شمیرانات سالانه ۸۳۰ هزار تن محصولات باغی تولید می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بدون دیدگاه


به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله خان محمدی شامگاه یکشنبه در سومین جشنواره گیلاس شهرستان شمیرانات که با حضور سید حسین هاشمی، استاندار تهران، طهماسبی، معاون وزیر کشاورزی، وکیلی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از نمایندگان مجلس و روسای ادارات و نهادهای شهرستان شمیرانات برگزار شد، طی سخنانی گفت: ما در سایه امنیت و خون شهیدان و شهدای مدافع حرم در این مکان حضور پیدا کرده ایم.

خان محمدی افزود: امسال سومین ستاد جشنواره گیلاس شهرستان شمیرانات را به طور نمادین برای عرضه محصولات شهرستان و شکرگذاری به درگاه خداوند برگزار کردیم.

وی گفت: به لطف خدا و همت باغداران عزیز محصولات با کیفیت به میزان ۲۵۰۰ تن افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم که  امسال به ۶۳ هزار تن رسیده است.

فرماندار شمیرانات اظهارداشت: محصولات باغی شهرستان شمیرانات ۸۳۰ هزار تن است و ما در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری و رییس جمهور قرار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه شهرستان شمیرانات در بسیاری از زمینه ها دارای امتیاز است بیان داشت: ما توانستیم در براشت آلبالو در استان رتبه اول و برداشت گردو رتبه سوم را کسب کنیم.

خان محمدی خاطر نشان کرد: محصول سیب شمیرانات بعد از دماوند رتبه دوم را دارا می باشد.

وی گفت: ما مکانی را برای احداث پایانه عرضه محصولات کشاورزی در نظر گرفته ایم و با حمایت مسئولان باید آماده شود.

خان محمدی در پایان گفت: به لطف خدا شب دوم به نام مقاومت و ایثار و تجلیل از خانواده های معظم و ایثارگران را خواهیم داشت و شب سوم شب باغداران است و تجلیل از باغداران نام گرفته است  و ۵۰ غرفه نیز در حاشیه این جشنواره برپا شده است.منبع لینک by [author_name]

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    11 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید