یک ژوزه آنها اندازه كل بدهی استقلال بود


وبسایت روزنامه گل: علي فتح‌ا… زاده مديرعامل سابق استقلال معتقد است كه استقلال در آينده شرايط بهتري را تجربه خواهد كرد. با حاجي آبي‌ها درخصوص بدهي‌هاي اين تيم، پيش‌بيني‌اش از قرعه ايران در جام جهاني و همچنين بحث حضور مجيدي در هيات مديره استقلال همكلام شديم.

شرايط استقلال را تا اينجاي فصل چطور مي‌بينيد؟

فكر مي‌كنم استقلال نسبت به ابتداي فصل بهتر شده و تيم. نتايج مثبتي كسب كرده است. فكر مي‌كنم اگر در تعطيلات نيم‌فصل تغييراتي در استقلال صورت بگيرد، اين تيم مي‌تواند نتايج بهتري را كسب كند. استقلال امسال بايد سهميه آسيايي كسب كند و حداقل در يك جام، يك عنوان قهرماني را نيز به دست آورد. آنها در مسابقات جام‌حذفي تا اينجا قرعه‌ خوبي نصيب‌شان شده و مي‌توانند از اين فرصت استفاده كنند و قهرمان شوند. به نظرم تيم امسال يك جام كم دارد و بايد بالاخره بعد از چند سال ناكامي، حداقل يك جام را بياورد.

ماجراي طلب بازيكنان گذشته به كجا رسيد؟ شما بارها به اين موضوع ورود كرديد.

فكر مي‌كنم ديگر اين ماجرا قديمي شده و به نوعي از سوي دوستان بازي كردن با واژه‌هاست. من يك سوال از شما دارم؛ مگر اين طلب‌ها و بدهي‌ها از گذشته نبوده؟ اين ۴۰ ميليارد بدهي ليست‌اش موجود است؛ فقط فخرالديني و كاوه رضايي به آن اضافه شده‌اند و به نوعي طلبكاران جديد هستند. پرسپوليس دوبرابر استقلال بدهي داشت. يك ژوزه آنها به اندازه كل بدهي‌هاي استقلال بود اما آنها مديريت كردند و توانستند آن را پرداخت كنند.

يعني اعتقاد داريد كه بايد تاكنون مطالبات بازيكنان گذشته پرداخت مي‌شد؟

شما مي‌دانستيد همين ۳۰۹۰ كه اسپانسر استقلال بود، ۳۰ ميليارد به اين تيم كمك كرده است؟! البته اين كمك از سوي هواداران استقلال بوده و بايد از آنها ممنون بود. زمان ما اين اسپانسرها خوب نبودند و واقعا بايد گفت ما هميشه آن موقع كاسه گدايي دست‌مان بود و به دنبال پول بوديم.

يكي از مديران استقلال در مصاحبه‌اي اعلام كرده كه جباري از زمان شما از استقلال طلب دارد و اكنون بابت آن به فدراسيون فوتبال نامه زده است.

ما منكر اين موضوع نمي‌شويم. در آن ليست طلبكاران نام اين بازيكن هم وجود دارد و چيز تازه‌اي نيست اما من مطمئنم هستم او از استقلال كنوني هم طلب دارد. در غير اين صورت يعني جباري امسال مفتي براي استقلال بازي كرده؟ پس مطمئن باشيد استقلال امسال هم به او بدهكار است.

روز گذشته، روز صعود تاريخي ايران به جام‌جهاني ۹۸ فرانسه بود. از آن روز خاطره‌اي داريد؟

من باز هم اين صعود تاريخي را به مردم ايران تبريك مي‌گويم. يك روز به يادماندني هم در تاريخ ايران و هم در تاريخ باشگاه‌هاست. اميدوارم از اين اتفاق‌هاي خوب باز هم بيفتد.

فردا گروه‌بندي ايران در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه مشخص مي‌شود. به شخصه دوست داريد ايران در گروه سخت بيفتد يا آسان؟

اميدوارم يك قرعه خوب به سود ايران رقم بخورد. بنده اعتقاد دارم همه بازي‌ها سخت است و قرعه سخت و آسان به خود آقاي كي‌روش ربط دارد اما هرچه هست اميدوارم بتوانيم طلسم‌شكني كرده و به مرحله دوم جام‌جهاني صعود كنيم.

در نبود شما براي زلزله‌زدگان كرمانشاه كفش‌هاي مرحوم حجازي و عصاي پورحيدري به مزايده گذاشته شد. چه صحبتي در اين باره داريد.

كار بسيار پسنديده و خوبي بود. شما نگاه كنيد كفش‌هاي حجازي، اسطوره استقلال به مبلغ ۵۰ ميليون تومان به فروش رفت. ما همه ايراني هستيم و بايد در اين قبيل كارها شركت كنيم. من هم سعي دارم با تني چند از مديران ورزشي اين هفته به كرمانشاه برويم و از نزديك مشكلات را ديده و در صورت امكان آن را برطرف سازيم.

با گذشت ۱۳ هفته از رقابت‌هاي ليگ برتر كدام تيم‌ها را مدعي قهرماني مي‌دانيد؟

بايد قبول كنيم پرسپوليس امسال شرايط خوبي دارد اما در كنار آن تيم‌هاي ديگر هم مدعي هستند و بايد تا روز آخر تلاش كنند. پارس‌جنوبي هم تيم خوبي است اما من نمي‌دانم چرا تارتار هميشه مقابل پرسپوليس مي‌بازد! فكر مي‌كنم در ديدارهايي كه تارتار سرمربي تيم حريف روبه‌روي پرسپوليس است، ديگر لازم نيست بازي‌ برگزار شود (خنده).

با كنار رفتن منصوريان در اين چند وقت با او تماسي داشتيد؟

من با عليرضا هميشه در تماس هستم و با يكديگر صحبت مي‌كنيم. او اين روزها در حال استراحت است چون در اين مدت فشار زيادي را متحمل شده بود. عليرضا اگر توانايي داشته باشد، كه مطمئنم دارد، مي‌تواند روزي دوباره به استقلال بازگردد.

صحبت از حضور فرهاد مجيدي در هيات‌مديره استقلال، در چند روز گذشته شنيده مي‌شد.

من بارها گفته‌ام كه فرهاد آدم عاقلي است و مي‌داند چه كاري را انجام بدهد. تا جايي كه من مي‌دانم مجيدي علاقه به مربيگري دارد چون رشته او فوتبال است و سال‌ها در آن زحمت كشيده. به نظرم مجيدي بايد به دنبال مربيگري باشد تا مديريت.

در يك مصاحبه اعلام كرده بوديد كه حاضريد با طلبكاران استقلال جلسه بگذاريد و مشكلات را حل كنيد.

من هنوز هم روي حرفم هستم. ۲۰ ميليارد به من بدهيد كل بدهي استقلال را صفر كرده و خيال مديران را راحت مي‌كنم. هيچ وقت از بدهي نترسيد چون اگر به اين مسايل بود، پرسپوليس بايد با آن همه بدهي به دسته دو مي‌رفت.منبع لینک by [author_name]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *