Month: دی ۱۳۴۸

خبرگزاری آريا – پيشگيري از فساد اداري با تغيير روشهاي مقابله و گزينش افراد/افزايش هزينه ارتکاب جرم و تقويت نهادهاي مدني
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه مطرح کرد:

عضویت در کانال تلگرام خبرگزاری آریا۲۰ آذر ۱۳۹۶ – ۰۲:۴۳:۲۷ ب.ظ

پيشگيري از فساد اداري با تغيير روشهاي مقابله و گزينش افراد/افزايش هزينه ارتکاب جرم و تقويت نهادهاي مدني

خبرگزاري آريا-معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه در راستاي پيشگيري از فساد اداري، بر تغيير روشهاي مقابله و گزينش افراد، افزايش هزينه ارتکاب جرم و تقويت نهادهاي مدني تأکيد کرد.
به گزارش خبرنگار ما در تبريز محمدباقر الفت در همايش «آسيب شناسي و تدوين راهبردهاي پيشگيري از جرايم و مفاسد اداري و راهکارهاي پيشگيري از آن» که در دادگستري تبريز برگزار شد، با اعلام اينکه امروز مانع اساسي بر سر راه توسعه در کشور ما فساد است گفت: از علل عمده متوقف شدن فعاليت هاي صنعتي و  تجاري در کشور، فساد و خصوصاً فساد اداري است. بررسي ها نشان مي دهد از ارزش کالاي قاچاق ورودي به کشور کم نشده است. از طرفي کيفيت کالاهايي که در داخل توليد مي شود به هيچ عنوان مورد کنترل و پايش جدّي قرار نمي گيرد. رغبت مردم براي خريد کالاهاي قاچاق خارجي تا حدود زيادي به کيفيت پايين کالاهاي داخلي مربوط مي شود. در بدنه اداري کشور، افرادي وجود دارند که از اقتصاد جرم قاچاق ارتزاق مي کنند، لذا فساد اداري مانع محدود کردن قاچاق شده و آسيب هاي جدّي به کشور وارد مي کند.
وي با ذکر اينکه اعطاي تسهيلات به شرکت ها نيز مي تواند به نوعي در مسير تشديد فساد اداري قرار گيرد، در جواب به اين سوال که چرا بايد به شرکت ها تسهيلات داده شود؟ ابراز داشت: قصد قانونگذار در طراحي شرکت هاي هفتگانه قانون تجارت اين نبود که اين شرکت ها با سرمايه دولتي فعاليت کنند؛ انحصار تجارت در دست دولت و دخالت دولت در تجارت، امري غيرمعقول است. اعطاي تسهيلات توسط بانک هاي دولتي در قالب عقود مشارکتي (مضاربه، مزارعه و …) و مشارکت بانک با سرمايه گذار، به مفهوم شريک شدن دولت با بخش خصوصي و سرمايه گذار شدن دولت در اقدامات تجاري است که کار اشتباهي مي باشد؛ شرکت ها بايد با ارائه تراز مثبت (مالي) و ارائه فعاليت هاي مديريتي قوي و عمليات تجاري سودآور، نظر مردم را براي سرمايه گذاري در شرکت هاي خصوصي جلب کنند تا بتوانند از طريق فروش سهام و مشارکت مردمي، سرمايه هايشان را گسترش دهند.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه افزود: عدم نظارت بر بازار پولي و بروز مشکلات، موجب الزام بانک مرکزي در نظارت بر بازار پولي در تبصره ذيل ماده ۱۴ قانون برنامه ششم توسعه شد ليکن وجود دو استثنا (قرض الحسنه هاي با کمتر از سه ميليارد تومان سرمايه و قرض الحسنه هاي زير نظر اقتصاد اسلامي) جاي سوال دارد زيرا با چرخش پول در وضعيت تورمي، آن سه ميليارد تبديل به سي ميليارد مي شود.
وي يکي از موانع عمده در مسير سرمايه گذاري خارجي را وجود رويه هاي اداري ناکارآمد و اِعمال سليقه ناصحيح برخي عوامل اداري دانست و در پاسخ به اين سوال که آيا دستگاه هاي نظارتي در امر مقابله با فساد موفق بوده اند يا نه؟ گفت: اگر موفق نبوده ايم بايد روشهاي مقابله با جرم و ناکارآمدي را تغيير دهيم و هزينه ارتکاب جرم را بالا ببريم طوري که اقدامات صحيحِ دستگاه، موجب کسرِ حيثيّت براي مجرم شود.
محمدباقر الفت با اشاره به ملحق شدن جمهوري اسلامي به کنوانسيون «مبارزه با فساد سازمان ملل متحد»، ماده پنج تا چهارده از فصل دوم اين کنوانسيون را مختصّ پيشگيري از فساد عنوان کرد و ادامه داد: با تقويت سمن ها، رسانه ها و ساير نهادهاي جامعه مدني، چرخش و شفافيت اطلاعات همراه با خروج از گمنامي، موفق به پيشگيري از فساد خواهيم شد.لینک منبع

خبرگزاری آريا – حضور علي کريمي در اردوي پرسپوليس


حضور علي کريمي در اردوي پرسپوليس

خبرگزاري آريا- پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در اردوي اين تيم حاضر شد.
به گزارش سرويس ورزشي آريا، علي کريمي پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در اردوي اين تيم قبل از بازي با نفت آبادان حاضر شد و با مربيان اين تيم ديدار گرمي داشت. کريمي همچنين با چند بازيکن پرسپوليس هم ديدار کرد. تيم پرسپوليس امروز به مصاف نفت آبادان خواهد رفت.

 لینک منبع

خبرگزاری آريا – بُهت با بازي مهتاب کرامتي در راه جشنواره فيلم فجر


بُهت با بازي مهتاب کرامتي در راه جشنواره فيلم فجر

خبرگزاري آريا- فيلمبرداري «بُهت» به کارگرداني عباس رافعي به نيمه رسيد و گفته مي شود اين فيلم به جشنواره ملي فيلم فجر مي رسد.
به گزارش آريا به نقل از سينماسينما، فيلمبرداري سينمايي «بُهت» تازه ترين اثر عباس رافعي به تهيه کنندگي محمد نشاط که چندي پيش در تهران کليد خورده بود به نيمه رسيده است و به گفته تهيه کننده، اين اثر قطعا به سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر خواهد رسيد. محمد نشاط تهيه کننده فيلم سينمايي «بُهت» گفت: بيش از ۵۰ درصد از فيلمبرداري «بُهت» به پايان رسيده است و مهتاب کرامتي، رعنا آزادي ور، عليرضا آقاخاني و محمدرضا رهبري جلوي دوربين محمود کلاري رفته اند؛ همچنين تدوين فيلم بصورت هم زمان توسط مستانه مهاجر در استوديو آواي نفس در حال انجام است.
اين تهيه کننده سينما با اشاره به روند توليد اين فيلم سينمايي توضيح داد: عوامل سازنده «بُهت» اعم از توليد، تدارکات، صحنه، لباس، گريم و فيلمبرداري همگي با تلاش شبانه روزي خود سعي دارند تا در زمان باقي مانده اثري در خور شان براي سينماي ايران به ارمغان بياورند و در راس اين تلاش ها همراهي و حضور محمود کلاري و عباس رافعي غنيمت است.
تهيه کننده «اين سيب هم براي تو» ادامه داد: گروه سازنده اين فيلم سينمايي تاکنون در لوکيشن هايي چون دانشکده تربيت مدرس، موزه تاريخ پزشکي ايران و کلانتري حضور داشته اند و از فردا سه شنبه ۲۱ آذر ماه در يکي از بيمارستان هاي شمال تهران مستقر خواهند شد.
نشاط در پايان گفت: ساخت موسيقي اين فيلم توسط فردين خلعتبري ادامه دارد و طي چند روز آينده صداگذاري آن توسط علي ابوالصدق آغاز خواهد شد. «بُهت» با فيلمنامه اي از عباس رافعي و با موضوع اجتماعي ساخته مي شود. در خلاصه داستان فيلم آمده است: زوجي از قشر متوسط ايران امروز، پس از ۲۰ سال فراق اکنون که همديگر را يافته اند براي تحکيم اين عشق، سرنوشت بچه هايشان را با زوجي از طبقه پايين جامعه گره مي زنند، غافل از اينکه اين آغازي براي فروپاشي هر ۲ خانواده است.
عوامل و دست اندرکاران بهت عبارتند از نويسنده و کارگردان: عباس رافعي، مدير فيلمبرداري: محمود کلاري، مدير توليد: امير نشاط، صدابردار: بابک اردلان، طراح صحنه: محمدرضا ميرزا محمدي، طراح لباس: رعنا اميني، طراح چهره پردازي: سودابه خسروي، تدوين: مستانه مهاجر، آهنگساز: فردين خلعتبري، صداگذار: علي ابوالصدق، برنامه ريز: مجيد کرباسيان، دستيار اول کارگردان: علي نشاط، دستيار اول فيلمبردار: محمد عزت خواه، عکاس: مجيد خمسه، منشي صحنه: آزاده مسيح زاده، مدير تدارکات: شهرام شاهرخ، مشاور رسانه اي: منصوره بسمل، محصول موسسه سينمايي هديه فيلم، تهيه کننده: محمد نشاط.لینک منبع

خبرگزاری آريا – ۲۱ شهر پاک دنيا معرفي شدند


21 شهر پاک دنيا معرفي شدند

خبرگزاري آريا – اگرچه انکارکنندگان تغييرات آب و هوايي همچنان وجود دارند و گاهي اوقات تصميمات فاجعه بار اتخاذ مي کنند، برخي از شهرها و کشورهاي دنيا تلاش مي کنند تا محيط زيست را با کاهش انتشار کربن، جلوگيري از افزايش زباله هاي عمومي، و کاهش سطح آلودگي محيط زيست کاهش دهند.
به گزارش خبرگزاري آريا و به نقل از سايت Earth & The World با نزديک شدن به روزهاي پاياني سال ۲۰۱۷ ميلادي، تميزترين شهرهاي دنيا و اقدامات کلي آنها براي کاهش آلودگي کره زمين معرفي شده اند:
هامبورگ: يکي از پاک ترين شهرهاي دنيا و البته دوستدار محيط زيست است. شهردار شهر هامبورگ يک هدف بلندپروازانه را براي خود تعيين کرده و قصد دارد ميزان توليد کربن را تا سال ۲۰۵۰ به ميزان ۸۰ درصد کاهش دهد. شهروندان اين شهر به کاهش استفاده از حمل و نقل عمومي و استفاده از فن آوري هاي تميز تشويق مي شوند.
شيکاگو: اين شهر رويکرد نوآورانه اي را براي کاهش آلودگي هوا و کاهش زباله ها ايجاد کرده است. بيش از ۲ ميليون فوت مربع باغ در پشت بام هاي خانه ها وجود دارد و يک شبکه توسعه حمل و نقل عمومي استاندارد در آن، به کاهش آلودگي هوا کمک مي کند.
کپنهاگ: يک شهر رنگارنگ است و سازگار با محيط زيست است. دولت دانمارک به حفظ کيفيت آب و کاهش آلودگي هوا تاکيد زيادي کرده است. سواحل و بنادر اين شهر شهر بدون ترس از آلاينده ها، فضاي مناسبي براي شنا هستند.
هونولولو؛ هاوايي: اين جزيره يکي از بزرگترين شهرهاي دنيا است و صنايع بسيار اندک آلاينده دارد. از آنجا که هونولولو يک جاذبه توريستي بزرگ است، حفظ پاکيزگي آن يک اولويت مهم براي دولت به شمار مي رود.
هلسينکي: يکي از شهرهاي شمال غربي واقع در فنلاند و يکي از تميزترين شهرهاي دنيا است. ساکنان اين شهر به حفظ محيط زيست و جلوگيري از زهکشي متعهد هستند. دولت همچنين سيستم گرمايشي و کارامدي را طراحي کرده است که به کاهش مصرف برق کمک مي کند.
ريکجاويک: پايتخت ايسلند و يکي از تميزترين شهرهاي جهان از نظر ميزان بالاي بازيافت، استفاده موثر از سيستم حمل و نقل عمومي و فضاهاي سبز است. شاخص کل توسعه انساني در اين شهر بسيار بالاست.
وين: پايتخت و بزرگترين شهر اتريش است. مقادير زيادي پول در طراحي و نگهداري يک سيستم تخليه زباله استاندارد در آن سرمايه گذاري شده است و بيشتر زباله هاي آن بازيافت مي شوند.
ژنو: جاي تعجب نيست که ژنو يکي از تميزترين شهرهاي دنياست و سطح آلودگي بسيار اندک دارد.
کوريتيبا: شايد يکي از پاکترين شهرهاي دنيا نباشد اما سيستم منحصر به فردي توسط شهردار آن براي بازيافت زباله ها طراحي شده است. زباله هاي بازيافت شده در اين شهر که در برزيل واقع است، به کوپن هاي مواد غذايي و يا حمل و نقل عمومي تبديل مي شوند.
سنگاپور: يکي از پرطرفدارترين شهرهاي دنياست و با وجود حجم زياد توريست ها توانسته است استانداردهاي شهري خود را حفظ کند. قوانين سخت گيرانه براي شهروندان و توريست ها قابل اجرا هستند تا از پاکيزگي شهر اطمينان حاصل شود. اين قوانين شامل جريمه هاي سنگين براي ريختن زباله در سطح شهر، و ممنوعيت قطع درختان است.
کلگري: مقامات شهرداري اين شهر ۴ اصل اساسي را به شهروندان خود تحميل کرده اند از جمله کيفيت سيستم فاضلاب، دفع و بازيافت زباله، مراقبت از سلامت و پاکيزگي آب، و مراقبت از استانداردهاي سيستم حمل و نقل.
لوکزامبورگ: به عنوان قلب سبز اروپا معرفي شده است و قلعه ها و جنگل هاي قرون وسطي در آن به بهترين شکل ممکن نگهداري مي شوند. زمين هاي اين فضاها به فضاهاي سبز بزرگ تبديل شده اند و به عنوان جاذبه هاي توريستي در اختيار گردشگران قرار دارند.
کوبه: يکي از بزرگترين شهرهاي ژاپن است اما با وجود جمعيت ۱ و نيم ميليون نفري، يکي از موثرترين سيستم هاي دفع زباله در جهان را دارد و اغلب زباله هاي توليد شده بازيافت مي شوند.
ناتينگهام: تميزترين شهر انگليس است و ميزان آلودگي بسيار کمي دارد.
استکهلم: پايتخت سوئد استانداردترين سيستم حمل و نقل عمومي، فضاي سبز عمومي، کيفيت هوا، ميزان سر و صدا و آلودگي صوتي، و …. را دارد.
پورتلند: در ايالات متحده واقع شده و داراي شبکه گسترده اي از حمل و نقل عمومي در دنيا است. در اين شهر کمترين ميزان آلودگي ناشي از محصولات غذايي وجود دارد.
بريزبان: اين شهر بزرگ در استراليا داراي ۲٫۳ ميليون جمعيت است و فضاهاي تفريحي، پارک ها و باغهاي گياهي بي نظيري دارد که باعث مي شود که آلودگي به حداقل برسد.
آمستردام: به دليل محيط زيست پاک، و استفاده بيش از حد از دوچرخه تبديل به يکي از پاکترين شهرهاي دنيا شده است.
تورنتو: انتشار گازهاي گلخانه اي در اين شهر ۲٫۵ ميليون نفري بسيار اندک است زيرا اکثر مردم از سيستم حمل و نقل عمومي و تکنولوژي ساخت و ساز سبز استفاده مي کنند.
فرايبورگ: اين شهر کوچک آلماني، يک پناهگاه سبز و پر از جنگل ها و تاکستان ها است.
اسلو: پايتخت نروژ از سالمترين و بهداشتي ترين شهرهاي دنياست.لینک منبع

خبرگزاری آريا – در نقل و انتقالات زمستاني صورت مي‌گيرد؛ بمب نقل و انتقالات مي ترکد؟ / مرد سال فوتبال آسيا در راه استقلال!


در نقل و انتقالات زمستاني صورت مي‌گيرد؛            بمب نقل و انتقالات مي ترکد؟ / مرد سال فوتبال آسيا در راه استقلال!

خبرگزاري آريا – يکي از رسانه‌هاي عربي مدعي شد که استقلال به دنبال جذب مرد فوتبال آسيا است.
به گزارش سرويس ورزشي جام نيـوز، يکي از رسانه‌هاي عربي مدعي شد که استقلال به دنبال جذب مرد فوتبال آسيا است.
تيم فوتبال استقلال براي رفع نقاط ضعف خود در خط حمله در تلاش است تا يک مهاجم خوب جذب کند، تاکنون کادرفني آبي‌ها عملکرد چند مهاجم خارجي و داخلي را بررسي کرده‌اند.
در همين راستا؛ يکي از رسانه‌هاي عربي مدعي شد استقلال به دنبال جذب عمر خريبين دارنده عنوان مرد فوتبال آسيا است. ظاهراً آبي‌ها براي رفع نقاط ضعف در خط حمله مي‌خواهند با جذب اين بازيکن خوش نقش مشکل گلزني خود را در رقابت‌هاي ليگ برتر و قهرمانان آسيا برطرف کنند.
برنا
۱۱۰لینک منبع

خبرگزاری آريا – تصاوير/ محبوبيتِ دردسرساز


تصاوير/ محبوبيتِ دردسرساز

خبرگزاري آريا – مرداني که براي بوسيدن چهره‌ي وي، به قدري بي تابي نشان مي دهند که بيم آسيب رسيدن به فرمانده مي رود
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق ،حاج علي فضلي در ميان يادگاران دفاع مقدس از سرشناس ترين هاست. کمتر پيدا خواهيد کرد جوانان بسيجي ، آن هم از نوع نسل سومي را که «حاج علي» را نشناسند ، چه برسد به نسل دومي ها و بر و بچه هاي جنگ. حاج علي فضلي در سال هاي آسماني جهاد و شهادت فرماندهي لشکر ۱۰ سيدالشهدا (ع) را بر عهده داشت . در چند موقعيت محدود هم فرماندهي لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) را بر عهده گرفت اما در نهايت ايشان را سردار لشکر سيدالشهدا مي دانند و بر و بچه هاي بسيجي سپاه تهران و کرج بيشتر با او مانوس بودند. او امروز، جانشين سازمان «بسيج مستضعفين» است و باز هم بسيجيان بيش از همه با او دمخورند.
دو ويژگي منحصربفرد اين سردار ، روحيه بسيجي او و اقتدارش در مواقع برخورد با دشمنان انقلاب است. بدون مبالغه و تعارف ، حاج علي فضلي با هر سطحي از مسئوليت و درجه و مقام ، اسطوره خدشه ناپذير يک «بسيجي تمام عيار» است. هر کس ، با هر عقيده و مرامي (به غير از دشمنان خوني انقلاب) فقط کافي است دقايق اندکي را در کنار اين مرد بگذراند تا تاييد کند در جملات قبل اغراق و تعارف وجود ندارد. افتادگي و خضوع اين شيرمرد حقيقتا تکان دهنده است و چشم هاي هر صاحب دلي را به اشک مي نشاند.
قاب هايي که پيش رو داريد، فرمانده‌ي «لشکر۱۰ سيدالشدا»(صلوات الله عليه و آله) ، در محاصره‌ي متراکم و فشرده‌ي بسيجيان به ثبت رسانده. بسيجياني که براي بوسيدن چهره‌ي فرمانده‌ي نام آور خود، به قدري بي تابي نشان مي دهند که بيم آسيب رسيدن به او مي رود:
براي سلامتي «حاج علي فضلي» صلوات
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم
حاج علي فضلي در جمع بسيجيان حاج علي فضلي در جمع بسيجيان حاج علي فضلي در جمع بسيجيان. حاج علي فضلي در جمع بسيجيان.
ارسال به تلگرام

کانال مشرق پايين خبر
شهر خبر
برچسب‌ها حاج علي فضليدفاع مقدسفرماندهلشکر۱۰ سيدالشهدا(ع)
نظر شما شما در حال پاسخ به نظر «» هستيد. × لغو پاسخ
نام
ايميل
نظر شما *
اين مطالب را از دست ندهيد….اسيد پاشي ردپاي عروس در فرمان اسيدپاشي به مادرشوهر
هويج بفرماييد اکسير جواني
دست علت خواب رفتن دست و پا چيست؟
متهم شمارش معکوس اعدام قاتل پدر و پسر
کلاچ نحوه کار سيستم کلاچ خودرو و اجزاي آن
قتل آدمکشي براي رفاقت +عکس
گردن مرغ به اين دلايل هرگز گردن مرغ را نخوريد
 آخرين تمرين تيم ملي پيش از ديدار با سوريه دغدغه شيرين کي‌روش در مورد ۶ بازيکن!
اصلاح طلبان اسراييل را از روي زمين محو کردند عکس/ اصلاح طلبان اسراييل را از روي زمين محو کردند
فيلم برگزيدهفيلم/ جنس خارجي بخريد! فيلمي که اشک توليدکنندگان را در مي‌آورد
سفرستان
فراصنعت
پاتوق کتاب
تبليغات در مشرق
پربازديدترين ها سعيدي: ترامپ اعلام جنگ کرد
اين ۷ مُسکن را جايگزين ژلوفن و ايبوپروفن کنيد
عکس/ پست مهدي طارمي براي رامين رضاييان
هر دو حرکت بهداد سليمي خطا بود
لاي فاي چيست و چه تفاوتي با واي فاي دارد؟ +عکس
عکس/ سلاحي که يک کفتار را ازپا درآورد
فرار فرماندهان ديکتاتور سابق يمن به عدن
عکس/ هديه رهبر انقلاب به عليرضا کريمي
جوابيه آپارات به «ترويج همخوابگي» + توضيحات مشرق
توهين ياسر هاشمي به ولايتي
شما نماينده ملت هستيد يا ملکه انگليس؟!
جدايي موقت نيمار از پاري سن ژرمن!
خيانت اتحاديه عرب به قدس
بازيکني که ۳ ميليارد از استقلال طلبکار است!
رشوه گرفتن يک مرجع تقليد از شرکت پپسي
فيلم/گل اول شارلوا به اندرلخت توسط رضايي
رسوايي‌هاي جنسي به برج ترامپ رسيد!
فيلم/ مبارزه مگس‌وزن‌هاي تازه به دنيا رسيده!
عکس/ مکرون در آغوش ملعون!
درخواست گوترش از عربستان و امارات
آخرين اخبار طرح/ قدس پايتخت هميشگي فلسطين است
عکس/ يک قاب و چهار شير تهراني
عکس/ شتاب به سوي مرگ
مارسي فاتح جدال پرافتخارترين تيم‌هاي فرانسه
علت ترورهاي منافقين به روايت عباس عبدي؛ به دليل دعوا در زندان شاه بود!
رشوه گرفتن يک مرجع تقليد از شرکت پپسي
فيلم/ تلاش ديپلماتيکِ مهم در مقابل رژيم صهيونيستي
حديث روز/ چهار چيزي که به افراد راضي از روزي حلال اندک مي‌دهند
عراقي‌ها به سردار سليماني بيش از آمريکا اعتماد دارند
عکس/ فرمانده سپاه در يک قابِ حماسي
ردپاي عروس در فرمان اسيدپاشي به مادرشوهر
عکس/ روزنامه هاي ورزشي دوشنبه ۲۰ آذر
بفرماييد اکسير جواني
روند اجراي حکم «خاوري»
صبح خود را با قرآن آغاز کنيد؛ صفحه ۴۹۰+صوت
اين ميوه را با پوست بخوريد
زاکاني: تحريم‌ بانک‌هاي بزرگ عليه ايران ادامه دارد
رؤياي باطل!
هشدار ظريف به اروپا درباره برجام
بايد منافع آمريکا در خاورميانه تهديد شود
ناکامي مرحله سوم نبرد آمريکا با ايران از سال ۲۰۰۰
علت خواب رفتن دست و پا چيست؟
فيلم/ مبارزه مگس‌وزن‌هاي تازه به دنيا رسيده!
نحوه کار سيستم کلاچ خودرو و اجزاي آن
ويژگي هاي بودجه ۹۷ از زبان نوبخت
درآمد دولت از جرائم رانندگي چقدر است؟
زمان بررسي لايحه بودجه ۹۷ در صحن مجلس
بازگشت نمايندگان دولت سوريه براي مذاکرات به ژنو
پيامدهاي اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي
بودجه ۹۷ چگونه در مجلس بررسي مي‌شود؟
گرفتار در انقباض
خطرناکترين فست فود دنيا شناسايي شد
کشف مقادير زيادي سلاح نزديک بازاري در برلين
شمارش معکوس اعدام قاتل پدر و پسر
هزينه ۹۰۰ ميلياردي دولت براي تشويق ماموران مالياتي
عکس/ روباه و زاغ در پارک ملي گلستان
واکنش نويد محمدزاده درباره افزايش عوارض خروج از کشور
دولت روي اقساط برگشتي زلزله‎زدگان هم حساب کرد
درآمد دولت از تراکنش‎هاي بانکي چقدر است؟
آخرين تحولات ميداني استان ادلب +نقشه ميداني
آدمکشي براي رفاقت +عکس
دولت لاک محافظه کاري را شکسته است؟
راهي که از سر گرفتيم!
واکنش‌هاي کاربران به گراني «عوارض خروج از کشور»
روح برجام و بازي آمريکايي ها براي عدم پايبندي
عکس/صفحه نخست روزنامه‌هاي دوشنبه ۲۰ آذر
نقش سعودي در شکل‌گيري «خيانت بزرگ» به قدس
فيلم/ خلاصه ديدار آث ميلان ۲ – ۱ بولونيا
واکنش سرپرست تراکتورسازي به جدايي ۲ بازيکن
۲ کشته هنگام تماشاي صحنه تصادف
نسخه دسکتاپنسخه موبايل
کليه حقوق اين سايت متعلق به پايگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي و توليد: نستوه
بالالینک منبع

خبرگزاری آريا – اخراج هيات بحريني از قدس


اخراج هيات بحريني از قدس

خبرگزاري آريا – سازمان اوقاف اسلامي در قدس ، هيات بحريني ديدار کننده از سرزمين هاي اشغالي فلسطين را از شهر قدس اخراج کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايرنا، يک هيات بحريني روز شنبه وارد فلسطين اشغالي شده است .
اين هيأت ۲۴ نفره بحريني با کسب موافقت رسمي از «حمد بن عيسي آل خليفه» پادشاه اين کشور وارد تل آويو شده بود .
رژيم آل خليفه يکي از حاميان اصلي رژيم اشغالگر قدس در منطقه است.
پيش تر نيز هياتي از رژيم صهيونيستي به بحرين سفر کرده بود.
سفر هيات بحريني به سرزمين هاي اشغالي در حالي صورت گرفته بود که منطقه و جهان شاهد اعتراض به تصميم «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا در به رسميت شناختن قدس اشغالي به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي است.
عادي سازي روابط رژيم هاي مرتجع عربي با رژيم صهيونيستي به دعوت بحرين که با هدف از بين بردن کارنامه سياه صهيونيسم انجام مي شود، در شرايطي است که بحرين از ۱۴ فوريه سال ۲۰۱۱ شاهد انقلاب مردمي ضد رژيم آل خليفه است.
مردم مسلمان بحرين خواهان اصلاحات سياسي، آزادي بيان، برقراري عدالت، رفع تبعيض و روي کار آمدن نظامي منتخب در اين کشور هستند، اما رژيم آل خليفه همواره با سرکوب، به اعتراض آنان پاسخ مي‌دهد. ۱۳۱
سفر هيات بحريني به فلسطين اشغالي
ممانعت از ورود هيات بحريني به مسجدالاقصي
حماس، سفر هيات بحريني به تل‌آويو را محکوم کردلینک منبع

خبرگزاری آريا – گوترش: جنگ احمقانه در يمن پايان يابد


گوترش: جنگ احمقانه در يمن پايان يابد

خبرگزاري آريا – دبيرکل سازمان ملل از دولت آمريکا خواسته تا با اعمال فشار بر عربستان سعودي به آنچه از آن با عنوان «جنگي احمقانه»‌ ياد کرده، پايان دهد.
«آنتونيو گوترش» دبيرکل سازمان ملل متحد يکشنبه شب خواستار تلاشي جديد براي پايان دادن به «جنگي احمقانه» در يمن شد.
بنا بر گزارش خبرگزاري فرانسه، دبيرکل سازمان ملل ابراز اميدواري کرده که دولت «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهوري آمريکا بتواند عربستان سعودي را تحت فشار بگذارد که تا اين بحران انساني که در يمن بوجود آمده برطرف شود.
بر اساس اين گزارش، گوترش در مصاحبه با شبکه «سي ان ان» ‌گفته است: «من معتقدم که اين يک جنگ احمقانه است. اين جنگ در تضاد با منافع عربستان و امارات… و البته مردم يمن است… ما به يک راه‌حل سياسي نياز داريم».
دبيرکل سازمان ملل همچنين ابراز اميدواري کرده که محاصره بنادر يمن به زودي برطرف شود.
بنا بر اين گزارش، آمارها نشان مي‌دهد در شرايطي که جنگ يمن همچنان ادامه دارد، دست‌کم هفت ميليون نفر در اين کشور در معرض گرسنگي قرار دارند و شيوع وبا نيز بيش از دو هزار قرباني گرفته است.
دبيرکل سازمان ملل به سي ان ان گفت: اين جنگ به اعتقاد من رنجي غيرقابل توصيف را به مردم يمن تحميل کرده است و البته به عربستان و امارات نيز ضربه خواهد زد. به نفع همه است که اين جنگ پايان يابد».لینک منبع

خبرگزاری آريا – گوترش: عربستان و امارات به جنگ احمقانه در يمن پايان دهند


گوترش: عربستان و امارات به جنگ احمقانه در يمن پايان دهند

خبرگزاري آريا – تهران – ايرنا – دبيرکل سازمان ملل از عربستان و امارات متحده عربي خواست که به `جنگ احمقانه در يمن` و محاصره اين کشور پايان دهند.

به گزارش بامداد دوشنبه ايرنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، آنتونيو گوترش دبيرکل سازمان در گفت و گو با شبکه خبري سي ان ان گفت: معتقدم اين جنگ (يمن) احمقانه بوده و در تضاد با منافع عربستان سعودي و امارات است.
گوترش با تاکيد بر راه حل سياسي و نياز مردم يمن به کمک هاي بشردوستانه، ابراز اميدواري کرد که محاصره اين کشور از سوي عربستان پايان يابد.
عربستان و متحدانش پس از شليک يک فروند موشک از سوي نيروهاي يمن به رياض در ماه گذشته، همه راه هاي ارتباطي زميني، دريايي و هوايي اين کشور را بسته و پس از فشارهاي بين المللي تنها بندر الحديده و فرودگاه صنعا را بازگشايي کردند.
دبيرکل سازمان ملل همچنين گفت: به نظر من اين جنگ رنج هولناکي را بر مردم يمن تحميل مي کند و در عين حال به عربستان و امارات نيز آسيب مي رساند.
گوترش افزود: به نفع همه است که اين جنگ پايان يابد.
دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا نيز روز چهارشنبه گذشته خواستار بازگشايي راه هاي ارتباطي براي کمک هاي بشردوستانه شد، اما هيچ اشاره اي به تجاوزهاي ائتلاف به سرکردگي عربستان و پايان جنگ نکرد.
با ادامه تجاوز عربستان و متحدانش به يمن، بيش از ۷ ميليون نفر از مردم يمن در معرض قحطي بوده و تا کنون بيش از ۲ هزار نفر در اثر بيماري وبا جان خود را از دست داده اند.
شبد**۹۴۱۶**۱۳۷۹
مترجم: عليرضا آقازاده** انتشار دهنده: هادي افتخاري
انتهاي پيام /*لینک منبع