عمومی

آیا می خواهید بچه های موفقی تربیت کنید؟ علم این را می گوید عادت بحث برانگیز آنها را باهوش تر می کند

آیا می خواهید بچه های موفقی تربیت کنید؟ علم این را می گوید
عادت بحث برانگیز آنها را باهوش تر می کند

فرض کنید می‌خواهم به شما بگویم که عادتی که بیشتر والدین از آن منصرف می شوند — در واقع، عادتی است که ممکن است آن را داشته باشند با فرزندان خود درگیر مشاجره شدند -؛ در واقع می تواند منجر به هوش بیشتر شود ?

موضوع امروز ما درباره بازی‌های ویدیویی است. یک مطالعه جدید در خارج از اروپا از مقدار “عظیم” داده استفاده کرد تا مشخص کند چه اتفاقی برای کودکانی می افتد که زمان متوسطی را صرف بازی با آنها می کنند.

نوشتن در همتای آنلاین پژوهشگران گفتند که مجله بررسی گزارش های علمی دریافتند که کودکانی که در یک دوره ۲ ساله زمان بیشتری را نسبت به همسالان خود صرف بازی های ویدیویی می کنند، در نتیجه ضریب هوشی بالاتری دارند.

به عنوان نویسندگان summerized:

“در حالی که کودکانی که در ده سالگی بازی های ویدیویی بیشتری انجام می دادند به طور متوسط ​​از کودکانی که بازی نمی کردند باهوش تر نبودند، آنها بیشترین بهره هوشی را بعد از دو سال در پسران و دختران نشان دادند. . 

به‌عنوان مثال، کودکی که از نظر ساعت‌هایی که برای بازی صرف می‌کند، در ۱۷ درصد برتر قرار داشت، ضریب هوشی خود را حدود ۲٫۵ امتیاز بیشتر از میانگین کودک در طول دو سال افزایش داد.

این شواهدی از تأثیر مفید و علّی بازی‌های ویدیویی بر هوش است.” 

من بر این دو کلمه تأکید کرده‌ام، «اثر علّی»، زیرا اغلب در این نوع مطالعات ما به این فکر می‌شویم که آیا این موضوع صرفاً یک همبستگی است، یعنی شاید کودکانی که به دلایل نامرتبط باهوش‌تر می‌شوند، همچنین اتفاق می افتد که بازی های ویدیویی انجام می دهند.

اما در اینجا، نویسندگان به صراحت می گویند که معتقدند این خود بازی ویدیویی است که منجر به بالاتر می شود هوش.

محققان در دانشگاه‌های هلند، آلمان و سوئد با هزاران کودک آمریکایی مصاحبه کردند و از داده‌های دریافتی استفاده کردند. برنامه مغز و رشد شناختی نوجوانان (ABCD)، که خود را “بزرگترین مطالعه بلندمدت رشد مغز” معرفی می کند. و سلامت کودکان در ایالات متحده.”

آنها حداقل دو بار با ۵۰۰۰ کودک ارتباط برقرار کردند: اول، زمانی که آنها بین ۹ تا بودند. ۱۰ سالگی، و سپس دوباره دو سال بعد، در سنین ۱۱ و ۱۲ سالگی. 

هر بار، میزان کودکان را ردیابی کردند. گفت که وقت خود را صرف انجام سه فعالیت مرتبط با صفحه نمایش کرده اند:

  • تماشای ویدیوها یا برنامه های تلویزیونی آنلاین (به طور متوسط ​​۲٫۵ ساعت در روز)
  • اجتماع آنلاین (احتمالاً از طریق رسانه های اجتماعی) (به طور متوسط ​​۳۰ دقیقه در روز)
  • بازی های ویدیویی (به طور متوسط ​​یک ساعت در روز)

همانطور که محققان خاطرنشان کردند، به طور میانگین روزانه حدود چهار ساعت از صفحه نمایش استفاده می شود. عددی که برای ۲۵ درصد برتر به ۶ ساعت در روز رسید. در هر صورت، این بخش بزرگی از اوقات فراغت آنها است.

آنها همچنین کودکان را برای یک شاخص هوش که شامل پنج کار بود، آزمایش کردند:

  • “دو [وظیفه] در درک مطلب و واژگان،”
  • “یکی در مورد توجه و عملکرد اجرایی (که شامل حافظه فعال، تفکر انعطاف پذیر و خودکنترلی)،”
  • “یکی برای ارزیابی پردازش بصری-فضایی (مانند چرخش اشیاء در ذهن شما)” و 
  • “یکی در مورد یادگیری توانایی در آزمایش‌های متعدد.”

در پایان، آن‌ها دریافتند که در حالی که افرادی که بیشترین زمان را صرف پخش ویدیو کرده‌اند، بازی‌ها ضریب هوشی خود را بیشتر از همه افزایش دادند، در حالی که آنهایی که بیشتر وقت خود را صرف تماشای ویدیو یا معاشرت می‌کردند، تفاوت چندانی نداشتند.

اما نویسندگان مطالعه، از جمله تورکل کلینگبرگ از بخش علوم اعصاب در موسسه کارولینسکا در سوئد و برونو سس، از گروه روانشناسی زیستی در دانشگاه Vrije در آمستردام، می گویند که ژن آنها متفاوت است زیرا ژن ها و وضعیت اجتماعی-اقتصادی کودکان را در نظر گرفته است.

“بسیاری از والدین وقتی فرزندانشان احساس گناه می کنند. ساعت ها بازی های ویدیویی را انجام دهید. نویسندگان نوشتند، برخی حتی نگران هستند که این امر می تواند فرزندانشان را کمتر باهوش کند.” بین بازی‌های ویدیویی و هوش، و اگر، «[i]هوش یک ویژگی مهم در زندگی ما است و به شدت درآمد، شادی و طول عمر کودک را پیش‌بینی می‌کند، آیا این بدان معناست که والدین باید فرزندان خود را به بازی‌های ویدیویی تشویق کنند. ممکن است؟

خب، البته بحث‌برانگیز است. و من دو نکته را مطرح می‌کنم که باید در نظر گرفته شود:

اول، چالش‌های سلامت دیگری به طور کلی با زمان بیش از حد صفحه نمایش مرتبط است.

و ثانیاً، اگر بچه‌ها مرتباً بازی‌های ویدیویی انجام نمی‌دادند، آیا به‌جای آن فقط ویدیوها را تماشا می‌کردند؟

یا آنها در حال خواندن کتاب و یادگیری ریاضی هستند یا مطالعه زبان‌ها، که ممکن است تأثیر بیشتری بر افزایش هوش داشته باشد؟

همانطور که در کتاب الکترونیکی رایگان خود می نویسم، چگونه بچه های موفق تربیت کنیم (ویرایش هفتم)، در زندگی بسیاری از افراد موفق زمانی فرا می رسد که آنها شروع به اندازه‌گیری موفقیت می‌کنند نه تنها با آنچه که خودشان به دست می‌آورند، بلکه با آنچه به نسل بعدی از جمله فرزندانشان می‌دهند.

“نتایج ما نباید به عنوان یک پتو تلقی شود. این پژوهشگران نوشتند که به همه والدین توصیه می شود که اجازه بازی های بی حد و حصر را بدهند. اما برای آن دسته از والدینی که از بازی‌های ویدیویی فرزندانشان آزار می‌دهند، اکنون می‌توانید با دانستن این موضوع که احتمالاً آنها را کمی باهوش‌تر می‌کند، احساس بهتری داشته باشید.»

عقایدی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی