خشم طاهری مقابل نماینده AFC؛ روسیاه شدید


ورزش سه: پرسپولیس بعد از شکست در دیدار رفت امیدوار بود در جدال برگشت بتواند با نتیجه‌ای مناسب از شخصیت خود دفاع کند. اتفاقا آنها خیلی زود توانستند با گل گادوین منشا از حریف جلو بیفتند و شانس را به اردوی خود بیاورند؛ اما یک تصمیم اشتباه و اثرگذار از سوی داور عمانی در اعلام پنالتی به سود الهلال و در سمت مقابل نادیده گرفتن برخورد توپ به دست مدافع حریف تمام رویاهای آنها را برهم زد.

علی اکبر طاهری، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بعد از پایان دیدار بلافاصله به سمت زمین رفت و گفتگوی تندی با مسئول و ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاد تند نسبت به تصمیمات داور در این بازی از عملکرد ابوبکر الکاف به عنوان یک روسیاهی بزرگ یاد کرد و اشتباهات او را متذکر شد. گلایه‌های طاهری به اینجا نیز ختم نشد و او با اعلام اینکه اعتراض‌شان را به انتخاب این داور عمانی اعلام کرده بودند نسبت به بی توجهی به آن نیز معترض بود.

 

سایت ارم نیوز امارات نیز در گزارشی با اشاره به این مساله از شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس به تصمیمات داوری جدال مقابل الهلال خبر داده است.منبع لینک by [author_name]

دنیای پر رمز و راز دستکاری در شبکه های اجتماعی


زمانی عجیب نبود که می شنیدیم تظاهرات ضد دولتی عظیم در خاورمیانه نام هایی نظیر “قیام توییتری” و یا “انقلاب فیسبوکی” به خود می گرفتند. امروزه این پلتفورم های شبکه های اجتماعی  بیشتر به خاطر احتمال دستکاری در نظرات عمومی و نفود در انتخابات شناخته می شوند نظیر انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا که با نام “اولین رئیس جمهور فیسبوکی” شناخته می شد.

گویا آی تی: ترامپ در مصاحبه در اخبار ۶۰ دقیقه ای CBS حین تایین صلاحیت جمهوری خواهان پیش از برنده شدن انتخابات گفته بود ” اینکه من در زمینه آمار و ارقام در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره چنین قدرتمند هستنم به نظرم به من کمک کردن در تمام این رقابت ها پیروز شوم، جایی که آن ها خیلی بیشتر از من پول خرج می کنند.”

 راز دستکاری در شبکه های اجتماعی

مدیر رسانه دیجیتال ترامپ در انتخابات، برد پارسکال گفته است که “فیسبوک گوریل ۳۰۰ کیلویی ما بود، یعنی ۸۰ درصد بودجه برای آن رفته بود.” به نظر می رسد که حالا علاقه ترامپ به فیسبوک از بین رفته است زیرا وی در توییتی که در سپتامبر ماه گذشته منتشر کرد گفته است “فیسبوک همیشه ضد ترامپ بوده است.”

هم اکنون دیگر توجه زیادی بر روی فعالیت ترامپ در شبکه های اجتماعی وجود ندارد و اغلب توجه به سمت نقش احتمالی فیسبوک و توییتر در دخالت روس ها در انتخاب متمرکز شده است کنگره آمریکا فیسبوک و توییتر را فراخوانده است تا اطلاعات دقیق در مورد اینکه چگونه ممکن است روس ها از آن ها برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات به نفع ترامپ استفاده کرده باشند را رو کنند.

اما علیرغم موضوع نسبتا علنی شده در آمریکا، استفاده فراگیر از اینگونه استراتژی های سیاسی در شبکه های اجتماعی از انتشار اطلاعات غلط برای تخریب حریف گرفته تا غیر همچنان این نوع تاکتیک ها برای عموم مردم ناشناخته هستند و به همان اندازه که تهاجمی هستند به چشم نیز نمی آیند. مردم در برابر این تاکتیک ها قرار دارند و اغلب حتی متوجه آن نیز نمی شوند.

با استفاده از دو گزارش که اخیرا از سوی انستیتو اینترنتی آکسفور (OII) و یک تحقیق مستقل دیگر منتشر شده است ، Newsweek راه های مخفی که فعال های سیاسی از طریق آن ها از شبکه های اجتماعی برای دستکاری افکار عمومی استفاده می کنند را مشخص کرده است که بر روی شش مثال گویا اشاره می کند: ایالات متحده آمریکا، آذربایجان، اسرائیل، چین، روسیه و بریتانیا.

این تحقیق نشان داد که چگونه “سربازان سایبری” (نامی که OII به این نیرو های سیاسی جدید داده است) از سوی ایالات، ارتش و احذاب سیاسی استخدام می شوند تا قدرت را تثبیت کنند و رقبا را از طریق ترکیبی از سرمایه های عمومی، قرارداد های خصوصی و افراد داوطلب تخریب می کنند و ربات ها (اکانت های جعلی که تظاهر می کنند انسان های واقعی هستند)

بیش از ۱,۰۰۰  مطلب در روز در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

با ایجاد توهم حمایت از یک ایده یا کاندیدا، ربات ها با ایجاد اثر واگن وار (با تبدیل کردن یک چیز یا یک شخص به اینکه چیزی نرمال و یا دلپسند و مورد انتخاب به نظر برسد) حمایت واقعی جلب می کنند. همانطور که مدیر OII، فیلیپ هاوارد می گوید ” اگر شما از تعداد کافی از این ها، روبات ها و انسان ها استفاده کنید و هوشمندانه آن ها را هم متصل کنید، شما چیزی هستید که مورد تایید هستید. شما حقیقت خلق می کنید.”

در شبکه های اجتماعی، اجماع به سمت آن کس می رود که قوی ترین منابع را دارد و از آن استفاده می کند.

ایالات متحده: ظهور روبات ها

آمریکا نسبت به  کشور های دیگر طیف گسترده تری از فعال ها را شاهد است که می خواهند افکار عمومی را به صورت آنلاین دست کاری کنند که در این امر دولت ها، احذاب سیاسی و سازمان ها همگی در آن دخیل هستند.

در این گزارش، OII رقابت هیلاری کلینتون و ترامپ بر سر ریاست جمهوری را “حرکت ریزش آب” تلقی می کند که در آن دستکاری شبکه های اجتماعی در “بالاترین درجه” بود.

ایالات متحده: ظهور روبات ها

بسیاری از نیرو های دخیل به خوبی گزارش شده اند، حال چه صد ها هزار روبات بوده اند و یا سایت هایی نظیر Breitbart که داستان های متضاد بر حقیقت را منتشر می کنند. در ایالت میشیگان، در روز های پیش از انتخابات اخبار جعلی عموما در قالب نویسندگی حرفه ای منتشر می شدند. در حالی که شرکت هایی نظیر Cambridge Analytica و حرفه هایی که خود را در مدیریت انتخابات حرفه ای می دانستند برای ترامپ کار می کردند تا رای دهندگان مردد را مورد هدف قرار دهند، مخصوصا در فیسبوک.

در حالی که کمپین تبلیغاتی کلینتون نیز در این چنین تاکتیک هایی دست داشت و از داده های بزرگ و روبات های pro-Clinton در دست کاری آمار ارقام استفاده می کرد، تیم ترامپ موثر تر عمل کرد. به طور کلی، روبات های تبلیغاتی ترامپ در زمان های کلیدی کمپین نسبت به روبات های کلینتون ۵ برابر فعالیت بیشتر ایجاد کردند. این روبات های توییتری که اغلب ۰ عدد فالوور داشتند، پیغام های یکدیگر را کپی کرده و در کنار محتوی سیاسی به عنوان تبلیغ ارسال می کردند. آن ها عموما توییت های دن اسکاوینو، مدیر بخش شبکه های اجتماعی ترامپ را ریتوییت می کردند.

یکی از افراد رده بالای حذب جمهوری خواه به OII اعلام کرد که کمپین در شبکه های اجتماعی شبیه به “غرب وحشی” بوده است وی گفت ” همه چیز پیش می رود تا زمانی که کاندیدا شما بیشترین توجه را جلب کند” و این کار هم جواب داد : یک تحقیق در دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسید که ترامپ به طور کلی نسبت به کلینتون ۱۵ درصد پوشش بیشتر در شبکه های اجتماعی جلب کرد.

تبلیغات هدفمند بر روی قشر خاصی از مردم نیز در استراتژی ترامپ نقشی مهم داشت. کلینتون ۲٫۵ برابر حضور بیشتر در تبلیغات های تلویزیونی داشت و ۷۳% از سهم تبلیغات دیجیتالی کشور را در اختیار داشت.

اما تیم ترامپ که در ماه های اخیر از سوی Cambridge Analytica بر روی زیر گروه های تبلیغاتی تمرکز کرد. در یک مثال معروف این بود که، سخنرانی معروف کلینتون در سال ۱۹۶۶ که چیزی به نام “ابر شکارچی” ها را تشریح می کرد به عنوان تبلیغی ضد کلینتونی مخصوصا به رای دهندگان افریقایی آمریکایی در فیسبوک نشان داده شد، جایی که جمهوی خواه ها امیدوار بودند که بتوانند رای دمکرات ها را خنثی کنند و باز هم این شیوه برای ترامپ جواب مثبت داد.

یکی از سخنگو های Cambridge Analytica به Newsweek گفته است که “همه می دانند که کمپین رئیس جمهور اوباما در سال ۲۰۱۲ در استفاده از میکروهدف گیری پیشتاز بود. اما داده های بزرگ و تکنولوژی های تبلیغاتی نوین امروزه در حال برپایی انقلاب در ارتباطات و بازاریابی هستند و Cambridge Analytica در خط مقدم این تغییر قرار دارد.”

” ارتباطات به جای به خطر انداختن دمکراسی آن را تقویت می کند” ما به  رای دهندگان اجازه می دهیم نگرانی هایشان شنیده شود و به کاندیدا های سیاسی کمک می کنیم که سیاسیت هایشان را از راه ارتباطات انتقال دهند.”

این سازمان می گوید که همکاری آن ها با کاندیدا های جناح راست آمریکا (نخست تد کروز و سپس ترامپ) کاملا تصادفی بوده است. سخنگو گفت “ما در سیاست فعالیت داریم ولی سیاسی نیستیم.”

این شرکت تا بخشی در اختیار خانواده رابرت مرسر قرار دارد که یکی از بزرگ ترین حامیان مالی ترامپ بوده است و در حالی که استفن کی. بانون بر روی صندلی هیئت مدیره این شرکت نشسته بود تا اینکه به عنوان استراتژیست ارشد کاخ سفید برگزیده شد (سپس پس از ۷ ماه از این سمت کنار گذاشته شد). طبق افشای مالی فدرالی بانون در ماه مارچ، وی قریب به ۵ میلیون دلار در شرکت سهام داشت. در ۱۱ اکتبر نیز، مشخص شد که کمیته اطلاعات خانگی از شرکت درخواست کرد تا اطلاعات در مورد نفود وی در روسیه را افشا کند.

اما دستکاری در شبکه های اجتماعی با انتخابات شروع نشد و با انتخاب به پایان هم نرسید. در سال ۲۰۱۱، دولت ایالات متحده یک شرکت روابط عمومی استخدام کرد تا یک “ابزار مدیریت شخصیت” طراحی کند تا بتواند در شبکه های اجتماعی برای مقاصد سیاسی پروفایل های جعلی ایجاد و مدیریت کند.

شرکت بریتانیایی Strategic Communications Laboratories (SCL) که مادر شرکت Cambridge Analytica است، سال هاست که مشتری دولت است و با وزارت دفاع کار می کند و نشریه واشنگتون  پست اعلام کرد که اخیرا این شرکت با دپارتمان ایالتی وارد کار شده است.

آگاهی مردم نسبت به روبات های “Sleeper” رو به افزایش است: اکانت هایی که تنها یک یا دو بار ترامپ را ریتوییت کرده اند و در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارند و منتظر یک عمل فعال کننده (یک لحظه سیاسی کلیدی) هستند تا اطلاعات غلط را منتشر کرده و نظرات مخالف را سرکوب کنند.

امیلیو فررا، دستیار تحقیقاتی در دانشگاه کامپیوتر کالیفرنیای غربی دانشکده علوم کامپیوتر، حتی می گوید که احتمال دارد “بازار سیاهی برای روبات های سیاسی قابل استفاده دوباره وجود دارد” که می توان آن ها در موقع نیاز دوباره استفاده کرد. این نگرانی ها در این مورد وقتی که گزارشات نشان دادند که همان روبات هایی که به ترامپ کمک کردند در انتخابات امسال فرانسه برای امانوئل ماکرون مورد استفاده قرار گرفتند تایید شدند.

آذربایجان: “What-aboutism

 طی سال ها، ترول های دولتی آذربایجان تبدیل به دستکاری های ایالتی از شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. رئیس جمهور ایلهام علیو برای ۱۴ سال گذشته رهبر این کشور بوده است و قدرت وی در حال محکم تر شدن است، در ماه فوریه سال جاری وی طی اقدامی بی سابقه همسر خود را نخست وزیر کشور کرد.

از حداقل سال ۲۰۱۰ وقتی که از اعضای اصلی تیم جوانان کشور (IRELI) خواسته شد تا نظرات و ایده های دولتی را به صورت آنلاین پخش کنند تا کنون شبکه های اجتماعی عضوی از استراتژی ریاست جمهوری وی بوده اند. با گسترش مرکز های آموزش ترولینگ در سراسر کشور (یکی از منابع می گوید ۵۲ مرکز در شهر ها و شهرستان های مختلف وجود دارند که با پول دولت اداره می شوند و در آن ها چند صد داوطلب جوان و وبلاگ نویس تبدیل به ترول های آموزش دیده می شوند.

نخست، آن ها به وبلاگ نویس شدن تشویق می شدند تا تصویری مثبت از کشور را نشان بدهند اما تمرکز کار به ندرت به سمت حمله های ایمیلی به نقاد ها، مدیریت صفحات ویکیپدیا و اداره کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی تغییر جهت داد. همانطور که ژنرال دبیر آینده این گروه در سال ۲۰۱۱ به آژانس ملی اخبار آنلاین، News.AZ اعلام کرد ” فعالیت و میزان کاربران اینترنتی در این مورد تصمیم گیرنده هستند. هدف ما تولید افرادی حوان است که می توانند در جنگ اطلاعاتی ما نقشی فعال داشته باشند.”

آذربایجان: "What-aboutism"

نفوذ IRELI به دلیل سیاست های داخلی در سال ۲۰۱۴ رو به زوال رفت اما شاخه جوانانان حذب آذربایجان نو (Yeni)میدان را به دست گرفت. سازمان های جوانان به عنوان نیروی های سایبری در سراسر جهان ترجیح داده می شوند زیرا آن ها ارزان بوده و با شبکه های اجتماعی آشنایی دارند و به راحتی با موقعیت سیاسی و یا بورسیه های تحصیلی از سوی دولت پاداش دهی می شوند.

در این مورد از Yeni، روش ها ها نسبت به گروه های پیشین سنگین تر هستند. زبان گفتاری آن ها خشن تر و ذلیل کننده تر است و بیشتر تاکید آن ها بر روی بزرگی مسئله است که به صورت روتین وار نویسنده ها و خبرنگار های مخالف را تهدید می کنند. به طور معمول جدال همیشگی با دشمن همسایه یعنی ارمنستان به صورت مباحث آنلاین در مورد نقص حقوق بشر با چیزی به نام “what-aboutism” در حال انجام شدن است.

آرزو گیبولا، نویسنده آذربایجانی و فعال سیاسی که در ترکیه زندگی می کند به Newsweek گفته است که “ترول های IRELI تحصیل کرده تر بودند اما ترول های دولت فعال تر و موثر تر شده اند، مخصوصا در توییتر. هر موقع که بحث آذربایجان در کنفرانسی مطرح می شود و فعالیتی آنلاین وجود دارد آن ها هشتگ ها را می دزدند و مطمئن می شوند که مبحث را تحت سلطه دارند.”

OII گزارش می دهد که این تاکتیک ها عمدتا موفق بوده اند و درگیری در مباحث سیاسی آنلاین افت کرده است اما گیبولا که خود نیز قربانی ترول ها بوده است می گوید که این همه ماجرا نیست. وی گفت “پلتفورم های شبکه های اجتماعی برای گروه های مخالف برای دور زدن قدرت علیو به صورت روز افزون ارزشمند تر می شوند. دسترسی به روزنه های رسانه های مخالف از ماه می تا کنون مسدود شده است.”

همچنین مدارک نگران کننده ای دال بر این وجود دارد که دولت در حال یافتن نقش هایی جدید برای شبکه های اجتماعی است. ماه گذشته، گزارشات حاکی از دستگیری ۶۰ نفر در آذربایجان طی تکذیب بی سابقه حقوق LGBT می دانند که پروفایل های جعلی برای یافتن آن ها ایجاد شده بودند.

چین: حذب “۵۰ سنت”

احتمالا می توان گفت که چین با شبکه ای عظیم متشکل از ۲ میلیون نفر که در حال تبلیغ احذاب هستند مرکز اولین و بزرگترین دستکاری سیاسی گسترده بوده است. آن ها را عمدتا با نام “حذب ۵۰ سنت” می شناسند، دلیل این اسم به این خاطر است که آن ها برای هر مطلب نصف یوان چینی دریافت می کردند.

تحقیقی که در دانشگاه هاروارد انجام شد تخمین زد که “دولت سالیانه نزدیک به ۴۴۸ میلیون کامنت را ساخته و منتشر می کند.” از ۴۳,۸۰۰  مطلب دولتی که مورد بررسی قرار گرفتند، ۹۹٫۳% به وسیله یکی از ۲۰۰ آژانس دولتی ایجاد شده بودند.

چین: حذب "50 سنت"

به جای ترول کردن رقبا و یا انتشار اطلاعات غلط، پکن از ارتش ترولر ها  را در اختیار دارد تا حین لحظات سیاسی کلیدی موجب حواس پرتی عموم شوند. یکی از تاکتیک های کلاسیک انتشار کامنت های احساسی یا اغراق آمیز برای تغییر دادن خشم مردم به سمت کاربری خاص و دور کردن نظر آن ها از مسئله اصلی است.

پرفسور جنیفر پن، یکی از افراد آکادمیک که در تحقیق هاروارد دخیل بوده است به Newsweek گفته است که “آن ها حین تظاهرات و یا قرار ملاقات احذاب سیاسی سعی می کنند با تولید محتوی مثبت نظر عموم را تغییر دهند، چیز که ما به آن مطالب cheerleading  می گوییم.  حین این بازه های زمانی، شار زیادی از فعالیت هماهنگ شده وجود دارد که می تواند   مباحث ارگانیک که به صورت آنلاین در حال انجام هستند را پنهان کند.”

استراتژی های چین در مورد شبکه های اجتماعی به تایوان هم رسید، کشوری که چین آن را جزوی از قلمرو خود می داند. کمی پس از انتخاب رئیس جمهور تایوان، سای اینگ ون در سال ۲۰۱۶، با موج عظیمی از کامنت ها در صفحه فیسبوکش مواجه شد که وی را در مورد استقلال جزیره تهدید می کردند. مشخص شد که بسیاری از این کامنت های تهدید آمیز از چین میانی ارسال شده بودند جایی که فیسبوک و توییتر بلوکه شده اند که نشان دهنده این است که این کار عملیاتی دولتی بوده است.

البته، هماطور که بلوکه شدن فیسبوک و توییتر نشان می دهد، قدرت و نفوذ دولت چین در اینترنت فراتر از ترول هاست. همچنین چین منفور ترین سنسورینگ اینترنت را دارد: فایروال بزرگ چین (The Great Firewall of China) که دسترسی به سایت های خبری خارجی، ابزار های اینترنتی (نظیر جستجوی گوگل) و اپلیکیشن های موبایلی را مسدود می کند.

امسال، با روی کار آمدن ۱۹ امین حذب کنگره که ترکیبی از افراد رده بالای حکومتی چین است، وزارت تبلیغات و اداره کل فضای سایبری با شدت بیشتری دست به عمل شدند و مقررات سخت تری نسبت به ۱۰ سال گذشته در زمینه سنسور کردن ارائه دادند.

اسرائیل: جنگی با تکنولوژی رده بالا برای سطوح اخلاقی بالا

با بیش از ۳۵۰ اکانت رسمی در شبکه های اجتماعی که طیف وسیعی از پلتفورم های آنلاین از توییتر تا اینستاگرام را پوشش می دهند و در سه زبان عبری، عربی و انگلیسی فعالیت دارند می توان گفت که اسرائیل یکی از حرفه ای ترین عملیات های آنلاین را دنیا دارد.

دانش آموزان داوطلب اغلب حضور فعال اسرائیل را شبکه های آنلاین را تشکیل می دهند که آن هایی که بیشترین فعالیت را دارند به آن ها به عنوان جایزه بورسیه اعطا می شود. بر خلاف آذربایجان و چین، استراتژی اسرائیل درگیری در مباحث و تقویت و یا حمایت از دولت با زبانی مثبت اندیش و اشاره به لیبرالیسم اسرائیل نسبت به دیگر همسایه ها است.

اسرائیل: جنگی با تکنولوژی رده بالا برای سطوح اخلاقی بالا

این نوع درگیری در بخش نظرات وبسایت ها، فروم های آنلاین و شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد که هدف آن تقویت نگرش مردم نسبت به اسرائیل چه در کشور و چه خارج از کشور است. یکی از سیاست مدار های اسرائیلی با اشاره به حرکت بین المللی BDS که به دنبال ایجاد فشار سیاسی و اقتصادی به ارسائیل است اذعان داشت که “این کلید شکست دادن حرکت هایی است که قصد دارند اسرائیل را بایکوت، محروم و یا تحریم کنند.”

یک فرد رسمی دیگر که در این عملیات دخیل است به the Jeursalem Post گفت ” ما اطلاعات معتبر را بیرون می دهیم و مطمئن می شویم که اطلاعات همه گیر شوند. ما آن داستان های منفی که وجود دارند را بدون پاسخ نمی گذاریم و پیام های مثبت را منتشر می کنیم. کاری که ما می کنیم انقلابی است.”

اخیرا در آپریل سال جاری،  دولت اسرائیل یک نرم افزار را خریداری کرد که به آن ها این امکان را داد که نه تنها نظارت بزرگتری بر شبکه های اجتماعی داشته باشند بلکه بر اساس گزارشات Haaretz، می توانستند “یک ایده را در مباحث بر قرار در شبکه های اجتماعی، فروم های سایت های خبری و وبسایت ها بکارند.”

این سیستم همچنین لیستی از کاربران را ارائه می کند و نهایتا پتانسیل این را فراهم می کند که حامیان حرکت BDS و منتقدان شناخته شده اسرائیل را هدف قرار دهند.

روسیه: کارخانه های ترول

تقریبا در اوایل سال ۲۰۰۳، ادعا هایی در مورد تبلیغ کننده های روسی که به صورت مخفی وارد چت روم ها می شدند وجود داشت اما پس از افشاگری هایی در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، تصویری واضح تر از وسعت عملیات آنلاین روسیه مشخص شد. سم وولی، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی تبلیغات محاسباتی OII به نشریه Guardian اعلام کرد که “روسیه موردی است که می بایست برای مشاهده اینکه چقدر یک رژیم اقتدارگرا از شبکه های اجتماعی برای کنترل مردم استفاده می کند به آن نگاه کرد.”

آژانس تحقیقات اینترنتی و Nashi تنها دو عدد از سازمان هایی هستند که ترول تمرین داده و به آن ها پول می دهند تا به مخالفان ولادامیر پوتین در روسیه و خارج از کشور حمله کنند. این حقیقت که مورد اول شرکتی خصوصی است و مورد دوم نیز حرکتی جوان محور است که از سوی کرملین حمایت می شود و ۱۵۰,۰۰۰ عضو قدرتمند دارند نشان دهنده این است که استراتژی کرملین تا چه حد پیچیده است.

روسیه: کارخانه های ترول

برخی از سربازان سایبری پروفایل های آنلاین ساخته و وبلاگ ها را اداره می کنند تا تبلیغات را به سمت افراد غیر سیاسی حواله کنند. اما اغلب آن ها به خاطر پافشاری خشونت آمیزشان شناخته شده هستند. آن ها خبرنگار ها و مخالفان سیاسی را با این امید که یا آن ها را از فضای مجازی بر چینند و یا اینکه در ترس فرو ببرند مورد حمله قرار می دهند.

یک گزارشگر محقق از فنلاند که در مورد فعالیت های آنلاین آژانس تحقیقات اینترنتی نوشته است قربانی یکی از این کمپین های انتقام جو و خشونت آمیز شد. در حالی که رهبران Nashi لیستی از فعالان حقوق بشر را بر هدف قرار دادن ارائه می کنند و آن ها را “منفور ترین دشمن ها” تلقی می کنند.

طبق افشاگری های سال ۲۰۱۳، وبلاگ نویس هایی که از سوی آژانس تحقیقات اینترنتی استخدام می شوند می بایست ۶ اکانت فیسبوک را اداره کرده و روزانه حداقل سه مطلب منتشر کنند. آن هایی که در توییتر فعالیت دارند می بایست حداقل ۱۰ اکانت داشته و روزانه ۵۰ توییت منتشر کنند. هر یک از افراد بر اساس فالوور ها و میزان درگیری شان، اهدافی مختص و شخصی سازی شده دارند. آن ها اغلب در فضایی که “کارخانه ترول” نامیده می شود کار می کنند. این مکان ساختمان یا زیر زمینی است که در آن ها به صد ها کارمند هدف داده می شود. تخمین زده می شود که ۴۵ درصد از فعالیت توییتری در روسیه از سوی این نوع اکانت ها انجام می شود.

این عملیات جهانی است و تنها به حمایت از پوتین در خارج از کشور بسنده نمی کند بلکه بخشی از اهداف سیاسی- خارجی روسیه نیز به حساب می رود. یعنی اگر زبان انگلیسی این افراد ضعیف باشد برایشان یک ضعف تلقی می شود. نهایتا، تحقیقات Buzzfeed بر روی شبکه های ترولی روسیه نشان داد که چگونه معلم های انگلیسی از سوی این سازمان ها استخدام می شوند تا به سربازان سایبری اصول گرامری زبان را بیاموزند تا به درستی با مخاطبان غربی تعامل برقرار کنند.

طبق گزارشات The New York Times، کارگاه هایی نیز وجود دارند که “ادب آموزی” یا Politology نام دارد که وظیفه آن ها اطمینان حاصل کردن از این است که ترول ها در مورد مسائل فعلی روسیه روان و فصیح هستند.

بریتانیا: Brexit، روبات ها و داده های بزرگ

رفراندوم Brexit سال ۲۰۱۶ نیز فرصتی خوب برای برنامه ریزی هایی در مورد دستکاری در شبکه های اجتماعی پدید آورد. در ماه های پیش از رای گیری، به سختی یک سوم از ترافیک های توییتر از روبات های خودکار بوده است.

بریتانیا: Brexit، روبات ها و داده های بزرگ

شایان ذکر است که روبات ها تنها مختص حرکت pro-Brexit نبودند. در نتایج پس از رای گیری، درخواست و اجتماع آنلاین برای رفراندوم دوم توانست در یک آخر هفته ۳٫۷ میلیون امضا حمع آوری کند. در حالی که این نخست این موضوع به عنوان تغییر نظر رای دهندگان تلقی می شود سپس مشخص شد که تقاضا بیش از ۴۲,۰۰۰ امضا از شهر واتیکان (با جمعیت ۸۰۰ نفر!) و تقریبا ۲۵,۰۰۰ امضا از کره شمالی (که در آن دسترسی به اینترنت به شدت محدود است) داشته است.

پروفسور سوزان باندوچی، دانشمند مسائل اجتماعی در دانشگاه Exeter به Newsweek گفت هاست که “تعیین میزان موثر بودن این استراتژی ها دشوار است. به عنوان مثال، مردم داستان های جعلی را نمی بینند و آن را مستقیما باور می کنند. این بخشی از فرآیند کار است و احذاب سیاسی بزرگ همچنان خودشان را به این فضا وقف می دهند.”

مردم تمایل دارند چیزی که آشنا به نظر می رسد را باور کنند از این رو هرچه بیشتر یک نظریه و ادعا و یا یک ماجرا را مشاهده کنند احتمال اینکه در دفعات بعدی آن را قبول کنند بالاتر می رود.

مستقل از موضوع رفراندوم، دولت بریتانیا برخی از تاکتیک را خود به کار می گیرد. در سال ۲۰۱۵، ارتش بریتانیا اعلام کرد که ۷۷ امین Brigade آن ها بر روی ” عملیات های غیر نظامی و روانی با استفاده از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر برای مبارزه با دشمن از طریق به کنترل گرفتن اطلاعات در عصر اطلاعات” تمرکز خواهند کرد.

هدف استفاده از “داستان سرایی پویا” برای مبارزه با تبلیغات های سیاسی منتشر شده از سوی سازمان های تروریستی است و در همین حین می توانند افکار عمومی را نیز شکل دهند.

در افشاگری های ادوارد اسنودن در سال ۲۰۱۴ وجود گروه اطلاعاتی تحقیقات تهدیدات مشترک (Join Threat Research Intelligence Group) نیز مشخص شد که به همین صورت هدف آن مبارزه با ترورسیم بود. اما با این حال، تاکتیک های این گروه طبق گفته های فرد افشاگر شامل “آپلود کردن ویدیو هایی در یوتیوب با پیغام های متقاعد کننده، ایجاد نام های مستعار آنلاین در فیسبوک و توییتر، وبلاگ ها و دیگر فروم ها و همچنین ارائه  منابع آنلاین گمراه کننده” می شد.

هماطنور که تصویری واضح تر از این نوع فعالیت ها در سراسر جهان افشا می شود، تهدیدی که آن ها بر جامعه دارند روشن تر شده و ابزار هایی که این افراد از آن ها استفاده می کنند در حال تبدیل شدن به هرچیزی هستند به جز ابزار های “اجتماعی”.

منبعلینک منبع

کوالکام برای نخستین بار تراشه ۵G خود را بر روی یک گوشی هوشمند اختصاصی آزمایش کرد


سرانجام کمپانی کوالکام تراشه ۵G خود را بر روی یک گوشی اختصاصی قرار داد و آزمایش کرد. گوشی‌های مجهز به تکنولوژی ۵ جی در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد.

کوالکام راهی طولانی را به سوی تکنولوژی ۵G طی می‌کند و روز گذشته آن‌ها چندین گام دیگر به ارائه آن نزدیک‌تر شدند. همانطور که این کمپانی توضیح می‌دهد، کوالکام موفق شده است برای نخستین بار تراشه ۵G خود را بر روی یک گوشی موبایل اختصاصی‌اش آزمایش کند.

در این آزمایش آن‌ها از تراشه ۵G مجهز به مودم X50 خود استفاده کرده‌اند که سال گذشته معرفی شده بود و در فرکانس موج ۲۸ گیگاهرتز فعالیت می‌کند. کوالکام می‌گوید این مودم در تست مذکور سرعت گیگابیتی را به دست آورده است، اما پس از حضور تکنولوژی تکمیلی ۵ جی، گوشی صاحب تراشه ۵G‌ کوالکام می‌تواند سرعت ۵ گیگابیت بر ثانیه‌ای را به دست آورد.

علاوه بر این، کمپانی کوالکام از نخستین مرجع طراحی گوشی های هوشمند ۵ جی نیز پرده برداری کرد که از آن برای آزمایش مودم‌های ۵G، رادیوها و شبکه‌های مرتبط با سازندگان گوشی های هوشمند طی یک یا دو سال آینده و پیش از عرضه گوشی های هوشمند مجهز به تکنولوژی ۵ جی در نیمه نخست سال ۲۰۱۹، استفاده خواهد شد. این طراحی جامع حاوی یک ضخامت ۹ میلی‌متری و یک نمایشگر لبه به لبه کم حاشیه درست همانند گوشی های هوشمند امروزی است.

تست تراشه 5G کوالکام

برای کار کردن مودم X50 در یک گوشی هوشمند، کمپانی کوالکام از یک فناوری میلی‌متر موج آنتن جدید استفاده کرده است که تقریبا به اندازه‌ی یک سکه است. کوالکام می‌گوید که این فناوری جدید می‌تواند دو آنتن را در یک گوشی هوشمند جای دهد و هرچند در حال حاضر کوچک‌ترین طراحی موج میلی‌متر است، برنامه‌های کوالکام نشان می‌دهد حتی همین هم در عرض ۱۲ ماه آینده کوچکتر خواهد شد. علاوه بر اخبار مرتبط با این چیپ ۵G ، کوالکام همچنین مجموعه‌ای از قطعات را معرفی کرده است که می‌تواند پشتیبانی از طیف جدید ۶۰۰ مگاهرتزی شرکت T-Mobile را برای گوشی‌های هوشمند آسوده‌تر کند. در حال حاضر تنها گوشی ال جی وی ۳۰ است که از این طیف جدید پشتیبانی می‌کند و انتظار می‌رود محصولاتی که در اواخر امسال و یا اوایل سال آینده عرضه می‌شوند نیز پشتیبانی از آن دیده شود.

در انتها، کمپانی کوالکام از یک پردازنده جدید به نام اسنپدراگون ۶۳۶ برای گوشی های هوشمند میان رده پرده‌برداری کرد. ۶۳۶ مدل پیشرفته‌تر ۶۳۰ است که در محصولات عرضه شده طی ماه‌های گذشته شاهد حضور آن بودیم و از عملکردی ۴۰ درصد قدرتمندتر بهره می‌برد. این تراشه با تکنولوژی پردازش ۱۴ نانومتری (در مقایسه با تراشه ۱۰ نانومتری اسنپدراگون ۸۳۵ که پرچمدار چیپ‌های کوالکام است) به تولید رسیده است و می‌تواند پشتیبانی از نمایشگرهای فوق عریض +Full HD، اتصال LTE با سرعت ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه و دوربین‌هایی تا ۲۴ مگاپیکسل را به ارمغان بیاورد. به گفته‌ی کوالکام، فروش این پردازنده به شرکت‌های سازنده از اوایل نوامبر آغاز خواهد شد.لینک منبع

meizu M3s رم ۲ طلاییبا سلام

گوشی بسیار تمیز و کم کار هست
کاملا سالم و بدون مشکل هست

گوشی خط و خش اصلا نداره اما متاسفانه یک بار زمین خورده و یه تیکه از گوشی غر شده اما اصلا موردی نداره و مث روز اول کار میکنه

وسایل تا بحال استفاده نشده و کاملا نو هستن
قیمت و هم ۳۳۰ میزنم ( انصافا از این گوشی ساده بهتون نمیدن ) و قیمت مقطوع هست

سوالی بود در خدمتم

[​IMG]

meizu M3s رم ۲ طلاییلینک منبع

تنها چند ساعت تا پایان جشنواره «+۱۰۰۰ لحظه کوچک و بزرگ» باقی مانده


سیسمونی
تنها چند ساعت تا پایان جشنواره «+۱۰۰۰ لحظه کوچک و بزرگ» باقی مانده

جشنوره «+۱۰۰۰ لحظه کوچک و بزرگ» دیجی‌کالا از ۲۳ مهرماه آغاز شده و تا چهار‌شنبه ۲۶ مهر ادامه دارد. این یعنی تنها تا پایان امروز دیگر برای یک خرید عالی با کلی تخفیف و جایزه فرصت دارید.

 • وسایل برقی و غیربرقی خانه و آشپزخانه از برندهای معتبر مثل فیلیپس، تفال و فلر
 • انواع زیورآلات طلا و زیورهای تزئینی مثل گردنبندهای ظریف و زیبا، گوشواره‌های دخترانه، پلاک ماه تولد
 • کیف چرمی دستی، کوله‌پشتی و کیف پول با طراحی‌های فوق‌العاده از برندهای محبوب ایرانی مثل درسا و چرم مشهد
 • کفش و لباس‌های ورزشی باکیفیت با تنوعی از رنگ‌ها مدل‌های روز دنیا
 • تنوع بی‌نظیری از عطرهای دل‌نشین و جذاب مثل ایو سن لوران با رایحه گرم و شیرین فرانسوی، لالیک با رایحه‌ای از چوب و گل یا عطرهای ماندگار ولنتینو و نارسیسیو رودریگرز
 • محصولات آرایشی و بهداشتی باکیفیت برای مو و پوست‌های حساس
 • اسباب‌بازی‌های مختلف برای کودکان و نوجوانان در تمام سنین شامل لگو و ساختنی‌ها و بازی‌های فکری
 • مجموعه‌ای تمام و کمال از سیسمونی و وسایل مورد نیاز کودک مثل لباس، شیشه شیر و پستانک و کالسکه و کریر

تمام این‌ها با کلی تخفیف و جایزه فرصت یک خرید فراموش نشدنی را برای خانم‌ها فراهم می‌کند. جشنواره «+۱۰۰۰ لحظه کوچک و بزرگ» پاییزه ویژه‌ی مادر و کودک است.

با خرید از این جشنواره هم از تخفیف‌های فوق‌العاده‌ی آن بهره می‌برید هم در قرعه‌کشی جوایز فراموش نشدنی آن شرکت می‌کنید.

جایزه‌های ویژه‌ی جشنواره‌ی «+۱۰۰۰ لحظه کوچک و بزرگ» دو سفر به دوبی (با یک همراه) و یک سفر به استانبول (با یک همراه) است.

فراموش نکنید تنها چند ساعت برای خرید از این جشنواره فرصت باقی مانده است.لینک منبع

jquery – Hide “Load More: button in a lazy load


jQuery(function ($) {

  var tour_block = $(".tour");

  // count elements and find how many have display none
  /*
   var size_li = tour_block.size();
   alert( size_li );
   */


  tour_block.slice(0, 6).show();

  $("#loadMore").on('click', function (e) { alert("dd");
    e.preventDefault();

    var hidden_tour = $(".tour:hidden");

    hidden_tour.slice(0, 4).slideDown();
    if (hidden_tour.length == 0) {
      $("#load").fadeOut('slow');
    }
    $('html,body').animate({
      scrollTop: $(this).offset().top
    }, ۱۵۰۰);
  });

});
.tour {
 border: 1px solid red;
 display: none;
}
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.0/jquery.min.js"></script>
<div class="results">
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
 <div class="tour">some tour content</div>
</div>

<a id="loadMore" href="#">Load More Tours</a>لینک منبع

۸هزار ورزشکارسازمان یافته دررودسر/سرعت توسعه فضاهای ورزشی کند است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، رضا مودبی بعدازظهر چهارشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی در جلسه شورای ورزش که درسالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد، اظهار کرد: بیشترین آمار مرگ و میر بعد از تصادفات مربوط به عارضه قلبی است.

وی با بیان اینکه ورزش سرمایه گذاری برای داشتن جامعه سالم است، افزود: رودسر دارای پتاسیل های خوبی در رشته های ورزشی همانند فوتبال، ووشو، کشتی، وزنه برداری ، رزمی ، والیبال  و تکواندو است.

رئیس اداره ورزش و جوانان رودسر با اشاره به حضور  بیش از هشت هزار و ۹۶۳ ورزشکار سازمان یافته در این شهرستان، گفت: ۲۷ هزار متر از اماکن ورزشی موجود در شهرستان مربوط به وزارت ورزش و ۲۴ هزار متر نیز سایر ارگان ها است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در زمینه توسعه فضاهای ورزشی عملکرد ضعیفی داشته ایم، خاطرنشان کرد:  سرانه فضای ورزشی شهرستان  رودسر نیز در حال حاضر ۹۲ سانتی متر بوده که در آینده به ۱.۲ متر می رسد.

مودبی همچنین به وجود پروژه های نیمه تمام شهرستان رودسر نیز اشاره و تصریح کرد: سالن ورزشی چینی جان با پیشرفت فیزیکی ۱۳ درصدی، استخر سرپوشیده ویژه بانوان باپیشرفت فیزیکی ۳۴ درصدی از جمله این پروژه ها هستند.

به گفته این مسئول عمده ترین مشکل در حوزه ورزشی شهرستان رودسر تعمیرات اساسی باشگاه ها، احداث زمین فوتبال، چمن مصنوعی، احداث سالن اختصاصی بوکس،   توسعه ضلع شمالی سالن شهید انصاری  است.منبع لینک by [author_name]

تاریخ عرضه‌ی Doom روی سوییچ مشخص شد


تاریخ عرضه‌ی Doom روی سوییچ مشخص شد

استودیوی بازی‌سازی «اید سافتویر» تاریخ عرضه‌ی Doom را برای کنسول نینتندو سوییچ مشخص کرده است. نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Doom به هنگام رونمایی، تاریخ عرضه‌ی دقیقی نداشت و شرکت بتسدا گفته بود که بازی را در پایان سال عرضه خواهند کرد. تاریخ عرضه‌ی بازی، دهم نوامبر انتخاب شده است.

تاریخ عرضه‌ی بازی، دهم نوامبر انتخاب شده است.

این خبر در قالب مصاحبه‌ای با تهیه کننده و کارگردان Doom اعلام شد. در این ویدیو، «مارتی استرتون»، تهیه کننده‌ی Doom و «هیوگو مارتین»، کارگردان این بازی، درباره‌ی تغییرات نسخه‌ی سوییچ و محتوای داخل آن صحبت کردند. به غیر از بخش ساخت نقشه، یعنی بخش SnapMap، تمام محتوای نسخه‌ی اصلی، یعنی دو بخش کامل داستانی و چند نفره، در نسخه‌ی سوییچ هم وجود دارد.

از نظر گرافیکی هم نسخه‌ی سوییچ بازی Doom شگفت‌انگیز از آب درآمده و قدرت متخصصان فنی استودیوی اید سافتویر را به نمایش می‌گذارد. بازی نورپردازی، افکت‌ها و فیلترها و بسیاری دیگر از قابلیت‌های گرافیکی نسخه‌ی اصلی را در خود دارد.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که به دلیل کمبود فضا روی یک کارتریج نینتندو سوییچ، بخش چند نفره‌ی بازی را باید جداگانه روی سوییچ دانلود و نصب کنید.

می‌توانید در ادامه، ویدیوی مصاحبه را ببینید. روند بازی Doom که در زیر می‌بینید، مربوط به نسخه‌ی سوییچ است.

منبع: VG247لینک منبع

۱۱ TEDx talks on failure (that you probably haven’t seen)


Hide. Run. Bury. Welcome to the 21st century’s default approach to failure. Sure, we enshrine motivational mottos like “Fail fast, fail often,” but moving those sentiments into our hearts is anything but easy.

Pride dogs us. Ego protests. And the pain of disappointment — not to mention the pain of embarrassment — can be overwhelming. While a few brave souls confide their losses to trusted friends, the one thing we never do is share our failures to be recorded and watched in perpetuity.

Maybe we should.

Long-term success comes from embracing our failures, not denying them. And the bigger the stage, the better the embrace. As proof, here are 11 TEDx Talks — “x” meaning independently organized, so there’s a good chance you haven’t seen them yet — to help you transform your failures.

۱٫ Why you should let your fears guide you

From homeless and suicidal to an internationally recognized branding expert, Leonard Kim’s 2017 presentation at UC Irvine doesn’t shy away from the dark side of failure. The twist, however, isn’t so much about being led into the light. Instead, it’s about the positive role fear can in those moments of darkness as well as life itself.

“It was then I decided to end it all. I wrote a letter and said goodbye, but was too scared to send it to my grandmother, and too scared to send it to my mom; so I sent it to my former girlfriend, and surprisingly, that letter was the thing that changed my life.”

۲٫ Risk you!

Far from a listless 20-something, Isvari Mohan has more accomplishments than people twice her age. She’s a graduate of Georgetown Law, former columnist at the Boston Globe, and published novelist. And yet, in opposition to hard-and-fast plans about who you want to be, Isvari’s “Risk You!” is a love letter to embrace experimentation, changing passions, and the unknown.

“Risk is hope we’re acting on now. It’s not the payoff that makes us happy. It’s not what we’re going to get at the end. It’s the risk. It’s the hope that maybe there’ll be a payoff and the adrenaline that maybe we’re gonna fail.”

۳٫ Upwardly mobile

Diagnosed with a rare form of dwarfism at two years old, Brandon Farbstein’s 3’ ۸” stature is only a small part of his story. As a teenager, Brandon’s doctor recommended he begin using a wheelchair or scooter. “I didn’t want to spend the rest of my life,” recalls Brandon, “having to constantly look up at people. Well, more than I have to already.” So instead, he turned to social media where he found not only the funds to design his own mobility device, but a calling that would shape his personal and professional future.

“Don’t let other people, even a doctor, dictate the experience you’re going to have. Take the advice you need, then have the courage to innovate your own solution.”

۴٫ Why I read a book a day (and why you should too)

“It’s good to learn from your mistakes,” said Warren Buffett, “it’s better to learn from other people’s mistakes.” Tai Lopez embodies both of those principles. Mixing his own failures with hard-won lessons from others, Tai majors on shortcutting life’s the learning curve by investing in mentors, whether in person or on a page.

“I wrote a letter to the smartest person I could think of, my grandfather, and I was like, ‘Will you tell me how to design my life?’ Three days later, I got this letter back, ‘Sorry, Tai, I can’t help you. The modern world is too complicated. You will never find all the answers from just one person. If you’re lucky a handful of people along the way will point the way.’ So much for my shortcut, but seven days later a package came. It was books.”

۵٫ Are you biased? I am.

As the Global Head of Human Resources for Roche Diagnostics in Switzerland, Kristen Pressner is the last person you’d expect to harbor prejudice. It turns out, that unlikeness is what makes Kristen’s admission — an “unconscious bias” that women make better supporters than providers — so raw and impactful. Moreover, her honesty offers a way forward for others struggling with the same hurdles.

“I have a bias against women leaders. I have a bias against myself.” 

۶٫ The golden age of social entrepreneurship

Don’t let this talk’s title or introduction fool you. While Manu Goswami — an immigrant from Singapore and one of Canada’s Top 20 Under 20 — digs deep into the future of social entrepreneurship, the heart of his message centers on the struggles of being singled out as “different.” Citing a lifelong speech impediment, Manu’s story highlights the power of rejection, empathy, and getting back up.

“In no way do I consider myself an anomaly or an exception to the rule. I am the rule.”

۷٫ Why smart is messed up

Most people wouldn’t turn to a high schooler for child care recommendations. But, then again, Noa Mintz isn’t your typical high schooler. The teenage founder of Nannies By Noa — now one of New York’s largest child care placement agencies — traces her atypical roots back to a pivotal conversation that redefined the meaning of “smart.” Rather than look to traditional sources like grades and popularity, Noa found it in the very place most of us would never think to look.

“The principle of my middle school saw the potential I had before I even saw it. One day he said to me, ‘Fail forward.’ I was so desperate for advice I took it, and it stuck with me.”

۸٫ Borderline millennial disorder

Next to suicide or physical maladies, struggling with social media can sound trite. But Ryan Foland, an international speaker and communication strategist, found that his difficulty connecting online represented something larger. Ryan’s passion for sharing his insights was hindered by minimal experience with the technology most Millennials navigate natively. His solution deftly mixes humor with practical steps for overcoming that disconnect.

“Some days I feel like a Gen X and some days like a Millennial, so I did some soul searching and searching online, and it turns out I have borderline millennial disorder.”

۹٫ Reprogramming your brain to overcome fear

Is it possible to change your brain’s fundamental response to fear? CEO of OL Consulting, rocket scientist, and “modern-day ‘Hidden Figure,’” Olympia LePoint, says yes. How? It starts with naming your fears, training your brain to “flip” them — i.e., to replace negative self-talk with positive — and then rebuilding your brain’s neurological pathways by taking action in direct opposition. 

“The truth is this: if we do not have a way to reprogram our minds to overcome fear, we will never be successful at our own missions in life.”

۱۰٫ Stoic optimism

From a revolt under Roman Emperor Marcus Aurelius to a fire that destroyed most of Thomas Edison’s factory, history’s most significant achievers have all faced equally significant obstacles. And that’s profoundly good news. Why? Because as Ryan Holiday points outs in case after case after case, life isn’t defined by what happens to us, but by how we respond.

“What blocked your path is now the path. What once impeded action, advances action. The obstacle is the way.” 

۱۱٫ ۱۰۰ days without fear

What do spiders, stand-up comedy, and quitting your job all have in common? They’re just three of the 100 fears Michelle Poler decided to face in her journey to understand fear itself. In addition to unearthing seven core fears behind the rest, Michelle’s final takeaway is perhaps the most powerful we’ve seen so far … and the perfect note to end on.

“After facing 100 fears, not even one time was the actual challenge worse than what I had in my head before. So WTF are we so afraid of?”


Https%3a%2f%2fvdist.aws.mashable.com%2fcms%2f2017%2f10%2fca235d68 64b8 f0b8%2fthumb%2f00001لینک منبع