خبر

اجرای طرح تحول اکتشافات ذخایر معدنی با رویکرد بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها

اجرای طرح تحول اکتشافات ذخایر معدنی با رویکرد بهره‌گیری از
جدیدترین فناوری‌ها

به گزارش بازار، رضا جدیدی افزود: طی برنامه ششم توسعه کشور، افزون بر ۱۵۰ نیروی متخصص از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور خارج و بازنشسته شده‌اند که نیازمند جایگزینی است.

وی با اشاره به اینکه کوچک‌سازی در بخش زمین‌شناسی و امور اکتشافات معدنی کشور باید به‌طور سنجیده اجرا شود، اظهار داشت: در دو دهه اخیر به علت عدم اجرای متناسب بین کوچک‌سازی بخش دولتی و تقویت بخش خصوصی شاهد ریزش نیروهای انسانی متخصص و کارآمد در حوزه زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی هستیم، به‌گونه‌ای که در پنج سال گذشته بیش از۱۵۰ نفر نیروی انسانی از بخش دولتی خارج شدند و بخش خصوصی هم نتوانسته است به انتظارات این بخش حاکمیتی پاسخ درخور دهد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فن‌آوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی با تاکید بر هدفمندسازی ساختار و بازدهی این سازمان، یادآور شد: بخش خصوصی از نظر نیروی متخصص و ماهیت دانش‌محور اکتشافات معدنی نتوانسته است به نحو شایسته و مطلوب انتظارات این حوزه را برآورده کند.

وی با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهای پیشرفته در حوزه جمع‌آوری اطلاعات مربوط به زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی است، تصریح‌کرد: طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات ذخایر معدنی در دولت سیزدهم با رویکرد بهره‌گیری از جدیدترین فن‌آوری‌ها در جمع‌آوری اطلاعات اجرایی شد که این مهم با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی حاصل شده است.

جدیدی درباره آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی در حوزه زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، گفت: مطابق تفاهم‌نامه با ایمیدور و معاونت معدنی وزارت صمت، مقرر شد آموزش‌های لازم برای پرورش نیروهای متخصص و کارآمد انجام شود و این توانمندسازی تاکنون در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، قم، مرکزی و اصفهان اجرا شده است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی