شارژ یک دقیقه‌ای خودروهای آینده پورشه

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه


شرکت پورشه خوب می‌داند که خودروهای الکتریکی، آینده صنعت خودروسازی هستند. این شرکت به تازگی شعبه جدیدی در برلین افتتاح کرده که یکی از امکانات جدید ‌این مرکز جدید، ارائه اولین شارژر فوق پرسرعت ultra-fast 800-volt  است. این شارژرها تنها می‌توانند یک خودروی الکتریکی را تا ۱۵۰Kw شارژ کنند( که از سوپرشارژر ۱۲۰Kw تسلا نیز پر سرعت‌تر است) اما خودروهای آینده به شارژر‌های ۳۵۰Kw دسترسی خواهند داشت. برای خودروهای سری Mission E شرکت پورشه، ۳۵۰kW یعنی ۸۰ درصد شارژ تنها در عرض ۱٫۵ دقیقه! این زمان شارژ، حتی از زمان صرف شده برای بنزین زدن نیز کمتر است و راننده به راحتی میتواند بدون نگرانی از  محل ایستگاه‌های شارژ خودرو، سفرهای خود را برنامه ریزی کند. 

همچنین، چندین ایستگاه شارژ پر سرعت در شهر اتلانتا( شعبه  اصلی شرکت پورشه در امریکا) نیز در دست احداث است و این شرکت اعلام کرده که تا زمان عرضه سری Mission E در سال ۲۰۱۹، ساخت این ایستگاه ها نیز کامل خواهد شد.

مطمئنا پورشه در این مسیر تنها نیست و برای ساخت ایستگاه‌های شارژ پر سرعت ۳۵۰Kw، با دیگر شرکت‌های سازنده خودرو در اروپا نیز همکاری دارد. البته بازار رقابت در این حوزه همچنان داغ است ، مثلا شرکت تسلا نیز اعلام کرده است که قادر است حتی ایستگاه‌های شارژر پرسرعت‌تر نیز عرضه کند. در هر صورت این تازه آغاز راه خودروهای الکتریکی است اما بدون شک مسیر ساخت این نوع از خودروها به سمتی می‌رود که راننده دیگر هیچ نگرانی بابت ایستگاه‌های شارژ نخواهد داشت. 

 


موارد موضوعی مرتبطلینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    19 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید