Month: دی ۱۳۴۸

خبرگزاری آريا – زخمي شدن ۵ نفر در نزاع دسته جمعي


            زخمي شدن 5 نفر در نزاع دسته جمعي

خبرگزاري آريا – نزاع دسته جمعي اهالي يک روستا در شهرستان دره شهر از توابع استان ايلام پنج زخمي بر جاي گذاشت.
به گزارش سرويس حوادث جام نيـوز، نزاع دسته جمعي اهالي يک روستا در شهرستان دره‌شهر از توابع استان ايلام پنج زخمي بر جاي گذاشت.
يکي از زخمي‌هاي اين درگيري به دليل وخامت اوضاع به مرکز استان انتقال يافت.
بر اساس گزارش هاي رسيده ۱۲ نفر از طرفين درگير با حکم قضايي بازداشت شده اند.
باشگاه
۱۱۰لینک منبع

خبرگزاری آريا – جام کنفدراسيون ها ۲۰۱۷؛ آلمان ۱


جام کنفدراسيون ها 2017؛ آلمان 1 - شيلي 0/ يک قهرماني ديگر براي ژرمن ها و يواخيم لوو

خبرگزاري آريا- آلمان با برتري مقابل شيلي، قهرمان جام کنفدراسيون ها شد.
به گزارش سرويس ورزشي آريا، ژرمن ها با تک گل لارس اشيندل حريفش را شکست داد و به عنوان قهرماني اين دوره از رقابت ها دست يافت.
نيمه اول بازي با برتري محسوس تيم شيلي آغاز شد و پرس شديد بازيکنان اين تيم کار را براي بازيکنان آلمان سخت کرده بود و توپ لو دادن هاي ژرمن ها چندين بار باعث ايجاد خطر روي دروازه تر اشتگن شد. دقيقه ۲۰ تيم آلمان روي اشتباه مدافع شيلي به گل دست يافت و بعد از اين گل ورق بازي برگشت.
تيمو ورنر مهاجم آلمان روي تعلل گونزالو خارا صاحب توپ شد و در مصاف تک به تک با براوو با پاس عرضي اشتيندل را با دروازه خالي رو به رو کرد و مهاجم باشگاه گلادباخ به راحتي گل اول بازي را به ثمر رساند.
در ادامه نيمه اول بازي برابر دنبال شد اما بازيکنان تيم آلمان در خلق موقعيت هاي گلزني موفق تر عمل کردند و ضربات دراکسلر و گورتسکا مي رفت تا اختلاف در نيمه اول را به بيش از ۱ گل برساند.
نيمه دوم شيلي توانست جريان بازي را تا حد زيادي کنترل کند اما تا دقايق پاياني بازيکنان اين تيم در خلق موقعيت هاي جدي ناکام ماندند. سه دقيقه بعد آغاز جنجال هاي بازي بود. درگيري کيميش و براوو بعد از يک ارسال ايستگاهي باعث شد تا ويدال وارد ماجرا و با هم تيمي اش يعني کيميش درگير شود. مازيچ هر دو بازيکن را با کارت زرد جريمه جرد.
دقيقه ۶۵ ضربه آرنج حارا به صورت ورنر، پس از بازبيني صحنه و استفاده از ويدئو چک، يک کارت زرد را براي حارا به همراه داشت. بازي با خشونت و درگيري زيادي دنبال مي شد. دقيقه ۷۲ شوت سانچز با تکل عالي رودي برگشت داده شد. دو دقيقه بعد اين بار بازيکنان شيلي از داور درخواست ويدئو چک داشتند. آن ها معتقد به خطاي پنالتي روي سانچز بودند که اين اعتراض باعث شد تا مازيچ وارگاس را با کارت زرد جريمه کند.
دقيقه ۸۴ سانتر سانچز با تلاش بي نظير ادسون رائول، باعث شد تا توپ پشت خط شش قدم و مقابل دروازه تقريبا خالي آلمان به زاگال برسد، ضربه بازيکن تازه وارد شيلي با اختلاف از بالاي دروازه به بيرون رفت.
در دقايق پاياني شيلي مي توانست بازي را به تساوي بکشاند اما بي دقتي مهاجم اين تيم مانع از اين امر شد تا بازي با پيروزي يک بر صفر آلمان به پايان برسد.لینک منبع

خبرگزاری آريا – عاملين شهادت مرزبان هنگ مرزي مشخص شدند


            عاملين شهادت مرزبان هنگ مرزي مشخص شدند

خبرگزاري آريا – معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي با تاييد شهادت مرزبان هنگ مرزي استان در نقطه صفر مرزي پيرانشهر اظهار کرد: طي درگيري ماموران هنگ مرزي با قاچاقچيان مشروبات الکلي و مسلح، متاسفانه يکي از سربازان وظيفه هنگ مرزي به شهادت رسيده و سه نفر نيز مجروح شدند که تحت مداوا هستند.

به گزارش سرويس سياسي جام نيـوز، معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي با تاييد شهادت مرزبان هنگ مرزي استان در نقطه صفر مرزي پيرانشهر اظهار کرد: طي درگيري ماموران هنگ مرزي با قاچاقچيان مشروبات الکلي و مسلح، متاسفانه يکي از سربازان وظيفه هنگ مرزي به شهادت رسيده و سه نفر نيز مجروح شدند که تحت مداوا هستند.

عليرضا رادفر اظهار کرد: اين اشرار، قاچاقچيان مشروبات الکلي بوده و متاسفانه مسلح بودند و رودرروي نيروهاي مرزي قرار مي‌گيرند و طبيعتا وظيفه نيروهاي مرزباني مقابله با هرگونه با تردد غيرمجاز مرزي است و نيروهاي هنگ مرزي به وظيفه خود عمل مي‌کنند و قاچاقچيان به دستور ايست نيروهاي هنگ مرزي توجه نکرده و درگيري رخ مي‌دهد.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه قاچاقچيان مسلح شروع‌کننده تيراندازي بودند، متاسفانه شاهد بروز چنين حادثه‌اي هستيم.

رادفر اظهار کرد: متاسفانه عده‌اي قاچاقچي را معادل کولبر قرار مي‌دهند و در اين راستا نيز فضاسازي مي‌کنند، در حالي که اين اشرار مسلح عبور غيرمجاز از مرز داشتند و نيروهاي مرزباني وظيفه‌اي جز برخورد و مقابله با عناصر متجاوز قاچاقچي مسلح ندارند.

وي ادامه داد: کولبر تعريف خاص خود را دارد و به کسي اطلاق مي‌شود که از مبادي و ساعات مشخص با کارت‌هاي تردد از معبرهاي مشخص تردد مي‌کنند و وظيفه مرزبانان برخورد و مقابله با افرادي که غير از معبرها و ساعات مشخص و با کالاهاي غير مجاز براي کولبران تردد مي‌کنند و در عين حال نيز مسلح بوده و در ساعات تاريک شب اقدام به تردد غيرمجاز مي‌کنند است.

وي اظهار کرد: پيکر شهيد مرزباني حادثه امروز فردا در شهرستان پيرانشهر با حضور اقشار مختلف مردم تشييع خواهد شد.

ايسنا
۲۰۲لینک منبع

خبرگزاری آريا – نشست کشورهاي تحريم کننده براي بررسي پاسخ هاي قطر


نشست کشورهاي تحريم کننده براي بررسي پاسخ هاي قطر

خبرگزاري آريا – وزراي امور خارجه کشورهاي مصر، عربستان، امارات عربي متحده و بحرين چهارشنبه در زمينه گفتگو درباره اقدامات آتي براي مقابله با قطر ديدار خواهند کرد.
به گزارش پايگاه خبري شبکه العالم، مهلت تعيين شده از سوي چهار براي اجراي به درخواست هاي سيزده گانه شامگاه يکشنبه پايان يافت.
درهمين حال محمد بن عبدالرحمان آل ثاني وزير امور خارجه قطر روز يکشنبه گفت که کشورش پاسخ به خواسته هاي کشورهاي محاصره کننده را روز دوشنبه به امير کويت تحويل خواهد داد.
کشورهاي تحريم کننده قطر تاکيد کردند که پس از آنکه قطر پاسخ خود را به کويت تحويل دهد اين پاسخ را به دقت مورد بررسي قرار خواهند داد.
پنجم ژوئن امسال عربستان، امارات، بحرين و مصر روابط ديپلماتيکشان را با قطر قطع و تحريم‌هاي اقتصادي عليه اين کشور به اتهام حمايت از تروريسم اعمال کردند.
اين کشورها ۱۰ روز پيش درفهرستي  ۱۳ بندي از قطر خواستند که ضمن بستن پايگاه نظامي ترکيه در اين کشور و تعطيلي شبکه الجزيره روابطش با ايران را قطع کند.لینک منبع

خبرگزاری آريا – پيام تسليت تاج به مناسبت درگذشت بهمنش


پيام تسليت تاج به مناسبت درگذشت بهمنش

خبرگزاري آريا – رييس فدراسيون فوتبال درگذشت پيشکسوت رسانه و مفسر باسابقه ورزشي را تسليت گفت.

به گزارش “ورزش سه”، مهدي تاج، در پيامي درگذشت استاد عطالله بهمنش را به خانواده ايشان و جامعه ورزش و رسانه تسليت گفت.

در پيام رييس فدراسيون فوتبال آمده است:

در آستانه روز جهاني ورزشي‌نويسان،خبر تلخ درگذشت استاد عطالله بهمنش را دريافت کردم.

براي آنان که طنين دل انگيز صداي استاد را به خاطر دارند،آنان که تفسيرهاي دقيق و عميق استاد را به گوش شنيدند و آنان که بعدها نوشته هاي استاد را خواندند و به تاريخ شفاهي ورزش کشور سنجاق کردند،فقدانش سخت و تاثربرانگيز است.

با گرامي‌داشت ياد آن پيشکسوت ارزنده، از خداوند منان برايش رحمت و آمرزش و براي بازماندگانش صبر و اجر خواهانم.لینک منبع

خبرگزاری آريا – تصميم بحث‌برانگيز داوري که براي ايراني‌ها آشنا است، سوژه رسانه‌ها!+تصاوير


تصميم بحث‌برانگيز داوري که براي ايراني‌ها آشنا است، سوژه رسانه‌ها!+تصاوير

خبرگزاري آريا – داور صربستاني فينال جام کنفدراسيون‌ها تصميمي عجيب در قبال حرکت خشن و غيرورزشي بازيکن شيليايي گرفت که سوژه رسانه‌ها شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، ميلوارد مازيچ صرب، ديدار نهايي بين آلمان و شيلي را قضاوت کرد. اين داور براي ايراني‌ها چهره‌اي آشنا است چون قضاوت ديدار ايران و آرژانتين در جام جهاني را بر عهده داشت.
وي مانند ديدار ايران در جام‌جهاني، در ديدار فينال جام کنفدراسيون‌ها هم تصميمات بحث‌برانگيزي گرفت که مهمترين تصميم وي سوژه رسانه‌ها شده است.
در يکي از اتفاقات اين بازي در دقيقه ۶۹ خارا بازيکن شيلي با آرنج به صورت تيمو ورنر مهاجم ژرمن‌ها کوبيد که صحنه‌اي غير ورزشي بود اما مازيچ پس از چک کردن فيلم اين اتفاق، در تصميمي عجيب به بازيکن شيلي تنها کارت زرد نشان داد.
اين تصميم در شرايطي گرفته شد که بازيکن شيلي بايد مستقيما با کارت قرمز مواجه مي‌شد.انتهاي پيام/لینک منبع

خبرگزاری آريا – رقابت شديد چلسي و يوونتوس براي جذب مدافع رئال


رقابت شديد چلسي و يوونتوس براي جذب مدافع رئال

خبرگزاري آريا – دانيلو، مدافع برزيلي رئال مادريد مورد توجه دو باشگاه چلسي و يوونتوس قرار گرفته است.

به گزارش “ورزش سه”، يوونتوس به الکس ساندرو مدافع ۲۶ ساله خود پيشنهاد تمديد قرارداد تا سال ۲۰۲۲ را داده است اما اگر اين پيشنهاد مورد قبول ساندرو قرار نگيرد واين بازيکن راهي چلسي شود، با ۲۲ ميليون يورو به دنبال دانيلو، مدافع رئال مادريد خواهد رفت.

مارکا گزارش مي دهد که چلسي هم در صورت ناکامي در مورد ساندرو، دانيلو را مد نظر قرار داده است و قصد دارد براي جذب او با رئال مادريد وارد مذاکره شود.

عليرغم تاکيد زيدان مبني بر ماندن اين مدافع برزيلي، دانيلو وجهه خوبي بين هواداران رئال ندارد و ممکن است در تابستان امسال از رئال جدا شود.لینک منبع

خبرگزاری آريا – وزيرخارجه قطر: از مداخله نظامي عربستان ترسي نداريم


وزيرخارجه قطر: از مداخله نظامي عربستان ترسي نداريم

خبرگزاري آريا – وزيرامورخارجه قطر با اشاره به درخواست هاي غيرقابل قبول ائتلاف به رهبري عربستان، روز يکشنبه در يک کنفرانس مطبوعاتي در شهر رم گفت: ما در منطقه اي امن و باثبات قرار داريم، درخواست هاي عربستان را انجام نمي دهيم و از مداخله نظامي سعودي نيز ترس نداريم.
العالم ـ خاورميانه
به گزارش نشريه ايتاليايي `له فورميکه`، محمد بن عبدالرحمن آل ثاني وزير امور خارجه قطر در آستانه پايان مهلت عربستان سعودي به دوحه فردا (دوشنبه) در يک کنفرانس مطبوعاتي در هتل `اکسچلسيور` در شهر رم برگزار شد، اظهارداشت: قطر به طور مسوولانه عمل کرده درحالي که تنش ها ازسوي کشورهاي ديگر توليد مي شود. عمليات نظامي عليه قطر مغاير حقوق بين المللي و مرزهاست و درخواست عربستان مخالف آزادي بيان وتماميت ارضي ماست.
وي تاکيد کرد: قطر قصد ندارد به ۱۳ درخواست عربستان سعودي، امارات، مصر و بحرين احترام بگذارد زيرا اين درخواست ها متضاد با حقوق بين المللي است و تهديدي براي حاکميت اين کشور محسوب مي شود.
روز ۲۳ ژوئن گذشته عربستان سعودي، امارات، مصر و بحرين نامه اي با ۱۳ درخواست به قطر ارسال کردند که مهلت احترام به آن روز ۳ جولاي (فردا) تمام مي شود. اين کشورهاي عربي، قطر را متهم به حمايت مالي از تروريسم بين المللي، روابط تنگاتنگ با حماس واخوان المسلمين کرده اند و از دوحه خواستند تا روابط با ايران را نيز قطع کند. همچنين خواستار تعطيلي پايگاه نظامي ترکيه که در۳۰کيلومتري دوحه قرار دارد و بسته شدن شبکه الجزيره که به عقيده عربستان تشويق به خشونت مي کند، شدند.
آل ثاني اظهار داشت: الجزيره يک شبکه پيشرفته اطلاع رساني و افتخار ماست. اين شبکه ۲۰ سال پيش آغاز بکار کرد که هيچ صداي ديگري به غير از صداي دولتي شنيده نمي شد . اين يک سکوي آزادي بيان براي صدها ميليون عرب محسوب مي شود و هيچ دليلي براي بسته شدن آن وجود ندارد. اگر کسي مي خواهد آنرا ببندد، پيشنهاد مي کنم شبکه ديگري باز کند تا به رقابت با آن بپردازد. خشونت از جايي مي رسد که خواستار بسته شدن اين شبکه است .
وي با اشاره به اينکه قطر از روز ۵ ژوئن، متحمل تحريم هاي ديپلماتيک و اقتصادي شده و در پي آن امير قطر نيز روابط خود را با ايران و ترکيه تقويت کرده است، افزود: درگيري ها را بايد با مذاکره حل کرد نياز به شواهد براي اثبات اين اتهامات است. تنها پس از اينکه اتهامات ثابت شد مي توانيم درخواست ها را دريافت کنيم . ما سعي داريم با کشورهايي که با تمايل بيشتر به ما گوش مي دهند ، مانند کويت و آمريکا، بطور سازنده تر تعامل کنيم.
وي با اشاره به روابط با آمريکا گفت: آمريکا از آغاز در اين رويداد حضور داشت. هدف از نشست رياض مبارزه با تروريسم بود که پس از دو روز تبديل به مبارزه عليه قطر شد . کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس بعلاوه مصر براي بدست آوردن سمپاتي بيشتر کشورهاي غربي ما را متهم کردند. اينجا بحث مبارزه با تروريسم نيست بلکه اين نقض حقوق بين المللي است و عملا تمام آنهايي که با اين کشورها بطور سياسي مخالف هستند، تروريست محسوب مي شوند.
وي سپس به ايتاليا اشاره کرد و گفت: ايتاليا براي ما شريکي بسيار مهم است و اميدواريم بتواند نقشي مهم براي حل اين بحران ايفا کند.
انجلينو الفانو وزير خارجه ايتاليا نيز روز گذشته در ديدار با همتاي قطري خود گفت: دولت ايتاليا با نگراني و دقت تحولات مربوط به بحران قطر را دنبال مي کند و آماده کمک به هر اقدامي با هدف رسيدن به گفت گو و کاهش تنش ها ميان بازيگران درگير است. ايتاليا در تماس با کشورهاي درگير است و از تمام طرفين مي خواهد تا از هر اقدامي که منجر به تشديد اوضاع شود، پرهيز کنند.
الفانو درديدار با آل ثاني ابراز اميدواري براي کاهش هرچه سريعتر تنش ها کرده و از ميانجيگري کويت به عنوان رئيس دوره شوراي همکاري خليج فارس حمايت کامل کرد. 
ايرنالینک منبع

خبرگزاری آريا – مروري بر مشهورترين صحنه هاي تصادف در مجموعه تاپ گير [تماشا کنيد]


مروري بر مشهورترين صحنه هاي تصادف در مجموعه تاپ گير [تماشا کنيد]

خبرگزاري آريا – تصادف اخير ريچارد هموند هنگام ضبط سکانس هايي از بررسي ابرخودروي الکتريکي ريماک کانسپت وان براي مجموعه گرند تور بار ديگر نشان داد در کنار لذت و هيجاني که سه مجري معروف تجربه مي کنند، چه حوادث خطرناکي ممکن است براي آنها رخ بدهد. اگر چه اين اتفاق پيش بيني نشده بود اما کلا تصادف، واژگوني و نابودي خودروها بخش جدايي ناپذيري از کار سه مجري در برنامه هاي تاپ گير و گرند تور بوده و خواهد بود.

آنها آنقدر در طراحي صحنه ها و سکانس ها خلاقيت به خرج مي دهند، که بينندگان به جاي ناراحت شدن از نابودي خودروها، دقايق بسيار سرگرم کننده اي را پشت سر مي گذارند. با اين پيش زمينه قصد داريم مروري بر ده مورد از بدلکاري ها و سکانس هايي که در برنامه تاپ گير با تصادف يا حوادث غيرمنتظره همراه بوده، داشته باشيم.
خودروي سه چرخ Reliant Robin
جرمي کلارکسون بيش از هر فرد ديگري در دنيا نسبت به رسوا کردن اين خودروي سه چرخ احساس مسئوليت مي کرد! او به راحتي با واژگون کردن متناوب اين خودروي سه چرخ در يکي از اپيزودهاي تاپ گير نقش مهمي در تثبيت بدنامي آن داشت. تماشاي بدلکاري هاي مربوط به اين خودرو در ابتدا خنده دار است اما با تکرار آن به نظر مي رسد که حالتي تمسخرآميز پيدا مي کند.لینک منبع