Author: A-brand

اشتباه محاسباتی در خصوص یک پیمان


علیرضا خسروشاهی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: برخی معتقدند «پیمان‌های دوجانبه پولی» می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بی‌اثر کردن تحریم‌های بین‌المللی به کار آید. فرض اشخاصی که چنین تصوری دارند این است که تحریم‌های بین‌المللی از طریق ایجاد مانع در مسیر تسویه ارز، به کشور هدف تحریم فشار وارد می‌آورند.

 

حال آنکه واقعیت این است که تحریم‌های بین‌المللی نفس برقراری روابط کارگزاری میان بانک‌ها را ممنوع می‌کنند نه صرفا تسویه ارز را.

از این جهت، پیمان‌های پولی حتی در صورت انعقاد و کارآمدی، نمی‌توانند آثار و هزینه‌های تحریم‌های بین‌المللی را کاهش دهند و تجربه نیز نشان داده است که پیمان‌های پولی دوجانبه و حتی چندجانبه، نقشی در کاستن از فشارهای ناشی از تحریم‌ها نداشته‌اند.

به‌طور خلاصه آنچه در پیمان پولی انجام می‌شود، حذف ارز کشور ثالث در تبادلات بین دو کشور است. این کار، به این ترتیب انجام می‌شود که بانک مرکزی (یا دستگاه ذی‌ربط دولتی)‌ هر یک از دو کشور، حسابی برای بانک مرکزی (یا دستگاه ذی‌ربط دولتی) کشور دیگر افتتاح می‌کند و بانک‌های کشورهای مزبور، تسویه تعهدات خود را با استفاده از حساب مزبور که به نوعی همچون یک حساب تهاتری عمل می‌کند، انجام می‌دهند.

 

پیمان پولی دوجانبه اگرچه نیاز به استفاده از ارز ثالث به‌عنوان ارز مبادلاتی یا ارز تسویه را (و نه به‌عنوان ارز دفتری و محاسباتی) حذف می‌کند، اما به هیچ‌وجه جایگزین روابط کارگزاری بانکی نیست و به همین علت نمی‌تواند در مقابله با تحریم‌ها نقش داشته باشد؛ چراکه تحریم‌های بین‌المللی روابط کارگزاری بانکی را هدف گرفته‌اند نه صرفا تسویه با ارز ثالث را. به‌عبارت دیگر، حتی اگر پیمان‌های پولی با کشورهای متعدد بسته و اجرایی هم شوند، همچنان نیاز به این وجود دارد که بانک‌های دو کشور مبدا و مقصد با یکدیگر رابطه کارگزاری داشته باشند.

بانک‌های مرکزی، برای اشخاص حقیقی و حقوقی افتتاح حساب نمی‌کنند، اعتبار اسنادی گشایش نمی‌کنند، ضمانت‌نامه بانکی صادر نمی‌کنند و… از این رو، باید بانک‌های تجاری این کار را انجام دهند. وقتی بانک خارجی،‌ اعتبار اسنادی گشایش شده ازسوی بانک ایرانی را ابلاغ و اسناد آن را معامله می‌کند که با بانک ایرانی رابطه کارگزاری داشته باشد؛ وقتی به اعتبار ضمانت‌نامه صادر شده ازسوی بانک ایرانی ضمانت‌نامه متقابل صادر می‌کند که با بانک ایرانی رابطه کارگزاری داشته باشد، وقتی حواله وجه از سوی بانک ایرانی به درخواست مشتری ایرانی و به ذی‌نفعی مشتری کشور متبوع خود را قبول می‌کند که حساب‌های کارگزاری یا پرداختنی بین آن و بانک ایرانی تعریف شده باشد.

 

تحریم‌های بین‌المللی، نفس برقراری روابط کارگزاری را ممنوع کرده‌اند. نگاهی به تحریم‌های مندرج در قانون PATRIOT ACT آمریکا همچنین ماده ۱۰۴ (C) قانون جامع تحریم‌های ایران، نشان می‌دهد بانک‌هایی که بانک‌های تحریم شده ایرانی (که البته مقصود از آن تحریم‌های ثانویه آمریکاست)‌ رابطه کارگزاری داشته باشند، نمی‌توانند با بانک‌های آمریکایی رابطه کارگزاری داشته باشند.

البته در حال حاضر، اکثر بانک‌های ایرانی از فهرست تحریم‌های ثانویه آمریکا خارج شده‌اند؛ بنابراین می‌توانند با بانک‌های غیر‌آمریکایی رابطه داشته باشند و از این جهت، مجازاتی متوجه بانک‌های غیر‌آمریکایی که با بانک‌های ایرانی رابطه دارند نخواهد شد، اما درصورتی‌که این تحریم‌ها اعاده شوند، نفس برقراری رابطه کارگزاری و ارائه خدمات کارگزاری با بانک‌های ایرانی است که ممنوع و موجب وضع تحریم خواهد شد نه استفاده از ارز ثالث در تعاملات مالی بین‌المللی. اهرم و ابزار اعمال فشار آمریکا در اینجاست که اکثر بانک‌های بزرگ و موثر خارجی در آمریکا شعبه، دفتر نمایندگی یا سرمایه‌گذاری دارند؛ بنابراین آمریکا با تهدید به قطع روابط کارگزاری در آن کشور، بانک‌های غیر‌آمریکایی را مجبور به قطع رابطه با بانک‌های ایرانی می‌کرد. پیمان پولی نمی‌تواند در این زمینه هیچ اثر و نقشی داشته باشد. اکنون هم که تحریم‌های ثانویه آمریکا برداشته شده‌اند، استانداردهای بین‌المللی بانکداری و مقررات گروه اقدام مالی یا FATF موانعی را بر سر راه برگزاری روابط کارگزاری بانکی ایجاد کرده است.

بانک‌های مهم و معتبر بین‌المللی صرف‌نظر از اینکه در آمریکا فعالیتی دارند یا خیر، استانداردهای مزبور را به دقت رعایت می‌کنند و در این راستا، با توجه به قرار داشتن ایران در فهرست کشورها و مناطق پرخطر و غیر‌همکار گروه یاد شده، به برقراری و بسط روابط کارگزاری بانکی با بانک‌های ایرانی اشتیاقی ندارند. پیمان پولی دوجانبه، فقط ارز ثالث را حذف می‌کند و نمی‌تواند باعث شود که بانک‌های خارجی تمایل به همکاری با بانک‌های ایرانی پیدا کنند. از این رو، کسانی که معتقدند پیمان پولی دوجانبه می‌تواند جایگزین استانداردهای بین‌‌المللی بانکداری شود، صورت مساله را به درستی ترسیم نکرده‌‌اند. از این رو، به‌نظر می‌رسد تاکید بر انعقاد پیمان‌های پولی به‌عنوان راهکاری موثر برای مقابله با تحریم‌ها یا جایگزینی برای اجرای استانداردهای بین‌المللی بانکداری اشتباهی محاسباتی است که باید از آن اجتناب شود.منبع لینک by [author_name]

تصادف یک دستگاه اتوبوس در محور طبس یک کشته و ۱۵زخمی بر جای گذاشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 سرهنگ حسین رضایی در گفتگو با مهر اظهارکرد: صبح امروز برخورد شدید یک دستگاه خاور با یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر ۲۵ محور طبس به بیرجند گزارش شد.

وی عنوان کرد: اتوبوس در مسیر شیراز به مشهد با ۴۳ مسافر و خاور از دیهوک به سمت طبس در حرکت بوده است.

وی عنوان کرد: خبرها از آمار بالای تلفات و مجروحان در این حادثه حکایت دارد .

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان داشت: نیروهای امدادی و خدمات رسان در محل حادثه حضور دارند.

وی با بیان اینکه کارشناسان پلیس راه در حال بررسی علت حادثه و امدادرسانی هستند، تصریح کرد: تا کنون یک نفر در محل فوت و ۱۵ نفر مجروح و به بیمارستان اعزام شده‌اند .

به گفته وی از وضعیت مصدومان هنوز اطلاعی در دست نیست.منبع لینک by [author_name]

فرهاد معارفی سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت شد


محمدجواد آذری جهرمی، فرهاد معارفی را به‌عنوان سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت ایران انتخاب کرد.

پیش از این، آذری جهرمی سرپرستی شرکت ارتباطات زیرساخت ایران را بر عهده داشت و فرهاد معارفی نایب‌رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بود.

شرکت طرح و توسعه تلفن ایران به‌عنوان هسته نخستین تشکیل شرکت ارتباطات زیرساخت کنونی، بر اساس مصوبه ۲۱۳۴ سال ۱۳۶۸ با طی مراحل قانونی اساسنامه و تشکیل هیئت مدیره خود را پیگیری کرد و پس از حدود ده سال فعالیت در عرصه مخابرات و ارتباطات، به استناد صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۳۷۸ از طرح و توسعه تلفن ایران به نام شرکت طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی تغییر کرد.

هیئت وزیران در سال ۸۳ بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد مواد ۲ و ۴ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۹ و مصوبه شورای عالی اداری در اجرای بند ب ماده یک قانون مذکور، با تجدید سازمان و تغییر نام و اصلاح اساسنامه شرکت طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی (ثبت‌شده به شماره ۱۸۳۴۷) به شرکت ارتباطات زیرساخت موافقت کرد.

متعاقب تصویب موضوع تغییر نام شرکت طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی به شرکت ارتباطات زیرساخت و انتصاب هیئت مدیره آن به‌وسیله مجمع عمومی، اقدام‌های لازم قانونی در جهت شکل‌دهی هیئت مدیره انجام شد‌.

اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای توجه و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی، تغییر کرد و به‌صورت شرکت مستقل و زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار فصل و ۳۶ ماده به تصویب شورای نگهبان رسید.

 لینک منبع

سفیر آلمان در ایران از پروژه‌های احیاء دریاچه ارومیه بازدید کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به اخبار و اطلاعاتی که از روند خشکی دریاچه ارومیه و نیز اجرای پروژه‌هایی برای احیای دریاچه به صورت بین المللی انتشار یافته است سفیر آلمان بر آن شد تا از وضعیت دریاچه ارومیه و نیز روند اجرای پروژه‌های احیا بازدید کند.

سفیر آلمان در سفر خود به استان آذربایجان غربی از  دریاچه ارومیه، ریزگردهای نمکی و نمکزارهایی که به سبب خشکی در بستر دریاچه ایجاد شده است نیز بازدید کرد.

در این بازدید نحوه آبرسانی به دریاچه ارومیه و نیز مطالعاتی که در حوزه‌های کشاورزی و هیدرولوژیکی و آب توسط کشورهای استرالیا و ژاپن انجام می‌شود به سفیر آلمان تبیین و تشریح شد.

انتظار می‌رود با توجه به اینکه که این بازدید میدانی به صورت داوطلبانه از سوی سفیر آلمان صورت گرفته است در بخش مطالعات همکاری هایی با کشور آلمان انجام شود.منبع لینک by [author_name]

غنایم برای برنده جنگ؟ /چشم طمع ترامپ به منابع معدنی افغانستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، رویترز در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به ثروت معدنی افغانستان نظر دارد تا آن را برای کمک در پرداخت هزینه‌های جنگ ۱۶ ساله و تلاش‌های بازسازی این کشور که تا امروز بالغ بر ۱۱۳ میلیارد دلار هزینه داشته است، مصرف کند. سرمایه‌گذارانی که این کشور را که یکی از خطرناک‌ترین مناطق دنیاست، مورد مطالعه قرار داده‌اند، می‌گویند این یک امید واهی است.

از یک دهه پیش که آمریکا در مطالعه زمین‌شناسی افغانستان ذخایری با ارزش تقریبی بیش از ۱ تریلیون دلار شناسایی کرد، هم مقامات خارجی و هم مقامات افغانی این ایده که می‌توان از این منابع برای استقلال اقتصادی افغانستان استفاده کرد را در بوق و کرنا کرده‌اند.

به علاوه ذخایر عظیم طلا، نقره، پلاتینیوم، افغانستان دارای معادن قابل توجهی از سنگ آهن، اورانیوم،  قلع، تانتالم، بوکسیت، زغال‌سنگ، گاز طبیعی است و معادنی بزرگ از مس دارد که با توجه به کمبود منابع غنی جدید مس در سراسر جهان، بسیار حائز اهمیت است.

در برخی از گزارشات گفته شده است که افغانستان حتی می‌تواند به لطف وجود ذخایر بزرگ لیتیوم که به عنوان ماده اولیه برای باطری‌های تلفن و خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود، در مورد صادرات این ماده به اهمیتی مانند عربستان سعودی در صادرات نفت برسد. 

عبدالله محیب، سفیر افغانستان در واشنگتن در ماه جون به رویترز گفت: رئیس‌جمهور ترامپ مشخصا به پتانسیل اقتصادی افغانستان علاقه‌مند است. ما تخمین می‌زنیم که منابع مس، سنگ آهن، عناصر نایاب معدنی، آلمینیوم، طلا، نقره، قلع، جیوه و لیتیوم ما ارزشی معادل یک تریلیون دلار داشته باشد و این  برآوردها جدید است.

مقامات آمریکایی به رویترز گفتند که ترامپ در یک جلسه ماه جولای در کاخ سفید با مشاوران خود بحث می کرد که آمریکا باید از ثروت معدنی افغانستان در عوض کمک‌هایی که به دولت این کشور می‌کند، سهم خواهی کند.

در حال حاضر معادن مهم و با ارزشی در مناطقی وجود دارند که تحت کنترل دولت نیستند و از طرفی معادن موجود هم به درستی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند.

در نبود پشتیبانی دولتی و عدم تامین امنیت لازم اکثر معادن بزرگ تعطیل‌ هستند که به این ترتیب هیچ درآمد و مالیاتی را نسیب دولت نمی‌کند و معادن کوچک هم دور از کنترل دولت به یغما برده می‌شوند.

در یازده ماه اول سال مالی اخیر، دولت افغانستان  توانست تنها ۱۸ میلیارد دلار از معادن درآمد کسب کند و در پیش‌بینی‌های کنونی هم برآورد شده است که تا سال ۲۰۲۹ این درآمد از رقم ۱ میلیارد دلار فراتر نمی‌رود.منبع لینک by [author_name]

فروش – فروش دیتا و ارشیو دیتای ps4 – نصب بازی ps4


با سلام خدمت دوستان عزیز در پرشین تولز

خدمات ما به شما عزیزان شامل :

۱-نصب پکیج های بازی برای کنسول PS4 ( انتخابی – پک دهتایی رندوم – پک بیست تایی رندوم )
۲-نصب دیتای بازی بر روی کنسول PS4
3-فروش دیتا ریجن ۱ و ۲ به صورت جزئی بر روی دیسک DVD و هارد اکسترنال
۴-فروش آرشیو دیتای PS4 ریجن ۱ و ۲ بر روی هارد اکسترنال و دکستاپ به حجم ۹٫۲ ترا ( با تضمین نداشتن فایل تکراری و بروز بودن ) هر ماه حدود ۱ ترا اپدیت دانلود میکنیم ما زیاد نشدن حجم ارشیو به دلیل خالص بودن و پاک کردن دیتا های اضافیست
۵- آموزش استفاده از دیتا بدست ، آوردن لینک آپدیت ، نحوه اکانت زدن روی کنسول ، نصب دیتا و …

دوستان برای اطلاع از دیتا ها و اپدیت های موجود مورد نیازتون به ایدی تلگرام پیام بدید بیزحمت با تشکر ;)

ID TELEGRAM : MEYSAM_PS
https://www.t.me/meysam_ps
ID CHANEL : PSGAMECENTER
https://www.t.me/psgamecenter
شماره تماس :
۰۹۹۰۰۵۵۴۱۳۷
ادرس : تهران – پونک سردار جنگل

دوستان عزیزی که از ما خرید کردن ممنون میشم نظر بدید با تشکر

قیمت دیتا ریجن ۱ و ۲ روی هر دی وی دی ۲۰۰۰ تومان

دیتای بازی های جدید موجود است

عکس کنسول مشتریان عزیز به همراه هارد و دی وی دی های مصرفی

Unt1itled.jpg

فروش ارشیو روی هارد اکسترنال برای مشتری عزیزمون از اصفهان ( بیرون از PT انجام شده )
نام کاربری ایشون در انجمن :
poyagh


photo_2016-11-22_19-27-29.jpg

photo_2016-11-22_19-27-45.jpg


لیست دیتای ریجن ۱ :
لیست دیتای ریجن ۱

لیست دیتای ریجن ۲ : لیست دیتای ریجن ۲

 لینک منبع

بافت تاریخی شهر ارومیه احیا می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، جلیل جباری با اعلام این مطلب گفت: ۲۷۷ هکتار از بافت تاریخی شهر ارومیه و همچنین بافت تاریخی شهرهای ماکو، خوی و تکاب در سال ۸۸، جزء ۱۶۸ شهر دارای بافت تاریخی کشور مصوب و به وزارت کشور ابلاغ شده است.

و ادامه داد: در پی آن با تصمیم شورای عالی معماری و شهرسازی، محدوده شهرهای فوق که شهر ارومیه نیز جزئی از آن است، در سال ۹۶ مجددا تدقیق و به استانداری های سراسر کشور ابلاغ شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی افزود: ارومیه یکی از ۱۶۸ شهر دارای بافت تاریخی کشور بوده و به منظور حفظ هویت و سابقه فرهنگی آن و همچنین رونق صنعت گردشگری بایستی بافت تاریخی این شهر کهن را احیا کنیم.

وی در راستای اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته اضافه کرد: با توجه به تدوین ضوابط اختصاص بافت تاریخی ارومیه، ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی واقع در بافت تاریخی آن، بایستی به تملک آثار واجد ارزش بافت تاریخی، مرمت جداره های باارزش واقع در محدوده این بافت ها و احیای گذرها و محورهای شاخص آن اشاره کرد.

جباری اظهارداشت:اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این خصوص با بهره گیری از مهندسین مشاور واجد شرایط، اقدام به تدوین ضوابط اختصاصی بافت تاریخی ارومیه کرده است.

وی افزود: همچنین افزون بر بناهای شاخص بافت که در سنوات گذشته در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند، طی سه سال اخیر بناهای تاریخی مسجد قره آغاج، خانه حدیدی، خانه موید زاده، میدان انقلاب (ایالت)، سرای کشمش چیلر و دوشابچی بازار را در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسانده است.

جباری یاد آور شد: پرونده ثبتی تعداد دیگری از بناهای واجد ارزش از جمله: مسجد وکیل باشی، مسجد امام جمعه، خانه اتحادیه، خانه چارلیس اصلان، ساختمان متعلق به تامین اجتماعی در خیابان امام و دیگر ابنیه، در دست تهیه و یا دفاع است.منبع لینک by [author_name]