عمومی

آیا می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید و آن را ادامه دهید؟ این مشترک را نادیده بگیرید یک دانشمند رفتارشناسی وارتون می گوید نصیحت

آیا می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید و آن را ادامه دهید؟ این مشترک را نادیده بگیرید
یک دانشمند رفتارشناسی وارتون می گوید نصیحت

می‌خواهید کار خوبی را برای شما انجام دهید، مانند ورزش کردن، مدیتیشن، یا تغذیه سالم؟ احتمالاً می‌دانید که بهترین راه برای گنجاندن یک رفتار جدید و سالم در زندگی‌تان این است که آن را به یک عادت تبدیل کنید. اما به نظر می رسد اکثر برنامه ها برای شروع یک عادت جدید با شکست مواجه می شوند. چگونه می‌توانید به شما کمک کنید؟

با نادیده گرفتن یک بخش توصیه‌های «کارشناس» که احتمالاً بارها و بارها شنیده‌اید– توصیه می شود تا حد امکان با عادت جدید خود سازگار باشید. اما صبر کن! آیا ثبات کلید ایجاد یک عادت نیست؟ به عنوان مثال، اگر می خواهید مراقبه روزانه را به برنامه خود اضافه کنید، آیا نباید زنگ هشداری تنظیم کنید که به شما یادآوری کند که هر روز صبح در یک ساعت معین روی کوسن خود بنشینید و برنامه مدیتیشن خود را شروع کنید؟

نه چندان. به گفته کتی میلکمن، پروفسور و دانشمند علوم رفتاری در وارتون، ثبات بیش از حد می تواند شما را از مسیر خارج کند. عادت جدید به سرعت در یک ۹۵- جذاب ویدیوی دوم از CNN، او توضیح می دهد که چرا. او می‌گوید: «یک تصور غلط رایج در مورد عادات این است که شما می‌خواهید در زمان و مکان دقیق اعدام واقعاً ثابت باشید. “در واقع، برخی از تحقیقات من نشان می دهد که اگر می خواهید عادتی ایجاد کنید، این مهم است که کمی انعطاف پذیرتر از آن باشید.”

فرض کنید می خواهید عادت کنید هر روز صبح ساعت ۹ به باشگاه بروید. “وقتی اتوبوس فرزندتان دیر می آید و شما وقت ندارید ساعت ۹ صبح به باشگاه بروید، چه اتفاقی می افتد؟” شیرمرد می پرسد. “شما فقط دست های خود را بالا می گیرید و می گویید “من نمی توانم این کار را انجام دهم.” اما اگر عادت انعطاف‌پذیرتری در خود ایجاد کنید، چرا که گاهی اوقات ساعت ۹ صبح به باشگاه می‌روید و زمانی که جواب نمی‌دهد ساعت ۵ بعدازظهر می‌روید، به احتمال زیاد در واقع به این عادت پایبند خواهید بود. بنابراین مهم است که انعطاف پذیر باشید.”

قدرت یک طرز فکر رشد.

Milkman همچنین تاکید می‌کند که وقتی در عادت مورد نظر خود شکست می‌خورید، واکنش صحیح بسیار مهم است. او می گوید که اشکالی ندارد. در واقع، اگر با طرز فکر رشد به گام های اشتباه خود نزدیک شوید، می تواند چیز خوبی باشد.

A نگرش رشد این باور است که شما می توانید یاد بگیرید و پیشرفت کنید تقریباً در هر کاری که قصد انجام آن را دارید، برخلاف یک طرز فکر ثابت، که این باور است که توانایی‌های ما ثابت هستند، بنابراین ما در هر چیزی که داریم گیر کرده‌ایم. بیشتر کارآفرینان طرز فکر رشد دارند، یا احتمالاً کارآفرین نخواهند بود.

“اگر می بینید که چیزی به خوبی پیش نمی رود. و شما به خود می گویید، هی، ما سعی می کنیم از آن درس بگیریم، این داشتن یک طرز فکر رشد است.” “وقتی به شکست به عنوان یک فرصت یادگیری نگاه می کنید، در مقابل تشخیص کمبود ظرفیت خود، در واقع نتایج بسیار بهتری می بینید.” بنابراین وقتی در عادت خود شکست می خورید – که احتمالاً در مقطعی اتفاق می افتد – از خود بپرسید که چه چیزی یاد گرفته اید و چه اصلاحاتی می توانید انجام دهید که دفعه بعد موفقیت را آسان تر می کند. میلکمن می‌گوید که به این ترتیب، شما را به سمت “ادامه دادن و هر بار تلاش برای رسیدن به اهدافتان بهتر می‌کند.”

< و این تکرار مداوم کلید اصلی است. میلکمن می گوید: «تکرار یک رفتار باعث ایجاد عادت می شود. "هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، بیشتر شبیه طبیعت دوم می شود و به خلبان خودکار می روید." و به محض اینکه چیزی در خلبان خودکار قرار می‌گیرد--همینجا هستید، برای خود یک عادت پیدا کرده‌اید.

چه عادت جدیدی را می‌خواهید. خلق كردن؟ و چگونه خود را برای موفقیت با آن آماده خواهید کرد؟

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی