خبر

افت شاخص بورس برای دهمین روز معاملاتی متوالی

افت شاخص بورس برای دهمین روز معاملاتی متوالی

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و ۴۷۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و ۶۲۱میلیارد تومان در بیش از ۱۸۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۹هزار و ۱۵۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰هزار و ۷۵۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های تامین سرمایه امین، لبنیات پاک و بانک پاسارگاد با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۳۸۱واحد، کل (هم‌وزن) ۹۳۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۱۰واحد، آزاد شناور ۹۶۹۷واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۷۱۹۱ و ۱۶۷۹۹ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷۹۳میلیون ورقه به‌ارزش ۶میلیارد و ۶۱۹میلیون تومان در ۸۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۵۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های توسعه مسیر برق گیلان، برق و انرژی پیوند گستر پارس و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا