خبر

اعطای ۴۰۰ هزار دوز واکسن رایگان کرونا توسط چین به هلال احمر ایران

اعطای ۴۰۰ هزار دوز واکسن رایگان کرونا توسط چین به هلال احمر
ایران

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، محمدحسن قوسیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری با اشاره به ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا به کشور اظهار کرد: روز پنج شنبه هفته گذشته از طریق صلیب‌ سرخ چین ۴۰۰ هزار دوز واکسن در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت که در همان روز این واکسن به وزارت بهداشت تحویل شد.

وی گفت: این واکسن‌ها به صورت رایگان به جمعیت هلال احمر داده شده بود که بدون اینکه یک عدد از این واکسن در اختیار نیروهای جمعیت هلال احمر در مرزها قرار داده شود، تماماً به وزارت بهداشت تحویل شد همچنین مکاتبه‌ای با وزارت بهداشت برای اختصاص تعدادی واکسن به نیروهای هلال در مرزها شده که هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

قوسیان مقدم اضافه کرد: پس از پیگیری‌های زیاد از سوی جمعیت هلال احمر سرانجام در ۱۴ فروردین مجوز وورد واکسن از سوی وزارت بهداشت به هلال احمر صادر شد و نخستین محموله در روز پنج شنبه ۲۶ فروردین وارد کشور شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر از آمادگی این مجموعه برای ورود واکسن در مراحل بعدی خبر داد و گفت: بنابر هماهنگی‌های و رایزنی انجام شده از سوی هلال احمر با صلیب سرخ چین قرار است در مراحل بعدی نیز واکسن کرونا از چنین وارد کشور شود.

وی درباره تعداد واکسن‌هایی که در آینده از طریق جمعیت هلال احمر وارد کشور خواهد شد، افزود: در این بخش تلاش زیادی برای ورود بیشتر واکسن کرونا انجام خواهیم داد همچنین در این مراحل واکسن به صورت رایگان وارد نخواهد شد.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در آبرند به نقل از تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا