اخبار فناوری اطلاعات

اخبار فناوری اطلاعات

برقراری ارتباط با بیگانگان تا سال ۲۰۱۸ ؛ انسان به استقبال موجودات فضایی می‌رود!


به نظر شما ارتباط با بیگانگان چگونه خواهد بود؟ دانشمندان سعی دارند تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، پیام انسان را برای موجودات فضایی ارسال کنند !

پیش از به پایان رسیدن سال ۲۰۱۸، دانشمندان سعی خواهند کرد با ارسال پیامی به منظومه‌های همسایه خود را به موجودات فضایی معرفی کنند! این پیام فضایی به سیاراتی ارسال می‌شود که در منطقه حیات‌پذیر منظومه‌های خود قرار دارند. با این حال بسیاری از ستاره‌شناسان با چنین ایده‌ای مخالف هستند؛ چرا که معتقدند این کار ممکن است پایانی بر زندگی بشر در کره زمین باشد. به راستی اگر گونه‌ای متخاصم از موجودات فضایی پیام ما را دریافت کند، چه سرنوشتی در انتظارمان خواهد بود؟

از قدیم الایام تاکنون اسرار کیهان معمایی پیچیده برای انسان به شمار می‌رود. این اسرار در طول تاریخ با افسانه‌ها و اساطیر بسیاری آمیخته شده است.

حیات‌های جدید از میلیون‌ها سال پیش در دست تکامل بوده و سیکل دائمی آفرینش، سازندگی و تحول جاودان خود را ادامه می‌دهد. آزمایش‌های بی‌شمار در نقاط گوناگون کره زمین نشان‌ می‌دهد که قشر زمین در حدود ۴۰۰۰ میلیون سال پیش به وجود آمد، همانطور که انسان یک میلیون سال پیش وجود داشته است. از این جریان عظیم، تنها ۷۰۰۰ سال از آن برای ما مشخص شده که تازه همین مقدار اندک، با جسارت‌ها و شجاعت‌های فراوان به دست آمده است. این مدت زمان کوتاه در مقام مقایسه با میلیون‌ها سال تاریخ کیهان و جهان هستی بسیار ناچیز به نظر می‌رسد.

ما که نمونه خلقت و آفرینش هستیم، ۴۰۰ هزار سال طول کشیده تا به قد و قامت امروزی خود رسیده‌ایم. چه کسی می‌تواند دلایل ارزنده و محکمی بر عدم وجود حیات بیگانه و یا موجودات هوشمند مشابه ما در سایر سیارات اراده دهد؟ با این تفاسیر به هیچ وجه نمی‌توان شانس وجود حیات و یا تمدن‌های هوشمند در سایر کرات را رد کرد.

ما انسان‌ها از آنجا که تنها گونه هوشمند شناخته شده از دیدگاه خود هستیم، برای ملاقات با هم‌نوعان خود در سایر نقاط جهان اشتیاق بسیاری داریم. در صورتی که موجودات فضایی در همین منظومه‌های همسایه ما حضور داشته باشند، احتمالا ملاقات ویژه‌ای را برای ما در نظر خواهند داشت!

ارتباط با بیگانگان

به امید کشف حیات فرازمینی و ارتباط با بیگانگان هوشمند ، ستاره‌شناسان می‌خواهند پیام‌هایی را به سیارات فراخورشیدی ارسال کنند که به طور بالقوه از شرایط مناسبی برای حیات برخودارند. دانشمندان تصمیم گرفته‌اند به جای آنکه منتظر باشند تا سر و کله‌ی بیگانگان پیدا شود، خودشان دست به کار شده و به پیشواز آشنایی با فرازمینی‌ها بشتابند. محققان امیدوارند که این پیام‌ها به دست گونه‌ای از موجودات فضایی ساکن در گوشه‌ای از کیهان برسد و آنان نیز بتوانند از وجود ما اطلاع پیدا کنند.

در برهه زمانی فعلی، رویای ارتباط با بیگانگان و ملاقات آنان اندکی فانتزی و تخیلی به نظر می‌رسد. اما با این وجود ستاره‌شناسان هشدار داده‌اند که این ایده ممکن است مقدمه‌ای بر پایان نژاد بشر باشد. تصور کنید که اگر این پیام از سوی بیگانگان متخصام دریافت شود، چه پیامدهایی در انتظار نژاد انسان خواهد بود؟

پروفسور استیون هاوکینگ که همواره موضع شفافی را در این زمینه داشته است، مجددا بر این امر تاکید کرده و می‌گوید ایده ملاقات با بیگانگان ممکن است بسیار بدتر از آن باشد که در اذهان ما می‌گنجد. او پیش‌تر درباره برقراری ارتباط با بیگانگان گفته بود که برقراری ارتباط با یک تمدن پیشرفته‌تر می‌توانند مانند برخورد کریستف کلمب با بومیان آمریکایی باشد. اگر چنین سناریویی را به ملاقات‌های بین ستاره‌ای نسبت دهیم، باید بپذیریم که سرنوشت خوبی در انتظارمان نخواهد بود!

سازمان جستجوی فعال هوش فرازمینی (Active SETI) به عنوان یک موسسه مستقر در سان فرانسیسکو می‌خواهد در سال ۲۰۱۸ به پیشواز آشنایی با بیگانگان برود.

داگلاس واکوک به عنوان یکی از محققان موسسه ستی (SETI) و سرپرست اجرای این ماموریت بسیار مهم و کلیدی در این باره می‌گوید:

اگر ما در پی مبادله یافته‌ها و اکتشاف مفاهیم جدید درباره دنیای اطراف خود هستیم، لازم است که حتما این اطلاعات را با همدیگر به اشتراک بگذاریم. من معتقدم که نژاد انسان می‌تواند با ارسال چنین پیام‌هایی به وجود بیگانگان هوشمند در کرات دیگر پی ببرد.

اکنون برای پنهان شدن بسیار دیر شده و ما باید برای نشان دادن خود تصمیم بگیریم. بیگانگان منتظر علامت روشنی از سوی ما هستند تا در نهایت بتوانیم با آنان ملاقات کنیم.

موسسه ستی قصد دارد اولین پیام رادیویی خود به فضای بیرونی زمین را تا پایان سال ۲۰۱۸ ارسال کند. این پیام‌ها باید به گونه‌ای باشند که موجودات فضایی بتوانند به سادگی آنان را رمزگشایی کرده و منظور آن دست پیدا کنند. گفته می‌شود که قرار است این پیام‌ها حاوی مفاهیمی از فیزیک و ریاضیات باشند. اگرچه باید توجه داشت که تصمیم‌گیری در مورد نوع پیام ارسالی کار آسانی نیست و دانشمندان باید به یک توافق جامع در این زمینه برسند.

ارتباط با بیگانگان

برای ارتباط با بیگانگان و کشف ردپایی از آنان، موسسه ستی سعی دارد که منظومه‌های فراخورشیدی همسایه را هدف ارسال این پیام‌ها قرار دهد؛ چرا که در منظومه‌های نزدیک نیز سیارات شبه زمین بسیاری یافت می‌شوند.

چه کسی می‌داند؟ شاید یکی از همین منظومه‌های خورشیدی همسایه ما، دارای سیاره‌ای باشد که موجودات هوشمندی در آن زندگی می‌کنند و منتظر دریافت یک پیام از سوی ما برای برقراری ارتباط هستند!

باید توجه داشت که روش‌های بسیاری برای مصورسازی پیام‌ها وجود دارد. برای مثال ما انسان‌ها می‌توانیم هریک از اشیای سه بعدی در محیط اطراف خود را در قالب یک تصویر ۲ بعدی بر سطح یک کاغذ پیاده‌سازی کنیم. حتی اگر بیگانگان برای انتقال پیام‌های خود از تصاویر استفاده کنند، باز هم این احتمال وجود دارد که نتوانند به طور دقیق از معنا و مفهوم پیام‌های ما مطلع شوند.

با این وجود، ایده ارسال پیام برای موجودات فضایی و ارتباط با بیگانگان طرفداران و منتقدان خود را دارد.

به عنوان مثال برخی از ستاره‌شناسان معتقد هستند که تلاش برای ارتباط با بیگانگان و ملاقات با آنان می‌تواند یک سناریوی بسیار تلخ را برای نژاد بشر رقم بزند.

اینکه ما بخواهیم گونه‌های دیگری از نژادهای بیگانه را ملاقات کنیم، یک رویای دیرینه و بسیار شیرین به شمار می‌رود. اما ممکن است دریافت کننده‌ی این پیام‌ها، گونه‌ای متخاصم از موجودات فضایی باشند و کره زمین را هدف حملات استعماری خود قرار دهند.

از سوی دیگر این ماموریت می‌تواند برای نژاد ما بسیار هم مفید واقع شود؛ زیرا ممکن است بتوانیم ضمن برقراری ارتباط با بیگانگان ، کیفیت حیات بر روی زمین را افزایش دهیم. در هر صورت، امکان پیش‌بینی قطعی پیامدهای این پروژه وجود ندارد.لینک منبع

گوشی با دوربین ۴۱ مگاپیکسل


شاید با دیدن عنوان گوشی با دوربین ۴۱ مگاپیکسلی کمی تعجب کنیم و بپرسیم آیا واقعا گوشی با این ویژگی وجود دارد؟ در چند سال گذشته شاهد عرضه یک گوشی از سوی نوکیا بوده ایم  که دارای ویژگی دوربین ۴۱ مگا پیکسلی بود و می توانست تصاویری را ثبت کند که با دوربین ۴۱ مگاپیکسلی باشند.

دوربینی که نوکیا برای این گوشی در نظر گرفته بود لنزی با سایز  ۱/۱.۵ اینچ از نوع کارل زایس داشت که همچنین  لرزش دست را برطرف می کرد.

در واقع این گوشی تلفیقی از گوشی دوربین محور این کمپانی یعنی ۸۰۸ PureView با پرچمدار ویندوزی آن یعنی Lumia 920  بود .

گوشی نوکیا با دوربین 41 مگاپیکسلی

نوکیا برای لومیا ۱۰۲۰ از ویژگی های از قبیل چیپ Snapdragon S4 با پردازنده ۱.۵ گیگاهرتزی از نوع Krait ، ۲ گیگابایت حافظه رم و پردازشگر گرافیکی Adreno 225 ، حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی ، ۷ گیگابایت حافظه مجازی SKyDrive ، صفحه نمایش ۴.۵ اینچی از نوع AMOLED با  رزولوشن ۱۲۸۰×۷۶۸ ، مجهز به بلوتوث، NFC، Wi-Fi،GPS، GPRS، Edge، ۳G و ۴G ، باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ، شارژ بی سیم از طریق کاور جانبی ،دو میکروفون داخلی، کانکتور ۳.۵ میلی متری AV ،رنگ زرد، سفید و مشکی ،  استفاده کرده است. 

علاوه بر این ویژگی ها مدت زمان کارکرد این گوشی  ۱۳.۳ ساعت در حالت مکالمه ۳G، حدود ۱۶ روز در حالت استندبای، بیش از ۶.۸ ساعت پخش ویدیو و ۶۳ ساعت پخش موسیقی بوده است. 

به دلیل اینکه استفاده از سنسورهای بزرگ دوربین سبب شده تا ضخامت لومیا ۱۰۲۰  به ۱۰.۴ میلی متر برسد که به نسبت دیگر گوشیهای هوشمند در بازار ضخیم تر خواهد بود . اما گوشی های دیگر نوکیا که قبل از این مدل بودند ضخامتی حدود ۸.۵ میلی‌متر داشتند ولی نکته قابل تحسین لومیا۱۰۲۰ به نسبت گوشی ۹۲۰ کاهش وزن آن بوده است و وزن آن به ۱۵۸ گرم رسانده است.

این مدل نوکیا در سال های پیش در بازار عرضه شده بود ولی هم اکنون با نام دوربین ۴۱ مگاپیکسلی ، این گوشی را به خاطر می آوریم. لینک منبع

آی او اس ۱۱ منتشر شد – دیجی رو


آی او اس 11 به صورت رسمی منتشر شد

چند ماه پیش بود که اپل از نسخه جدید سیستم عامل خود رونمایی کرد. نسخه بتا آی او اس ۱۱ یک هفته پس از معرفی، منتشر شد. اما عرضه نسخه کامل و رسمی جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل به پس از معرفی آیفون‌های جدید به تعویق افتاد.

دقایقی پیش سرانجام نسخه اصلی آی او اس ۱۱ منتشر شد. همراه با آی او اس ۱۱، نسخه‌ی جدید پلتفرم های واچ او اس ۴ و تی وی او اس ۱۱ نیز عرضه شد.

آی او اس 11

نسخه جدید ios تفاوت‌های زیادی با نسخه‌های قبلی این پلتفرم دارد و بهبودهای زیادی در آن حاصل شده که جذابیت آی او اس را بیش از پیش می‌کند. از هم اکنون کاربرانی که دستگاه‌های اپل مانند آیفون، آیپد، آیپاد، اسمارت واچ و … را دارند می‌توانند جدیدترین نسخه پلتفرم‌های مربوطه را دانلود و نصب نمایند و از آن‌ها لذت ببرند.

برای دریافت به روز رسانی کافی است به Settings > General رفته و در بخش Software update به روز رسانی را دانلود و نصب نمایید.

اخبار بیشتر در مورد آی او اس ۱۱ و قابلیت‌های اضافه شده به آن را در مطالب قبلی دیجی‌رو مطالعه نمایید:لینک منبع

نسخه ۳۲ گیگابایتی شیائومی می مکس ۲ به‌زودی راهی بازار می‌شود


شیائومی ازطریق پستی در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که نسخه جدیدی از می مکس ۲ با حافظه داخلی کم ۳۲ گیگابایتی در هند معرفی خواهد کرد.

این اسمارت‌فون در حال حاضر با نسخه‌های ۴ گیگابایت رم در کنار ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و رم ۴ گیگابایتی به‌همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی در دسترس خریداران قرار دارد که اکنون نسخه ۳۲ گیگابایتی نیز با رونمایی در هند، به آن‌ها اضافه می‌شود. این دستگاه جدید در تاریخ ۲۰ سپتامبر تا ۱۲ ظهر آشکار خواهد شد و به‌طور انحصاری در Mi Home، Mi.Com و آمازون هند به‌فروش می‌رسد. این نسخه با قیمتی در‌حدود ۲۰۲ دلار به ویترین فروشگاه‌ها می‌آید. این نرخ ممکن است حداکثر تا ۲۳۲٫۵ دلار نیز پیشروی کند.

دستگاه مذکور به‌جز ظرفیت حافظه داخلی جدید، تمام ویژگی‌های نسخه اصلی را حفظ خواهد نمود. صفحه نمایش این محصول هنوز ۶٫۴۴ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰p باقی مانده است. در قلب می مکس ۲ چیپست اسنپدراگون ۶۲۵، که یک پردازنده هشت هسته‌ای با سرعت ۲ گیگاهرتز است، قرار دارد. این تلفن همراه دارای اسلاتی دو سیم‌کارته است که یکی از آن‌ها می‌تواند به‌عنوان اسلات کارت MicroSD نیز مورد استفاده قرار بگیرد و حافظه ذخیره‌سازی دستگاه را تا ۲۵۶ گیگابایت افزایش دهد.
هم‌چنین، شیائومی می مکس ۲ در پنل پشتی دارای یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی از نوع IMX386 بوده درحالی که در پنل جلویی به سنسور ۵ مگاپیکسلی برای ثبت عکس‌های سلفی مجهز گردیده است. قاب پشتی می مکس ۲، یک سنسور تشخیص اثر انگشت را نیز درون خود جای خواهد داد. این محصول به‌وسیله یک باتری غول‌آسای ۵۳۰۰ میلی‌آمپر ساعتی نیرو‌دهی می‌شود ولی ضخامت آن نسبت‌به می مکس که باتری کوچکتری داشت، فقط ۰٫۱ میلی‌متر افزایش یافته است. این اسمارت‌فون همراه‌ با اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا عرضه شده و در رنگ مشکی مات با پوشش مقاوم در برابر جذب اثر انگشت در دسترس خریداران قرار دارد.لینک منبع

عکس هواوی میت ۱۰ ، حاشیه‌های ناچیز این گوشی را نشان می‌دهد


۲۸ شهریور ۹۶ ساعت ۲۱:۴۸

یکی از افشاگران مورد اعتماد با انتشار عکس هواوی میت ۱۰ (Huawei Mate 10)، شکل ظاهری این گوشی و حاشیه‌های ناچیز آن در بخش‌های کناری را نمایش داده است.

گوشی جدید هواوی با حاشیه‌های ناچیز در بخش کناری و شیشه ۲٫۵ بعدی طراحی شده و حاشیه‌های بالایی و پایینی هم به حداقل رسیده‌اند. هرچند، از آنجایی که ماه آینده میلادی، هواوی دو یا سه مدل مختلف از گوشی جدید خود را معرفی خواهد کرد، نوع صفحه نمایش و اندازه آن نامشخص است.

گفته می‌شود قوی‌ترین مدل در میان این گوشی ها که در حال حاضر با نام میت ۱۰ پرو آن را می‌شناسیم، با صفحه نمایشی ۵٫۹ اینچی و آمولد با وضوح QHD تولید خواهد شد. در ساخت مدل استاندارد نیز از پنل IPS-LCD با وضوح فول اچ دی استفاده می‌شود. به علاوه، احتمالا چینی‌ها از نسخه لایت میت ۱۰ پرو هم رونمایی خواهند کرد.

متاسفانه “evleaks” تصویری از بخش پشتی را در اختیار ما قرار نداده است. با این وجود، بهره‌گیری از نسل جدید دوربین دوگانه لایکا با گشودگی دریچه دیافرگام f/1.6 دور از انتظار نخواهد بود. در ادامه می‌توانید عکس هواوی میت ۱۰ را مشاهده کنید.

عکس هواوی میت 10لینک منبع

بازی Overwatch را به صورت رایگان امتحان کنید


رسانه کلیک – فرصت طلایی پیش آمده را از دست ندهید و بهترین و پرفروش ترین عنوان ویدیویی سال میلادی ۲۰۱۶ یعنی بازی Overwatch را به صورت رایگان و به مدت محدود تجربه کنید.

استودیوی «بلیزارد انترتینمنت» در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که بزودی نسخه رایگان بازی پرطرفدار Overwatch را به مدت محدود در اختیار کاربران و بازی بازان تمامی پلتفرم ها از جمله ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه شخصی قرار می دهد. بنابراین، اگر هنوز هم در خرید بازی «آور واچ» مردد هستید و یا پایان هفته آزادی در پیش رو دارید، هرگز این فرصت فوق العاده را از دست ندهید و از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه روز ۳۱ شهریور به مدت چند روز با دریافت نسخه رایگان بازی «آور واچ» به تجربه آن بپردازید.

در این مدت محدود، شما به ۱۶ نقشه و ۲۵ قهرمان (تمامی قهرمانان بازی) در بخش‌ های مختلف نظیر بخش «بازی های سفارشی» Custom Games، بخش Quick Play و بخش Arcade دسترسی دارید. به علاوه، در این نسخه امکان به دست آوردن جعبه‌ های لوت، افزایش سطح لول (Level) و بازگشایی آیتم های سفارشی برای تمامی بازیکنان فراهم شده است.

پیش بینی می شود شرکت «بلیزارد» بزودی تخفیف ویژه و وسوسه انگیزی را بر روی نسخه های کنسولی و پی سی بازی «آور واچ» اعمال کند تا بازیکنانی که برای اولین بار موفق به تجربه این بازی می شوند، با قیمت مناسب تری نسخه نهایی را خریداری کنند.

در ادامه می توانید تاریخ و زمان دقیق شروع و پایان نسخه رایگان بازی «آور واچ» را مشاهده کنید:

  • زمان شروع: ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه روز ۳۱ شهریور سال ۹۶ (ساعت ۱۱:۰۰ دقیقه روز ۲۲ سپتامبر)
  • زمان پایان: ساعت ۱۰:۲۹ دقیقه قبل از ظهر روز ۴ مهر سال ۹۶ (ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز ۲۵ سپتامبر)

شایان ذکر است؛ کاربران و دارندگان دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان برای تجربه نسخه رایگان بازی Overwatch به ترتیب به حساب های کاربری «پلی استیشن پلاس» و «ایکس باکس لایو گلد» احتیاج دارند. از آنجا که تجربه بخش چند نفره عناوین ویدیویی بر روی دو کنسول مذکور مستلزم پرداخت هزینه جداگانه ای است و محتویات عنوان «آور واچ» تماما آنلاین بوده، بدین خاطر فقط و فقط مشترکین سرویس های PS Plus و Xbox Gold قادر به تجربه رایگان بازی هستند.

در طرف دیگر، کاربران پلتفرم رایانه شخصی به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانند به نسخه رایگان بازی «آور واچ» دسترسی داشته باشند. اگر به دنبال تجربه نسخه رایگان و صد البته محدود این عنوان ویدیویی بر روی پی سی هستید، ابتدا لازم است در شبکه «بتل نت» عضو شوید و سپس با مراجعه به صفحه بازی، نسبت به دریافت و دانلود آن اقدام کنید.

کاربران نسخه کنسولی بازی نیز در زمان مقرر می توانند به شبکه های پلی استیشن استور و ایکس باکس لایو مراجعه کرده و به صورت رایگان این عنوان فوق العاده را دریافت و تجربه کنند. مجددا یادآوری می کنیم که شرط دسترسی به نسخه کنسولی بازی، عضویت در سرویس های «پلی استیشن پلاس» و «ایکس باکس گلد» است.

توجه داشته باشید پس از اتمام نسخه رایگان بازی «آور واچ» جای نگرانی برای دستاوردهای خود وجود ندارد چرا که تمامی دستاوردها، اچیومنت ها، امتیازات (XP) و پیشرفت ها در صورت خرید نسخه نهایی، به آن انتقال می یابد.

Overwatch

بازی مهیج و چالش برانگیز Overwatch در تاریخ ۲۴ می سال میلادی ۲۰۱۶ مصادف با ۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ توسط استودیوی «بلیزارد انترتینمنت» (Blizzard Entertainment) بر روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و همچنین رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد.

بدون شک بر هیچکس پوشیده نیست که استودیوی بازی ساز «بلیزارد انترتینمنت» در ساخت و توسعه عناوین ویدیویی آنلاین میدانی استعداد و مهارت ویژه ای دارد؛ به طوری که در سال میلادی ۲۰۰۴ با انتشار بازی «وارکرفت» به این موضوع پی بردیم. همچنین این استودیو به مدت طولانی از عناوین خود پشتیبانی می کند و با عرضه بروز رسان های متعدد، سعی در بهبود عملکرد بازی ها دارد. بدین خاطر در مراسم انتخاب بهترین بازی سال ۲۰۱۶ (The Game Awards)، بازی بی نظیر Overwatch با غلبه بر حریفان سرسخت از جمله Uncharted 4: A Thief’s End، «تایتانفال ۲»، DOOM و غیره، جایزه بهترین بازی سال را اخذ کرد.لینک منبع

بررسی گلکسی J3 2017 سامسونگ (ویدئو اختصاصی)


سری J سامسونگ شامل محصولات میان‌رده است که در ۳ نسخه اصلی راهی بازار می‌شوند. امسال سامسونگ این سری را آپدیت کرده و شاهد نسخه جدید این گوشی‌ها هستیم.

در ویدئوی زیر که به صورت اختصاصی و با همکاری آی‌تی‌رسان و کلیپو به فارسی دوبله کرده‌ایم، می‌توانید شاهد بررسی گلکسی J3 2017 سامسونگ باشید:
لینک منبع

۷ دلیل برای خرید آیفون ۱۰ (آیفون ایکس) به جای آیفون ۸ و ۸ پلاس


اگر بین خرید آیفون ۱۰ (iPhone 10) یا همان آیفون ایکس (iPhone X) و دو گوشی موبایل آیفون ۸ و ۸ پلاس به شک افتاده‌اید، در این مطلب دلایل برتری آیفون ایکس را ذکر می‌کنیم.

سه گوشی موبایل جدید اپل چند روز پیش معرفی شدند؛ آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس گوشی های سال ۲۰۱۷ اپل هستند. در این بین آیفون ایکس را باید گل سررسبد دستگاه‌های آی او اسی معرفی شده تا به امروز دانست که به مناسبت دهمین سالگرد معرفی نخستین آیفون به دست خود استیو جابز، به کوله‌باری از ویژگی‌های جدید مجهز شده است.

قیمت پایه این سه محصول به ترتیب ۶۹۹ دلار، ۷۹۹ دلار و ۹۹۹ دلار است. برخی کاربران هنوز درباره پرداخت هزار دلار به منظور خرید آیفون ۱۰ قانع نشده‌اند و تصور می‌کنند آیفون ۸ پلاس و حتی آیفون ۸ نیز به خاطر مجهز شدن به چندین ویژگی جدید همچون آیفون ایکس، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در هر صورت هزار دلار مبلغ بسیار کمر شکنی است و در مطلب پیش‌بینی قیمت آیفون ایکس در ایران نیز به خوبی آن را اثبات کردیم!

با در نظر گرفتن قیمت آیفون ۸ و حتی آیفون ۸ پلاس در ایران متوجه می‌شویم صرفه اقتصادی خرید آن‌ها بیشتر است، هر چند قیمت آن‌ها نیز تا حدودی کمرشکن به حساب می‌آید! در ادامه ۷ مورد از ویژگی‌های پرچمدار آی او اسی جدید اپل را ذکر می‌کنیم که شما را بیشتر به پرداخت هزار دلار بری خرید آیفون ۱۰ ترغیب می‌کند.

صفحه نمایش بزرگتر

خرید آیفون 10

اندازه نمایشگر آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به ترتیب ۴٫۷ اینچ و ۵٫۵ اینچ است، اما این میزان در آیفون ۱۰ به ۵٫۸ اینچ می‌رسد. به همین دلیل نه تنها در مقایسه با دو گوشی موبایل دیگر اپل، بلکه در مقایسه با تمامی آیفون‌ها، آیفون ایکس نمایشگر بزرگتری دارد.

از طرفی دیگر، به خاطر طراحی بدون حاشیه این گوشی موبایل، ابعاد بزرگتر نمایشگر آن به بزرگتر شده ابعاد کلی بدنه ختم نشده است. خرید آیفون ۱۰ به کاربرانی که همواره به دنبال فبلت‌های دارای صفحه نمایش بزرگ هستند پیشنهاد می‌شود.

صفحه نمایشگر باکیفیت‌تر

خرید آیفون 10

خرید آیفون ایکس به دوست‌داران نمایشگرهای باکیفیت نیز توصیه می‌شود. این مدل برای نخستین بار به یک پنل OLED مجهز شده است، به همین دلیل رنگ‌های روشن را بسیار دقیق‌تر و شفاف‌تر نشان داده و رنگ‌های تیره مخصوصا مشکی را بسیار غلیظ نشان می‌دهد. اما آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس همانند آیفون‌های سال‌های پیشین اپل به یک نمایشگر LCD مجهز شده‌اند.

یکی دیگر از مزایای خرید آیفون ۱۰ ، در اختیار داشتن یک نمایشگر دارای پشتیبانی از محتواهای HDR است. اما از پشتیبانی از این دسته محتواها در آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس خبری نیست.

سیستم امنیتی سریع‌تر و ایمن‌تر

خرید آیفون 10

طراحی بدون حاشیه به معنی حذف کلید فیزیکی هوم و حذف این دکمه، به معنی بی‌خانمان شدن حسگر اثر انگشت است! اما اپل همانند سایر گوشی‌سازان این سد امنیتی را به پنل پشتی دستگاه منتقل نکرد و یک سیستم امنیتی کاملا جدید را به جای آن آورد.

فیس آیدی راهکار امنیتی جدید آیفون ایکس است که باید آن را منحصربه‌فردترین ویژگی این گوشی موبایل دانست. برخلاف تاچ آیدی که از تاچ (لمس) کاربر برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می‌کرد، در این سیستم از فیس (چهره) کاربربه این منظور استفاده می‌شود. به عقیده اپل، فیس آیدی شبیه‌ترین دوقلوها را از یکدیگر تشخیص داده و درصد خطای آن ۱ در ۱ میلیون است!

این تکنولوژی از دوربین سلفی و چند سنسور دیگر برای تشخیص چهره استفاده کرده و حتی در تاریکی نیز کارایی خود را از دست نمی‌دهد. اپل مدعی است امنیت فیس آیدی از تاچ آیدی، که هنوز در آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس برای باز کردن قفل گوشی استفاده می‌شود، بیشتر است.

دوربین سلفی بهتر

خرید آیفون 10

خرید آیفون ۱۰ برای دوست‌داران عکاسی سلفی نیز عاقلانه‌تر است. دوربین TrueDepth آیفون ایکس در مقایسه با دوربین FaceTime HD به کار رفته در آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس، از نظر مشخصات سخت افزاری و قابلیت‌های منحصربه‌فرد هیچ چیزی کم نداشته و از طرفی می‌تواند عکس‌های سلفی بهتری ثبت کند.

سه ویژگی انحصاری در دوربین جلویی آیفون ۱۰ به کار رفته‌ است. مهمترین آن‌ها حالت عکاسی سلفی پرتره (Portrait Mode Selfies) است. عکاسی پرتره در محصولات اپل را برای اولین بار در دوربین دوگانه اصلی آیفون ۷ پلاس دیدیم که با تار کردن پس‌زمینه سوژه، به ثبت عکس‌های فوق حرفه‌ای کمک می‌کرد. اکنون نه تنها این قابلیت در دوربین دوگانه اصلی آیفون ایکس وجود دارد، بلکه حین عکاسی سلفی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

Portrait Lighting دومین قابلیت مهم دوربین جلویی آیفون ایکس است. به لطف آن می‌توان پس‌زمینه را به کلی از عکس سلفی خود، چه حین عکاسی و چه بعد از ثبت آن، حذف کرد. Animoji یکی دیگر از قابلیت های آیفون ایکس است. Animoji به اموجی‌های سه بعدی جدیدی اشاره دارد که علاوه بر تقلید از نحوه جنبش صورت و لب کاربر، صدای وی را نیز پخش می‌کنند.

خرید آیفون ۱۰ به خاطر Animoji

خرید آیفون 10

این قابلیت به اندازه‌ای جذاب است که به تنهایی دلیلی برای خرید آیفون ۱۰ باشد.

دوربین اصلی بهتر

خرید آیفون 10

برخلاف شایعات، این مرتبه نیز وضوح تصویر آیفون‌های جدید از ۱۲ مگاپیکسل فراتر نرفت. اگرچه آیفون ۸ پلاس نیز همچون آیفون ۱۰ به یک دوربین دوگانه مجهز شده است، اما برتری پرچمدار اپل، داشتن قابلیت تثبیت‌کنندگی نوری تصویر در هر دو سنسور است. حال آن که در سنسور دوم آیفون ۸ پلاس خبری از OIS نیست. نتیجه این موضوع، ثبت تصاویر شفاف‌تر توسط آیفون ۱۰ مخصوصا در زمان عدم وجود نور کافی خواهد بود.

ضرر کمتر حین فروش

خرید آیفون 10

خرید فروش گوش های آیفون نسبت به گوشی های اندرویدی به مراتب راحت‌تر است. از طرفی ویژگی های آیفون ایکس سبب شده کاربران زیادی با وجود هزار دلاری بودن آن به خریش متمایل شوند و از طرفی دیگر، تعداد دستگاه‌های عرضه شده از آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس کمتر خواهد بود. از آنجایی که آیفون ۱۰ به مناسبت دهمین سالگرد معرفی اولین آیفون به ویژگی‌های کاملا منحصربه‌فردی مجهز شده است، بعد از خرید می‌توان تا چند سال آینده آن را به قیمتی بسیار مناسب به فروش رساند.لینک منبع

لپ تاپ شارژ نمیشه


تا حالا برایتان پیش آمده که لپ تاپتان را به شارژ زده باشید ولی شارژ نشود؟در این شرایطی چه کاری باید انجام بدهیم؟ آیا واقعا لپ تاپ ما نیاز به تعمیر دارد؟در ادامه این پست راهکارهای را به شما معرفی کرده ایم که شاید با انجام آن مشکلتان حل شود. با زوم تک همراه باشید. 

۱)یکی از اولین و ساده ترین راهکارهای که می توانید انجام بدهید خاموش کردن لپ تاپتان است بعد از باتری را در بیاورید و سپس سیستم را به وسیله آن بالا بیاوریدو مجددا لپ تاپتان را خاموش نمایید . حالا باتری را سرجایش بگذارید و سیستم را روشن کنید.

در چنین شرایطی اگر باتری مشکل جدی نداشته باشد دوباره شروع به شارژ خواهد کرد. 

۲)دومین راه حل این است که وارد منوی استارت شوید و در قسمت سرچ عبارت Device manager را تایپ نمایید . دنبال عبارت Device Manager بگیرید و بعد آن را انتخاب نمایید. 

شارژ نشدن لپ تاپ

حالا پنجره ی برایتان باز می شود که گزینه  Batteries  در آن وجود دارد که شما با کلیک روی علامت مثلث آن می توانید گزینه های دیگری را مشاهده نمایید.در بین گزینه های دیگر عبارت Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery وجود دارد ؛ روی آن راست کلیک کنید و گزینه Uninstall  را کلیک نمایید.

علت شارژ نشدن لپتاپ

بعد از اینکه Uninstall   به پایان رسید ، مجددا روی گزینه Batteries  کلیک راست کنید و گزینه Scan for hardware changes را کلیک نمایید.زمانی که اسکن کامل شد مجددا گزینه Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery برای شما نشان داده می شود که شما باید آن را نصب نمایید. 

علت شارژ نشدن لپتاپ

 

در صورت شارژ نشدن لپ تاپ موارد زیر را نیز چک کنید : 

۱)خارج کردن شارژر از برق و اتصال به ورودی یا پریز دیگری ( دقت داشته باشید گاهی آداپتور دستگاه به دلیل افت یا شدت جریان برق از کار می افتد و به این طریق از وارد شدن آسیب به دستگاه جلوگیری می نماید)

۲)کابل شارژر را تست نمایید(از سلامت کابل مطمئن شوید)

۳)اتصالات را بررسی نمایید( این امکان وجود دارد که اتصالات دچار مشکل شده باشند)

۴)لپ تاپ خود را ریستارت کنید.

توصیه می شود در چنین شرایطی سعی کنید لپ تاپتان را خنک نگه دارید و از داغ شدن آن خودداری نمایید

 لینک منبع