تکنولوژی

تکنولوژی

وقتی ماشین جوش می‌آورد، چه کار کنیم؟


وقتی ماشین جوش می‌آورد، چه کار کنیم؟

ما آدم‌ها ممکن است روزی چند بار از روی خشم و ناراحتی جوش بیاوریم و به اصطلاح آمپر بچسبانیم، پس ماشین‌ها جای خودشان را دارند! یک تفاوت بزرگ بین ما و ماشین‌ها هم وجود دارد؛ این که جوش آوردن ماشین‌ها برعکس ما از روی هیجان و احساس نیست بلکه از شدت گرمای زیاد این روزهای تابستان و فشار زیاد روی موتور است که کاملا با منطق جور در می‌آید. امروز می‌خواهیم نگاهی داشته باشیم به کارهایی که هنگام جوش آوردن ماشین باید و نباید انجام دهیم.

در روزهای گرم تابستان بعضا افرادی را در اتوبان‌ یا کوچه‌خیابان‌های شهر می‌بینیم که بغل ماشین پارک شده‌ی خود ایستاده‌اند، کاپوت را بالا زده‌اند و با سردرگمی به موتور داغی نگاه می‌کنند که غرق در بخار و دود شده است. این که خوب است، بعضا افرادی پیدا می‌شوند که چند لیتر آب روی موتور خالی می‌کنند، درحالی‌که این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که یک راننده می‌تواند مرتکب شود و به موتور خسارت مالی زیادی بزند! پس در این شرایط اضطراری بهتر است بجای استرس، احساس سردرگمی و انجام کارهایی که وضعیت را بدتر می‌کنند، خونسرد باشیم و روی راه‌حل‌های درست و منطقی متمرکز شویم.

 

 

کارهایی که نباید انجام دهید

اگر هنگام رانندگی متوجه بالا رفتن غیرعادی آمپر آب شدید، کنار بزنید و صبر کنید تا آمپر بیفتد. با این حال اگر کار از کار گذشته باشد، نباید این کارها را انجام دهید:

 • ماشین را خاموش نکنید!

سریعا در جای مناسب کنار بزنید و ماشین را خاموش نکنید. خاموش کردن ماشین یعنی حرکت نکردن پروانه، آب داخلی رادیاتور که این‌ها یعنی بجای کمک به خنک کردن موتور، شانس خنک‌ کردن را هم از آن هم گرفته‌اید! چراکه موتور داغ است و باید بدون کمک رادیاتور و پروانه خنک شود. داغ بودن موتور قفل شده هم سبب می‌شود تا احتمال آسیب‌دیدگی به قطعات پیشرانه بیشتر شود. این خطر ممکن است تا حدی پیش برود که واشر سرسیلندر بسوزد، سرسیلندر و بلوک موتور بر اثر شدت گرما ترک بردارند و صدمه ببینند.

 • درب رادیاتور را باز نکنید

درب رادیاتور را به هیچ وجه باز نکنید، جبران صدمه‌ی مالی مقدور است اما خسارت جانی چطور؟ وقتی که آب داغ است، تحت فشار زیاد و دمای بالا می‌جوشد و قطرات آن درصورت باز شدن کوچک‌ترین فضا به بیرون پرتاب می‌شود. برای همین است که اگر درب رادیاتور را باز کنید، به احتمال قوی بخار و آب بسیار داغی است که به بیرون پرتاب می‌شوند و خطر سوختگی و خسارت‌های جانی را به دنبال دارند. وقتی که چراغ پشت آمپر از بالا بودن دمای آب خبر می‌دهد، بهتر است فکر ریختن آب در داخل محفظه‌ی رادیاتور را فراموش کنید، چون همیشه جان مهم‌تر از مال است!

 • آب روی موتور نریزید

و سومین کاری که نباید انجام دهید، ریختن آب روی موتور است. ریختن آب روی موتور باعث می‌شود تا  از داخل و بیرون موتور اختلاف دمایی به وجود بیاید و از نظر فیزیکی، شانس ترک خوردن موتور هم بیشتر شود. شاید ریختن آب روی موتور در نگاه اول مفید به نظر برسد و به کاهش دمای آن کمک کند، اما در عوض صدمه‌ و خسارت‌های جدی‌تری را به دنبال دارد.

‌‌‌

 

کارهایی که باید انجام دهید

حالا احتمالا می‌خواهید بپرسید که اگر نباید این ۳ کار را انجام دهیم، چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

 • درب موتور را باز کنید

اولین کار پس از خاموش نکردن ماشین، باز کردن درب موتور است. این کار بسیار ساده‌ و پیش‌وپا افتاده‌ای است که به کاهش دمای محفظه‌ی موتور می‌کند. البته برای باز کردن کاپوت باید مراقب باشید، چراکه ممکن است حجم بخار و گرمای زیادی در زیر درب موتور مخفی شده باشد. در لحظه‌ای که درب موتور با باز می‌کنیم، این بخار و گرما بیرون می‌زند و برای همین باید از این موضوع آگاه باشید و حواستان به دست و صورت‌ خود باشد. وقتی که درب موتور باز می‌شود، هوای بیشتری در مسیر مجاورت با موتور قرار می‌گیرد که باعث خنک شدن می‌شود. البته این روند آهسته انجام می‌شود اما انجام این اقدام جزو اولین‌ اولویت‌هاست که اهمیت بسیار زیادی دارد. هوا به عنوان سیال نقش مهمی را برای انتقال گرما از موتور به فضای بیرون بازی می‌کند.

 • روی رادیاتور آب بریزید

نباید این مورد با ریختن آب روی موتور اشتباه گرفته شود. باید تلاش کنید که در این شرایط دشوار، بطری آب گیر بیاورید و روی رادیاتور بریزید تا رادیات خنک شود. در این شرایط بعضی از کارشناسان خودرو باور دارند که پس از ریختن آب روی رادیات، سوار ماشین شوید و مسافتی را با آن طی کنید. با برخورد هوا به رادیاتور و آب ریخته شده روی آن، دمای موتور پایین می‌آید.

استفاده از بخاری باعث می‌شود تا گرمای موتور گرفته شود. ترموستاتی که در سر راه آب رادیات قرار دارد، بعد از رسیدن دمای آب به درجه‌ی خاصی اجازه‌ی ورود را به آب می‌دهد. فن پشت لوله هم باعث می‌شود تا دمای گرم آب در لوله به کابین انتقال پیدا کند. درنظر داشته باشید که استفاده از بخاری، روی موتور بار اضافی وارد نمی‌کند. بخاری گرفتن از ماشین نه تنها باعث گرم‌شدن موتور نمی‌شود، بلکه گرمای به وجود آمده توسط پروانه به داخل کابین منتقل می‌شود. این یعنی استفاده از فرصت با راه‌حل مناسب تا هم گرما تا حدی کاسته شود و هم پروانه‌ها با چرخش هوا به جریان انداختن هوا و خنک‌شدن کمک کنند. این درحالی است که کمپرسورهای کولر برای کارکردن از موتور توان می‌گیرند. برای همین است که وقتی حین رانندگی، کولر می‌زنید، شتاب و قدرت ماشین تا حدی گرفته می‌شود.

یک سری اقداماتی هستند که یک راننده‌ی حرفه‌ای باید در این‌ گونه مشکلات انجام دهد و یک سری اقدامات هم باید به دست افراد حرفه‌ای و متخصص انجام شوند. مثال ساده وقتی است که ماشین پنچر می‌شود، تایر زاپاس را جای لاستیک پنچر شده می‌اندازید تا وقتی که ماشین را به نزدیک‌ترین مکانیکی محل می‌برید. در آنجا یا تایر را تعمیر می‌کنید یا لاستیک نو می‌خرید و آن را جای تایر زاپاس می‌اندازید. همین امر در مورد دیگر مشکلات خودرو مثل جوش آوردن صادق است. پیدا کردن عامل جوش آوردن خودرو در لحظات حساس کار سختی قلمداد می‌شود که حتی در صورت شناسایی مشکل ممکن است نتوانیم حل کنیم. بعضا ممکن است عامل خارجی مثل گرمای هوا باعث وجود این مشکل شده باشد. از عواملی که ممکن است باعث جوش آوردن ماشین شده باشد، پارگی شیلنگ یا نشتی رادیاتور است. در این شرایط باید تلاش کرد که در عین دقت، با ابزار موجود جلوی نشتی آب را گرفت.

آیا شما تجربه جوش آوردن ماشین را داشته‌اید؟ نظرتان را در کامنت‌های به ما بگویید.لینک منبع

۴ نکته برای انتخاب مناسب‌ترین کوله پشتی مدرسه


۴ نکته برای انتخاب مناسب‌ترین کوله پشتی مدرسه

این روزها داستان کیف و کوله مدرسه با گذشته متفاوت است، شاید زمانی داشتن چند کتاب سبک و یک دفتر برای رفتن به مدرسه کافی بود، اما حالا باید بدانید چطور چند کیلو کتاب و لپ تاپ و وسایل دیگر را هر روز با خودتان جابه جا کنید و بتوانید تا آخرسال تحصیلی را دوام بیاورید.

همین موضوع هم باعث می‌شود که انتخاب کوله پشتی و کیف مناسب برای مدرسه به یک انتخاب حیاتی تبدیل شود و دانستن چند نکته ساده به شما کمک کند که با یک شروع عالی تا پایان سال تحصیلی خیالتان از کوله پشتی و وسایل داخل آن راحت باشد.

‌‌‌

یک کوله مدرسه که به اندازه کافی حمایتتان می‌کند

نه تنها لازم است که سنگینی کیف بین هر دو کتف شما تقسیم شود، چند پد روی دسته‌های کوله پشتی می‌تواند از فشاری که کیف به کمر شما وارد می‌کند کاهش دهد.

این پدهای حمایتی می‌تواند در بخش پشتی کوله هم به کار رود که باعث می‌شود راحتی شما چند برابر افزایش پیدا کند.

 

به جای کیف دوشی کج، یک کوله پشتی انتخاب کنید

اگر وسایل شما زیاد و سنگین است، باید مطمئن شوید که وزن آن‌ها روی تمام بدن شما تقسیم می‌شود و به این ترتیب کیف‌های دوشی کج کلا از بازی خارج می‌شود.

این مدل کیف تمام وزن را روی یک شانه می‌گذارد در حالی که کوله مدرسه شما وزن را بین دو شانه تقسیم می‌کند و این موضوع باعث می‌شود نه تنها فشار کمتری به کمر و شانه‌ها وارد شود بلکه برای سلامت زانو و ساق پا هم بهتر است.

‌‌‌‌‌‌‌

بندهای قابل تنظیم حیاتی‌اند

همیشه مطمئن شوید که می‌توانید اندازه بندهای کوله را تنظیم کنید. بندهای قابل تنظیم در انواع کوله پشتی به شما این امکان را می‌دهد که کیف را کاملا به کمر خود نزدیک کنید.

اگر بند کوله شما خیلی شل باشد، وزن کوله شما را به عقب می‌کشد و سنگینی بیشتری را به کمر وارد می‌کند.

 

کوله سبک را انتخاب کنید

وزن کوله پشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. هیچ وقت فراموش نکنید که هر قدر هم به وسایل داخل کیف نیاز داشته باشید، هیچ گاه نباید بیش از ۱۵ درصد وزن بدنتان را حمل کنید.

یک کوله پشتی سبک به شما این امکان را می‌دهد که وسایل بیشتری را بتوانید این طرف و آن طرف ببرید.

‌‌‌‌

بهترین پیشنهادات برای تصمیم‌گیری آسان

اگر حس می‌کنید پیدا کردن همه این ویژگی‌ها در یک کیف کمی دشوار است، ما برای شما پیشنهاداتی داریم با همه این قابلیت‌ها.

یکی از آن‌ها را برای اولین روز مدرسه یا دانشگاه انتخاب کنید.

تیمبرلند: اگر در کنار راحتی دنبال یک مدل کیف، کفش، ساعت و حتی لباس خاص هستید تیمبرلند Timberland با مدل‌های مینیمالیستی می‌تواند نظر شما را جلب کند.

ونس: اگر سبک بودن برای شما یک ملاک مهم است یا می‌خواهید کیف و کفش ست روزمره داشته باشید، سراغ برند ونس (Vans) بروید.

تامز: برای کسانی که به دنبال یک استایل خاص با مدل‌های متفاوت و جالب هستند، تامز(Toms)  از آن برندهایی است که با هیچ چیز نمی‌توان عوضش کرد.

آدیداس: یک تیپ روزمره با کمی حال و هوای اسپرت همان چیزی است که مدل‌های جدید کفش، کتونی و لباس آدیداس Adidas  به شما می‌دهد.

باتا: برای روزهای پر از وسیله، هیچ کیفی نمی‌تواند جایگزین کوله پشتی‌های ساده اما کاربردی باتا (Bata) باشد.

ریباک: اگر می‌خواهید هیچ فشاری روی کمر خود احساس نکنید، به یکی از آن مدل‌های ریباک (Reebok) نیاز دارید که به جز پشتی و بند پددار، یک بند اضافه برای بسته شدن در بخش زیر سینه دارد.

لینک منبع

رانندگی کریستین رونالدو با بوگاتی شیرون


رانندگی کریستین رونالدو با بوگاتی شیرون

چند وقت پیش کریستین رونالدو با شرکت بوگاتی برای ساخت کلیپ تبلیغاتی همکاری کرد و آن را در صفحه‌ی رسمی اینستاگرام خود قرار داد. در این ویدیو، کریستین رونالدو سوار جدیدترین مدل بوگاتی یعنی شیرون (Chiron) می‌شود که در ادامه می‌توانید تماشا کنید:

خب طبیعتا، دیدن این کلیپ برای هواداران رونالدو، علاقمندان فوتبال و خودرودوستان بسیار هیجان‌انگیز است. بوگاتی شیرون یک هایپرکار بی‌نظیری است که از قلب تپنده‌ی ۱۶ سیلندر با حجم ۸ لیتر بهره می‌برد. این پیشرانه‌ قادر است حداکثر توان ۱۵۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتون‌متر را تولید کند. پیش از این کلیپ‌هایی از تست شتاب ۰ تا ۴۰۰ و ۰ تا ۴۰۰ تا صفر کیلومتر بر ساعت از بوگاتی شیرون را برایتان قرار دادیم. در زمان‌گیری، شیرون موفق شده بود تا در تست واقعی تنها ظرف ۳۲٫۶ ثانیه از وضعیت ساکن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند!

بوگاتی شیرون رسما نماد فناوری و اوج مهندسی خودرو در دنیاست. نمای پشتی شیرون بسیار جذاب و اسپرت است اما بسیاری طراحی نمای جلوی مدل قبلی بوگاتی یعنی ویرون (Veyron) را بیشتر از مدل جدید شیرون می‌پسندند. شما نظرتان در مورد طراحی بوگاتی شیرون چیست؟لینک منبع

یادگیری آسان با فلش کارت


فلش کارت - اپلیکیشن تاینی کاردز
یادگیری آسان با فلش کارت؛ نقد و بررسی اپلیکیشن Tinycards

یادگیری موضوعات جدید همیشه کار جالب و لذت‌بخشی نیست. در این زمینه روش‌های جدیدی به یاری کاربران آمده که برخی از آن‌ها به موفقیت‌هایی هم رسیده‌اند. ازجمله‌ی این روش‌ها، می‌توان به استفاده از فلش کارت اشاره کرد. اپلیکیشن‌های مختلفی هم در رابطه با همین تکنیک طراحی شده‌اند. تصمیم داریم نقد و بررسی این هفته را به یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزشی مبتنی بر فلش کارت یعنی «تاینی کاردز» (Tinycards) اختصاص دهیم. در ادامه با دیجی‌کالا مگ و نقد و بررسی اپلیکیشن تاینی کاردز همراه باشید.

معرفی کلی اپلیکیشن تاینی کاردز

شرکت و اپلیکیشن «دولینگو» (Duolingo) در زمینه‌ی آموزش زبان شهرت و محبوبیت زیادی دارد. این شرکت سال گذشته اپلیکیشن تاینی کاردز را روانه‌ی اپ استور کرد. هدف اصلی این اپلیکیشن، آموزش در زمینه‌های گوناگون با استفاده از فلش کارت‌های متنوع و جذاب است. به همین خاطر، قرار نیست که کاربر با استفاده از این اپلیکیشن موضوع پیچیده‌ای مثل نظریه‌ی ریسمان را یاد بگیرد، بلکه هدف این اپلیکیشن آموزش مواردی مانند پرچم و پایتخت کشورها یا یادگیری نام استخوان‌های بدن انسان است. نسخه‌ی اندرویدی این اپلیکیشن هم چندی پیش و حدود یک سال بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی iOS در پلی استور عرضه شد.

فلش کارت - اپلیکیشن تاینی کاردز

رابط کاربری اپلیکیشن تاینی کاردز

در لحظه‌ی ورود به اپلیکیشن، گزینه‌ای برای ورود و ثبت‌نام نمایان می‌شود. ساخت حساب کاربری فوق‌العاده آسان است و با حساب‌های گوگل و فیسبوک هم می‌توانید وارد اپلیکیشن شوید. البته بدون حساب کاربری هم می‌توانید از تاینی کاردز استفاده کنید ولی برای پیگیری فلش کارت‌ها، بهتر است که حساب کاربری ایجاد کنید. در بالای صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن ۴ تب مشاهده می‌شود که به ترتیب از چپ به راست، برای صفحه‌ی اصلی، جستجو، ایجاد فلش کارت و تنظیمات حساب کاربری هستند. در مجموع می‌توان گفت که طراحی این اپلیکیشن ساده و جذاب است و کاربر خیلی سریع می‌تواند از چم‌وخم اپلیکیشن سر دربیاورد.

فلش کارت - اپلیکیشن تاینی کاردز

ویژگی‌ها و کارکرد اپلیکیشن تاینی کاردز

در صفحه‌ی اصلی این اپلیکیشن، تعدادی موضوع و گزینه‌ای برای یافتن حساب‌های کاربری دیگران به نمایش درمی‌آید. اگر روی موضوع خاصی ضربه بزنید، می‌توانید یادگیری در رابطه با آن موضوع را با فلش کارت‌های مربوطه آغاز کنید. اگر هم روی حساب کاربری فردی ضربه بزنید، می‌توانید از موضوعات آموزشی که آن کاربر ایجاد کرده است، استفاده کنید. برای اول کار، بهتر است حساب‌های کاربری مربوط به توسعه‌دهندگان را فالو کنید که هرکدام شامل چندین موضوع جذاب هستند. از جمله‌ی این حساب‌های کاربری می‌توان به Duolingo اشاره کرد که در آن چندین دسته‌ی مربوط به آموزش زبان وجود دارد یا TinyGeo که چندین موضوع مربوط به جغرافیا در آن قرار دارد.

بعد از انتخاب موضوع، فرآیند یادگیری آغاز می‌شود. هرکدام از این موضوع‌ها شامل چند درس هستند که در هر درس چندین فلش کارت وجود دارد. روند کلی مانند همان تکنیک معروف فلش کارت است، اما در این اپلیکیشن با استفاده از جلوه‌ها و کارهای دیگر، روند یادگیری چندان خسته‌کننده نیست. در حین استفاده از فلش کارت‌ها، پرسش‌های سه گزینه‌ای ظاهر می‌شوند که کاربر باید جواب درست را انتخاب کند. در مراحل بالاتر کاربر باید جواب مربوط به فلش کارت را تایپ کند. با اتمام یک درس، کاربر می‌تواند به درس بعدی مراجعه کند و برای جلوگیری از فراموشی درس‌های قبل، می‌تواند به آن‌ها هم سر بزند.

فلش کارت - اپلیکیشن تاینی کاردز

یکی دیگر از نکات جذاب این اپلیکیشن، امکان ایجاد فلش کارت‌ها و اشتراک‌گذاری آن‌ها است. انجام این کار بسیار ساده است و همین باعث شده که تاینی کاردز بانک اطلاعاتی گسترده‌ای برای انواع و اقسام موضوعات داشته باشد. طبق گفته‌ی توسعه‌دهندگان، در تاینی کاردز بیش از ۲۰۰ هزار بخش مختلف برای یادگیری وجود دارد.

سخن آخر

اپلیکیشن‌های متعددی در زمینه‌ی فلش کارت‌ها عرضه‌شده‌اند که هرکدام نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند. اپلیکیشن تاینی کاردز-و به خصوص نسخه‌ی اندرویدی آن-در این زمینه جدید محسوب می‌شود. اما به خاطر بانک اطلاعاتی گسترده‌ای که دارد، توانسته محبوبیت زیادی را کسب کند. این اپلیکیشن همان اول تکلیفش را با کاربر مشخص می‌کند که قرار نیست برای موضوعات پیچیده‌ای مانند فرمول‌های پیشرفته‌ی ریاضی و فیزیک مورد استفاده قرار بگیرد. به جای آن، مخاطب این اپلیکیشن کاربرانی هستند که در اوقات بیکاری می‌خواهند موضوعات جدید و جذابی را یاد بگیرند. تاینی کاردز ظاهر دل‌نشینی دارد و استفاده از آن آسان است. در کنار همه‌ی این توضیحات، این نکته را باید ذکر کنیم که تاینی کاردز کاملا رایگان است و بدون پرداخت پول می‌توان از تمام ویژگی‌های آن استفاده کرد.

Pros

 • سرعت بالا
 • بانک اطلاعاتی گسترده
 • امکان اشتراک‌گذاری فلش کارت
 • حضور در سه پلتفرم اندروید، iOS و وب

Cons

 • صفحه‌ی اصلی زیباتر در نسخه‌ی iOS

دانلود از گوگل پلیلینک منبع

دانلود نسخه اصلی عکس های webp – آموزش تصویری


تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

اگر با مرورگر گوگل کروم یا Opera رفته باشید تو وب سایت گوگل پلی حتما متوجه شدین موقع دانلود عکس بازی ها یا برنامه ها ، فرمت عکس ها WebP هستش. خیلی از کاربران اصلا نمیدونن این webp چیه و چرا همه عکس های گوگل پلی با فرمت webp منتشر میشن. اما لازمه یه چیز جالب خدمت تون عرض کنم که احتمالا خیلیاتون اصلا بهش توجه نکردین یا شاید اصلا به این موضوع فکر هم نکرده باشید. آیا این عکس ها فقط با فرمت Webp منتشر شدن؟! یعنی نسخه دیگه ای از این عکس ها نیست؟! در ادامه خدمت تون توضیح میدم که این webp چیه، چه مزایایی داره و اصلا چطوری میشه نسخه اصلی این عکس ها رو دانلود کرد. حتما این پست کوتاه رو بخونید مطمئن باشید یه روز به دردتون میخوره!

فرمت webp چیه و چه مزایایی داره ؟

وب پی WebP یا Web Picture یک فرمت عکس هستش که توسط شرکت گوگل ارائه شده. با استفاده از الگوریتم این فرمت میشه حجم عکس ها رو حدود ۴۵ درصد کاهش میده و جالب اینجاست که کیفت عکس ها افت محسوسی نداره و با عکس اصلی خیلی فرق نمیکنه (با چشم انسان خیلی قابل تشخیص نیست) . هدف گوگل از ارائه این فرمت این بوده که حجم صفحات وب رو کاهش بده. همونطور که میدونید تقریبا همه صفحات وب چنتا عکس دارن. اگر حجم عکس ها کاهش پیدا کنه ، حجم صفحه هم کاهش پیدا میکنه در نتیجه صفحه مورد نظر خیلی سریع تر دانلود میشه (باز میشه) . متاسفانه در حال حاضر افراد کمی در وب از این فرمت استفاده میکنن چون فعلا فقط مرورگرهای کروم و اپرا هستن که از این فرمت به طور کامل پشتیبانی میکنن. به همین دلیل خیلی از سایت ها ترجیح میدن از همون فرمت های JPG و PNG یا GIF استفاده کنن.

نسخه اصلی یه عکس webp به چه دردی میخوره ؟!

خیلی از کاربران تصور میکنن که مثلا تو سایتی مثل گوگل پلی همه عکس ها با فرمت Webp آپلود میشن اما این تصور غلطه! همه این عکس ها یه نسخه اصلی دارن و یه نسخه WebP . چرا ؟! علتش اینه که اگر مرورگر نتونه این فرمت رو باز کنه کاربر نمیتونه عکس های اون صفحه رو ببینه! خب باید چیکار کرد؟! راهش اینه که عکس ها با فرمت اصلی آپلود میشن اما یه نسخه WebP هم براشون ایجاد میشه. سایت بررسی میکنه که آیا مرورگر میتونه فرمت وب پی رو باز کنه یا نه. اگر بتونه (مرورگر کروم و اوپرا) که خب نسخه webp باز میشه اما اگر مرورگر نتونه (مثلا فایرفاکس یا مرورگر اج ) نسخه اصلی عکس رو نمایش میده! بنابراین اگر وب سایت گوگل پلی رو با مرورگر فایرفاکس یا اج باز کنید و روی عکس برنامه راست کلیک کنید متوجه میشید که بهتون فرمت JPG یا PNG میده! اما اگر همون عکس رو با مرورگر کروم یا اوپرا باز کنید عکس رو با فرمت webp بهتون میده.

نمونه ای از عکس وب پی webp در گوگل پلی

نمونه ای از عکس وب پی webp در گوگل پلی

خب آقا اصلا این عکسه رو میخوام چیکار؟!! خیلی ها دوس دارن عکس های بازی ها یا اپلیکیشن ها رو داشته باشن . از طرف دیگه فقط گوگل نیست که از این فرمت استفاده میکنه! سایت های دیگه هم ممکنه ازش استفاده کنن. پس ممکنه از یه عکس خوش تون بیاد یا بهش نیاز داشته باشید و یا اصلا بخواید جایی ازش استفاده کنید ، مثلا وب سایت تون ، کانال تلگرام تون و… . اگر فرمت PNG یا JPG اون عکس رو دانلود کنید خیلی راحت میتونید ادیتش کنید. وبلاگ نویس ها خیلی خوب میفهمن من چی میگم.

روش دانلود یک عکس webp با فرمت png یا jpg

دانلود عکس های webp کاری نداره اما از کجا میتونیم این عکس ها رو با فرمت اصلی دانلود کنیم؟! اصلا کاری ندار فقط کافیه مراحل زیر رو برید :

■ روی عکس مورد نظرتون راست کلیک کنید و بعدش روی گزینه Open image in a new tab کلیک کنید تا عکسمورد نظرتون در یک تب جدید باز بشه.

روش دانلود عکس webp با فرمت اصلی - مرحله 1

روش دانلود عکس webp با فرمت اصلی – مرحله ۱

■ حالا روی نوار آدرس سایت کلیک کنید و برید به انتهای آدرس عکس.

■ همونطور که میبینید در انتهای آدرس عکس نوشته شده -rw شما باید این -rw رو حذف کنید و بعدش Enter رو بزنید.

روش دانلود عکس webp با فرمت اصلی - مرحله 2

روش دانلود عکس webp با فرمت اصلی – مرحله ۲

■ صفحه یه بار دیگه لود میشه و دقیقا همون عکس ظاهر میشه! حالا روی عکس راست کلیک کنید و روی گزینه Save image as کلیک کنید. چی میبینید؟! همون عکس با یه فرمت دیگه که معمولا یا PNJ هستش یا JPG که حالا میتونید خیلی راحت دانلودش کنید و بعد تو هر برنامه ای که میخواید ازش استفاده کنید.

دانلود عکس webp با فرمت png

دانلود عکس webp با فرمت png

■ تموم شد!

 

خب دوستان امیدوارم که این پست به درتون خورده باشه.  اگر واقعا مفید بوده حتما این پست رو برای دوستان تون هم بفرستین.

 

دانلود ویدیو های آموزش زبان انگلیسی (کلیک کنید)

 • آموزش اصول تلفظ در زبان انگلیسی
 • آموزش انواع واژه ها + کاربرد و طرز استفاده از اونا
 • آموزش ساخت جملات پایه ای و مهم در زبان انگلیسی
 • آموزش استفاده از صفت ها در انگلیسی
 • آموزش زمان های مختلف
 • آموزش اصطلاحات روزمره انگلیسی

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی elmefardazaban

دسته بندی

موضوعات مرتبط

این مطلب رو برای دوستان تون هم بفرستین


با کلیک روی دکمه +۱ به این مطلب امتیاز بدین .


راهنمای خرید اینترنتی - ابراهیم درویش


ابراهیم درویش

ابراهیم درویش هستم متولد مرداد سال ۶۵٫ برنامه نویس وب ، علاقمند به برنامه نویسی اندروید و نرم افزار های رایگان و Open Source . در وقت آزادم درباره متد های بازاریابی و تبلیغات وب مطالعه می کنم . مسلط به انگلیسی و آشنا به زبان Español .

حتما مطالب زیر رو هم بخونید

حمایت از علم فردا

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم .
حمایت مالی از علم فردا

آداب نظر دادن در علم فردا

■ دوستان علم فردا به هیچکسی توهین نمیکنن !

■ اگر سوالی دارید در یک مطلب کاملا مرتبط بپرسید ! برای پیدا کردن مطلب مرتبط حتما از فرم جستجو استفاده کنید .

■ اگر مطلب مرتبطی پیدا نکردین ، می تونید سوال تون رو ایمیل کنید . اگر زمان داشته باشیم حتما پاسخ میدیم .

■ اول سوال ها و دیدگاه های کاربرای دیگه رو بخونید ، اگر پاسخ سوال تون رو پیدا نکردین بپرسید . سوال های تکراری پاسخ داده نمیشن !لینک منبع

۵۰۰ کودک دیگر در طرح حمایتی دیجی کالا قرار گرفتند


دیجی کالا
۵۰۰ کودک دیگر در طرح حمایتی دیجی‌کالا قرار گرفتند

دیجی‌کالا در طرح «مهر می‌تابد» ۵۰۰ کودک دیگر را در مناطق صفر مرزی تحت پوشش قرار می‌دهد (در مجموع ۱۵۰۰دانش‌آموز).

دیجی‌کالا تاکنون لوازم مورد نیاز برای تحصیل ۱۰۰۰ کودک را فراهم کرده است و خبر خوب اینکه با استقبال شما، ۵۰۰ کودک دیگر تحت پوشش دیجی‌کالا قرار می‌گیرند (در مجموع ۱۵۰۰ دانش‌آموز)  تا روز اول مهر را با کیف نو، جامدادی و نوشت‌افزار جدید به مدرسه بروند.

چقدر از دوران مدرسه، اشتیاق خرید کیف و کوله و لوازم التحریر و بوی کاغذهای تا نخورده خاطره دارید؟ تماشای کلاس اولی‌ها وقتی کیف کوچک رنگی مدرسه را مرتب می‌کند، مدادهایشان را در جامدادی‌شان جا می‌دهند و دفتر کتاب‌هایشان را روی میز می‌چینند هرکسی را به وجد می‌آورد. شاید باورش سخت باشد اما بعضی از کودکان سرزمین‌مان در مناطق صفر مرزی حتی دفتر و قلمی برای نوشتن ندارند.

 دیجی‌کالا امسال تصمیم گرفته همراه شما شور و اشتیاق اول مهر را با کودکان مناطق صفر مرزی تقسیم کند.

طرح «مهر می‌تابد» هم‌زمان با جشنواره‌ی «بازگشت به مدرسه» آغاز شده است. در این طرح دیجی‌کالا با همکاری موسسه‌ی خیریه «طلوع بی‌نشان‌ها» کمک‌های شما را به دست دانش‌آموزان محروم در نقاط صفر مرزی می‌رساند و علاوه بر کمک‌های مردمی، خودش هم ۱۵۰۰ کودک را در نقاط محروم مرزی تحت پوشش قرار داده است.

تا امروز (۲۶ شهریور) ۳۶۰۲ نوشت افزار، ۱۲۱۰پاک کن و تراش، ۳۹۹ کوله و جا مدادی، ۲۵۹۵ دفتر مشق و ۹۷۲ لوازم نقاشی از طرف شما در سایت دیجی کالا خریداری شده و آن‌ها را برای کودکان نیازمند ارسال کرده‌ایم.

در طرح «مهر می‌تابد» تنها تا ۵ مهر فرصت دارید تا هدایای خود را به دست دانش آموزان نیازمند برسانید.

بیایید به‌اندازه‌ی یک جعبه مداد رنگی، یک دفتر نقاشی یا چند مداد و تراش شور و شوق روزهای قبل از مدرسه را با بچه‌هایی که در دورافتاده‌ترین مناطق کشور زندگی می‌کنند تقسیم کنیم.لینک منبع

بدافزار تعدادی از اپ‌های گوگل پلی، ۲۱ میلیون دستگاه را آلوده کرد


بدافزار تعدادی از اپ‌های گوگل پلی، ۲۱ میلیون دستگاه را آلوده کرد

اخیرا با یکی از بزرگ‌ترین حملات بدافزاری به فروشگاه گوگل پلی روبرو شده‌ایم؛ حمله‌ای که از آن به عنوان دومین حمله‌ی بزرگ تاریخ این فروشگاه یاد می‌شود و از سوی محققان امنیتی ExpensiveWall نامیده شده است. همانطور که از اسم این حمله پیداست، به تازگی یک بدافزار جدید با هدف گرفتن اپ‌های عکس پس‌زمینه در گوگل پلی استور، توانسته به ۲۱.۱ میلیون دستگاه اندرویدی نفوذ پیدا کند.

گوگل اپ‌های آلوده را تمام و کمال تا روز هفتم آگوست از فروشگاه خود حذف کرد.

پژوهشگران موسسه‌ی امنیتی Check Point این بد افزار جدید را ماه گذشته کشف کرده و تمام اطلاعت مربوط به آن را منتشر کرده بودند. متاسفانه این بدافزار توانسته به حداقل ۵۰ اپ نقوذ پیدا و خودش را در آن‌ها مخفی کند؛ اپ‌هایی که ۱ تا ۴.۲ میلیون بار از گوگل پلی استور دانلود شده‌اند.

بدافزار ExpensiveWall خودش را در اپ‌های عکس پس‌زمینه جای داده بود و به همین دلیل هم تدابیر امنیتی گوگل هم نتوانسته بودند جلوی آن را بگیرند. برای مقابله به سیستم‌های محافظتی گوگل، بدافزارها خودشان را به صورت یک بسته‌ی کدگذاری شده در اپ قرار می‌دهند.

یکی از اپ‌های آلوده شده به بدافزار.

گوگل اپ‌های آلوده را تمام و کمال تا روز هفتم آگوست از فروشگاه خود حذف کرد؛ با این حال، کسانی که این اپ‌ها را پیش از این دانلود کرده بودند، ممکن است دستگاه‌شان به بدافزار آلوده شده باشد و بهتر است که اپ‌های قرار دادن عکس پس زمینه را از دستگاه‌های اندرویدی خود پاک کنند.

بدافزار ExpenisiveWall پس از اجرا شدن، از کاربر می‌خواهد که دسترسی اینترنت و SMS گوشی را به او بدهد. اگر این اجازه‌ها به بدافزار داده شود، آن شروع به فرستادن SMS به شماره‌هایی خواهد کرد که برای کاربر هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت.

منبع: Phone Arenaلینک منبع

چرا باید آیفون X را خرید؟


پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره اهالی کوپرتینو از جدیدترین دستاورد خود رونمایی کردند. کمپانی اپل سه گوشی آی‌فون جدید را برای عرضه در واپسین ماه‌های سال جاری درنظر گرفته ولی به جرات می‌توان گفت تنها مدلی که نگاه بسیاری از عاشقان دنیای تکنولوژی را به خودش جلب کرد، گوشی آی‌فون X اپل بود.

گویا آی تی – در واقع آی‌فون ۸ و ۸ پلاس با همان طراحی همیشگی و فقط با بهبود‌هایی جزیی همراه شده‌اند ولی قضیه در مورد آی‌فون ۱۰ کاملا متفاوت است. در این مقاله قصد داریم باهم به ویژگی‌های منحصر به فرد یکی از بهترین آی‌فون‌های تولید شده تا به امروز نگاهی بیاندازیم.

۱٫ طراحی کاملا متفاوت و نمایشگری بدون حاشیه

درست است که طراحی آی‌فون X تا حد زیادی توسط رندرهای مختلف پیش از رونمایی رسمی فاش شد، ولی اپل با طراحی خاص این اسمارت‌فون به بسیاری از منتقدان خود جواب داد، آن‌طور هم که می‌گویند این کمپانی دچار تکرار نشده و طرح‌های شگفت‌انگیزی برای آینده در سر دارد.

این پرچمدار با بهره‌گیری از شیشه و فلز ساخته شده و فریم آلومینیومی و براق دور گوشی باعث شده تا آی‌فون X به زیبایی دوچندانی دست یابد. هرچند این اولین بار نیست که اپل دست به استفاده از ترکیب شیشه و فلز می‌زند و آی‌فون ۴ دیگر اسمارت‌فون این کمپانی بود که از همین جنس تولید شده بود.

پس از این‌که تقریبا اکثر سازندگان، اسمارت‌فون‌های خود را با نمایشگرهایی تمام صفحه و حذف دکمه هوم روانه بازار کردند، این‌بار نیز نوبت اپل بود تا با این موج جدید ایجاد شده در دنیای گوشی‌های هوشمند همراه شود ولی به سبک خودش تغییرات لازم را انجام داد.

برخلاف مدل‌های پیشین، آی‌فون ۱۰ با صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی از نوع OLED همراه شده و جالب است بدانید که این گوشی با چنین نمایشگر بزرگی از نظر اندازه حتی از آی‌فون ۸ پلاس نیز کوچک‌تر بوده و نسبت نمایشگر به بدنه ۸۲٫۹ درصد را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. این نمایشگر دارای دقت ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ بوده و باید افزود که این رزولوشن وجود ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ را تضمین می‌کند و اپل این صفحه‌نمایش را سوپررتینا نام‌گذاری کرده است.

۲٫ دوربینی دقیق‌تر از همیشه

یکی از نقاط قوت این فبلت، دوربین دوگانه موجود در پنل پشتی دستگاه است. این دوربین از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد که دوربین اول با اپرچر f/1.8 قادر به ثبت عکس‌هایی با زاویه دید وسیع بوده و دوربین دوم با گشودگی دیافراگم f/2.4 توانایی ثبت عکس‌های تله‌فوتو را دارد. تا این‌جا تقریبا همه مشخصات دوربین مشابه نسل‌های پیشین است ولی با نگاهی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که اپرچر دوربین دوم از ۲٫۸ به ۲٫۴ کاهش یافته که باعث جذب نور بیشتر شده و عکس‌های تله‌فوتو بهتری را نوید می‌دهد.

همچنین اپل همانند سامسونگ، هردو لنز یاد شده را به لرزش‌گیر اپتیکال مجهز ساخته و زوم اپتیکال دو برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اهالی کوپرتینو در دوربین سلفی هم از یک سنسور ۷ مگاپیکسلی استفاده کرده‌اند که درمقایسه با نسل‌های پیشین به حالت عکس‌برداری پرتره مجهز شده که به کاربر اجازه می‌دهد تصاویری با پس‌زمینه تار شده، ثبت کند.

۳٫ سخت‌افزاری قدرتمند

چرا باید آیفون X را خرید؟

تراشه A11 بیونیک اپل با بهره‌گیری از ۶ هسته پردازشی، مطمئنا رقیب قدرتمندی برای پرچمداران اندرویدی محسوب خواهد شد. طبق ادعای اهالی کوپرتینو، اپل برای ساخت این تراشه سه سال زمان صرف نموده و این پردازنده تا ۷۰ درصد سریع‌تر از نمونه بکار گرفته شده در آی‌فون ۷ است.

این پیشرفت چشمگیر مطمئنا عملکردی بسیار روان و فراتر از انتظار را حتی زمان اجرای وظایف سنگین خواهد داشت. اگر جزییات منتشر شده از بنچمارک گیک‌بنچ را مشاهده کنیم، درمی‌یابیم که این قلب تپنده به‌راحتی توانسته رقبای اندرویدی را درهم شکسته و با فاصله قابل‌توجهی بالاتر از رقبا در جایگاه نخست قرار بگیرد. همچنین طبق اطلاعات منتشر شده، آیفون X اپل از حافظه رم ۳ گیگابایتی بهره خواهد برد.

۴٫ FaceID

یکی‌دیگر از ویژگی‌هایی که دستاورد جدید اپل را از بقیه رقیبان حاضر در بازار متمایز می‌کند، مجهز شدن به FaceID به‌جای بهره‌گیری از سنسور اثر انگشت است. با این‌که بسیاری از سازندگان اندرویدی با حذف دکمه هوم مرسوم در پرچمداران خود، سنسور اثر انگشت را به پشت گوشی منتقل کردند اما اهالی کوپرتینو در اقدامی متفاوت، استفاده از این ویژگی را در آی‌فون ۱۰ برای همیشه کنار گذاشتند و به‌جای آن این فبلت را با قابلیت فیس‌آی‌دی همراه ساختند.

این پرچمدار با بهره‌گیری از سنسورهای تعبیه شده در بخش بالایی نمایشگر گوشی، چهره کاربر را با تاباندن ۳۰ هزار نقطه از مادون‌قرمز اسکن نموده و سپس هر زمان که کاربر به گوشی نگاه کند با تکمیل فناوری تشخیص چهره در کسری از ثانیه قفل صفحه آی‌فون ۱۰ باز خواهد شد.

گفته می‌شود این فناوری جدید، ضریب خطای کمتری نسبت به تاچ‌آی‌دی داشته و احتمال فریب خوردن سیستم تشخیص چهره این دستگاه، یک در میلیون است، درحالی‌که این میزان خطا برای تاچ آی‌دی یک در ۵۰ هزار گزارش شده بود.

۵٫ شارژ سریع و قابلیت واقعیت افزوده

قابلیت واقعیت افزوده اپل، یکی از جذاب‌ترین امکانات موجود در پرچمدار جدید این کمپانی است که به لطف استفاده فیس‌آی‌دی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. کاربر با بهره‌گیری از انیموجی‌ها (Animoji) یا همان شکلک‌های ایموجی متحرک می‌تواند پیام‌های تصویری مختلفی ارسال کرده و شکلک‌های مورد استفاده متناسب با حرکت چهره کاربر، متحرک خواهند شد.

بهره‌مندی آی‌فون X از شارژ سریع باعث می‌شود تا کاربر زمان کمتری را برای پر شدن باتری دستگاه صرف نماید. طبق اطلاعات ذکر شده، باتری این اسمارت‌فون در مدت زمان ۳۰ دقیقه، به میزان ۵۰ درصد شارژ می‌شود. همچنین اپل تاکید می‌کند که عمر باتری نسل جدید گوشی‌های آی‌فون، در مقایسه مدل‌های پیشین به میزان ۲ ساعت بهبود یافته است.

در آخر باید گفت که اپل آی‌فون X را تا دندان مسلح کرده و قابلیت‌های بی‌شماری را در این اسمارت‌فون قرار داده که هرکدام به‌تنهایی می‌تواند دلیلی کافی برای خرید این گوشی هوشمند باشند. دوربین بهبود یافته، فیس‌آی‌دی، طراحی منحصر به فرد و … امکاناتی هستند که باعث می‌شوند بسیاری از گوشی‌های موجود در بازار هنگام رقابت با این فبلت، شکست سختی را تجربه کنند. اگر جز آن دسته افرادی هستید که به خرید یک گوشی تمام عیار و کامل تمایل دارید، آی‌فون ۱۰ شما را ناامید نخواهد کرد.لینک منبع

نایکی لباس هوشمند بسکتبال تولید می‌کند


نایکی لباس هوشمند بسکتبال تولید می‌کند

این روزها همه چیز در حال هوشمندتر شدن است و احتمالا صرفا باید مدت کوتاهی صبر کنیم تا لباس‌های‌مان هم هوشمند شوند. تا همین حالا هم نمونه‌هایی در این حوزه تولید شده‌اند اما حال نایکی امیدوار است بتواند این جریان جدید را همه‌گیر کند. این شرکت قرار است لباس‌های بسکتبالی تولید کند که از اتصالات NFC پشتیبانی می‌کند.

این تولیدات در شراکت با NBA تولید خواهد شد و اتصال NFC این لباس‌ها هم از طریق اپ NikeConnect کنترل می‌شود. به هر حال هنوز در این مقطع نمی‌توانیم درباره مفید بودن این لباس اظهارنظر خاصی کنیم و صرفا ایده‌ای چنین بکر و نو توجه‌مان را جلب می‌کند. یک نکته جالب اینجا است که وقتی مشتری یک لباس هوشمند مربوط به بازیکن محبوبش در NBA را می‌خرد قادر است با متصل کردن اپ و لباس بعضی از محتواهای پریمیوم را در اختیار بگیرد.

تولید چنین لباسی نشان می‌دهد می‌توان از طریق اتصال موبایل و لباس محتواهای جذابی در اختیار کاربر گذاشت و احتمالا چشم‌اندازی را درباره لباس‌های هوشمند که در آینده تولید خواهند شد پیش چشم‌مان ترسیم می‌کند.

محتواهایی مثل تصاویر پیش از شروع بازی، فیلم‌های مربوط به صحنه‌های مهم، لیست پخش موسیقی و امکان قوی‌تر کردن بازیکنان در بازی NBA 2K18. با توجه به این امکانات کاملا قابل فهم است که خرید چنین لباس هوشمندی بیشتر به درد یک طرفدار سرسخت و پر و پا قرص NBA می‌خورد و در عمل برای یک کاربر معمولی استفاده چندانی ندارد. با این وجود تولید چنین لباسی نشان می‌دهد می‌توان از طریق اتصال موبایل و لباس محتواهای جذابی در اختیار کاربر گذاشت و احتمالا چشم‌اندازی را درباره لباس‌های هوشمند که در آینده تولید خواهند شد پیش چشم‌مان ترسیم می‌کند.

گفتنی است دو نمونه از این لباس‌های هوشمند قیمت‌هایی معادل ۱۱۰ و ۲۰۰ دلار دارند. هر دوی این لباس‌ها هم از روز ۲۹ سپتامبر (جمعه هفتم مهر) در اختیار عموم مردم قرار خواهند گرفت.

منبع: Ubergizmo
لینک منبع