ارتش لیبی محاصره نفتی را ادامه می‌دهد

0
18

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر روز شنبه در حالی اعلام کرد محاصره نفتی و صادرات این کشور را ادامه خواهد داد که به گفته شرکت ملی نفت لیبی، این محاصره ۶٫۵۰ میلیارد دلار ضرر برای این کشور به همراه داشته است.

بارگیری اولین نفتکش از ژانویه در روز جمعه باعث شد تا شرکت ملی نفت لیبی مجبور به برداشتن محدودیت‌های فورس ماژور در صادرات شود، اگرچه هشدار داد که آسیب به میادین نفتی به معنای آن است که بازیابی کامل تولید مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

با این حال، احمد میسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی در یک بیانیه آنلاین گفت: میادین و بنادر نفتی این کشور تا زمانی که دستورات مردم لیبی اجرا شوند، بسته خواهند بود. وی شرایطی را برای برداشته شدن محاصره مطرح کرد.

لیبی از سال ۲۰۱۴ بین دو دولت تقسیم شده است. یکی دولت مورد حمایت ترکیه موسوم به دولت توافق ملی که در طرابلس مستقر است و توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دیگری ارتش ملی لیبی در شرق کشور که مورد حمایت امارات متحده عربی، روسیه و مصر است.

این مطلب توسط دریافت کننده خبر{مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران آبرند} ایجاد شده است و آبرند هیچ مسولیتی نسبت به این خبر ندارد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید