آیا خودمان می توانیم پارتیشن اداری نصب کنیم

0
14

استفاده از پارتیشن اداری برای محیط کاری علاوه بر اینکه آن محیط را تقسیم بندی می کند، در این روزها برای مقابله با ویروس کرونا محافظ بسیار خوبی می باشد.

همانطور که می دانید پارتیشن ها فضاهای متعددی را می توانند در محیط اداری فراهم کنند. برای مثال شاید در نظر داشته باشید فضای جدید مانند اتاق کنفرانس و یا فضایی غیر از فضاهای اداری ایجاد کنید. پارتیشن ها این امکان را برای شما فراهم می کنند که بتوانید فضایی که در نظر دارید را برای خود فراهم آورید.

شاید برای بسیاری از افراد که قصد خرید پارتیشن اداری برای محیط کار خود را دارند این سوال پیش آمده است که نحوه نصب پارتیشن اداری چگونه است؟ آیا این امکان وجود دارد که با صرفه جویی در هزینه، خودمان پارتیشن را نصب کنیم؟

کارشناسان ما در آفن با ارائه این توضیحات در نظر دارند تا علاوه بر اینکه نحوه نصب پارتیشن اداری را برای شما به اشتراک بگذارند، نحوه نصب پارتیشن توسط خودتان را نیز آموزش دهند.

نصب پارتیشن اداری چگونه است

نحوه نصب پارتیشن اداری بسیاری آسان است، تنها کافیست نوع پارتیشن مورد استفاده خود را انتخاب کرده و سپس بر اساس نوع پارتیشن انتخابی و همینطور ابعادی که در نظر دارید، بودجه خود را مشخص کنید. پارتیشن ها در انواع مختلف زیر وجود دارد:

 • پارتیشن اداری تک جداره
 • پارتیشن اداری دو جداره
 • پارتیشن کلاسیک
 • پارتیشن شیشه ای (فریم لس)

به نقل از وب سایت مبلمان اداری آفن در خصوص پارتیشن های شیشه ای ” پارتیشن های شیشه ای به دلیل تنوعی که دارند به پارتیشن شیشه ای طرح دار ، پارتیشن شیشه ای مات ، پارتیشن شیشه ای رنگی و پارتیشن شیشه ای متحرک نیز تقسیم بندی می شوند. که می توانید پارتیشن شیشه ای مورد نظر خود را با قیمت و هزینه ای مناسب خریداری کنید. این نکته را هم باید اضافه کنیم که قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک به دلیل تفاوتی که با دیگر پارتیشن ها دارد، متفاوت می باشد. “

برای آشنایی بیشتر و همینطور خرید پارتیشن اداری فریم لس مورد نظر خود می توانید به صفحه پارتیشن شیشه ای سایت آفن مراجعه کنید.

فرآیند نصب پارتیشن اداری بسیار ساده است که در ادامه به ترتیب هر یک از آنها را نام برده ایم:

 • به دست آوردن اندازه گیری فضا
 • انتخاب نوع پارتیشن اداری
 • آماده کردن ابزار مناسب برای نصب پارتیشن ها
 • ساختن پارتیشن بر اساس طرح مد نظر
 • تنظیم کانال ها در محل
 • تکمیل ساختار
 • یکسان سازی ساختار
 • فریم های درب
 • مدیریت کابل
 • قرار دادن پوسته ها
 • نصب درب

به نقل از سایت آفن در خصوص نصب هر یک از انواع پارتیشن های اداری ” به دلیل تنوعی که در پارتیشن های اداری وجود دارد و می توانید پارتیشن های اداری خود را در انواع پارتیشن چوبی ام دی اف، شیشه ای، تک جداره یا دو جداره انتخاب کنید، نحوه نصب هر یک نیز متفاوت بوده که در این خصوص نیاز به نیروی متخصص و مجرب می باشد.”

برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب پارتیشن اداری می توانید به صفحهپارتیشن اداری آفن مراجعه کنید.

نحوه نصب انواع پارتیشن اداری چگونه است

اندازه گیری

اولین گام برای نصب پارتیشن اداری، بدست آوردن اندازه فضا می باشد که بر حسب آن بتوانید مقدار اندازه طولی پارتیشن ها را بدست آورید.

انتخاب نوع پارتیشن مورد نظر

باید پارتیشن مناسب برای محیط اداری خود انتخاب کنید. تمام هزینه، متریال، انعطاف پذیری پارتیشن ها را در نظر بگیرید. شاید بخواهید از پارتیشن خود استفاده بیشتری کنید، برای مثال قسمتی از پارتیشن را بعنوان قفسه کتاب در نظر بگیرید. پس برای انجام اینکار به ابزارهای مناسب و بیشتری برای نصب احتیاج خواهید داشت.

ساخت و ساز و نصب پارتیشن

به هنگام سفارش و ساخت پارتیشن باید حتما دقت داشته باشید که بین کف و فضای دیوار و سقف تناسب کامل وجود داشته باشد. بعد از اینکه از استانداردهای پارتیشن مطمئن شدید با استفاده از پیچ آنها را در جای خود سقف کنید.

اندازه گیری فضا و پارتیشن ها را به هنگام نصب فراموش نکنید

خودمان چگونه می توانیم پارتیشن اداری نصب کنیم؟

نصب پارتیشن اداری توسط خودتان امکان پذیر است و میتواند در هزینه نصب صرفه جویی شود. اما این امکان وجود دارد که به دلیل نداشتن تجربه کافی در این زمینه، وقت بسیار زیادی از شما گرفته شود. پس قبل از نصب پارتیشن اداری حتما باید تحقیقات لازم را انجام دهید. نصب پارتیشن اداری برای محیط های اداری کوچک توسط خودتان امکان پذیر است که در ادامه راهنمایی های لازم را در این خصوص برایتان به اشتراک گذاشته ایم:

آماده کردن تجهیزات

تمام ابزارهای لازم جهت نصب پارتیشن اداری مانند پیچ گوشتی، آچار معمولی، پیچ و مهره، آچار آلن و دریل را آماده کنید و مطمئن شوید که هیچ ابزاری را از قلم ننداخته اید.

یک نفر نیروی کمکی در کنار خود داشته باشید

نصب پارتیشن اداری به صورت یک نفره امکان پذیر نمی باشد و دشواری های خود را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است برای اینکه کار به صورت دقیق و منظم انجام شود، یک نیروی کمکی در کنار خود داشته باشید.

داشتن نیروی کمکی به هنگام نصب پارتیشن اداری الزامی است

مونتاژ کردن پارتیشن اداری

برای اینکه نصب پارتیشن ها برای کسانیکه خودشان اینکار را انجام می دهند ساده باشد، بهترین روش این است که اتصالات قابل چرخش در چهارگوشه فضای شما قرار بگیرد. فراموش نکنید که باید اندازه گیری دقیق محیطی که قصد اجرای پارتیشن برای آن را دارید محاسبه کرده باشد و بعد از آن نیز قطعاتی از موارد مورد نیاز (چوب یا شیشه) برای ایجاد پارتیشن اندازه گیری کنید.

نحوه نصب پارتیشن اداری توسط خودمان

بعد از انتخاب متریال پارتیشن اداری، نوبت به نصب آن به سقف و یا دیوار می رسد که با آچار و پیچ گوشتی می توانید قطعات را در جای خود قرار داده و نصب کنید. در ابتدا ستون ها را در جای خود قرار داده و نصب کرده و بعد از آن اقدام به نصب قیدها کنید و در انتهای کار قطعات یا پنل های چوبی و یا شیشه ای (فریم لس) مورد نظر خود را در جای خود قرار دهید.

سخن پایانی

” آفن بعنوان برند مبلمان اداری گروه صنعتی آذران فضانما، یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه مبلمـان اداری و طراحی داخـلی است که با بهره مندی از تیم هـای متخصص و خلاق، ایده هایی متمایز با آنچه تا کنون تجربه کرده اید و دستاوردهایی متنوع در حوزه مبلمان اداری و طراحی فضاهای داخلی مطابق با خواسته شما ارائه می نماید.”

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت مبلمان اداری (آفن(www.afn-furniture.com))  نسبت به خرید پارتیشن اداری مورد نظر خود در انواع پارتیشن اداری مدرن و لوکس اقدام کنید. همچنین برای نصب پارتیشن می توانید با شماره تلفن ۸۳۹۹ -۰۲۱ تماس گرفته تا مشاوران شما در آذران فضانما راهنمایی های لازم را به عمل بیاورند.

این مطلب توسط دریافت کننده خبر{مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران آبرند} ایجاد شده است و آبرند هیچ مسولیتی نسبت به این خبر ندارد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید