بررسی وضعیت ADSL مخابرات

بدون دیدگاه


سرويس: جامعه اطلاعاتي -فناوري اطلاعات

معاون وزير ارتباطات موضوع‌هاي غير فني و مسائل اقتصادي، فرهنگي را در زمينه كاهش قيمت اينترنت براي كاربران نهايي موثر دانست و گفت: براي اين كاهش بايد شركت‌هاي مخابرات استاني و مخابرات ايران و شركت ارتباطات زيرساخت برآورد مناسبي از قيمت تمام شده اينترنت داشته باشد و تا جايي كه اختيارات دارند و بتوانند در اين زمينه كاهش داده يا راه‌كارهايي را مطرح كنند.

كمال محامدپور – معاون وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات- در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، درباره كاهش قيمت اينترنت براي كاربران نهايي تاكيد كرد: كاربران اينترنت و شركت‌هاي مخابراتي بايد همراهي و همكاري لازم را براي كاهش قيمت اينترنت براي كاربران داشته باشند.

وي با بيان اين كه درباره بحث كاهش قيمت اينترنت يكي از موضوعات مهم بحث فني است گفت: زيرساخت‌هايي براي اين كار بايد وجود داشته باشد كه در چند سال اخير اين موضوع حل شده و به لحاظ فني در اين زمينه مشكل نداريم؛ از سويي طرح ملي شبكه IP مطرح و مناقصه آن توسط شركت ارتباطات زيرساخت برگزار شده و برنده نيز مشخص شده است.

او سطح درآمد و وضع اقتصادي مردم و در نظر گرفتن اين موضوع را در اين زمينه مهم دانست و تصريح كرد:‌ ما بايد به نحو مناسبي آن را در سبد كالاي و مردم قرار دهيم و در اين زمينه همه بايد همكاري لازم را داشته باشند.

انتهاي پيام

كد خبر: ۸۸۰۴-۰۴۰۵۹
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1363617&Lang=P

————————————————————————————————————————-

پهناي باند اينترنت كشور افزايش مي‌يابد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: پهناي باند اينترنت در كل كشور از ۲۴ هزار مگابايت عبور كرده و با آماده‌سازي زيرساخت‌ها اين ميزان به ۵۰ مگابايت خواهد رسيد.

محمد سليماني امروز در حاشيه سفر خود به گيلان در گفتگو با فارس ضريب تلفن ثابت در كشور را بيش از ۳۴ درصد اعلام كرد و افزود: از هر خانواده‌اي به طور متوسط صاحب دو تلفن هستند و وضعيت تلفن ثابت در سطح منطقه و دنيا خوب است و از اين لحاظ در رديف دوازدهم دنيا قرار داريم.

وي در مورد وضعيت تلفن همراه اظهار داشت: در حال حاضر ضريب نفوذ تلفن همراه ۶۵ درصد است و وضعيت خوبي را در سطح كشور داريم و ديگر عقب ماندگي گذشته جبران شده است.

سليماني ادامه داد: با هدفي كه در پيش داريم، در تلاش هستيم تا ميزان ضريب نفوذ تلفن همراه به ۱۰۰ درصد برسد كه اميدواريم در مدت سه يا چهار سال آينده بتوانيم اين امر را تحقق بخشيم.

وي در مورد رويكرد جديد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي توسعه شبكه مخابراتي كشور تصريح كرد: رويكرد جديد ما فراهم كردن بستري براي فيبرنوري است كه بتوانيم تمام خدمات صوتي و تصويري را به صورت ديتايي ارسال كنيم.

مقام عالي وزارت ارتباطات اظهار داشت: در اين روش عملا شبكه‌ها به نحوي تبديل مي‌شوند كه هر كس بخواهد بتواند سرويس شبكه را ارائه دهد و اين كاري بزرگ است كه در دراز مدت انجام مي‌شود و اكنون مرحله پايلوت و نيمه سنگين آن را انجام مي‌دهيم كه اگر جواب داد وارد مرحله بعدي مي‌شويم.

وي اضافه كرد: حوزه ديگر نيز استفاده از تكنولوژي بي‌سيم‌ها است كه در صدد توسعه آن هستيم، ضمن اينكه قرارداد استفاده از تكنولوژي منعقد شده و اميدواريم در شش ماهه دوم امسال خدمات آن نظير بستر ديتا، تصوير و صوت با همديگر در هر نقطه‌اي كه در دسترس شبكه باشد، به مردم ارائه شود.

سليماني با اشاره به وضعيت پهناي باند اينترنت در كشور خاطرنشان كرد: پهناي باند اينترنت در كل كشور از ۲۴ هزار مگابايت گذشت و از نظر وضعيت در شرايط خوبي است.

وي گفت: در آغاز دولت نهم پهناي باند اينترنت حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مگابايت بود و اكنون آمادگي آن را داريم كه از ۲۴ هزار مگابايت به ۵۰ هزار مگابايت برسانيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از اجراي سه پروژه بزرگ براي ارتقاي شبكه اينترنت خبر داد و افزود: درصدد راهكارهايي هستيم كه سبب كاهش قيمت در حوزه اينترنت شود و تلاش مي‌كنيم اين قيمت به زير ۱۰ هزار تومان برسد.

سليماني تصريح كرد: معتقديم كه اگر اين امر در سبد خانواده‌ها بگنجد، پهناي باند كل كشور افزايش مي‌يابد. http://www.rajanews.com/PrintFriendly.asp?id=32302

 لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    20 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید