شکسته شدن رکورد جهنم سبز توسط هایپر کار تمام برقی چینی!

بدون دیدگاه


هایپر کار الکتریکی چینی NextEV NIO EP9 رکورد جدیدی را در جهنم سبز ثبت کرد : ۶ دقیقه و ۴۵٫۹ ثانیه
هایپر کار این کمپانی چینی در پیست نوربرگ رینگ ثابت کرد که می تواند با هایپر کار های دیگر رقابت سختی را آغاز کند و جلودار آنها باشد. ثبت رکورد ۶ دقیقه و ۴۵٫۹ ثانیه در جهنم سبز، راه جدیدی را برای این هایپر کار چینی باز کرد.

[​IMG]

این رکورد ۷ ثانیه بهتر از رکوردیست که لامبورگینی هوراکان ثبت کرد. هوراکان همین امسال قبل از این رکورد، در ۶ دقیقه و ۵۲٫۰۱ ثانیه پیست نوربرگ رینگ را طی کرده بود که سریعتر از رکورد ۷ دقیقه و ۰۵٫۱۲ ثانیه ای بود که NIO EP9 در سال گذشته بعنوان یک خودروی برقی ثبت کرده بود. البته شرایط آب و هوایی بد در زمان ثبت رکورد باعث شد که این کمپانی یک بار دیگر تصمیم به ثبت رکورد بگیرد. این تصمیم درستی بود و رکورد جدید بالاترین مکان را از رکورد دار قبلی گرفت و همه ی معادله ها را عوض کرد. NextEV می گوید که EP9 سریعترین خودروی الکتریکی در دنیاست و البته این فقط یک حرف ساده نیست و رکورد این خودرو گواهی محکمی بر این حرف است.

[​IMG]

این هایپر کار در ۲٫۷ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد که کمی بیشتر از ۰ تا ۱۰۰ تسلا مدل S P100D است، اما به نهایت سرعت ۳۱۲ کیلومتر در ساعت می رسد. مرکز انتقال قدرت ۷۷۷ ولتی، قدرتی معادل ۱ مگاوات یعنی برابر با ۱۸۱۸ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۴۸۰ نیوتن متر را تولید می کند. در داخل قلب این هایپر کار دو باتری لیتیومی قرار دارند که ۴ موتور برقی را تغذیه می کنند. هرکدام از این باتری ها مسئول تغذیه ی یک موتور بطور جداگانه هستند که این مساله باعث شده که NIO EP9 یک ۴ چرخ محرک باشد.

منبع : مجله ماشین

 لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    20 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید