سگ اغوانی! | انجمنهای پرشین تولز

بدون دیدگاه


یه نژاد زیبا و عجیب سگ در اغوانستان!
زیباترین سگ با عنوان پادشاه سگ ها معرفی شد + تصاویر

سگ زیبایی که عنوان پادشاه سگ ها را از آن خود کرد


زیباترین سگ : سگ ها موجودات بسیار دوست داشتنی می باشند و برخی از آنها بسیار زیبا هستند گونه های از سگ وجود دارند که بسیار کمیاب می باشند این سگ ها یکی از گران قیمت ترین سگ های دنیا هستند گونه های نادر از سگ ها هستند که برای کار به پلیس در ادارات پلیس هستند این سگ ها شامه قوی دارند و می توانند به راحتی بوی خون و اجساد را از کیلومترها تشخیص دهند در ادامه جزئیات بیشترسگ زیبایی که عنوان پادشاه سگ ها را از آن خود کرد را در سایت شهر مطلب خواهید دید با ما همراه باشید.

پادشاه سگ ها
[​IMG]

سگ تازی افغان (Afghan Hound) یکی از معروفترین گونه از این جانداران می باشند. زیستگاه اولیه این نژاد از سگ ها مناطق سرد و کوهستانی کشور افغانستان بوده ، جایی که از آن برای شکار خرگوش و غزال استفاده می شده است.

این نژاد سگ نام های دیگری هم دارد از جمله سگ تازی کابل، سگ تازی بلخ و… . به این سگ ها لقب «پادشاه سگ ها» را نیز داده اند.

سگ های تازی افغان از قدیمی ترین نژادهای سگ بر روی کره ی زمین هستند و پیشینه ای هزاران ساله دارند.

حتما بخوانید : بزغاله عجیب یک چشم در هندوستان همه را شگفت زده کرد + فیلم و عکس
[​IMG]آن ها خیلی بلند هستند و شکل و ظاهری خاص و متمایز دارند. سگ بالغ از این نوع نژاد اغلب بین ۲۴ تا ۲۹ اینچ طول و در حدود ۴۵ تا ۶۰ پوند وزن دارند.

[​IMG]ضریب یادگیری این سگ ها اغلب پایین است و خیلی سخت یاد می گیرند؛ اما این بدان معنا نیست که با صبر و آموزش خلاقانه نتوانید آنها را آموزش دهید. همان طور که در عکس می بینید، سگ تازی در حال انجام دوی سرعت بین موانع است.

سگ های تازی افغان رنگ های مختلفی دارند، اما معمولا به رنگ سفید شناخته می شوند.

[​IMG]با وجود اینکه این سگ ها در محیط های بسته، آرام و بدون فعالیت هستند، به قدم زدن روزانه و طولانی مدت احتیاج دارند. آنها در مسابقات سگدوانی شرکت داده می شوند.

[​IMG]سگ های یاد شده حساس و تا حدودی گوشه گیر هستند، آموزش آنها باید آرام و مستمر و بدون خشونت باشد.

[​IMG]خستین سگ تازی افغان در سال ۱۹۲۰ میلادی به انگلستان برده شد و به دلیل ظاهر زیبا و موهای بلند و ابریشمی خیلی زود مورد توجه قرار گرفتند.

[​IMG]در اروپا این سگ به عنوان سگ اشراف زادگان شناخته می شد.

[​IMG]این سگ به علت دارا بودن موهای بلند احتیاج به آراستن زیاد و مستمر (گرومینگ) دارند و بُرس زدن مداوم برای این نژاد توصیه می شود.

[​IMG]عکس های زیباترین سگ جهان
[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

 لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    18 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید