کمپانی اپل در پی مشکلاتی، کیبورد مقاوم در برابر گرد و خاکش را ثبت کرد


وقتی اپل مک‌بوک ۱۲ اینچی با صفحه نمایش رتینا را راهی بازار کرد، همراه با آن یک کیبورد هم معرفی کرد. حالا به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد نسل جدیدی از این صفحه کلید را راهی بازار کند. گفته می‌شود که این کیبورد جدید باریک‌تر از قبلی است و بین دکمه‌هایش فاصله کمتری وجود دارد. البته نسل اول این صفحه کلید یک سری مشکلات هم دارد که دلیل اصلی‌اش گرد و خاکی است که به دلیل همان باریکی زیاد در دستگاه باقی می‌ماند و باعث می‌شود بعد از مدتی عملکرد کلیدها ضعیف شود.

خبر خوب این است که گویا اپل پاسخی برای این مشکل پیدا کرده است. در نگاه کلی بنظر می‌رسد این طرح پتانسیل این را هم خواهد داشت که کیبورد جدید را تبدیل به یک کیبورد ضدآب کند. یا غشایی را زیر هر کلید تعریف کند که هروقت کلید فشرده می‌شود هوا را بیرون بدهد و خب طبعا باعث می‌شود گرد و خاک و هر آنچه زیر کلید مانده بیرون فرستاده شود.

طرح اپل نشان می‌دهد که مشکل ضایعات چیزی است که خود کمپانی به آن اشراف کامل دارد و خودشان اشاره می‌کنند که: «ضایعاتی مانند مایعات یا شکر ممکن است ارتباطات الکتریکی را قطع کند یا به آنها آسیب بزند و حتی ممکن است در حرکت دکمه‌ها مشکل ایجاد کنند.» این طرح اپل در سال ۲۰۱۶ به مرکز اختراعات داده شد که به این معناست که از زمانی که اپل طرح را ارائه داده ما هنوز شاهد اتفاق چشمگیری در هیچ‌کدام از لپ‌تاپ‌های مک‌بوک نبودیم. مشخص نیست که اپل قصد دارد با همین طرحی که ارائه داده جلو برود یا خیلی ساده این ماجرا فقط در حد یک ایده باقی خواهد ماند.

منبع: ubergizmo

‌‌‌لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *