برترین مطالب سایت ها

برترین مطالب سایت ها

رسانه ها، داغ مردم را بیشتر نکنند


خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس و محقق رسانه با اشاره به نقش رسانه‌ها در ایجاد فضای آرام پس از وقوع حوادثی همچون زلزله‌، گفت:‌ در شرایطی که ذهن مخاطب نگران است، با یک اشاره‌ی رسانه‌ها، به‌هم می‌ریزد.

مهدی رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره نقش رسانه‌ها در بحران با اشاره به افزایش شایعه‌پراکنی در مواقع بحرانی اظهار کرد: اولین موضوعی که شایعه درباره آن زیاد می‌شود بحث آمار از تعداد کشته‌شدگان گرفته تا میزان ریشتر زلزله است. در همین چند روز اخیر دیده شد که به عنوان مثال صداوسیما آمار کشته‌شدگان زلزله غرب کشور را تا آن لحظه اعلام می‌کند و بعد از گذشت اندک زمانی در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود که تعداد کشته‌شدگان چند برابر تعداد اعلام‌شده است. این موضوع تاثیر بسیار زیادی در ذهنیت مخاطب و میزان اعتماد او به رسانه‌ها می‌گذارد و متاسفانه باعث می‌شود تا اعتماد آنها به رسانه‌های اجتماعی بیشتر شود.

او ادامه داد: از طرفی دیگر در شرایط بحرانی اخبار جعلی نیز افزایش پیدا می‌کند. خبرهایی مانند اینکه در شهرهای دیگر هم زلزله آمده در صورتی که هیچ یکی از رسانه‌های رسمی این موضوع را اعلام نکرده‌اند و این دست اخبار بیشتر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند. این اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی به گونه‌ای شده است که فیلم‌هایی که مربوط به گذشته است یا اصلا در کشور دیگری رخ داده شده را با اندکی فوتوشاپ منتشر می‌کنند و آن را به زلزله اخیر مناطق غرب کشور اختصاص می‌دهند.

این کارشناس و محقق رسانه تعداد اخبار جعلی از زلزله‌ اخیر کشورمان را در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد دانست و با اشاره به نقش خبرهای حساسیت‌زا در مواقع بحرانی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که ذهن مخاطب نگران است با یک اشاره هم بهم می‌ریزد. پس از بحران زلزله کرمانشاه اخباری در رسانه‌ها منتشر می‌شود که بحث وقوع زلزله در تهران را مطرح می‌کنند. اصل این بحث اصلا اشتباه نیست و اتفاقا هم باید به صورت ریشه‌ای به آن پرداخته شود، ولی الان زمانی مناسبی برای طرح این مسئله نیست. این موضوع شامل مقالات عمران و ساختمان نیز می‌شود. این دوستان کارشناس تمام مدت سال و درواقع در زمانی که باید، حضور ندارند و انتقاد نمی‌کنند، ولی الان در این شرایط بحرانی که عملاً حرف آنها نتیجه‌ای ندارد شروع به انتقاد می‌کنند و باعث افزایش نگرانی در جامعه می‌شوند. اصل طرح این موضوعات کاملاً درست است، اما باید زمانی به آنها پرداخته شود که در عمل نتیجه‌ای داشته باشد.

رحیمی با بیان اینکه «رسانه‌ها نباید در شرایط بحرانی باعث افزایش فشارها شوند»، یادآور شد: متاسفانه صداوسیما در این شرایط حال و هوای کلیه برنامه‌های خود را تا مدتی غمناک می‌کند. درست است که عزای عمومی اعلام شده و نباید برنامه‌های شاد پخش شود، اما دیگر غم جامعه را هم زیاد نکنند. اصلا قرار نیست خدای نکرده کسی به ساحت کشته‌شدگان در زلزله‌ جسارت کند، اما باید شرایط را به نوعی آرام کرد.

این کارشناس رسانه یادآور شد: باید اخبار خوب و بد درست اطلاع‌رسانی شود. همان‌طور که اخبار کشته‌شدگان در زلزله‌ باید بدرستی و دقیق اعلام شود، این را هم اعلام کنند که چه تعداد از بازماندگان اسکان و بهبود یافته‌اند.

او با بیان اینکه «متاسفانه الان فضای رسانه‌ای زلزله‌ ایجاد شده است»، گفت: برخی مردم با حضور در این فضای تخریب شده عکس، فلیم و سلفی می‌گیرند و منتشر می‌کنند. این اتفاقی است که در حادثه تروریستی مجلس و ریزش پلاسکو نیز شاهد آن بودیم. این شرایط فضای رسانه‌ای برای مردم عادی نیست، آنها اصلا نباید در این مکان‌ها حتی حضور داشته باشند و تنها باید رسانه‌های رسمی آنهم به منظور تسریع و تسهیل امور امدادرسانی و آواربرداری در محل حضور داشته باشند.

رحیمی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید در این شرایط به اقداماتی که پس از زلزله باید انجام شود، توجه کنند؛ به عنوان مثال الان کمپینی راه‌اندازی شده که بعد از گذشت از مرحله آواربرداری تعدادی روان‌شناس را به مناطق زلزله‌رده اعزام کنند. رسانه‌ها و به‌ویژه صداوسیما به عنوان رسانه‌ ملی نیز باید به این بُعد از اقدامات پسابحران توجه کنند. الان باید رسانه‌ها به سمتی پیش بروند که با تولید چه محتواهایی می‌توانند زحم مردم را التیام بخشند.منبع لینک by [author_name]

فرارا: علاقه زیادی به مربیگری در تیم ملی ایتالیا دارم؛ کاناوارو می تواند بهترین گزینه برای هدایت آتزوری باشد

طرفداری- چیرو فرارا، سرمربی سابق تیم زیر ۲۱ ساله های ایتالیا از علاقه اش برای هدایت تیم ملی ایتالیا گفته است؛ با این حال وی تاکید کرد در شرایط فعلی، او قطعا گزینه مناسبی برای بر عهده گرفتن این مسئولیت نیست.

فرارا در مصاحبه ای با Canale 21، گفت:

علاقه زیادی به هدایت تیم ملی ایتالیا دارم چون قبلا هم شانس مربیگری در تیم زیر ۲۱ ساله ها را داشتم؛ البته در مقطع فعلی، گزینه مناسبی برای این کار نیستم. با توجه به اسم هایی که شنیده می شود؛ بعید می دانم که به من فکر کنند. آن ها قطعا به یک مربی با کارنامه ای قوی نیاز دارند؛ با تمام این اوصاف، مربیگری در تیم ملی، تجربه شگفت انگیزی خواهد بود.

کاناوارو می تواند گزینه مناسبی باشد اما حالا دستش به بزرگترین تیم چین [گوانگژو] بند است.

در مورد بوفون نمی توانیم صحبت کنیم چون او هنوز در یوونتوس بازی می کند.منبع لینک by [author_name]

در اردوی تیم ملی ایتالیا قبل از بازی برگشت مقابل سوئد، چه اتفاقاتی افتاده است؟

طرفداری- ایتالیا پس از ۶۰ سال از صعود به جام جهانی باز ماند و عاملان اصلی این فاجعه، یکی پس از دیگری کنار رفتند. تاوکیو پس از اخراج ونتورا، خودش هم مجبور شد استعفا بدهد تا حالا ایتالیا به امید روزهای بهتر، به دنبال رئیس فدراسیون و سرمربی جدیدی باشد. اما بین دو بازی حساس مقابل سوئد، چه اتفاقاتی رخ داده است؟ هرچند در آن مقطع سعی شد به منظور حفظ آرامش آتزوری، کمتر به حواشی پرداخته شود؛ اما اکنون مشخص شده اردوی ایتالیا، در آن ساعات سرنوشت ساز، اوضاع ملتهبی را پشت سر گذاشته است.

به نقل از اسکای اسپورت، جیامپیرو ونتورا سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا در آستانه دیدار برگشت با سوئد با بازیکنانش درگیر شده است. از همان ابتدا مشخص بود قدیمی های تیم ملی ایتالیا، ملقب به “سناتورها” روابط خوبی با سرمربی تیم ندارند. پس از تساوی ۱-۱ برابر مقدونیه، بازیکنان باتجربه تیم متشکل از ده روسی، بوفون و بارتزالی، جلسه ای با اعضای تیم داشتند اما از کادر فنی کسی حضور نداشته است. پس از این جلسه، همه تاکید کردند که این کار فقط به منظور بالا بردن روحیه و تقویت اعتماد به نفس انجام شده و اصلا صحبتی در مورد تاکتیک ها و مسائل فنی به میان نیامده اما اسکای گزارش داد که ونتورا چنین موضوعی را قبول نکرده است. او در آن زمان از حس بی اعتمادی شاگردانش ناراحت شده و متقاعد شده “سناتورها” به دنبال توطئه ای علیه او هستند.

در این فاصله، ونتورا دچار این وسواس شده که بازیکنان علیه او هستند و چند هفته بعد موضوع جدی تر هم شد. دو روز پیش از بازی برگشت در سن سیرو تنش ها بیشتر هم شده است؛ ونتورا عصبانت خود از قدیمی های تیم را پنهان نکرد و در نهایت گفته است:

خوب کاری کردید که با بازیکنان جلسه گذاشتید؛ حالا می توانید تمرینشان بدهید و تیمِ خودتان را هم بچینید!

حتی اسکای گزارش داده است که در فاصله چند ساعت مانده تا بازی برگشت مقابل سوئد، ونتورا قهر کرده و چند ساعتی اردو را ترک کرده است؛ به طوری که بازیکنان اصلا از بازگشت او مطمئن نبوده اند، چون وی حتی حاضر نشده تلفنش را جواب بدهد. لازم به ذکر است ونتورا از اینکه ترکیب اصلی تیم برابر سوئد لو رفته بود نیز عصبانی شده و به دنبال جاسوسِ تیمش بوده است!منبع لینک by [author_name]

گزارش برنامه نود؛ برای مردم کرمانشاه

ورزش سه: برنامه نود دوشنبه شب(بیست و نهم آبان ماه) از ساعت ۲۲:۴۸ آغاز شد که مسابقات لیگ برتر در هفته دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت، گفت‌وگویی حضوری با اکبر ایمانی، هافبک ملی‌پوش پدیده انجام شد و فراز کمالوند راجع به استعفا و بازگشتش به صنعت نفت آبادان توضیحاتی ارائه کرد.

* نظرسنجی

« کدامیک از تیم‌های سید دو جام جهانی ۲۰۱۸ را برای همگروهی با تیم ملی ایران ترجیح می‌دهید؟»؛ مخاطبان برنامه نود می‌توانند جواب این سوال را با ارسال یکی از گزینه‌های «اروگوئه، اسپانیا، انگلیس، پرو، سوییس، کرواسی، کلمبیا و مکزیک» انتخاب کنند.

 

گزارش برنامه نود؛ برای مردم کرمانشاه

* در ابتدای برنامه نود فردوسی‌پور از هم‌دردی و کمک کم‌نظیر مردم ایران با زلزله زدگان و مصیبت دیدگان استان کرمانشاه تشکر و قدردانی کرد.

* فردوسی‌پور با درج تصاویر بازیکنان تاثیر گذار و رنکینگ تیم‌های سید دوم جام جهانی به بررسی حریف احتمالی تیم ملی ایران در این سید پرداخت.

* آنچه در برنامه نود امشب می‌بینید:

– روایت فوتبالیست کرمانشاهی و مردم از زلزله مهیب در غرب کشور.

– غصه کسانی که از بیرون ورزشگاه به زیباتر شدن سکوها کمک می‌کنند.

گفت‌وگو با بازیکنی که فوتبالش قبل از استعداد شدن نابود شد.

* گسترش فولاد ۲ استقلال خوزستان ۱

– نکات بازی

گسترش فولاد بدون شکست مقابل استقلال خوزستان.

استقلال خوزستان بدون پیروزی در بازی‌های خارج از خانه.

عبدالله ویسی بدون برد مقابل فیروز کریمی.

استقلال خوزستان تنها یک برد در ۱۱ مسابقه.

* پیکان ۱ صنعت نفت آبادان ۱

– نکات بازی

فراز کمالوند بدون پیروزی برابر مجید جلالی.

توقف روند ۷ پیروزی پیاپی پیکان.

پیکان ۷ سال بدون پیروزی برابر صنعت نفت در لیگ برتر.

 

* گزارشی از زیباتر شدن سکوهای ورزشگاه با پرچم‌های رنگی و همچنین گفت‌وگوهایی با فروشندگان پرچم، بوق و … در مقابل استادیوم آزادی پخش شد.

 

* کارشناسی داوری با محمد فنایی

– گسترش فولاد و استقلال خوزستان

علایی به دلیل خطای پشت محوطه روی بابایی که در موقعیت گلزنی خوبی قرار داشت باید کارت قرمز مستقیم دریافت می‌کرد و تصمیم داور در دادن اخطار درست نبود.

تصمیم داور در عدم اعلام خطای پنالتی به سود استقلال خوزستان در نیمه اول صحیح بود.

شیخ‌ویسی با دست پای مهاجم گسترش فولاد را گرفت و باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام می‌شد.

* آنالیز برنامه نود

پیکان که در این فصل هفت برد پیاپی داشته در تمام مسابقات(به غیر از لحظاتی از دیدار با پارس جنوبی) با سیستم ۱-۲-۳-۴ به میدان رفته و تیم مجید جلالی رویکردی دفاعی و واکنش‌پذیر دارد؛ آنها مالکیت توپ را بیشتر در اختیار حریفان(به غیر از دیدار با گسترش فولاد) می‌گذارند ولی با این وجود نتیجه می‌گیرند؛ پیکان در نیمه دوم فقط یک گل خورده و ۶ برد و ۶ تساوی به دست آورده است؛ جلالی مثل هر ساله جوانان خوبی برای پیکان معرفی کرده است اما یکی از نقاط ضعف این تیم در خط حمله است که میانگین ۴/۳ شوت در هر مسابقه به دروازه حریفان داشته‌اند و بیش از دو بازیکن روی گل‌های آنها تاثیر نگذاشته‌اند؛ ضمنا ضربات ایستگاهی و کرنرها سهم زیادی در بردهای پیکان داشته‌اند.

* سیاه جامگان ۰ استقلال تهران ۰

– نکات بازی

اولین بازی خارج از تهران شفر با استقلال.

استقلال برای پنجمین بار در این فصل به تیرک دروازه زد.

توقف روند ۵ شکست پیاپی سیاه جامگان.

نخستین کلین‌شیت فصل سیاه جامگان.

تقابل علیرضا مرزبان با استقلال همیشه مساوی شده است.

 

* کارشناسی داوری سیاه جامگان و استقلال تهران

در نیمه اول شهباززاده در موقعیت آفساید قرار داشت ولی به دلیل اینکه در گرفتن توپ دخالت نکرد، کمک داور دوم باید تمرکز بیشتری انجام می‌داد تا آفساید نگیرد چراکه بازیکنی که در آفساید نبود به توپ رسید.

روی ارسال کرنر خسرو حیدری خطایی روی روزبه چشمی اتفاق نیافتاد.

جپاروف بعد از اینکه کرنر را کوتاه کار کرد و پاس حیدری را گرفت، به دلیل حضور یک مدافع سیاه جامگان روی تیرک اول در آفساید نبود و کمک داور اول در اعلام آفساید اشتباه کرد.

بازیکن سیاه جامگان بخاطر تکل شدید روی پای چشمی باید اخراج می‌شد.

* عباسی: ظاهرا جادوگر فقط از ما پول نگرفته است!

علی عباسی، مدیر عامل باشگاه سیاه جامگان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درخصوص پلمپ شدن دفتر این باشگاه اظهار کرد: ما دیگر مدت‌هاست عادت کردیم وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم اخبار خوبی نمی‌شنویم؛ بعد از پیگیری به ما گفتند اماکن نیروی انتظامی دستور به پلمپ داده است.

او ادامه داد: ما باید برای دریافت کمیسیون ماده ۵ ، نام باشگاه را تغییر دهیم؛ مدیر کل ورزش و جوانان استان هم در جریان این موضوع نبود و در آخر هم خودمان متوجه نشدیم چرا این کار انجام گرفت و بعد پلمپ باز شد؛ عنوان شده نامی را جایگزین سیاه جامگان کنیم تا مجوز کمیسیون ماده ۵ بدهند؛ ما ابتدا نام سیاه جامگان ابومسلم را دادیم که با ابومسلم مخالفت کردند و حالا نیز عنوان نمودند با نام سیاه جامگان موافق نیستند و باید جایگزین کنیم.

مدیر عامل باشگاه سیاه جامگان با بیان اینکه می‌توان این موضوع را قشنگ‌تر جمع بندی کرد، گفت: این نام، اسم و پیراهن تیم منقش به نام علی بن موسی الرضا علیه السلام است.

او درباره جادوگری که مدعی شده بود فصل گذشته سیاه جامگان را در لیگ برتر نگه داشته است، ابراز کرد: ایشان ادعاهای زیادی کرد؛ ظاهرا از همه پول گرفته و فقط پولش از سیاه جامگان مانده که بگیرد.

* گزارشی دردناک از وضعیت مردم زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور بختیار رحمانی، بازیکن متولد شده سر پل ذهاب ضبط شده بود، پخش شد که در آن مردم تاکید داشتند برای رسیدگی بیشتر برای آنها کانکس تهیه شود.

* حضور افراد سرشناس فوتبالی مثل علی دایی، حمید استیلی، جواد خیابانی و … در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و گزارشی ویژه از این شهرها با نریشن‌خوانی محمدحسین میثاقی پخش شد.

* ایمانی: در فولاد اشکم را درآوردند

اکبر ایمانی، هافبک ملی‌پوش پدیده در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود درباره شروع فوتبالش اظهار کرد: کارم را در شهرم، پارس‌آباد مغان زیر نظر آقایان خدارضا اصلانی، حجت ولی‌زاده، علیرضا اصغری و قابل امدادی شروع کردم؛ یک زمان تست تیم ملی زیر ۱۳ سال در اردبیل بود که از تمام استان تنها ۷ نفر قبول شدند و در نهایت که به تهران آمدیم من را انتخاب کردند.

او با بیان اینکه از همان ابتدا هافبک دفاعی بودم، عنوان کرد: آقای محمد یاوری سرمربی تیم ملی زیر ۱۳ سال بود که در فستیوال آسیا قهرمان شدیم؛ بعد از آن با آقای محمد یاوری که مدیر فنی سپاهان بود صحبت کردم و به این تیم پیوستم؛ سال اول در تیم نوجوانان بودم ولی یک فصل بعد به تیم جوانان رفتم.

هافبک دفاعی پدیده اضافه کرد: زمان آقای امیر قلعه‌نویی از تیم جوانان سپاهان به بزرگسالان رفتم؛ طی یک سال ۶-۵ جوان بودیم که کمتر از همه جوانان بازی کردم چون بازیکنان خوبی مثل امید ابراهیمی، احمد جمشیدیان، مهدی کریمیان، محرم نویدکیا، حسین پاپی و … در آن تیم بودند.

ایمانی درباره شرایط زندگی‌اش گفت: در ۱۷ سالگی ازدواج کردم؛ تا قبل از آن در حاشیه بودم ولی بعد از متاهل شدن اوضاعم بهتر شد.

او ادامه داد: در ذوب‌آهن دوران خوبی داشتم که ابتدا لوکا سرمربی تیم ما بود و بعد آقای گل‌محمدی آمد؛ یک زمانی شد که احساس کردم باید از ذوب جدا شوم و پس از آن به فولاد رفتم که یک سال خوب هم در این تیم داشتم، اما از زمانی که آقای سعداوی آمد شرایطم تغییر کرد؛ یک بار پنالتی خراب کردم که گفتند مقابل تیم شهرش این کار را کرده و پس از سه، چهار بازی نیمکت‌نشین شدم.

هافبک پدیده یادآور شد: باشگاه فولاد کاری با من کرد که هر روز گریه می‌کردم؛ برایم عجیب بود بعد از یک سال خوب چرا این کارها را با من کردند؛ حتی طوری شده بود در نیم‌فصل دوم من را سر تمرین هم راه نمی‌دادند.

ایمانی در مورد اشتباهاتی که در دیدار تدارکاتی تیم ملی مقابل ونزوئلا داشت، گفت: بعد از بازی آقای کی‌روش گفت وقتی یکی، دو توپ را از دست می‌دهی چند پاس ساده بده تا دوباره به شرایط بازی برگردی؛ هم‌پستی‌هایم در تیم ملی در تیم‌های باشگاهی خود بهترین هستند و برای ماندن در تیم ملی باید تلاش کنم و سعی دارم به جام جهانی بروم و نظر آقای کی‌روش را جلب کنم.

* پرسپولیس ۰ پدیده ۰

– نکات بازی

اولین تساوی بدون گل تاریخ دو تیم.

پرسپولیس با ۶ کلین‌شیت، رکورددار لیگ.

* ترین‌های هفته دوازدهم لیگ برتر

– حرکات تکنیکی: خسرو حیدری، وحید امیری، عبدالله بهمنی، لوسیانو پریرا، نوید عاشوری، کیوان امرایی، احسان پهلوان، گادوین منشا، مهرداد محمدی، امید نورافکن، مهرداد پورابوالقاسم، مهدی مهدی‌خانی، امیر روستایی، حمید ملکی، سبحان خاقانی، میثم دورقی، آگوستو سزار، محمد انصاری، سجاد دانا، اسماعیل فرهادی، کمال کامیابی‌نیا و رحیم زهیوی.

– تیرک دروازه: مهدی قائدی(مقابل سیاه جامگان)

کار تیمی: فولاد خوزستان(برابر پارس جنوبی جم)

– موقعیت از دست رفته: فراز امامعلی(مقابل صنعت نفت آبادان)

– پاس گل: مهران درخشان‌مهر(برابر سپیدرود)

– مهار برتر: محمدرضا کرمی(استقلال تهران)

– گل برتر: میثم فردوسی(ذوب‌آهن)

 

* بهرام اسماعیلی، کاپیتان مازندرانی اسبق تیم ملی جوانان و المپیک ایران که یکی از با استعدادترین فوتبالیست‌های دوران خود بود، سابقه بازی در تیم‌هایی مثل فجرسپاسی، پرسپولیس، پاس و … را دارد و بعد از ۲۵ سالگی دیگر در فوتبال نبود در مصاحبه‌ای به دوران درخشان تیم ملی جوانان ایران که همراه با جواد کاظمیان، سعید لطفی، مرتضی کاشی و … داشتند و دلایل رفتنش از فوتبال اشاره کرد.

* سپاهان ۳ تراکتورسازی ۰

– نکات بازی

سپاهان در این دیدار بیش از ۴ مسابقه اخیرشان گل زد.

مصاف کرانچار با تراکتورسازی در لیگ هیچ وقت مساوی نشده است.

گل‌محمدی بدون پیروزی در هشت تقابل اخیر لیگ برتر با سپاهان.

سنگین‌ترین باخت فصل تراکتورسازی.

* فولاد خوزستان ۱ پارس جنوبی جم ۰

– نکات بازی

پارس جنوبی که در ۱۱ بازی گذشته شکست نخورده بود، در این دیدار مغلوب شد.

تارتار در ۶ تقابل اخیر لیگ برابر فولاد به پیروزی نرسیده است.

پیروزی فولاد بعد از ۴ بازی.

 

* سعداوی: ایمانی مصدوم بود و درگیر می‌شد

نعیم سعداوی، سرمربی سابق فولاد خوزستان در پیاپی راجع به اظهارات اکبر ایمانی اعلام نمود: «مطالبی که راجع به من و فولاد خوزستان مطرح شده کذب است؛ ایمانی در نخستین بازی برابر ماشین‌سازی پنالتی خراب کرد و هفته چهارم مصدوم بود و تا پایان نیم‌فصل نمی‌توانست بازی کند که مدارک پزشکی آن موجود است؛ هم‌پستی‌های او(بوحمدان و عبدالله‌زاده) خوب کار می‌کردند و تا پایان نیم‌فصل باخت نداشتیم که به همین دلیل به ترکیب دست نزدم؛ ایمانی در  تمرین بد بود و با بازیکنان درگیر می‌شد که به دلیل این شرایط به او گفتم شرایطش را تغییر شود یا برود که او گفت می‌روم؛ ضمنا خودم به محمدرضا مهاجری زنگ زدم و گفتم او بازیکن خوبی است و اگر می‌خواهید جذبش کنید.»

* کارشناسی داوری

– سپاهان و تراکتورسازی

در دقیقه ۳۴ یک پنالتی به سود تراکتورسازی اعلام نشد.

توپ به دست عشوری برخورد کرد و خطای هند بود اما داور به جای پنالتی باید خطای بیرون محوطه به سود سپاهان می‌گرفت.

اخطار دوم به محمد نادری به دلیل تکل خشن او درست بود.

– پرسپولیس و پدیده

خطای پنالتی روی شایان مصلح گرفته نشد.

کارت زرد به اکبر ایمانی به دلیل ضربه به محرمی درست بود.

 

* کمالوند: به والله نمی‌خواستم برگردم

فراز کمالوند در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود راجع به بازگشتش به صنعت نفت آبادان اظهار کرد: ما امسال نتیجه‌ای گرفتیم که طی فصول اخیر برای صنعت نفت بی‌سابقه بوده است؛ ما دو مشکل داریم، یکی اینکه وقتی تیم‌های وزارتخانه‌ها وارد لیگ حرفه‌ای می‌شوند دیگر پولی به آنها داده نمی‌شود و ما هم مثل نفت تهران پولی از وزارت نفت به دلیل مشکلات قانونی در پرداخت پول‌ها دریافت نکرده‌ایم.

او ادامه داد: شرایط تیم طوری شد که به آژانس‌های هواپیمایی، رستوران‌ها و … بدهکار شدیم ولی بچه‌های ما صدایشان در نیامد و من هم گفتم به احترام مردم عزیز آبادان فقط فوتبال بازی کنند، اما در دو دیدار آخر یک سری شیطنت به وجود آمد و حرف‌هایی زده شد که مجبور شدم استعفاء بدهم؛ برای مثال ابراهیم‌زاده تمام قراردادش را به گسترش فولاد بخشیده ولی تا به امروز هزار تومان از صنعت نفت نگرفته است اما مورد اتهام قرار می‌گیرد.

سرمربی صنعت نفت آبادان عنوان کرد: دیشب جلسه‌ای در هیأت مدیره باشگاه داشتیم و قرار شد تا نیم‌فصل مشکلات برطرف شود؛ از سوی دیگر وقتی دیدم ۹۹ درصد مردم آبادان عاشقانه این تیم را دوست دارند در این تیم ماندم؛ به والله نمی‌خواستم برگردم اما به احترام هواداران برگشتیم و با قدرت کارمان را ادامه می‌دهیم.

 

* سپیدرود ۱ ذوب‌آهن ۲

– نکات بازی

اولین پیروزی خارج از خانه ذوب‌آهن در لیگ هفدهم.

ذوب‌آهن برای نخستین بار در این فصل گل خورد ولی برنده شد.

* نفت تهران ۰ سایپا ۱

– نکات بازی

پنج مصاف اخیر دو تیم به طور متوسط تنها یک گل داشته است.

حمید درخشان بدون پیروزی برابر علی دایی.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران طی یک هفته اخیر پخش شد.

* خلاصه‌ای از بازی حساس تیم‌های فوتسال تاسیسات دریایی تهران و گیتی‌پسند اصفهان و حواشی آن که گفت‌وگوهایی با سید محمد ناظم‌الشریعه، وحید شمسایی و حسین شمس انجام گرفته بود، پخش شد.

* نتیجه نظرسنجی

حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که بیش از ۳۴ درصد علاقه‌مند بودند تیم ملی ایران از سید دوم جام جهانی با تیم پرو هم‌گروه شود.

برنامه نود این هفته ساعت ۰۲:۰۸ بامداد روز سه‌شنبه، سی‌اُم آبان ماه خاتمه یافت.منبع لینک by [author_name]

کارشناسی داوری پرسپولیس – پدیده

کارشناسی داوری پرسپولیس – پدیده

در حال بارگذاری

با ترافیک رایگان و دانلود در فیلیمو


مشترک فیلیمو باش و هزاران فیلم و سریال ببین.

شما از یک مرورگر منسوخ شده استفاده می کنید.

کاربر گرامی ؛ برای مشاهده بهتر این سایت و کارایی بهتر امکانات آن می توانید یکی از مرورگر های زیر را دانلود و نصب نمایید.

توصیه می شود برای استفاده و مشاهده وب سایت ها از این مرورگرها استفاده نمایید.منبع لینک by [author_name]

گزارش علی دایی از رساندن کمک های مردمی به مناطق زلزله زده

گزارش علی دایی از رساندن کمک های مردمی به مناطق زلزله زده

در حال بارگذاری

با ترافیک رایگان و دانلود در فیلیمو


علی دایی که در حال جمع آوری کمک های مردمی برای مناطق زلزله است گزارش کوتاهی از کمک های جمع شده میدهد.

مشترک فیلیمو باش و هزاران فیلم و سریال ببین.

شما از یک مرورگر منسوخ شده استفاده می کنید.

کاربر گرامی ؛ برای مشاهده بهتر این سایت و کارایی بهتر امکانات آن می توانید یکی از مرورگر های زیر را دانلود و نصب نمایید.

توصیه می شود برای استفاده و مشاهده وب سایت ها از این مرورگرها استفاده نمایید.منبع لینک by [author_name]

فقط اتوبوس‌های مناسب‌سازی شده برای معلولان در قم خریداری می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، عباس ذاکریان شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به گلایه مدیرکل بهزیستی از نبود اتوبوس‌های مناسب‌سازی شده برای معلولان اظهار کرد: امروز ۲۰ اتوبوس وارد ناوگان قم شد که همه این اتوبوس‌ها مناسب‌سازی شده هستند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۳۰ دستگاه اتوبوس به این مجموعه اضافه می‌شود، افزود: تمام این اتوبوس‌ها دارای رمپ ویژه معلولان هستند.

معاون حمل و نقل وترافیک شهردار قم اظهار کرد: زمانی که این رمپ باز می‌شود خود سطح اتوبوس پایین می‌آید که با کمترین سختی معلول وارد شود.

وی با اشاره به عزم شهرداری قم برای نوسازی ناوگان اتوبوس درون شهری، گفت: از این به بعد هر اتوبوس وارد ناوگان شود، امکانات استفاده معلولان را خواهد داشت.

ذاکریان همچنین گفت: قرار است چند دستگاه ون هم با این خصوصیت و سقف‌های بلند به وسیله تسهیلات خریداری شده و در سطح شهر دیده شود.

وی با بیان اینکه عبور عابر پیاده به صورت همسطح هم در دست مطالعه است تصریح کرد: قرار است در خیابان‌های شلوغ به جای اینکه پل عابر پیاده با هزینه گزاف بزنیم، عبور هم سطح را با چراغ از سطح خیابان داشته باشیم.

معاون شهردار قم با اشاره به اینکه موتورسیکلت هم معلول تولید می‌کند و هم زندگی برای معلولان را سخت، افزود: به عنوان مثال در ساخت رفیوژ بلوارها، اگر ارتفاع کم باشد و موتور عبور کند و تصادف کند مقصر شناخته می‌شویم. اگر هم رفیوژ را کوتاه بگیریم معلول نمی‌تواند عبور کند.منبع لینک by [author_name]

مصوبات جدید در خصوص سربازان مناطق زلزله زده کرمانشاه

مصوبات جدید در خصوص سربازان مناطق زلزله زده کرمانشاه

در حال بارگذاری

با ترافیک رایگان و دانلود در فیلیمو


ستاد کل نیروهای مصلح مصوبات فرمانده کل قوا در خصوص سربازان مناطق زلزله زده کرمانشاه را اعلام کرد.

شما از یک مرورگر منسوخ شده استفاده می کنید.

کاربر گرامی ؛ برای مشاهده بهتر این سایت و کارایی بهتر امکانات آن می توانید یکی از مرورگر های زیر را دانلود و نصب نمایید.

توصیه می شود برای استفاده و مشاهده وب سایت ها از این مرورگرها استفاده نمایید.منبع لینک by [author_name]

۵۰ درصد دختران فراری در قم بومی نیستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلیقه در جلسه شامگاه دوشنبه شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: سازمان بهزیستی یک سازمان فرهنگی، اجتماعی و حمایتی است.

وی افزود: در گذشته سازمان بهزیستی بیشتر حمایتی دیده می‌شد اما الان بعد فرهنگی و اجتماعی پر رنگ تر شده ست.

مدیرکل بهزیستی استان قم ابراز کرد: در حال حاضر ۱۵۰ فعالیت برای سازمان در بحث‌های توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری برای ما تعریف شده است.

وی با اشاره به وجود ۲۲ هزار معلول تحت حمایت در استان قم گفت: چهار هزار نفر هم بانوان تحت حمایت از سازمان در قم خدمات می‌گیرند.

بهزیستی، متولی سلامت اجتماعی

سلیقه با اشاره به اینکه هیچ نظام و سازمانی با فقر اقتصادی از هم پاشیده نمی‌شود، افزود: چیزی که لرزه به پایه‌های نظام می‌اندازد معضلات اجتماعی و به خطر افتادن سلامت اجتماعی است.

وی سازمان بهزیستی را سازمان متولی سلامت اجتماعی دانست و گفت: در برنامه ششم توسعه قانون بهزیستی را ۲۰ درصد موظف کرده که کاهش آسیب در طلاق و اعتیاد داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی در قم اظهار کرد: مردم قم هنوز اورژانس اجتماعی را به خوبی نمی‌شناسند و شاید به این دلیل که بیماری‌های جسمی با اهمیت‌تر دیده می‌شود، اورژانس پزشکی شناخته‌شده تر است.

وی با اشاره به فعالیت سه پایگاه اورژانس اجتماعی در استان قم گفت: سالیانه سه هزار مورد به این پایگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

قم پناهگاه آسیب دیده‌ها است

سلیقه با اشاره به فعالیت مرکز مداخله افزود: سالانه هزار نفر خانم های آسیب دیده در این مرکز پذیرش می‌شوند که برخی از آنها دختران فراری هستند.

وی گفت: با توجه به بافت مذهبی قم، ورود این آسیب‌ها از استان‌های دیگر بیشتر صورت می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد آسیب دیدگان که در قم پذیرش می شوند بومی نیستند، اظهار کرد: این آمار را نباید به حساب قم گذاشت.

دستگیری متدکدی با ۹ میلیون تومان پول نقد

وی افزود: از ابتدای سال ۳۰۰ نفر از بانوان متکدی در سطح شهر را جمع آوری کردیم که کاهش این آمار به فرهنگ سازی نیاز دارد.

سلیقه گفت: شهر قم یک شهر خیریه‌ای است و مردم به متکدیان کمک می‌کنند که این موضوع به آگاهی دادن به مردم نیاز دارد تا کمک‌ها به نیازمندان واقعی برسد. متکدی داشتیم که هنگام دستگیری ۹ میلیون تومان پول نقد به همراه داشته است.منبع لینک by [author_name]