شبکه‌های ۵G با آنتن‌های شناور کار خواهند کرد


شبکه‌های ۵G با آنتن‌های شناور کار خواهند کرد

امواج زیادی دور و اطراف ما وجود دارند؛ امواجی که توسط آن‌ها به شبکه‌های متعدد و مختلف بی‌سیم متصل می‌شویم. با راه افتادن نسل پنجم اینترنت همراه یا همان شبکه‌ی ۵G، قرار است این امواج از قبل هم شلوغ‌تر و پیچیده‌تر شوند. بدون شک اگر سیگنال بهتری داشته باشید، سرعت بهتری هم دریافت می‌کنید؛ مخصوصا اگر از سیگنال‌هایی با فرکانس بالا استفاده کنید که تداخل در آن‌ها زیاد پیش می‌آید. با این حال، از چه راهی می‌توانیم برای بهتر شدن سیگنال استفاده کنیم؟ محققان ایده‌ای را مطرح کرده‌اند؛ ایده‌ی تازه‌ای که از یک آنتن شناور می‌گوید.

آنتن‌های ساخته شده در آسمان شناور می‌مانند و سیگنال‌های شبکه‌ی ۵G را بدون اختلالات، ارسال می‌کنند.

پژوهشگران دانشگاه اوهایو آنتن‌هایی ساخته‌اند که در آسمان شناور می‌مانند و سیگنال‌های شبکه‌ی ۵G را بدون اختلالات، ارسال می‌کنند. سیگنال‌های ۵G بسیار حساس‌تر از سیگنال‌های فعلی ۴G هستند و تداخل در آن‌ها بیشتر پیش می‌آید. تکنولوژی استفاده شده در آنتن‌های جدید، تکنولوژی موج میلی‌متری است و مشخصا برای استفاده در شبکه‌های ۵G ساخته می‌شود.

«نیما فالیچه‌چیان»، استاد مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه اوهایو و رهبر تیم سازنده‌ی این آنتن، درباره‌ی ساخته‌شان گفته است: «هر ساله نیاز به قدرت سیگنال بیشتر برای دریافت و ارسال داده بیشتر می‌شود. می‌خواهیم فرکانس را ۵۰ بار بیشتر کنیم تا در نهایت پهنای باند هم ۵۰ بار بیشتر شود. ایده این است که دستگاه‌هایی بسازیم که می‌توانند داده‌ها را در فرکانس بالا دریافت و ارسال کنند.»

قالیچه‌چیان می‌گوید که آنتن‌های آن‌ها، شبیه پست‌های کوچک و شناور است که داده بین آن‌ها جا به جا می‌شود: «از نظر فیزیکی آنتن را از چیپ جدا و آن را در هوا شناور می‌کنیم.» آنتن‌ّهای امروزی روی چیپ‌ها سوار می‌شوند و این موضوع باعث از دست دادن سیگنال می‌شود.

مدل ساخته شده هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، ولی انتظار داریم تا پیش از سال ۲۰۲۰، که احتمالا شبکه‌های ۵G شروع به کار خواهند کرد، ساخت این آنتن‌ها هم تمام شود.

منبع: IBtimesلینک منبع

فاتحه‌ای برای عروس آذربایجان/ احیاء دریاچه ارومیه در اولویت نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- زهرا ناصران: همه‌چیز از سد زدن‌های بی‌مورد و غیر کارشناسانه، به همراه کاهش نزولات آسمانی شروع شد. هرچه کارشناسان و رسانه‌ها هشدار دادند که سدزنی دیگر منسوخ‌شده است، گوش کسی بدهکار نشد، مردم اعتراض کردند، اما برخورد مناسبی با اعتراض‌کنندگان نشد.

خواستند راه تبریز- ارومیه را کوتاه کنند و به قول خودشان خدمتی برای مردم، اما به‌جای اینکه ابرو را درست کنند، زدند چشم دریاچه را کور کردند و به‌جای پل‌سازی رایج امروزی و ساخت پل کابلی مناسب، با ریختن شن و سنگ و بتن به دریاچه، آن را به دو نیم تقسیم کردند.

مصیبت و غصه غم‌انگیز دریاچه شروع شده بود و آب رفته رفته پایین می‌آمد دیگر خبری از بندری به نام شرفخانه نبود و هتل‌های این بندر سابق متروکه شد، خبری از روستاهای گردشگری همچون «چی چست» نبود و به مخروبه‌ای تبدیل شده بود، کشتی به‌گل‌نشسته بود و دیگر خبری از مردم شادی که برای تفریح به دریاچه می‌آمدند، نبود.

اوضاع به این منوال پیش می‌رفت و دولت‌های مختلف نظاره‌گر اوضاع بودند و به‌جای اندیشیدن راه نجات، گاهی با اظهارات جنجالی خشک شدن دریاچه را توجیه می‌کردند، تا اینکه نوبت به دولت روحانی رسید و وعده‌هایی که برای نجات دریاچه داده بود.

ستاد احیا تشکیل شد و کنفرانس و همایش و جلسات و بیشتر بودجه تعیین شده برای این کارها صرف شد و در میدان عمل تنها  قطره‌ای کردن آبیاری زمین‌های کشاورزی و تغییر نوع محصول کشت و پر کردن چاه‌های غیرمجاز (که مختص نجات دریاچه نیست، بلکه سیاست کلی نجات کشور از بحران بی‌آبی است) اجرایی شد که بدون ستاد هم این کارها عملی می‌شد.

مردم منتظر کار تخصصی برای دریاچه بودند ولی خبری نشد، تا اینکه از خوش‌اقبالی دولت، میزان نسبی بارش‌ها یک سال افزایش یافت و دلیلی شد برای تثبیت آب دریاچه منتظر مرگ.

دولتی‌ها شروع کردند به تبلیغ، اینکه کارهایشان نتیجه داده و توانسته‌اند مانع کاهش آب دریاچه بشوند، اما غافل از اینکه این اوضاع بیش از هشت ماه دوام نمی‌آورد و دوباره قصه غم‌انگیز دریاچه روبه‌مرگ سر زبان‌ها افتاده و هر روز یک قدم به مرگ نزدیک‌تر می‌شود.

خشکی ۷۰ درصدی دریاچه ارومیه

به گفته سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در حال حاضر ۷۰ درصد از دریاچه ارومیه خشک شده که علت آن مدیریت ناصحیح منابع آبی، توسعه بی‌رویه اراضی کشاورزی، استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی، کاهش بارندگی و تغییر اقلیم در کشور است.

شاعری معتقد است که حدود ۶۰ درصد عوامل خشک‌سالی دریاچه ارومیه تصمیمات و عوامل انسانی بوده است. یعنی دست‌کاری‌های بی‌رویه منابع طبیعی و منابع حوضه دریاچه ارومیه این مشکلات را ایجاد کرده است؛ در این میان ۴۰ درصد هم عوامل دیگری در این چالش دخیل بوده‌ است.

شاعری با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عملیاتی شد، افزود: اجرای طرح نکاشت در نزدیکی منطقه دریاچه ارومیه راه‌حل و راه چاره نیست.

اعتباراتی که به دریاچه ارومیه جاری نمی‌شود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار داشت: وضعیت این دریاچه تعریفی ندارد و وضعیت این دریاچه امسال نسبت به سال‌های گذشته بدتر شده است. علت این امر عدم تخصیص اعتبارات مالی از سوی سازمان برنامه‌وبودجه کشور به منظور انجام اقدامات موردنیاز برای احیاء است که موجب متوقف شدن فعالیت‌ها شده است.

خشکسالی و کاهش بارش ها و همچنین تبخیر بیشتر در کنار اقدامات غیر مؤثر برای احیای این دریاچه دست در دست هم داده اند تا این دریاچه به سمت خشکی سوق پیدا کند.

محمد اسماعیل سعیدی با بیان اینکه اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه تأثیرگذار نیست، افزود: خشک‌سالی و کاهش بارش‌ها و همچنین تبخیر بیشتر در کنار اقدامات غیر مؤثر برای احیای این دریاچه دست به دست هم داده‌اند تا این دریاچه به سمت خشکی سوق پیدا کند.

وی ادامه داد: نمایندگان آذربایجان شرقی و غربی در مجلس تذکر شفاهی و کتبی خود را در خصوص دریاچه ارومیه ارائه کرده‌اند و این تذکرات در جلسات مختلف نیز مطرح شده و حرف اول و آخر سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور این است که اعتبار نداریم. همین گفته این مسئول نشان‌دهنده این است که دولت دریاچه ارومیه را جزو اولویت‌ها نمی‌داند. 

این نماینده مجلس با بیان اینکه دریاچه ارومیه جزو اولویت برنامه‌های کشور است، تصریح کرد: در صورت خشک شدن این دریاچه تبعات آن در ابعاد مختلف سیاسی، امنیتی، روحی و روانی و … تأثیرگذار خواهد بود.

حداقل انتظار مردم تحقق وعده‌هاست

سعیدی به وعده دکتر روحانی در انتخابات رئیس‌جمهوری به مردم آذربایجان، اشاره کرد و گفت: حداقل انتظار مردم تحقق وعده‌هاست، وعده احیای دریاچه ارومیه‌ای که خود رئیس‌جمهور قول آن را به مردم داده بود، نه‌تنها در این خصوص اقدامی انجام‌نشده بلکه احساس نگرانی مردم در خصوص خشکی دریاچه ارومیه بالا رفته و دولت باید به این موضوع محیط زیستی توجه جدی داشته باشد.

وی تبخیر بیش‌ازحد و غلظت بالای نمک دریاچه ارومیه را زنگ خطری در این زمینه دانست.

هر کشوری برای احیای دریاچه ارومیه پیشنهادی بدهد مطمئنا کشور ایران استقبال می کند و عدم قبول کردن ایران برای احیای دریاچه ارومیه توسط کشورهای دیگر صحتی نداشته و شایعه ای بیش نیست

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ کشوری برای احیای دریاچه ارومیه پیشنهاد تأمین هزینه نداده است، افزود: هر کشوری برای احیای دریاچه ارومیه پیشنهادی بدهد مطمئناً کشور ایران استقبال می‌کند و عدم قبول کردن ایران برای احیای دریاچه ارومیه توسط کشورهای دیگر صحتی نداشته و شایعه‌ای بیش نیست. در این خصوص تنها ژاپن مطالعه داشته و بنده طی سفر به ژاپن با رئیس دانشگاه این کشور و کارشناسان جلسه‌ای داشتم و آن‌ها تنها نظر مشاوره‌ای می‌دادند و از سرمایه‌گذاری برای احیای دریاچه هیچ سخنی به میان نیامد.

سعیدی به مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه تأکید کرد و گفت: مردم با تشکیل صندوقی که هیئت‌امنای آن از خودشان باشد می‌توانند کمک‌های مالی خود را به این صندوق واریز کنند و همچنین تصمیمات ستاد احیا را با همیاری و همکاری اجرایی کنند، برای مثال کشاورزان، دام‌پروران و آن‌هایی که چاه‌های آب دارند با تغییر الگوی کشت برداشت چاه‌های خود را کنترل کنند و نهادهای مردمی به‌تناسب تخصص افراد تشکیل شود.

وی با بیان اینکه موضوع دریاچه ارومیه نباید به یک موضوع سیاسی تبدیل شود، تأکید کرد: موضوع دریاچه موضوعی فراملی است و مردم داخل و حتی خارج از کشور برای احیای آن احساس مسئولیت کرده و مشارکت کنند.

کاهش ۲۲ سانتی‌متری سطح تراز دریاچه در ارومیه

طبق آمارهای شهریور امسال سطح تراز دریاچه ارومیه ۲۲ سانتی‌متری و ۳۶ درصد نزولات جوی در استان نیز کاهش یافته استبه گفته خلیل ساعی، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی، طبق آمارهای شهریور امسال سطح تراز دریاچه ارومیه ۲۲ سانتی‌متر و ۳۶ درصد نزولات جوی در استان کاهش یافته و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در دریاچه ارومیه موجود و وسعت دریاچه نیز یک هزار و ۷۸۳ کیلومترمربع است.

یک پژوهشگر حوزه آب و توسعه پایدار هم در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار داشت: ساخت ۵۶ سد در حوزه کوچک دریاچه ارومیه می‌تواند در عرض ۱۰ سال این دریاچه را خشک کند و این در حالی است که بر روی رودخانه‌های منتهی روی دریاچه زریوار سدی نساخته‌ایم و این دریاچه با مشکلی مواحه نشده است. علم هم ثابت می‌کند عامل خشک شدن بسیاری از دریاچه‌ها مدیریت سازه‌ای آب بوده است.

ساعی معتقد است که دریاچه ارومیه هم به سرنوشت دریاچه بختگان و تالاب جازموریان و کارون دچار شده است. در این میان فقط دریاچه زریوار، گهر و چند دریاچه کوچک دیگر هستند که جان سالم به‌در برده‌اند.

فاطمه ظفرنژاد تصریح کرد: در مورد دریاچه ارومیه هم وقتی حجم زیادی از آب به سمت تبریز منحرف می‌شود آن هم بدون باز چرخانی طبیعی است که رو به خشکی بگذارد.

دولتی‌ها برای نجات دریاچه ارومیه در این چهار سال کاری نکرده‌اند لطفاً اشتباه و کم کاری خودتان را تقصیر اقلیم نیندازید.

وی افزود: دولتی‌ها برای نجات دریاچه ارومیه در این چهار سال کاری نکرده‌اند لطفاً اشتباه و کم‌کاری خودتان را تقصیر اقلیم نیندازید.

وی ادامه داد: تا زمانی که سیاست های غلط در وزارت نیرو و شرکت‌های ذی‌ربط آن وجود دارد در همه حوزه‌های آبی با همین مشکلات مواجه خواهیم بود؛ باید مدیریت سازه‌ای را برداریم و آب را به منابع طبیعی برگردانیم.

سدها توهم پرآبی در سرزمین خشک ایران را ایجاد کرده‌اند و متأسفانه سرانه مصرف آب در کلان‌شهرهای ما سه برابر اروپا است. دریاچه‌ای که در طول ۳۰۰ هزار سال گذشته خشک نشده بود چطور امکان دارد در شرایط اقلیمی کوتاه‌مدت خشک شود مگر اینکه فناوری‌های انسانی بر عملکرد و اکوسیستم آن چیره شده باشد.

حال با این شرایط یک کویر شناس معروف کشور برای این دریاچه نسخه‌ای عجیب و غیر قابل باور مبنی بر خشکاندنش تجویز می‌کند. شاید این جغرافی شناس معروف از طوفان‌های نمکی که به همراه کوچک‌ترین بادها در شهرهای اطراف دریاچه به راه می‌افتد بی‌خبر است.

تأسف‌بارتر اینکه خبری از خطر طوفان‌های نمکی که ممکن است تمام کشور را فراگیرد، ندارد. اما انگار بیشتر مسئولان کشور، نسخه این جغرافی شناس را در باطن قبول کرده‌اند و در ظاهر دم از نجات و احیای دریاچه می‌زنند.  شاید با همین تفکر روزی مرگ نگین آذربایجان را به همراه منابع غنی و نادرش را شاهد باشیم.منبع لینک by [author_name]

باتری و فناوری سوپرشارژ هواوی میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو از TÜV Rheinland گواهی گرفتند


میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو، اسمارت‌فون‌های جدید و بالارده هواوی، نقاط مشترک زیادی دارند و دوست‌داشتنی‌ترین این ویژگی‌ها برای کاربران، عمر بالای باتری این محصولات است. هر دو دستگاه‌ها مجهز به یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری هستند که می‌تواند تا دو روز دوام بیاورد. باتری‌هایی که از فناوری سوپرشارژ هم بهره می‌برند. با کمک این فناوری، یک باتری می‌تواند تنها با ۲۰ دقیقه شارژ، یک روز کامل دوام بیاورد.

هواوی به فناوری سوپر شارژ خود می‌بالد و اعلام کرده که این ویژگی در واقع اولین تکنولوژی در این زمینه بوده که از TÜV Rheinland (یک کمپانی معتبر آلمانی که به محصولات گواهی نامه می‌دهد) گواهی ایمنی گرفته است.

باتری‌های این دو دستگاه از تست‌های متعدد TÜV (تست افتادن، تست شارژ سریع، تست قرار گرفتن در معرض دمای بالا و غیره) سربلند بیرون آمده‌اند و کابل‌های‌شان هم به خوبی بررسی شده‌اند.

پس از مشکلاتی که سال گذشته برای کمپانی سامسونگ پیش آمد، شرکت‌های تولیدکننده اسمارت‌فون در بخش باتری دقت بیش‌تری می‌کنند.لینک منبع

سری جدید پیش‌فروش دنا پلاس از فردا آغاز می‌شود


سری جدید پیش‌فروش دنا پلاس از فردا آغاز می‌شود

به گزارش سایت خبری ایران‌جیب، پیش‌فروش دناپلاس از فردا چهارشنبه ۲۶/۰۷/۹۶ راس ساعت ۹ آغاز می‌شود.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، ایران‌خودرو قصد دارد تا سری جدید پیش‌فروش محصول دنا پلاس را شروع کند. البته این خبر هنوز رسما توسط رسانه‌ی رسمی ایران‌خودرو یعنی ایکوپرس اعلام نشده است. با این حال با استناد به سایت خبرگزاری ایران‌جیب، فردا پیش فروش دنا پلاس از سر گرفته می‌شود. این فرآیند تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.

قواعد و ضوابط مهم بخشنامه:

– در اين بخشنامه صرفاً امكان ثبت نام براي مشتريان حقیقي فراھم مي باشد و ثبت نام براي شماره مشتري دوم نمايندگي و مشتريان حقوقي مجاز نخواهد بود.

– قیمت نهايي خودرو در اين شرايط، در زمان ارسال دعوتنامه تعیین خواهد شد.

– در این بخشنامه، امکان صلح قرارداد فقط تا يك مرتبه فراھم می باشد.
لینک منبع

حسین خطیبی در آستانه هدایت شهرداری تبریز؛ توافق نهایی انجام شد

طرفداری- تیم شهرداری تبریز که وضعیت خوبی در لیگ دسته اول ندارد و یکی از قعرنشینان این رقابت هاست، به دنبال سرمربی جدیدی است و مسئولان این تیم با حسین خطیبی به توافقات نهایی دست یافته اند.

به نقل از تسنیم، حسین خطیبی که پیش از این سابقه مربیگری در تراکتورسازی تبریز و ماشین‌سازی را داشته است، با مسئولان باشگاه شهرداری تبریز برای هدایت این تیم به توافقات نهایی دست یافت.

خطیبی در ابتدای فصل جاری به عنوان مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی فعالیت می‌کرد،‌ اما پس از گذشت چند هفته از سمت خود کناره‌گیری کرد.

تیم فوتبال شهرداری تبریز در این فصل با هدایت علی صالح‌پناهی با کسب پنج امتیاز از ۹ دیدار گذشته خود در رده هفدهم لیگ دسته اول قرار دارد.منبع لینک by [author_name]

روسیه درخواست ضدایرانی اسرائیل را رد کرد


خبرگزاری مهر: خبرگزاری تاس به نقل از روزنامه روسی کامرسانت اعلام کرد که در دیدار روز گذشته «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس و بحث و بررسی درباره تحولات سوریه، پیرامون مشارکت ایران در مبارزه با تروریست ها در این کشور نیز تبادل نظر گردید.

به گزارش روزنامه کامرسانت، هنگامی که بحث ها به موضوع مناطق کاهش تنش در سوریه با مشارکت ایران، روسیه و ترکیه رسید؛ روسیه درخواست رژیم صهیونستی را برای پایان مشارکت با ایران در حل مسائل سوریه رد کرد.

لازم به ذکر است، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز گذشته در سفر به سرزمین های اشغالی با لیبرمن درباره تحولات سوریه به رایزنی پرداخته بود.منبع لینک by [author_name]

پشتیبانی وردپرس | انجمنهای پرشین تولز


به نام او که هر چه داریم از اوست

چــرا به پشتیبـان سایت نیاز دارید ؟

زمانیکه وب سایت طراحی گردید، تازه کار شروع شده و باید با محتوای با کیفیت بروز شود تا بهترین نتیجه را در موتورهای جستجـو دریافت نمایید و در نهایت باعث بازدید بیشتر و افزایش فروش گردد.

در زمانی که فکر می کنید همه شرایط خوب است و کاربران فراوانی روی سایت می آیند و خرید یا بازدید می‌کنند ناگهان سایت با مشکلات فنی مواجه شده و ممکن است فروش شما یا بازدید کاربران شما با اختلالاتی روبرو شده و ضررهای مالی آغاز شود.

در این زمان پشتیبان سایت می تواند از نظر فنــی کسب و کار آنلاین شما را بررسی و رفع اشکال کرده و باعث شود سایت به صورت طبیعی به فعالیت خود ادامه دهد.

خبر خوبی که برای شما داریم این است که، پشتیبان وردپرس بر همین اساس و برای رفع مشکلات فنی وب سایتهای وردپرسی پیاده سازی شده و هم اکنون با داشتن بیش از ۵۰۰ مشتری فعال، افتخار خدمت رسانی را به کاربران دارد.

مواردی که تیم پشتیبان وردپرس پوشش می دهد به قرار زیر می باشد :

۱٫ فارسی سازی قالب و افزونه های وردپرسی بصورت کاملا استاندارد و با ترجمه اختصاصی
۲٫ بروزرسانی افزونه ها و قالب سایت بدون ایجاد هیچ مشکلی در آینده
۳٫ بهبود و افزایش سرعت وب سایت با ارایه گزارش در انتهای پروژه
۴٫ بررسی دوره ای و منظم وضعیت امنیت وب سایت
۵٫ رفع مشکلات افزونه ها و قالب وب سایت
۶٫ رفع مشکلات و خرابی های فنی وب سایت
۷٫ مشاوره و ارایه پیشنهادات افزایش فروش و بهبود کسب و کار

با در نظر گرفتـن جوامـع رو به رشـد در ایران و اینکه افراد برای خرید و استفاده از خدمات از وب‌سایتهـا استفاده میکنند، این مسئله روز به روز مهمتر خواهد شد که کسب و کارهای اینترنتی همیشه در دسترس بوده و بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهند.

(( پلن های پشتیبانی در صفحه بعدی قرار داده شد، لطفا ملاحظه نمایید. ))

wphelper.png

پشتیبان وردپرس، نیروی متخصص در کنار شما
برای داشتن کسب و کاری همیشه فعال با ما در تماس باشید
br.png

۰۲۱-۸۸۵۲۵۴۰۴
۰۹۱۹۰۲۸۲۹۵۱

 لینک منبع

بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ ؛ هوش مصنوعی در کالبد یک گوشی موبایل


هواوی میت ۱۰ (Huawei Mate 10) به طور رسمی معرفی شد. در این مطلب قصد داریم نگاه نزدیکی به پرچمدار جدید هواوی انداخته و به بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ بپردازیم.

از مدت‌ها قبل و بر اساس گفته‌های هواوی می‌دانستیم با یک گوشی هوشمند عادی طرف نیستیم و قرار است یک دستگاه قدرتمند دارای هوش مصنوعی خارق‌العاده معرفی شود. این گوشی‌ساز چینی باز هم از تراشه موبایل ساخت خود در پرچمدار جدیدش استفاده کرده است که هوش مصنوعی یاد شده توسط آن مدیریت می‌شود.

بررسی اولیه هواوی میت 10

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ بیشتر توان پردازشی آن جلب توجه می‌کند. اما کاربران حین خرید یک گوشی موبایل جدید، نحوه طراحی، قدرت سخت افزاری و امکانات نرم افزاری آن را در نظر می‌گیرند. آیا میت ۱۰ هواوی در این زمینه‌ها، در برابر تعداد بسیار زیاد پرچمداران اندرویدی معرفی شده از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون، حرفی برای گفتن دارد؟

طراحی هواوی میت ۱۰

در مقایسه با میت ۹ و محصولات پیشین سری Mate، طراحی این گوشی از یک نظر کاملا متفاوت است و تغییری بنیادی در طراحی هواوی Mate 10 رخ داده است؛ دیگر از بدنه تمام فلزی که همواره در پرچمداران این سری می‌دیدیم خبری نیست و این مرتبه شاهد استفاده از یک بدنه تمام شیشه‌ای هستیم. همچنین دستگاه دیگر به صورت کاملا مکعب مستطیلی طراحی نشده و از چند محور، انحناهایی در آن دیده می‌شود که خوش‌دست شدن گوشی موبایل را در پی دارد.

بررسی اولیه هواوی میت 10

میت ۱۰ ظاهر بسیار جذابی دارد. به عنوان نمونه در پنل پشتی، یک نوار دارای رنگ متفاوت از بدنه بر روی بخش دوربین کشیده شده و چشم‌نوازی می‌کند. البته استفاده از شیشه برای ساخت بدنه، برای هواوی و مخصوصا در محصولات سری Mate آن اتفاقی جدید است، اما پیش از این در گوشی های موبایلی همچون گلکسی اس ۸، ال جی وی ۳۰ و حتی آیفون‌های جدید اپل شاهد این سبک از طراحی بدنه بوده‌ایم.

همه چیز به سلیق بستگی دارد و نمی‌توان به طور قطع، بدنه شیشه‌ای و یا فلزی را بر دیگری برتر دانست، اما آنچه در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ واضح است، شکنندگی بیشتر آن در مقایسه با برادران پیشین خود است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

هواوی در شرایطی که تمامی شرکت‌ها به سمت طراحی بدون حاشیه برای پرچمداران و حتی میان‌رده‌های خود حرکت کرده و در ادامه کلید فیزیکی هوم را حذف می‌کنند، در سال جاری ابتدا در پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس و اکنون در میت ۱۰ این کلید را آورده است.

حتی در میت ۹ به عنوان پرچمدار سال ۲۰۱۶ این سری نیز خبری از دکمه فیزیک هوم نبود و حسگر اثر انگشت در پنل پشتی قرار داشت. نمی‌توان این اقدام را حرکت رو به عقب خطاب کرد، چرا که همچنان، این شیوه‌ای متداول برای طراحی گوشی ‌های موبایل عادی و فاقد طراحی بدون حاشیه است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

برخلاف بخش عمده‌ای از پرچمداران سال ۲۰۱۷، میت ۱۰ هواوی را نمی‌توانید همراه با خود به درون آب ببرید. در این مدل درگاه جک صوتی ۳٫۵ میلی‌متری همچنان حضور دارد و هواوی کاربران را مجبور به خرید آداپتور و یا استفاده از هدفون‌های بی‌سیم نکرده است.

نمایشگر

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های پرچمداران هواوی با سایر پرچمداران طی سال‌های اخیر، پایین بودن رزولوشن نمایشگر بوده است. استفاده از رزولوشن کیو اچ‌دی در محصولات بالارده، از سال ۲۰۱۴ تبدیل به روالی عادی شده است، اما حتی وضوح تصویر صفحه نمایش میت ۹ هواوی نیز فول اچ‌دی باقی مانده بود. این گوشی‌ساز چینی، در سال ۲۰۱۷ ابتدا با پی ۱۰ پلاس و اکنون با میت ۱۰ از یک نمایشگر دارای وضوح کیو اچ‌دی استفاده کرده است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

صفحه نمایش هواوی میت ۱۰ FullView LCD نام داشته و اندازه آن همانند تمامی محصولات سری Mate طی سال‌های اخیر ۵٫۹ اینچی است. برخلاف بسیاری از پرچمداران سال جاری، نسبت ابعاد تصویر همان ۱۶:۹ باقی مانده است، به همین دلیل رزولوشن کیو اچ‌دی نمایشگر به صورت ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل بیان می‌شود. در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ هیچ مشکلی در صفحه نمایش‌ آن دیده نشد. توناژ رنگ‌ها بسیار عالی بوده و محتواها از تمامی زوایا دید خوبی دارد.

محصولات سری Mate هواوی تا به امروز را نمی‌توان بدون حاشیه خطاب کرد، با این حال آن‌ها همگی دارای کمترین میزان حاشیه ممکن در اطراف نمایشگر خود هستند. این موضوع را حتی با در دست نگه داشتن میت ۷ که عرضه آن به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد نیز احساس خواهید کرد.

رابط کاربری

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ توانستیم طعم اندروید ۸ اوریو با دست‌پخت هواوی را بچشیم. این شرکت هر سه مدل میت ۱۰ را به صورت پیش‌فرض همراه با جدیدترین سیستم عامل اندروید عرضه کرده است. همانطور که انتظار داشتیم، هواوی بر روی این سیستم عامل، جدیدترین نسخه رابط کاربری خود را قرار داده است، اما برخلاف پیش‌بینی، خبری از نسخه ۶ رابط کاربری EMUI نیست!

بررسی اولیه هواوی میت 10

برترین گوشی‌ساز چینی به منظور هم‌گام شدن با عدد مربوط به سیستم عامل کنونی اندروید، از نسخه ۵ رابط کاربری خود به طور مستقیم به نسخه ۸ جهش کرد. در هر صورت طبق انتظار، رابط کاربری جدید هواوی بر روی پرچمدارانش قرار گرفته که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و جدید خود است.

علاوه بر تغییرات ظاهری اعمال شده که به داشتن رابط کاربری ساده، مرتب و راحت برای کار کردن منجر شده است، شاهد تغییری بسیار بزرگ در نسخه ۸ EMUI هستیم. هواوی بیش از همه بر روی یادگیری ماشینی به کار رفته در سه پرچمدار جدید خود تمرکز دارد. به این ترتیب، گوشی موبایل به رفتارهای کاربر واقف بوده و می‌تواند در زمان نیاز، با توجه به چیزهایی که از کاربری خود یاد گرفته، دست به پیش‌بینی بزند.

بررسی اولیه هواوی میت 10

به عنوان نمونه اگر در ساعات انتهایی روز مشغول خواندن چیزی باشید، این رابط کاربری پیشنهادی مبنی بر کاهش روشنایی صفحه نمایش نشان خواهد داشت. این تنها نمونه‌ای از چندین کاربرد ماشین یادگیری جدید هواوی است که در نسخه ۸ رابط کاربری اختصاصی آن به کار رفته است.

یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده خیره‌کننده هواوی که پیش از این توسط سامسونگ ارائه شده بود، امکان استفاده از گوشی موبایل بر روی نمایشگرهای بزرگتر به صورتی کاملا متفاوت است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ به قابلیت پروجکشن آن برخورد کردیم که کمک می‌کند با استفاده از یک کابل آداپتور یو اس بی نسخه C به اچ دی ام آی، به محض اتصال گوشی موبایل به یک نمایشگر، رابط کاربری در حالت دسکتاپ نمایش داده شود. به گفته هواوی بیشتر اپلیکیشن‌ها از این نحوه نمایش پشتیبانی می‌کنند.

مزیت این ویژگی میت ۱۰ در مقایسه با نمونه مشابه آن که توسط سامسونگ توسعه پیدا کرده، عدم نیاز به خرید یک داک جداگانه است. برای تغییر نحوه نمایش در مانیتور حین اتصال گلکسی اس ۸ و یا گلکسی اس ۸ پلاس به آن‌، باید از سامسونگ دکس استفاده کنید، اما هواوی نیاز به استفاده از این داک را از بین برده است. به این ترتیب می‌توان در هر زمان و مکان، محتوای صفحه نمایش گوشی را بر روی نمایشگرهای بزرگتر در حالت دسکتاپ مشاهده کرد.

تراشه و حافظه

هواوی در پرچمداران جدید خود از تراشه موبایل جدیدش یعنی کایرین ۹۷۰ استفاده کرده است که حدود یک ماه قبل و در جریان نمایشگاه IFA 2017 شاهد معرفی آن بودیم. در سال ۲۰۱۷، کمترین حافظه رم استفاده شده در پرچمداران ۴ گیگابایت است و هواوی نیز به همین میزان پایبند مانده است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ این گوشی موبایل خیلی سریع و در حد یک پرچمدار سال ۲۰۱۷ به دستورات پاسخ داد و مکثی مشاهده نشد. دو نکته درباره این عملکرد وجود دارد. نخست اینکه اپلیکیشن‌های زیادی بر روی دستگاه مورد نظر نصب نشده بود. همچنین عدم کاهش سرعت گوشی با گذر زمان، موضوعی نیست که در بررسی اولیه مشخص شود. اما با توجه به محصولات پیشین سری Mate می‌توان مطمئن بود عملکرد سریع ابتدایی تا مدت‌ها بدون تغییر باقی خواهد ماند.

به ادعای هواوی، تراشه کایرین ۹۷۰ دروازه‌ای به سوی نسل جدید پردازش است. این شرکت، چیپست موبایل خود را اولین واحد پردازش عصبی اختصاصی خطاب می‌کند. در واقع ماشین فراگیری که در رابط کاربری به کار رفته و روز به روز خود را با کاربر مالک گوشی بیشتر انطباق می‌‌دهد، توسط این واحد مدیریت می‌شود.

بررسی اولیه هواوی میت 10

به عنوان یکی دیگر از مشخصات فنی هواوی میت ۱۰ می‌توان به وجود ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی داخلی اشاره کرد. خوشبختانه می‌توان این میزان را با استفاده از کارت حافظه جانبی افزایش داد.

دوربین

استفاده از دوربین دوگانه، امسال تبدیل به امری متداول شده است، اما در سال ۲۰۱۶ در معدود گوشی موبایلی چنین دوربینی وجود داشت. هواوی میت ۹ یکی از آن‌ها بود. پس مشاهده مجدد دوربین دوگانه در میت ۱۰ به هیچ عنوان تعجبی نیست. این دوربین با لنزهای دوگانه Summilux-H شرکت لایکا همراه شده است. روال هواوی برای ساخت دوربین دوگانه همواره یکسان بوده و همیشه شاهد به کار رفتن یک سنسور عادی در کنار یک سنسور سیاه و سفید بوده‌ایم. تنها گوشی موبایل هواوی که سنسور دوم آن به جای سیاه و سفید از نوع تله فوتو است، نوا ۲ پلاس محسوب می‌شود.

سنسور اصلی و سیاه و سفید آن به ترتیب ۱۲ مگاپیکسلی و ۲۰ مگاپیکسلی بوده و روی هم رفته، گشودگی دریچه دیافراگم f/1.6 را ارائه می‌کنند که بسیار شگفت‌انگیز است. تثبیت‌کنندگی اپتیکال تصویر در این دوربین وجود دارد، اما فقط محدود به سنسور اصلی است. بهره بردن از یک سیستم جدید بزرگنمایی و فوکوس هیبریدی ۴ در ۱، از دیگر قابلیت‌های دوربین میت ۱۰ به شمار می‌روند.

بررسی اولیه هواوی میت 10

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ بیش از قابلیت عکس برداری پرتره، که کاربران آن را در دوربین‌های دوگانه بسیار دوست دارند، محو عکاسی هوشمند این گوشی موبایل شدیم که به لطف هوش مصنوعی میت ۱۰ ممکن شده است. این دوربین می‌تواند به خوبی اشیا را تشخیص بدهد.

هواوی میت ۱۰ صحنه را آنالیز کرده و بر اساس آن، بهترین حالت برای ثبت را انتخاب می‌کند. به عنوان نمونه، حین عکاسی از غذاها، میزان اشباع‌شدگی در تصویر افزایش پیدا می‌کند.

بررسی اولیه هواوی میت 10

در سال ۲۰۱۷، بیشتر پرچمداران با تمرکز بر توانایی‌های دوربین معرفی شده‌اند و همگی روی کاغذ و از نظر اعداد و ارقام و مشخصات فنی، وضعیت بسیار خوبی دارند. با این حال تا زمان مشاهده نمونه تصاویر یک دوربین و مخصوصا مقایسه عکس‌های گرفته شده از یک صحنه توسط دوربین چند گوشی موبایل، نمی‌توان درباره برتری یکی نسبت به دیگری قضاوت کرد.

باتری

داشتن نمایشگر ۶ اینچی و باتری ۴ هزار میلی‌آمپر ساعتی، ویژگی تمامی محولات سری Mate هواوی بوده و طی چند سال اخیر، همواره رعایت شده است. در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ این خصیصه هواوی شدیدا چشم‌نوازی می‌کند. در تست‌های عمر باتری، پرچمداران سری Mate همیشه یکه‌تازی می‌کنند. هواوی خیال کاربران را راحت کرده و آن‌ها می‌دانند برای یک یا دو روز استفاده مداوم، می‌توانند بر روی گوشی موبایلشان حساب باز کنند.

بررسی اولیه هواوی میت 10

از آنجایی که میت ۱۰ با سیستم عامل جدید اندروید و همچنین تراشه جدید هواوی همراه شده است، انتظار داریم مصرف انرژی بهینه‌تری داشته باشد. پس پیش‌بینی می‌کنیم باتری آن عمر بیشتری در مقایسه با باتری‌های ۴ هزار میلی‌آمپر ساعتی گوشی های Mate پیشین داشته باشد. همه چیز تا زمان انجام تست عمر باتری نامشخص است. با این حال می‌توانید در تصویر زیر،‌ دوام باتری هواوی میت ۹ را مشاهده می‌کنید. مقایسه آن با سایر پرچمداران سال ۲۰۱۷، نویدبخش محصولی قدرتمند از نظر میزان دوام باتری است.

بررسی اولیه هواوی میت 10

هواوی مدعی است تکنولوژی سوپرشارژ آن سبب می‌شود طی نیم ساعت، شارژ باتری از ۰ به ۵۸ درصد برسد. در این باتری، برخلاف بسیاری از پرچمداران سال جاری، خبری از پشتیبانی شارژ وایرلس نیست.

جمع‌بندی بررسی اولیه هواوی میت ۱۰

هواوی میت ۱۰ در چهار رنگ مشکی، قهوه‌ای، طلایی و طلایی صورتی عرضه شده و هر دو درگاه سیم کارت آن از شبکه ۴G پشتیبانی می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های ارتباطی این گوشی موبایل، پشتیبانی از تکنولوژی جدید Gigabit LTE است.

به لطف این فناوری، دستیابی به سرعت‌های بالاتر از یک گیگابایت تحت نسل چهارم شبکه موبایل امکان‌پذیر می‌شود. البته در حال حاضر، اپراتورهای بسیار کمی در سراسر دنیا این تکنولوژی را ارائه می‌کنند. حداقل در ایران نخواهید توانست از این قابلیت میت ۱۰ استفاده کنید.

در بررسی اولیه هواوی میت ۱۰ به محصولی برخورد کردیم که توانایی بسیار زیادی برای رقابت با برترین پرچمداران سال همچون گلکسی نوت ۸، آیفون‌های جدید اپل، گوگل پیکسل‌های سال ۲۰۱۷، ال جی وی ۳۰ و سایر محصولات دارد. همه چیز تا اینجا خوب است، مگر اینکه بدانید قیمت هواوی میت ۱۰ بسیار بالاست، به طوری که به هیچ عنوان تصور چنین قیمتی را برای پرچمدار جدید هواوی نداشتیم. قیمت مدل پرو آن تنها چند قدم تا هزار دلاری شدن فاصله دارد!لینک منبع

فضای مورد نیاز برای نصب Call of Duty WW2 روی کنسول مشخص شد


فضای مورد نیاز برای نصب Call of Duty WW2 روی کنسول مشخص شد

بازی Call of Duty WW2 هم اکنون برای دانلود زود هنگام روی ایکس‌باکس وان عرضه شده و افرادی که این عنوان را پیش‌خرید کرده‌اند می‌توانند آن را دانلود کنند. البته با دانلود آن نمی‌توانید تا قبل از تاریخ ۳ نوامبر آن را تجربه کنید. با این حال عرضه این بازی برای دانلود زودتر باعث شده که فضای مورد نیاز این بازی مشخص شود.

براساس اطلاعات منتشر شده بازی Call of Duty WW2 نزدیک به ۴۵ گیگابایت حجم دارد که به نظر می‌رسد حجم تقریبا مناسبی برای یک بازی جدید است. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که حجم بازی Shadow of War که همین چند روز پیش برای کامپیوترهای شخصی عرضه شده بود به ۱۰۰ گیگابایت می‌رسید. در واقع این بازی ۵۰ گیگابایت روی دیسک حجم داشت و ۵۰ گیگابایت هم باید دانلود می‌کرد.

بازی Call of Duty WW2 قرار است برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی عرضه شود. همچنین گفته شده این بازی از ایکس‌باکس وان ایکس هم پشتیبانی می‌کند.

منبع: vg247

‌‌‌‌‌
telegram_ad2_1لینک منبع