بازی های ویدئویی به تمرکز حواس کودکان کمک می کند

بدون دیدگاه


2066078

یکی از دانشمندان عصب شناسی معتقد است استفاده از میزان مشخصی بازی ویدئویی به کودکان دچار اختلال حواس پرتی کمک می کند تا راحت تر تمرکز کنند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از تلگراف، یکی از محققان معتقد است کودکانی که نمی توانند در کلاس درس تمرکز کنند با استفاده از بازی های ویدئویی شخصی سازی شده، درمان می شوند.
دکتر آدام گازالی یکی از عصب شناسان دانشگاه کالیفرنیا معتقد است میزان مشخصی از بازی های ویدئویی می تواند حافظه کودکان و قابلیت انجام چند فعالیت در آنها را تقویت کند. این بازی ها به کودکان دارای اختلال حواس پرتی کمک می کند.
او دراین باره می گوید: تحقیقات نشان داده بازی هایی که در آن اول شخص تیراندازی می کند مانند Call of Duty برای توانایی های شناختی فرد (از جمله تمرکز برای مدتی طولانی و انجام چند فعالیت به طور همزمان) بسیار سودمند هستند.
در سال ۲۰۱۶ او با انجام تحقیقی متوجه شد کودکانی که در برنامه آموزشی متشکل از ۲۵ تمرین شناختی آنلاین شرکت کردند، بهتر می توانستند تمرکز کنند.
این در حالی است که برخی دیگر از دانشمندان معتقدند تماشای مدت طولانی اینترنت و تلویزیون احتمالا به ایجاد اختلال حواس پرتی و بیش فعالی منجر می شود.
 
 لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    11 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید