خبر

استخراج بیت‌کوین راه نجات از ورشکستگی

استخراج بیت‌کوین راه نجات از ورشکستگی

369314 727 - استخراج بیت‌کوین راه نجات از ورشکستگی

اقتصاد۲۴– به نقل از رویترز، در جلسه یک دادگاه ویژه رسیدگی به امور ورشکستگی در منهتن، نیویورک آمریکا که در روز دوشنبه برگزار شده بود، شرکت بزرگ وام‌دهنده ارز‌های دیجیتال، سلسیوس نت‌ورک (Celsius Network)، اظهار داشت که استخراج بیت‌کوین تلاش‌های کلیدی این شرکت برای بازسازی و نجات از ورشکستگی خواهد بود.

شرکت سلسیوس نت‌ورک مستقر در نیوجرسی آمریکا، توانست موافقت قاضی مارتین گلن، قاضی جلسه رسیدگی مربوط به امور ورشکستگی را برای هزینه ۳.۷ میلیون دلار به‌منظور ساخت و ساز در تاسیسات جدید استخراج بیت‌کوین و همینطور ۱.۵ میلیون دلار برای گمرک و عوارض بر روی دکل های استخراج بیت‌کوین وارداتی جلب کند.

پاتریک نش، وکیل این شرکت، به نزد قاضی گلن ادعا کرده که استخراج بیت‌کوین می‌تواند راهی برای توان و بازسازی مالی شرکت به منظور بازپرداخت به مشتریان خود باشد. پاتریک نش، همچنین به قاضی گلن یادآور کرد که شرکت سلسیوس نت‌ورک، سایر عملیات‌های تجاری مانند وام‌دهی ارزهای دیجیتال خود را متوقف کرده است. گفتنی است شرکت سلسیوس نت‌ورک ناتوان از بازپرداخت به مشتریانی است که دارایی‌هایشان در هفته‌های منتهی به ثبت ورشکستگی مسدود شده است. نش باور دارد در دنیایی که بازار رمزارزها رونق می‌گیرد، کسب و کار استخراج رمزارزها پتانسیل ارزشمندی دارد.


بیشتر بخوانید: بیت‌کوین رکود یک ماهه را پاک کرد


شرکت سلسیوس نت‌ورک در ۱۳ ژوئیه، درخواست مراجعه به فصل ۱۱ قانون ورشکستگی آمریکا (عنوان ۱۱ قانون آمریکا) را با ذکر کسری  ۱.۱۹ میلیارد دلاری را در ترازنامه خود، ثبت کرد. وکیل پاتریک نش می‌گوید که دارایی‌های سلسیوس نت‌ورک در میان نوسانات شدید کاهش یافت و مسدود شدن حساب‌های مشتریان تلاشی برای جلوگیری از ضرر و تثبیت کسب‌ و کار شرکت بود.

این شرکت امیدوار است که با تلاش برای استخراج رمزارزها، بتواند رابطه خود با مشتریان را ترمیم کند. در طرف مقابل مشتریان یا به عبارتی سرمایه‌گذاران به اقدامات این شرکت حتی در پناه بردن به فصل ۱۱، خوشبین نیستند. دنیس دان، وکیل سرمایه‌گذاران در این زمینه می‌گوید که ممکن است بعدا ادعا شود که بیت‌کوین‌های تازه استخراج شده، دارایی شرکت تابعه بریتانیا در نظر گرفته شوند، چرا که بودجه‌ای را برای عملیات استخراج جمع‌آوری کرده است. این شرایط، مانع توزیع عادلانه سود حاصل از استخراج بیت‌کوین‌ها میان همه طلبکاران سلسیوس نت‌ورک خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی