سرعت باد در زابل ۹۰ کیلومتر برساعت/ادرات سیستان تعطیل شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بدون دیدگاه


علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی سرعت وزش باد همراهِ گرد و خاک امروز در زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز احتمالا به ۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

وی افزود: از همین رو تا پایان هفته در شمال استان سیستان و بلوچستان باد و گردوخاک ادامه دارد که تا سه شنبه سرعت باد بیشتر است و طوفان گردوخاک و حرکت شن های روان همچنین احتمال کاهش دید افقی و اختلال در تردد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکعه طی این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان پدیده افزایش غبار همراه با باد وگردوخاک با شدت کمتر خواهیم داشت، گفت: در برخی ارتفاعات جنوب و جنوب شرق استان در بعدازظهر شرایط برای افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق پراکنده و تند باد موقتی مهیا است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: طی این مدت دریای عمان خصوصا در نواحی شرقی مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

کارکنان دارای بیماری های ریوی، قلبی و چشمی به اداره نروند

از همین رو طبق اعلام دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان طی امروز و فردا کارکنان دارای بیماری های ریوی، قلبی و چشمی می توانند به اداره نروند.

غلامرضا اربابی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: با توجه به ‌ورزش طوفان شدید با سرعت بین ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و غلظت آلودگی هوا طی این دو روز در منطقه سیستان که اوج آن برای امروز پیش بینی می شود، آن دسته از کارکنان ادارات که دارای بیماری های تنفسی، ریوی، قلبی و چشمی هستند می توانند با هماهنگی و تشخیص مدیر دستگاه مربوطه تعطیل و باقی کارکنان در محل خدمت خود حضور داشته باشند.

پرواز تهران _ زابل باطل اعلام شد

سرگزی رئیس فرودگاه زابل گفت: پرواز ماهان ۱۰۸۵ از نوع BAe۱۴۶ از تهران بعلت وزش بادشدید و کاهش دید افقی موفق به فرود در فرودگاه زابل نشد و به سمت زاهدان تغییر مسیر داد.

طوفان مسیر هواپیمای تهران – زابل را تغییر داد

حمید پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طوفان شن و وجود ذرات معلق در هوای منطقه سیستان، مسیر پرواز هواپیمای تهران به زابل را تغییر داد.

وی افزود: این پرواز از فرودگاه تهران صبح امروز به سمت زابل حرکت کرده بود اما به دلیل شرایط بد جوی در در فرودگاه زاهدان فرود آمد.

وی گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی در حال حاضر میزان دید افقی در زابل یک هزار و  ۷۰۰ متر است که به همین دلیل این پرواز  پس از دو بار تلاش توسط خلبان چون موفق به فرود در فرودگاه زابل نشد، در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.

مسئول روابط عمومی فرودگاه های سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به شدت طوفان و کاهش دید و با توجه به تغییر مسیر این پرواز، پرواز تهران _ زابل نیز باطل اعلام شد.منبع لینک by [author_name]

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    14 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید