خبر

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۱۷ فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۱۷ فروردین چقدر
بود؟

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۱۶ فروردین با ۷۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: هر اونس طلا در بازار معاملات روز دوشنبه با یک دلار کاهش در قیمت ۱۷۲۷ دلار و ۱۰ سنت (تا ساعت ۱۹:۴۰ به وقت تهران) معامله شد که در مقایسه با روز گذشته ۲۴/ ۰درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گفته برخی کارشناسان بازار دلیل  افت روز گذشته در بازار جهانی را می‌توان افزایش بازده اوراق خزانه آمریکا و صعود بازارهای سهام دانست. در واقع حساسیت طلا به انتظارات تورمی آینده نیست بلکه به روند بازده اوراق خزانه ۱۰ سال اخیر است.

تحلیلگران این فلز زرد گرانبها معتقدند که انتظار رالی صعودی  قیمت اونس طلای جهانی ادامه‌دار نیست و بازار با موانع زیادی همانند بازدهی در اوراق خزانه دارایی ۱۰ ساله آمریکا که فراتر از سطح ۷۵/ ۱ رسید و نیز آمار بیکاری آمریکا مواجه است.  طلای جهانی هفته گذشته را با افت پشت‌سر گذاشت و در عملکرد سه ماهه گذشته خود ۱۰ درصد افت داشته است.

تلاطم نوسانات سکه

با توجه به کاهش میزان تقاضا و داد و ستد  پس از تعطیلات نوروزی قیمت سکه بهار آزادی شاهد رشد ۷۰ هزار تومانی بود و در قیمت ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان نرخ گذاری شد. به گفته برخی کارشناسان، از دلایل اصلی و تاثیرگذار در تغییرات قیمت طلا و سکه می‌توان به نوسانات قیمتی در بازار طلای جهانی اشاره کرد که با توجه به این موضوع در حال‌حاضر بازار به روند سابق خود دست نیافته است.

با توجه به شرایط موجود حباب سکه نیز با افزایش ۲۰ درصدی مواجه شد که با رشد ۷۰ هزار تومانی به عدد ۴۰۰ هزار تومان رسید. تغییرات شدید قیمتی باعث شده تا فاصله‌ بین ارزش ذاتی و ارزش بازار سکه کمتر شود. همچنین بهای نیم‌سکه در بازار طلا روز گذشته ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده است که هر دو قطعه افزایش را نشان می‌دهند.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجرات‌نیوز بخوانید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا