عمومیمقالات

از سوپراستار NFL تا جراح مغز و اعصاب: دکتر مایرون رول معتقد است گام های کوچک باعث سودهای بزرگ می شوند

از سوپراستار NFL تا جراح مغز و اعصاب: دکتر مایرون رول معتقد است
گام های کوچک باعث سودهای بزرگ می شوند

بیش از یک میلیون بازیکن فوتبال دبیرستانی وجود دارد، اما تعداد بسیار کمی از آنها به NFL راه یافته اند—فقط حدود ۳۰۰ ورزشکار هر سال به لیگ ملحق می شوند. این تعداد برای جراحان مغز و اعصاب نیز بسیار ناچیز است. طبق گزارش انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا، در حال حاضر تقریباً ۳۵۰۰ نفر در بیمارستان ها در سراسر ایالات متحده بنابراین، آمار و دلیلی را که کسی می‌تواند یا می‌تواند هر دو را انجام دهد – که در NFL بازی می‌کند و جراح مغز و اعصاب می‌شود، نادیده می‌گیرد. اما دکتر مایرون رول چنین کرده است.

رول – که او می خندد “مانند راک اند رول، سوشی رول” تلفظ می شود – اولین کسی خواهد بود که اعتراف می کند که حرفه ای بسیار باورنکردنی داشته است. اما او همچنین تردید دارد که خیلیخیلی از اعتبار خود را بپذیرد.

او می‌گوید: «من واقعاً از پدر و مادرم به اینجا رسیده‌ام. «مردم من مهاجرانی از باهاما بودند و بر اهمیت برتری علمی، شهروند خوب بودن، رهبری، داشتن روحیه نوع دوستی تأکید داشتند. آنها همه اینها را داشتند و وقتی به آمریکا رسیدند، همه آنها را به من و چهار برادر بزرگترم تزریق کردند.»

یک سیستم پشتیبانی قوی در خانه

رول می گوید که در حال بزرگ شدن می‌دانست که اگر نمرات خوبی در مدرسه کسب کند (که این کار را انجام داد، با حفظ معدل ۴٫۰ در تمام دبیرستان)، یا در فعالیت‌های فوق‌درسی مانند فوتبال (که به عنوان یک ورزشکار تمام آمریکایی انجام داد) در خانه تجلیل می‌شود. href=”https://www.espn.com/college-sports/football/recruiting/player/_/id/22510/myron-rolle” target=”_blank”>رتبه بندی شده توسط ESPN به عنوان شماره. ۱ چشم انداز دبیرستان در کشور). رول انگیزه ای برای موفقیت داشت، اما او تأکید می کند که این والدینش بودند که واقعاً به دستاوردهای ورزشی و تحصیلی او دامن زدند.

او می‌گوید: «آنها مرا ستایش کردند و عشق را زود و اغلب در من ریختند. آنها هرگز به من نگفتند، صرف نظر از این واقعیت که ما پوست تیره‌تری داریم، یا پول زیادی نداریم، و از یک کشور بسیار کوچک در باهاما آمده‌ایم، که نمی‌توانیم در آمریکا موفق باشیم. من همیشه به آن پایبند بودم.”

رول در اوایل دوران کودکی اش خواندن در مورد بن کارسون، جراح سیاه پوست و دانشگاهی که تیمی را در جانز هاپکینز رهبری کرد که دوقلوها را با موفقیت از هم جدا کردند و در لوب اکسیپیتال آنها به هم پیوستند را به یاد می آورد. او خود را در کارسون می دید، مردی سیاه پوست که او نیز از خانواده ای پرجمعیت می آمد و دوران کودکی فروتنی مشابهی داشت. او به یاد می آورد: «در کلاس پنجم، می دانستم که می خواهم بخشی از آن علم باشم.

استعداد غیرقابل انکار مایرون رول

اما اول: فوتبال. در حالی که او می‌گوید والدینش در مورد مقدمات آموزش سختگیر بودند – اگر پروژه مدرسه انجام نمی‌شد، رول به بازی نمی‌رفت – هدایای او در زمین به سختی نادیده گرفته می‌شد. رول به عنوان دانش آموز دبیرستانی نه تنها مورد توجه و تحسین ملی قرار گرفت، بلکه بورسیه هایی نیز دریافت کرد که در نهایت به پرداخت هزینه تحصیل او در دانشگاه ایالتی فلوریدا کمک کرد.

حتی در FSU، جایی که حرفه فوتبالی او شکوفا شد، رول هرگز آرزوهای آکادمیک خود را رها نکرد. او ایمنی را برای سمینولز بازی کرد و در عین حال نیازهای پیش پزشکی لازم را تکمیل کرد و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم ورزشی تنها در دو سال و نیم به دست آورد. تایتان های تنسی او را در دور ششم پیش نویس NFL 2010 انتخاب کردند – اما تنها پس از آن که رول دانش آموخته رودز شد، که به او اجازه داد برای سال تحصیلی ۲۰۰۹-۲۰۱۰ در آکسفورد در رشته انسان شناسی پزشکی تحصیل کند.

رول پس از سه سال NFL را ترک کرد و می‌گوید خوش شانس است که به اندازه کافی سالم بوده و در رشته پزشکی تحصیل کرده است. در واقع، او می‌گوید که حرفه فوتبالی‌اش کمک فوق‌العاده‌ای برای رساندن او به موقعیت کنونی‌اش به‌عنوان همکار جهانی جراحی مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد بوده است.

“من به خاطر موفقیتم به عنوان یک پزشک، به فوتبال اعتبار زیادی می‌دهم. یک درمانگر، به عنوان یک رهبر، زیرا برخی از ویژگی‌های ارزشمند را به من آموخت که هنوز در اتاق عمل و اطراف پرستاران، بیماران و همکارانم از آنها استفاده می‌کنم.»

از میدان تا میز عمل

ارتباطات در زمین فوتبال و سالن‌های بیمارستان کلیدی است، همانطور که نظم و انضباط و دانستن اینکه چگونه برای هر مورد آماده شوید. شما باید مربی باشید و آماده باشید که انتقاد سازنده را بدون مبارزه انجام دهید. به عقب، تزلزل یا از دست دادن اهداف خود. و سپس، آموزش و یادگیری منظم و مکرر نیز وجود دارد که در میدان عمل به همان اندازه در اتاق عمل مهم است: خواندن و مطالعه زیاد، کار بر روی مهارت او، “گره زدن در حالی که من در حال تماشای ریچل مدو هستم.”

رول می‌افزاید: «و صادقانه، در مواجهه با فشار. “لحظات زیادی در جراحی مغز و اعصاب وجود دارد که در نزدیکی مغز، ساقه مغز، رگ های مغز، نخاع هستید و ممکن است مشکلی پیش بیاید. اما شما باید یک نفس بکشید، یک ثانیه استراحت کنید، به اصول خود بازگردید و کار را انجام دهید.”

و البته، کار تیمی بسیار مهم است برای جراحان مغز و اعصاب. (کارسون وقتی دوقلوهای به هم چسبیده را در سال ۱۹۸۷ از هم جدا کرد، تیمی متشکل از ۷۰ نفر را رهبری کرد.) 

«من در زمین فوتبال امنیت داشتم، بنابراین باید می توانستم ۱۱ نفر را در زمین جمع کنم و بگو، نگاه کن. ما یک هدف جمعی داریم. همه ما از جاهای مختلف می آییم، همه ما به موسیقی های مختلف گوش می دهیم، همه ما کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهیم، اما زمانی که آن توپ کوبیده می شود، باید در یک توافق باشیم. من همان رویکرد رهبری و کار گروهی را در اتاق عمل، جایی که همه ما از بخش‌های مختلف و نقاط مختلف جهان می‌آییم، اتخاذ می‌کنم، اما در پایان روز، یک بیمار را روی میز اتاق عمل قرار دادیم که به نیاز دارد. همه ویژگی‌های ما و همه مهارت‌ها و استعدادهای ما برای کمک به نجات جان آنها.”

کتاب جدید مایرون رول

الان، مطمئناً، ممکن است شباهت هایی بین فوتبال و جراحی مغز و اعصاب وجود داشته باشد، اما در این مرحله تقریباً مطمئناً با خود فکر می کنید، این پسر فقط نوعی… یک در میلیون، یک نوع تقریباً ابرقهرمانی است.

Rolle اصلاً آن را اینطور نمی‌بیند. علاوه بر تمام اعتباری که به والدینش می دهد، این جراح ورزشکار اسلش می گوید که میکی اندروز که ۲۶ فصل هماهنگ کننده دفاعی FSU بود، برای تشکر دارد.

رول توضیح می‌دهد: «او من و هم‌تیمی‌هایم را به چالش می‌کشد تا هر روز در زمین ۲ درصد بهتر شویم. ایده این بود که گام‌های کوچک به سمت بهبود – چه در عقب زدن، تکل زدن یا پنهان کردن پوشش – تأثیرات بزرگی در یک دوره زمانی طولانی داشته باشد. رول روش مربیگری اندروز را در چندین زمینه دیگر از زندگی خود به کار برده است و این عنوان کتاب او است که سال گذشته منتشر شد: راه ۲%: چگونه یک فلسفه پیشرفت های کوچک مرا به آکسفورد، NFL و جراحی مغز و اعصاب برد. رول توضیح می‌دهد: «این راهی بود برای پاسخگو نگه داشتن ما، و این راهی بود که احساس کنیم در حال کسب سود هستید. من آن ایدئولوژی را گرفتم و آن را به زندگی تعمیم دادم. گام‌های کوچک، بردهای کوچک، شش ماه یا یک سال دیگر، این دستاوردهای کوچک را اضافه کنید و ببینید چقدر پیشرفت کرده‌اید. من آن را به زندگی شخصی خود به عنوان یک پدر و یک شوهر، به زندگی حرفه ای خود در جراحی برده ام.”

بخشی از خاطرات و بخشی از کتاب خودیاری، ۲ % Way داستان زندگی باورنکردنی رول را در کنار پیام او در مورد گام‌های کوچک به سوی خودسازی می‌پیوندد. او در مورد چالش‌های احساس تعلق نداشتن به شما صحبت می‌کند، از دوران او به عنوان یک بچه مدرسه نیوجرسی که در هرج و مرج در ایالت فلوریدا به سر می‌برد، تا گذشته‌های نزدیک‌تر، راه رفتن به اتاق‌های بیمارستان به عنوان جراح و درخواست بیماران از او. تا سینی شام آنها را بردارند.

دکتر مایرون رول به عنوان الگو

هدف او این است که نشان دهد زندگی او، اگرچه ممکن است از بیرون باورنکردنی به نظر برسد، مانند زندگی هرکسی پر از چالش بوده است. او همچنین می‌خواهد نشان دهد که گرچه تمایل به مقایسه خودمان با دیگران منطقی است – چه افرادی در اینستاگرام که زندگی‌شان عالی به نظر می‌رسد، یا غریبه‌هایی که ورزشکاران NFL هستند – جراحان مغز و اعصاب – این به شما کمکی نخواهد کرد. روش ۲% خوانندگان را تشویق می‌کند تا روی خود و نحوه کاهش صدای پس‌زمینه تمرکز کنند.

رول، که با خواندن و بت خواندن درباره مردان سیاهپوست از بن کارسون گرفته تا کوفی عنان، مالکوم ایکس و بوکر تی. واشنگتن بزرگ شده است، می‌گوید این کار قدرتمندی است که بتوان داستان خود را با مردم در چنین شرایطی به اشتراک گذاشت. راهی شخصی و معنادار او می‌گوید: «پدرم این کتاب‌ها را به من داد تا بخوانم، و من در مورد همه این مردان سیاه‌پوست که کارهای فوق‌العاده انجام می‌دادند، خواندم، و آنها گفتند، «شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.»

پس. در حالی که نجات جان افراد در حرفه جراحی مغز و اعصاب او بسیار ارزشمند است، اما برای رول، یکی از “جواهرات این سفر” این بوده است که این فرصت را داشته باشد تا به عنوان یک نمونه ای برای سایر جوانان سیاه پوست، و برای به اشتراک گذاشتن آن تجربه در کتاب خودش.

من آن را دوست دارم و دوست دارم بتوانم در این راه به مردم کمک کنم. اما چیز دیگری در این سفر وجود دارد که من را آزار می دهد، و آن این واقعیت است که من می توانم نماینده کودکان مهاجر، مردان سیاه پوست، از مؤسسه ای دولتی مانند ایالت فلوریدا… و به جایی که می تواند شما را ببرد. اگر بتوانم آن را مثال بزنم تا افراد جوانتر از من بتوانند من را ببینند، احساس کنند، داستانم را بخوانند، خود را در داستان من ببینند، و سپس خودشان را به هدفی فراتر از جایی که هستم بکار ببرند، پس من خدمات خوبی انجام داده ام. “

عکس از دکتر مایرون رول.

< img alt = "191485455CB5041B8D912BF19AB2EB48؟ S = 150 & D = MP & R = G" SRC = "https://secure.gravatar.com/avatar/1914854545cb5041b8d912bf12ebf19ab2ebf19ab2ebf19ab2ebfl set = "https: //secure.gravatar. com/avatar/191485455cb5041b8d912bf19ab2eb48?s=300&d=mp&r=g 2x" class="avatar avatar-150 photo" height="150" width="150" itemprop="image" loading="async" decoding" >

کاسل نویسنده و ویراستار مستقر در مینیاپولیس، یکی از مالکین Racket MN و یک کلکسیونر VHS است.

/div>

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی