار در صنعت سفر و گردشگری هستید، یکی از گزینه‌‌‌‌‌‌هایتان خدمات کرایه لیموزین است. همچنین می‌‌‌‌‌‌توانید سایر اتومبیل‌‌‌‌‌‌های کم‌‌‌‌‌‌یاب و لوکس را به ناوگان اتومبیل خود اضافه کنید.
۱۳٫ماشین لباسشوییِ در‌‌‌‌‌‌اختیار

کسب و کار ماشین لباسشویی دراختیار یکی دیگر از راه‌‌‌‌‌‌های کسب درآمد در زنجیره صنعت سفر و گردشگری است که کارآفرینان می‌‌‌‌‌‌توانند برای راه‌‌‌‌‌‌اندازی یک کسب و کار به آن فکر کنند. همان‌‌‌‌‌‌طور که از نامش پیداست؛ لباسشویی در اختیار، لباسشویی یا شست‌‌‌‌‌‌وشوی سکه‌‌‌‌‌‌ای و یا ماشین‌‌‌‌‌‌ لباسشویی، تجهیزاتی است که مردم به کمک آن می توانند شخصاً لباس‌‌‌‌‌‌های خود را بشویند و خشک کنند. در اصل مشتریان خودشان برای شستن لباس‌‌‌‌‌‌ها دست به کار می‌‌‌‌‌‌شوند اما برای استفاده از تجهیزات لباسشویی هزینه پرداخت می‌‌‌‌‌‌کنند.

اگرچه می‌‌‌‌‌‌توان گفت که در صنعت شستشوی لباس هم اکنون رقابت وجود دارد، اما به هیچ وجه جلوی کارآفرینانی را که آن‌‌‌‌‌‌قدر خلاق هستند که بتوانند در این صنعت پیشی بگیرند، نمی‌‌‌‌‌‌گیرد. این کسب وکار زمانی رونق فراوان دارد که در منطقه گردشگرپذیر واقع شده باشد. هیچ شکی در این نیست که یک شهر شلوغ با جمعیت رو به رشد برای کرایه تجهیزات شستشو بسیار مناسب است.

Coin Operated Laundry Equipment 300x200 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

ماشین لباسشویی سکه‌ای
۱۴٫ خدمات کرایه اتومبیل
خدمات کرایه اتومبیل یکی دیگر از کسب وکارهای جالب مرتبط با سفر و گردشگری است. کارآفرینانی که به دنبال کسب درآمد در زنجیره صنعت سفر و گردشگری هستند، می‌‌‌‌‌‌توانند با موفقیت به این کار مشغول شوند.  خدمات کرایه اتومبیل شامل کرایه دادن اتومبیل به کسانی است که برای اهداف مختلف به اتومبیل نیاز دارند.

بنابراین اگر به دنبال شروع یک کار مرتبط با سفر و گردشگری هستید، یکی از گزینه‌‌‌‌‌‌هایتان خدمات کرایه اتومبیل است. اگر در شهر شلوغی مانند توکیو، لاس‌‌‌‌‌‌وگاس، میلان، لاگوس و غیره زندگی می‌‌‌‌‌‌کنید، می‌‌‌‌‌‌توانید خدمات کرایه ماشین را به عنوان یک کسب‌‌‌‌‌‌وکار در نظر بگیرید. این کسب و کار در شهرهای شلوغ و جاهایی که میزبان خیل عظیمی از گردشگر هستند، بسیار پررونق و سودآور می‌‌‌‌‌‌باشد.

۱۵٫ برنامه تلویزیونی در حوزه سفر و گردشگری
یکی دیگر از ایده‌‌‌‌‌‌های کسب و کار پرسود و پررونق مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که به دنبال شروع یک حرفه در این صنعت هستند بایستی به آن توجه کنند، راه‌‌‌‌‌‌اندازی یک برنامه تلویزیونی در حوزه سفر و گردشگری است. تمامی افرادی که می‌‌‌‌‌‌خواهند به عنوان گردشگر از یک منطقه بازدید کنند، باید هر چه می‌‌‌‌‌‌توانند راجع به مقصدشان اطلاعات جمع‌‌‌‌‌‌آوری کنند.

یک چیز قطعی است. اگر برنامه تلویزیونی شما به خوبی سازمان‌‌‌‌‌‌بندی شده باشد و بسته‌‌‌‌‌‌های مناسبی هم برای رفع مشکلات اصلی در ارتباط با صنعت سفر و گردشگری ارائه دهد، مطمئناً تعداد مخاطب زیاد و قراردادهای هنگفتی از طرف حامیان مالی بزرگ در صنعت سفر و گردشگری کشور، دریافت خواهید کرد. این کار راه جالبی برای کسب درآمد است، اما هنگامی که پای درست کردن محتوای مفید، به روز و جذاب برای برنامه تلویزیونی به میان می‌‌‌‌‌‌آید بایستی کمر همت را بسته و مدام فعالیت کنید.

۱۶٫خدمات کرایه جت ‌‌‌‌‌‌اسکی

دیگر کسب وکار مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که می‌‌‌‌‌‌خواهند در این صنعت شروع به کار کنند، خدمات کرایه جت‌‌‌‌اسکی است. حقیقت امر این است که راه‌‌‌‌‌‌اندازی یک کسب وکار کرایه‌‌‌‌‌‌ای، یکی از آسان‌‌‌‌‌‌ترین روش‌‌‌‌‌‌ها برای شروع یک حرفه به عنوان کارآفرین است، به ویژه اگر نمی‌‌‌‌‌‌توانید با چالش‌‌‌‌‌‌های موجود در فرایند تولید کالا دست و پنجه نرم کنید. در نتیجه، اگر در نزدیکی سواحلی زندگی می‌‌‌‌‌‌کنید که مردم در آن‌‌‌‌‌‌جا برای تفریح یا به عنوان ورزش اسکی روی آب می‌‌‌‌‌‌کنند، می‌‌‌‌‌‌توانید کرایه جت‌‌‌‌‌‌اسکی را به عنوان یک کسب و کار برای خودتان در نظر بگیرید.

قطعاً به شرط موقعیت جغرافیایی خوب مبلغ قابل توجهی از این کسب و کار، آن هم با زحمت اندک، عایدتان خواهد شد. خدمات کرایه جت‌‌‌‌‌‌اسکی محدود به مناطق جغرافیایی خاصی است. در نتیجه پیش از شروع این کار، بایستی اطمینان حاصل کنید که کسب‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌کارتان در جایی است که ساحل و دریا دارد و هم این که مردم برای بازدید به آن‌‌‌‌‌‌جا می‌‌‌‌‌‌آیند.

wave runner rental 300x140 - ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول)

بیشتر بخوانید: ایدههای کسب و کار در حوزه سفر و گردشگری (قسمت دوم)

امیدواریم مطلب ایجاد کسب و کار در صنعت گردشگری (قسمت اول) برای شما عزیزان مفید بوده باشد لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با دیگر کاربران آبرند به اشتراک بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی