Author: A-brand

دورتموند با مربی جدید، طلسم ناکامی‌ را شکست


خبرگزاری تسنیم: در ادامه هفته شانزدهم رقابت‌های بوندس‌لیگای یک آلمان، تیم بوروسیادورتموند در اولین بازی پس از اخراج پیتر بس و مربیگری اشتوکر به روند ناکامی‌هایش خاتمه داد.

 این تیم در بازی در زمین ماینتس به برتری ۲  بر صفر رسید تا پس از مدت‌ها در بوندس‌لیگا به برتری برسد. گل‌های بازی توسط سوکراتیس در دقیقه ۵۵  و کاگاوا در دقیقه ۸۹ زده شد.

 در سایر بازی‌ها، فرایبورگ یک بر صفر بوروسیامونشن‌گلادباخ را برد و هامبورگ در خانه ۲ بریک مغلوب اینتراخت فرانکفورت شد.منبع لینک by [author_name]

نخستین برد دورتموند با سرمربی جدید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال دورتموند با هدایت اشتوگر، سرمربی جدید خود سه شنبه شب در زمین ماینتس به میدان رفت و برابر این تیم ۲ بر صفر پیروز شد.

سوکراتیس پاپاستاتوپولوس (۵۵) و شینجی کاگاوا (۸۹) برای دورتموند در این بازی گلزنی کردند.

دورتموند بعد از این برد ۲۵ امتیازی شد.

نتایج دیدارهای همزمان سه شنبه شب به این شرح است:

* فرایبورگ یک – مونشن گلادباخ صفر

* هامبورگ یک – فرانکفورت ۲

* ماینتس صفر – دورتموند ۲منبع لینک by [author_name]

زلزله ۳ ریشتری و یک پس لرزه در ۷ کیلومتری کرج – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، زلزله ای به قدرت ۳ ریشتر ساعت ۲۳:۱۸ سه شنبه شب ، در مشکین دشت در ۷ کیلومتری کرج رخ داد .

مرکز این زمین لرزه ۱۲ کیلومتری سطح زمین اعلام شده است .

به گزارش خبرنگار مهر این زمین لرزه در شهرستان های ملارد و شهریار در غرب استان تهران نیز احساس شد.

این زلزله ساعت ۲۳:۴۷ پس لرزه ای ۱.۸ ریشتری در عمق ۱۹ کیلومتری سطح زمین داشت.

 منبع لینک by [author_name]

قضیه آب و برق مجانی چیست؟ امام خمینی گفت یا نگفت


رسول صدرعاملی در زمره معدود خبرنگاران ایرانی بود که مدت زمان قابل توجهی در سال ۱۳۵۷در نوفل لوشاتو همراه امام خمینی رهبر فقید انقلاب به سر برد و عکس و گزارش می فرستاد و با پرواز انقلاب و در کنار چهره هایی چون صادق طباطبایی، ابوالحسن بنی صدر، ابراهیم یزدی، سید محمود دعایی، صادق قطب زاده، سید محمد موسوی خویینی، هادی غفاری وحسن ابراهیم حبیبی در همان هواپیمای حامل امام خمینی در روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ به تهران بازگشت.

از این رو خاطرات بسیاری دارد هر چند که در جامعه بیشتر به عنوان کارگردان سینما شناخته می شود و فیلم های خاطره ساز و پر فروشی چون « گل های داوودی» در کارنامه او به ثبت رسیده و شماری از مشهور ترین بازیگران کنونی با فیلم های او معرفی شده اند.

از جمله می توان به ترانه علیدوستی بازیگر اصلی سریال «شهرزاد» اشاره کرد که با فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» معرفی شد و اسم خود بازیگر را هم بر عنوان فیلم نشاند.

با این حال او به جز سینما یادآور ۱۱۸ روز تاریخی نوفل لوشاتو است و اتفاقا یکی از کسانی که می تواند درباره خاطرات دکتر ابراهیم یزدی در جلد سوم « شصت سال صبوری و شکوری» نظر دهد و چه بسا نام او هم در این کتاب آمده باشد.

 

کانال تلگرام آمد نیوز قضیه آب و برق مجانی شایعات تلگرام سخنرانی امام خمینی در مورد آب و برق مجانی سخنرانی امام آب و برق سایت خبری آمد نیوز سایت بررسی شایعات اخبار بدون سانسور سیاسی آب و برق مجانی بهشت زهرا

 

غرض از این نوشته اما تنها این اشارات نیست. هر چند که اقدام رامبد جوان را باید ستود چون دعوت از چنین چهره هایی چند حُسن دارد:

اول این که از درغلتیدن فضای برنامه «خندوانه» به فانتزی بیش از حد جلوگیری می کند.
ثانیا نسل جدید با اهداف اولیه انقلاب آشنا می شوند و شنیدن این حکایت از زبان کسی که با ادبیات رسمی فاصله دارد شیرین تر است.

اوهمراه امام بوده و در جنگ به جبهه رفته و در عملیات فتح بُستان شرکت داشته و برادرش هم شهید و دیگری جانباز شده است. اما نحوه لباس پوشیدن و حرف زدن او با هنرمندان و مردم دیگر تفاوت ندارد و نان عمل و هنر خویش را می خورد.

او بی اختیار آدم را وادار به قیاس با انقلاب ندیده ها و جنگ ندیده ها و امام ندیده های مدعی می سازد که بر آن اند اقیانوس انقلاب را درون پیاله های کوچک ذهنی خود جای دهند و عرصه را چنان بر دیگران تنگ کنند که تنها برای خودشان جا باقی بماند.

حُسن دوم هم این که در تلویزیون رسمی ایران از امام خمینی ِ نوفل لوشاتو کمتر سخن گفته می شود و تا سالگرد انقلاب و دهه فجر یا ایام سالروز درگذشت رهبر فقید انقلاب فرا می رسد سراغ سخنرانی های عتاب آلود امام در سال ۶۰ می روند که تحت تأثیر تشدید اختلافات اولین رییس جمهور و حزب جمهوری اسلامی ایراد می شد و به خاطر اولویت جنگ نزد امام از این اتفاق ناخرسند بودند. در این برنامه اما از «آیت الله خمینی»ِ نوفل لوشاتو گفته می شد.

حُسن سوم هم این که صدا و سیما سعه صدر نشان داد و در بازپخش برنامه بخش های مربوط به «آب و برق مجانی» یا «حجاب» را سانسور نکرد.

انگیزه اصلی این گفتار اما اشاره به آن بخش است که رسول صدرعاملی تأکید کرد امام از آب و برق مجانی نگفت و این ادعا دروغ است.

درباره این بخش از سخنان او چند نکته را می توان توضیح داد چون ممکن است سوء تفاهم ایجاد کند.

۱- امام خمینی هرگز نه در نجف و نه در پاریس وعده آب و برق مجانی نداد. این حرف درست است.

۲- از ابتدا تا انتهای سخنرانی امام در بهشت زهرا در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ یک کلمه هم درباره آب و برق مجانی نیست و این تصور که این بخش سانسور می شود نادرست است. اتفاقا اگر بنا بر سانسور باشد باید بیشتر به این بخش حساسیت نشان دهند که « پدران ما چه حقی داشتند که سرنوشت ما را تعیین کنند. سرنوشت هر ملتی به دست خودش است.»

۳- اما این که امام «هیچ گاه» از «آب و برق مجانی» نگفته درست نیست. چرا که سه بار به این موضوع اشاره کرده اند منتها نه در نوفل لوشاتو و نه در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ و در بهشت زهرا بلکه

اول بار:

در پیام ۱۴ ماده‌ای نهم اسفند سال ۵۷، قبل از ترک تهران به مقصد قم:

«من به دولت راجع به مجانی کردن آب و برق و بعضی چیزهای دیگر فعلا برای طبقات کم‌بضاعتی که در اثر تبعیضات خانمان‌ برانداز رژیم شاهنشاهی دچار محرومیت شده‌اند و با برپایی حکومت اسلامی به امید خدا این محرومیت‌ها برطرف خواهد شد، سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.» – صحیفه نور جلد ۵ صفحه ۱۲۰

دوم: در بدو ورود به قم (۱۰ اسفند ۵۷) در سخنرانی مدرسه فیضیه:

«ما علاوه بر این که زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم.» -صحیفه نور جلد ۵ صفحه ۱۲۷

سوم: روز جمعه ۱۱ اسفند ۵۷  در کتابخانه مدرسه فیضیه خطاب به خبرنگار روزنامه اطلاعات:

«هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی بضاعت‌ها باید مجانی گردد. به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی یعنی آنها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیر مرفه بودند. کسانی که بیشترین کشته ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ، باعث پیروزی انقلاب شدند، همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.» -صحیفه امام، ج۶، ص  ۲۶۲

۴- نکته جالب اما این است که قبل از امام سخنگوی دولت موقت ( عباس امیر انتظام) بود که در هشتم اسفند ۱۳۵۷ و قبل از سفر امام به قم وعده آب و برق مجانی البته با قید کم درآمدها را مطرح کرد و در واقع اشاره رهبر فقید انقلاب به این بود که در امور مادی نباید توقف کرد و آن تعبیر پیش گفته را به کار بردند که « دل خوش به این نباشید که…»۵- بنابر این در نوفل لو شاتو و ۱۲ بهمن در بهشت زهرای تهران گفته نشده بلکه در ۱۰ اسفند و «پس» از پیروزی انقلاب مطرح شده و آن هم پس از وعده سخنگوی دولت موقت.

۶- سه بار اشاره امام به آب و برق مجانی محدود به همان اسفند ۱۳۵۷ است و دیگر تکرار نشده اما قابل انکار نیست. همین سه بار اشاره در اسفند ۵۷ چنان بود که صدای مهندس بازرگان را درآورد و در پیام تلویزیونی نخست وزیر با صراحتی بی سابقه که ناشی از سال ها آشنایی و دوستی بود گفت: « آقا، شما هم که ما را کلافه کرده اید با این آب و برق مجانی…»

با این اوصاف می توان گفت اگر منظور جناب رسول صدر عاملی این است که امام تا پیش از پیروزی انقلاب وعده آب و برق مجانی نداده بود تا یکی از انگیزش های کم درآمدها در پیوستن به امواج انقلاب باشد سخنی درست و دقیق است. چون نه در نوفل لوشاتو و نه در بهشت زهرای تهران چنین وعده ای نداد.

اما اگر منظور این است که هرگز چنین نگفت این سخن نادرست است و چنان که آمد و البته نه در مقام وعده که به عنوان «دستور یا سفارش به دولت موقت » سه بار در اسفند ۵۷ مطرح شده است و انصاف این است که تا سال ها و البته قبل از هدف مندی یارانه ها مبالغ دریافتی برای برخی اقشار اندک بود و این ارقام تصاعدی به لطف پرداخت یارانه های نقدی بر قبوض نشستند.لینک منبع

گل علیرضا جهانبخش به زووله (زووله ۱-۱ آلکمار)

دانلود (۳MB)

</>

var options = {
plugins: {
clickyabAdScheduler: {
requestUrl: ‘https://v.clickyab.com/ads/vast/?a=2781453279796&l=1&2781453279796’,
allowSkip: true
}
}
};

var player = videojs(‘video-2090016-video’, options).ready(function () {
});

دسته‌بندی ویدیو: 
کلیپ های متنوع (ارسالی کاربران، درخواستی و …)
ویدیو
ایران
لژیونرها
دسته‌بندی: 
اختصاصی
اخبار خارجی
ویدئو
اخبار ایران
ویدئوی داخلیمنبع لینک by [author_name]

افزایش تمرکز و توجه بی نیاز از کافئین


عصر ایران: قهوه به طور قطع محبوب‌ترین نوشیدنی برای افزایش تمرکز و توجه محسوب می شود. متاسفانه، کافئین برای برخی افراد به افزایش عصبانیت و ضربان قلب منجر می شود. نیازی به ذکر این نکته نیست که مصرف زیاد کافئین می تواند به اضطراب، تپش قلب و بی خوابی منجر شود.

 به نقل از “کر ۲″، خبر خوب این است که مواد غذایی و نوشیدنی های بسیاری وجود دارند که می توانند بدون ایجاد عوارض جانبی موجب افزایش تمرکز و توجه شوند. این در شرایطی است که این مواد غذایی می توانند مواد مغذی فراوانی را در اختیار بدن شما قرار دهند و سطوح سلامتتان را بهبود ببخشند. در ادامه با چند نمونه از بهترین گزینه ها در این زمینه بیشتر آشنا می شویم.

آووکادو

مصرف آووکادو به عنوان یک میان وعده یا افزودن آن به وعده های غذایی اصلی می تواند به افزایش تمرکز انسان کمک کند. این میوه حاوی چربی های سالم است که خلق و خو و تمرکز را بهبود می بخشند.

همچنین، آووکادو برای سلامت قلب انسان مفید است و فیبر  موجود در آن از شکل گیری احساس گرسنگی پیشگیری می کند.

بلوبری

بلوبری حاوی فلاونوئیدهایی است که به هوشیار نگه داشتن مغز کمک می کنند. در حقیقت، پژوهش ها نشان داده اند که مصرف بلند مدت بلوبری می تواند پیری شناختی را تا دو و نیم سال به تاخیر اندازد.

همچنین، محتوای بالای آنتی اکسیدان های بلوبری به کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی کمک می کند.

آب

احتمالا می دانید که کم آبی بدن موجب سردرد و مغز مه آلود می شود. از این رو، نیازی به گفتن نیست که نوشیدن آب به میزان کافی در تقویت تمرکز و توجه نقش خواهد داشت.

نوشیدن یک یا دو لیوان آب پیش از وعده های غذایی نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند.

ماهی چرب

ماهی های سالمون، خال مخالی و دیگر ماهی های چرب منابع خوبی برای اسیدهای چرب امگا-۳ هستند، که نقش آنها در بهبود عملکرد مغز ثابت شده است.

پژوهش ها نشان داده اند که مصرف ناکافی اسیدهای چرب امگا-۳ می تواند موجب نوسانات خلقی، خستگی و افسردگی شود.

چغندر

چغندر حاوی نیترات است که موجب بسط رگ های خونی می شود، از این رو جریان خون و اکسیژن به مغز افزایش می یابد. ارسال خون و اکسیژن بیشتر به مغز نیز به معنای تمرکز و توجه بیشتر است.

چغندر را می توانید به سالادها اضافه کرده یا آب آن را گرفته و مصرف کنید.

تخم مرغ کامل

تخم مرغ کامل منبع خوبی برای اسیدهای چرب امگا-۳ است. همچنین، مصرف تخم مرغ حاوی ترکیبی به نام کولین است که به حفظ سلامت غشاهای سلولی مغز کمک می کند.

سبزیجات برگدار

اسفناج، کیل، کولارد و دیگر سبزیجات برگدار حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند، که عملکرد مغز را بهبود می بخشند و تمرکز را افزایش می دهند. همچنین، آنها حاوی اسید فولیک هستند که نشان داده است هوشیاری و توجه را افزایش می دهد.

مغزهای خوراکی

مغزهای خوراکی، مانند بادام، حاوی ویتامین E هستند، که به پیشگیری از بیماری های شناختی مرتبط با افزایش سن، مانند بیماری آلزایمر کمک می کند. همچنین، آنها سرشار از اسید آمینه ها هستند که توجه و تمرکز را بهبود می بخشند.

موز

موز یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید به عنوان میان وعده مصرف کنید. موز شیرین، سرشار از مواد مغذی و به راحتی و حتی در حال حرکت نیز قابل مصرف است.

نتایج یک مطالعه نشان داد دانش آموزانی که پیش از امتحان های خود موز مصرف کرده بودند، در مقایسه با آنهایی که این کار را انجام نداده بودند، عملکرد بهتری داشتند. همچنین، این میوه کارایی خود در کاهش اضطراب را نشان داده است.

این مواد غذایی ممکن است بدون خواب کافی در افزایش تمرکز و توجه کارایی لازم را نداشته باشند. از این رو، هفت تا هشت ساعت خواب خوب شبانه را فراموش نکنید.منبع لینک by [author_name]

چه مواد غذایی به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک می کنند؟


بیماری هایی که به دهان و دندان مرتبط هستند ، علائه بر آزار دهندگی و دردناک بودن ، قادر خواهند بود سلامتی کل بدن را تحت تاپیر قرار دهند . بسیاری از خوراکی ها نیز در سلامتی دندان و همین طور پیشگیری از پوسیدگی دندان های شما نقش به سزایی دارند . بنابرین در این مقاله از مجله ی رایان درمان به معرفی هشت ماده غذایی پیشگیری کننده از پوسیدگی دندان می پردازیم.

[​IMG]


مواد غذایی پیشگیری کننده از پوسیدگی دندان

گزینه های غذایی شگفت انگیزی در جهان وجود دارند که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کنند. علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان ، مواد غذایی یا خوراکی هایی که مصرف می کنید می توانند تاثیر مستقیم بر وضعیت داندان ها یا سلامت دندان ها داشته باشند. برای داشتن دندان های سالم می توانید مصرف بعضی از مواد غذایی و نوشیدنی ها را افزایش دهید.

[​IMG]

تخم مرغ ماده غذایی شگفت انگیز


تخم مرغ غذایی سرشار از ویتامین دی ( D ) می باشد . ویتامین دی بصورت فعال با مشکل پوسیدگی دندان مبارزه می کند . همچنین این ویتامین در جذب کلسیم در بدن و افزایش سلامت استخوان ها و دندان ها بسیار تاثیر گذار می باشد. بنابرین در جلوگیری از پوسیدگی دندان موثر است .

[​IMG]

سیب زمینی شیرین ، ماده غذایی ضد پوسیدگی دندان


سیب زمینی شیرین غذایی سرشار از ویتامین آ ( A ) می باشد . این ویتامین برای عملکرد بزاق دهان بسیار ضروری و حیاتی است و حتی PH دهان شما را حفظ می کند. به همین دلیل مانع پوسیدگی در دندان های شما خواهد شد . نکته جالب این است که، میزان پتاسیم موجود در این نوع از سیب زمینی حتی از موز هم بیشتر می باشد .

ماست ماده غذایی سرشار از کلسیم


ماست ماده غذایی غنی از کلسیم ، پروبیوتیک های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و ویتامین دی می باشد . هر ماده غذایی سرشار از کلسیم در ساخته شدن مینای دندان ها تاثیر به سزایی دارد . به منظور جذب بیشتر کلسیم موجود در لبنیات، مصرف ویتامین دی و مواد غذایی غنی از منیزیم و فسفر امری بسیار ضروری می باشد .

[​IMG]

توت فرنگی جلوگیری کننده از پوسیدگی دندان


توت فرنگی میوه ای سرشار از ویتامین سی ( C ) می باشد که در کمک به بهبود زخم های دهانی کمک شایانی خواهد کرد . همچنین این میوه خوشرنگ و خوشمزه ، یک نوع ماده غذایی جهت تقویت لثه ها نیز به حساب می آید.

[​IMG]

کره یک ماده غذایی پر خاصیت


کره یک نوع ماده غذایی چرب است که ماده ای سرشار از ویتامین ب ۱۲ ( B 12 ) می باشد و جهت مبارزه با بیماری های پرریودنتال استفاده می شود . ویتامین ب ۱۲ در بهبود زخم های دهانی و همچنین حفظ سلامت لثه ها نقش به سزایی دارد. البته لازم به ذکر است که کاهش مصرف ویتامین ب ۱۲ منجر به پیشرفت عفونت های لثه مثل گینگویت و در نهایت از دست دادن دندان ها خواهد شد . محصولات حیوانی ، سویا ، برنج و پنیر مواد غذایی سرشار از ویتامین ب ۱۲ به حساب می آیند.

[​IMG]

آواکادو میوه ای برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها


به دلیل وجود سطوح بالای پتاسیم است که آواکادو به پیشگیری از پوسیدگی دندان ها کمک فراوانی می کند . پتاسیم یک ماده معدنی است که برای تقویت و جلوگیری از شکستگی استخوان ها نیز موثرمی باشد.

[​IMG]

انواع آجیل


آجیل سرشار از فسفر بوده و برای محافظت از سلامت دندان ها بسیار مناسب می باشد . طبق تحقیقات انجام شده غراهای سرشار از فسفر جهت حافظت از مینای دندان ، کاهش خطر ایجاد حفره های دندان و خنثی سازی اسید در دهان تثیر فراوانی دارند.

[​IMG]

لوبیا ضد پوسیدگی دندان منبعی غنی از پروتئین های گیاهی


لوبیا یکی از منابع غنی از پروتئین های گیاهی می باشد که محتوای بالای فسفات در آن برای سلامت دندان ها بسیار مفید است . همه دندان های شما از کلسیم و فسفات تشکیل شده اند . به همین علت ، با مصرف فسفات قادر خواهید بود که به جلوگیری از پوسیدگی دندان های خود کمک کنید.

[​IMG]

امیدواریم از این مطلب در مورد پوسیدگی دندان در مجله ی رایان درمان بهره کافی را برده باشید و مطالب دیگر ما را با علاقه مندی هر چه بیشتر دنبال کنید .

منبع : http://rayandarman.com

 لینک منبع

زلزله کرج در غرب استان تهران نیز احساس شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، زلزله ای که ساعت ۲۳:۱۸:۵۴ شامگاه سه شنبه در استان البرز و ۷ کیلومتری شهر کرج رخ داد، در شهرستان های ملارد و شهریار در غرب استان تهران نیز احساس شد.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، تعدادی از مردم ملارد و شهریار در اثر این زمین لرزه به بیرون از خانه های خود آمدند.منبع لینک by [author_name]