عمومی

اپل به دلیل انحصار بازار گوشی های هوشمند شکایت کرد

اپل به دلیل انحصار بازار گوشی های هوشمند شکایت کرد

با حمایت ۱۶ دادستان کل ایالت و ناحیه، وزارت دادگستری یک دعوی حقوقی ضد انحصار مدنی علیه شرکت اپل راه اندازی کرد. اقدامی که ظاهراً رقابت و نوآوری را خفه می‌کند و منجر به افزایش هزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان، کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان به طور یکسان می‌شود.

این شکایت که در دادگاه ناحیه ایالات متحده در ناحیه نیوجرسی ثبت شده است، بر ادعاهایی متمرکز است که اپل دارد. به طور غیرقانونی انحصار خود را بر حوزه گوشی های هوشمند حفظ کرد. به گفته وزارت دادگستری، تاکتیک‌های اپل شامل اعمال شرایط قراردادی محدودکننده بر توسعه‌دهندگان و محروم کردن آنها از نقاط دسترسی ضروری است. ادعا می‌شود که این اقدامات به ضرر برنامه‌ها، محصولات و خدماتی است که می‌توانند وابستگی کاربر به iPhone را کاهش دهند، قابلیت همکاری را افزایش دهند و هزینه‌های مصرف‌کننده و توسعه‌دهنده را کاهش دهند.

قلب این دعوا این ادعاست که اپل، از طریق انحصار خود، از طیف گسترده‌ای از مشارکت‌کنندگان در اقتصاد دیجیتال، از جمله سازندگان محتوا، هنرمندان، ناشران، کسب‌وکارهای کوچک و بازرگانان، هزینه‌های بیش از حد دریافت می‌کند. اپل با اعمال موقعیت مسلط خود متهم به افزایش قیمت برای مصرف کنندگان و در عین حال محدود کردن انتخاب ها و سرکوب نوآوری رقبا است.

دادستان کل مریک بی. گارلند بر آسیب مصرف کننده ناشی از چنین نقض های ادعایی ضد انحصار تاکید کرد و اظهار داشت: “مصرف کنندگان نباید مجبور به پرداخت قیمت های بالاتر باشد زیرا شرکت ها قوانین ضد تراست را نقض می کنند. او همچنین عزم وزارتخانه برای به چالش کشیدن اقدامات اپل برای جلوگیری از تثبیت انحصار گوشی‌های هوشمند را بیان کرد و بر تعهد خود به اجرای قوانینی که از مصرف‌کنندگان در برابر تورم قیمت‌ها و گزینه‌های محدود محافظت می‌کند، تاکید کرد.

لیزا موناکو، معاون دادستان کل و سرپرست معاونت دادستان. ژنرال Benjamin C. Mizer با تاکید بر این اصل که هیچ شرکتی، صرف نظر از جایگاه یا محبوبیتش، از پاسخگویی قانونی معاف نیست، این عقیده را تکرار کرد. پیام وزارت دادگستری واضح است: شیوه‌های ضدرقابتی برای تقویت عدالت اقتصادی و ترویج رقابت منصفانه به شدت مورد مناقشه قرار خواهند گرفت.

جاناتان کانتر، دستیار دادستان کل بخش ضدانحصار وزارت دادگستری، اهداف شکایت را برای مقابله با اپل توضیح داد. تاکتیک‌های Whac-A-Mole، که گفته می‌شود شامل مسدود کردن برنامه‌های فوق‌العاده‌ای است که تعویض پلت فرم را تسهیل می‌کنند، سرکوب سرویس‌های استریم ابری موبایل، تخریب پیام‌های چند پلتفرمی، محدود کردن عملکرد ساعت‌های هوشمند شخص ثالث، و ممانعت از توسعه کیف‌پول‌های دیجیتال بین پلتفرمی. طبق این شکایت، این اقدامات بخشی از استراتژی گسترده‌تر اپل برای حفظ قدرت انحصاری خود و در عین حال به حداکثر رساندن استخراج درآمد است.

برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، این شکایت نشان‌دهنده یک مقطع حساس در بازار دیجیتال است. پیامدهای بالقوه در توسعه برنامه، ارائه خدمات دیجیتال و استراتژی های تعامل مصرف کننده. نتیجه می تواند چشم انداز رقابتی را تغییر دهد و بر نحوه نوآوری، بازاریابی و فعالیت کسب و کارهای کوچک در داخل یا در کنار اکوسیستم اپل تأثیر بگذارد. همانطور که روند قانونی در حال گسترش است، ذینفعان کسب و کارهای کوچک به شدت مشاهده می کنند، امیدوار به تغییراتی هستند که ممکن است زمین بازی را هموار کند، هزینه های عملیاتی را کاهش دهد و راه های جدیدی را برای رشد و نوآوری در یک اقتصاد دیجیتالی فزاینده باز کند.

تصویر: $


منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی