عمومی

آیا شفافیت شرکتی می تواند درمان باشد شستشوی سبز؟

آیا شفافیت شرکتی می تواند درمان باشد
شستشوی سبز؟

چه استفاده از رنگ سبز در مواد بازاریابی باشد، چه تصاویر طبیعت در تبلیغات، چه در سطح تعهد به پایداری، عدم گزارش‌دهی در مورد اثرات زیست‌محیطی، یا محصولاتی که ادعا می‌کنند ارگانیک و طبیعی هستند — گناه شستشوی سبز در اطراف ما وجود دارد. شستشوی سبز که در دهه ۱۹۸۰ ابداع شد، چیز جدیدی نیست. با این حال، افزایش انتقاد از سوی مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و شرکت‌های پایدار، زمینه را برای گفتگوی طولانی مدت در شرکتی شفافیت — و چرا اکنون بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز است.

کارآفرینان از طریق شناسایی شیوه های رایج شستشوی سبز، می توانند ناسازگاری های درون شرکت خود را برطرف کنند و از این اطلاعات برای استفاده از آنها استفاده کنند. ایجاد شفافیت شرکتی و کاهش پتانسیل شستشوی سبز.

Greenwashing — روش ایجاد ادعاهای گمراه کننده، غیرقابل تأیید، نامربوط یا نادرست — هسته اصلی را نقض می کند. اصول شفافیت شرکتی و کار سخت را بی اعتبار می کند متخصصان پایدار پایدار که از کسب و کار به عنوان نیرویی برای خیر استفاده می کنند.

همانطور که شیوه های شستشوی سبز افزایش می یابد و توانایی تشخیص پیام‌های سبز دشوارتر می‌شود، موانع اقتصادی قابل توجهی برای پایداری در طول زنجیره تامین ایجاد می‌کند، مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران را از مسائل حیاتی زیست‌محیطی و اجتماعی منحرف می‌کند و یکپارچگی کل جنبش پایدار را زیر سوال می‌برد.

این نسخه آلوده پایداری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تمایل مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران برای حمایت از سازگار با محیط‌زیست را شکار کنند. مارک ها از آنجایی که سود شرکت‌هایی که برای ترویج تصویر سبزتر خود به بازاریابی و تبلیغات فریبنده می‌پردازند، همچنان افزایش می‌یابد، هزینه واقعی را مصرف‌کنندگان، اقتصاد و در نهایت سیاره زمین می‌پردازند.

در حالی که برخی از شرکت ها عمداً به شستشوی سبز می پردازند، بسیاری از آنها به طور تصادفی این کار را انجام می دهند. یکی از تله های اصلی شستشوی سبز، استفاده از بی تجربگی یک شرکت در فضای پایدار است. ادعاهای زیست‌محیطی که تأیید نشده، ضعیف تعریف شده‌اند، نامربوط هستند یا مبادله‌ای پنهان ارائه می‌دهند، گام‌های اشتباه رایج هستند. حتی شرکت هایی که بهترین نیت را دارند نیز اگر مراقب نباشند، می توانند قربانی سبزشویی شوند.

در سال ۲۰۰۸، زمانی که من به عنوان مدیر عامل نسل هفتم خدمت می‌کردم، با سرفصل‌هایی از خواب بیدار شدم که هیچ رهبر کسب‌وکاری نمی‌خواهد ببیند. شرکت ما به دلیل ادعای نادرست مبنی بر اینکه محصولات ما فاقد مواد سمی هستند، به عنوان یک ماشین لباسشویی افشا شد. این افشاگری صداقت و شفافیت ما را به چالش کشید و در نتیجه یکی از ارزشمندترین دارایی‌های ما را تهدید کرد: شهرت ما. به عنوان کسی که کار خود را صرف ترویج پایداری و شفافیت رادیکال کرده است، برای من لحظه حسابرسی بود.

به زبان ساده، وجود آلاینده در محصولات ما برخلاف آنچه بودیم و آنچه ایستاده بودیم بود. برای. نسل هفتم شش سال قبل را با پشتکار تلاش کرده بود تا آلاینده را حذف کند، اما تلاش ما به اندازه کافی خوب نبود. نه فقط به این دلیل که ما هنوز موفق به حذف آن نشده بودیم، بلکه به این دلیل که سهامداران ما کاملاً بی اطلاع بودند. این مورد در وب سایت ما برجسته نشده بود یا در گزارش مسئولیت شرکتی قبلی ما به تفصیل ذکر نشده بود. در این مورد شکست خوردیم.

اما وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، به‌طور شگفت‌انگیزی از این تجربه سپاسگزارم. این فرصتی را در اختیار ما قرار داد، هرچند بسیار شدید، برای یادگیری و اعمال قوانین جدید برای شفافیت برای جلوگیری از شستشوی سبز در آینده. دریافتم که شفافیت بیشتر اولین قدم به سوی مسئولیت بیشتر در قبال جهانی است که به طور جمعی ایجاد می‌کنیم، و درس بزرگ‌تری در مورد این که یک شرکت شفاف به چه چیزی نیاز دارد، نهفته است. این در مورد افشای نه تنها جنبه‌هایی است که به آنها افتخار می‌کنید، بلکه حوزه‌هایی را که در آن علامت را از دست داده‌اید نیز افشا کنید. همانطور که اعتماد مصرف کننده همچنان رو به کاهش است، این نوع شفافیت رادیکال کریپتونیت مورد نیاز برای مبارزه با شیوه های سبزشویی غیراخلاقی است.

از طریق دریچه شفافیت شرکتی، شرکت ها می توانند با اطمینان از واقعی بودن ادعاهای زیست محیطی خود، به وضوح تعریف شده، تأیید شده از طریق منابع شخص ثالث و پیروی از دستورالعمل های فدرال که برای محافظت از اقتصاد آمریکا طراحی شده است، از گرین شویی اجتناب کنند.

از نقطه نظر سیاست، کمیسیون تجارت فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای توسعه راه حل ها تحسین می کنم. برای رفع این شکاف ها در سال ۱۹۹۲، FTC راهنماهای سبز برای اولین بار در پاسخ به تهدید فزاینده شستشوی سبز، و همچنان منبع قابل اعتمادی برای جلوگیری از ادعاهای زیست محیطی است که مصرف کنندگان را گمراه می کند. قوانین جدید پیشنهاد شده توسط SEC برای سرکوب ادعاهای غیرقابل صلاحیت، تقویت الزامات افشا و تضمین حفاظت از سرمایه گذاران. تنظیم رهنمودهایی که شفافیت و مسئولیت پذیری را در فرآیند تصمیم گیری لحاظ می کند، برای یک اقتصاد ملی قوی ضروری است.

ما به‌عنوان مدیر عامل شبکه کسب‌وکار پایدار آمریکایی، از سیاست‌های عمومی و راه‌حل‌های بازار برای پرداختن به شستشوی سبز از نقطه نظری جامع حمایت می‌کنیم. اصول تعبیه‌شده در راه‌حل‌های ما از افزایش قابلیت تأیید از طریق اعتبارسنجی‌های شخص ثالث حمایت می‌کند. آنها همچنین تضمین می‌کنند که چشم‌انداز نظارتی از طریق سیاست‌هایی که مربوط به صنعت، بخش، و اندازه خاص است تثبیت می‌شود — که هر راه‌حلی باید شامل همه ذینفعان در زنجیره ارزش باشد و ساختارهای حاکمیتی و رهبری باید به صورت فراگیر و پایدار آموزش ببینند یا آموزش ببینند. روش‌های گزارش‌دهی.

از آنجایی که ما اوج شستشوی سبز را تجربه می‌کنیم، نقش جامعه تجاری برای کاهش آن بسیار مهم خواهد بود. انتشار اطلاعات نادرست رهبران کسب و کار پایدار و کسانی که به دنبال به حداقل رساندن تأثیرات زیست محیطی خود هستند، می توانند با مشاهده عملیات تجاری شما شروع کنند. از خود بپرسید: آیا تعهدات عمومی ما با شیوه های تجاری ما همخوانی دارد؟ قبل از اینکه ادعا کنیم بخشی از راه حل هستیم، چه چیز بیشتری باید در مورد این موضوع یاد بگیریم؟ آیا می‌توانیم اصول، تعاریف، معیارها و روش‌های مشترکی برای تأیید ایجاد کنیم؟ نقش مشارکت خصوصی و دولتی در شکل دادن به مسیر رو به جلو چیست؟

از طریق شفافیت رادیکال، ما می‌توانیم شروع به جداسازی سبز از سبز شدن کنیم و اطمینان حاصل کنیم که مسائل واقعی – تغییرات آب و هوا، آب تمیز، آلودگی پلاستیک – توسط شرکت‌هایی با دانش، محصولات، مسئولیت‌پذیری و تعهد به ایجاد یک سیاره پایدارتر که به نفع همه باشد، بررسی می‌شوند. .

نظرات بیان شده در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com عبارتند از متعلق به خودشان، نه Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی