افتتاح ۶ طرح پستی در آذربایجان شرقی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال

بدون دیدگاه


افتتاح-6-طرح-پستی-در-آذربایجان-شرقی-با-اعتبار-200-میلیارد-ریال

با حضور معاون وزیر ارتباطات، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران طرح های پستی استان ۶ طرح پستی در آذربایجان شرقی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ مهندس حسین مهری در مراسم افتتاح این طرح ها که در محل هاب پستی اداره کل پست آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از این طرح ها افتتاح پست لجستیک و تجارت الکترونیک است که زمینه افزایش رضایتمندی مردم و کاهش هزینه های تمام شده کالاها و خدمات را فراهم می آورد.
وی اظهار کرد: برای بهره برداری از این ۶ طرح بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
به گفته مهری هزینه توزیع و پخش کالاها و خدمات در کشورمان در حال حاضر حدود ۳۵ تا ۴۰۰ درصد است که این هزینه های سنگین، هم تولید را غیراقتصادی کرده و هم با تحمیل هزینه های زائد، زمینه نارضایتی مصرف کنندگان را فراهم آورده است.
مدیرعامل شرکت پست اضافه کرد:‌ افتتاح پست لجستیک و تجارت الکترونیک به عنوان یکی از طرح های نوین شرکت ملی پست، هزینه های توزیع و پخش را به ۱۲ درصد کاهش داده و از این رو به عنوان یکی از طرح های مهم اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.
مهری ادامه داد: دیگر طرح افتتاح شده امروز، آغاز بهره برداری از سامانه بیتاک یا «بستر تبلیغات کاندیداهای شوراها در فضای مجازی» است.
به گفته وی، طراحی این سامانه از اسفند پارسال و در مذاکره و تعامل با وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور شروع شد و امروز پس از ابلاغ دستورالعمل های مربوطه به استانداران و فرمانداران زمینه ساماندهی تبلغات نامزدهای انتخاباتی شوراها در فضای مجازی مهیا شده است.
وی گفت: همان گونه که تبلیغات فیزیکی باید ساماندهی شوند، بیتاک این امکان را می دهد که تبلیغات فضای مجازی هم ساماندهی شود و متولی ساماندهی این نوع تبلیغات، شرکت پست است.
مهری از نامزدهای انتخابات شورای پنجم در تمام شهرها و روستاهای کشور خواست با مراجعه به این سامانه و نام نویسی، به شفاف شدن و ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی کمک کنند.
رئیس هیئت مدیره، بهره برداری از سامانه سیماک را دیگر پروژه افتتاحی امروز در پست آذربایجان شرقی معرفی و خاطرنشان کرد: در مقوله املاک به ویژه در شهرهای کوچک و روستاها مشکلات بسیار زیادی وجود دارد و پست به منظور جلوگیری از هزینه های زائد، شفاف سازی امور و برچیدن زمینه های احتمالی فساد، مبادرت به طراحی و اجرای سیستم یکپارچه املاک کشور و استعلامات میان دستگاهی موسوم به سیماک کرده است.
مهری با بیان اینکه با افتتاح سامانه مزبور مسئولان اجرایی استان می توانند فرآیندهای مربوط به استعلام ها و فعل و انفعال در حوزه املاک را به صورت آنلاین مورد رصد قرار دهند، خاطرنشان کرد: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که به سرعت امور آموزشی این سیستم را در آذربایجان شرقی عملیاتی کند؛ ضمن اینکه آمادگی اتصال تمام دهیاری ها و شهرداری های کشور به این سامانه وجود دارد.
وی از طرح GNAF به عنوان دیگر طرح افتتاح شده نام برد و با بیان اینکه عملیاتی شدن این طرح مصداق حرکت شرکت پست در مدار اقتصاد مقاومتی است، افزود: از امروز شهرهای تبریز، مراغه و میانه به این سرویس تجهیزمی شوند.
مدیر عامل پست توضیح داد: روی این طرح ملی سرمایه گذاری سنگین ۳۰۰ میلیارد تومانی انجام شده و عملیاتی شدن آن، این امکان را می دهد که یک کدپستی واحد ۱۰ رقمی و یونیک به هر مکان اختصاص یابد، آدرس هر مکان استانداردسازی شود و با تعریف طول و عرض جغرافیایی، آن مکان ژئوکد شده و مختصات منحصربفردی در تمام جهات بگیرد تا در مواقع ضروری به ویژه مواقع بحران قابل بهره برداری باشد.
مهری اضافه کرد: نکته مهم این است که اطلاعات مزبور و هر اطلاعات جدید دیگر بر روی نقشه های بومی بارگذاری می شود تا در آینده نزدیک شاهد هوشمند شدن تمام سرویس های مبتنی بر مکان باشیم.
وی افتتاح گمرک صادرات و واردات کالاهای پستی در آذربایجان شرقی را دیگر پروژه افتتاح شده اعلام و اظهار داشت: این طرح در جهت تکمیل هاب پستی منطقه آذربایجان انجام شده و با اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه پستی جهانی، با استقرار گمرک در پست آذربایجان شرقی امکانی ایجاد شده تا صادرکنندگان و تولیدکنندگان کالا نمونه محصولات خود را به اقصی نقاط ایران و جهان و با استفاده از سرویس های پستی ارسال کنند.
مدیرعامل پست همچنین از آغاز پلاک کوبی کدپستی اماکن تبریز هم خبر داد و با بیان اینکه طرح مزبور به عنوان ششمین و آخرین طرح افتتاحی بود، گفت: اجرای این عملیات از ضروریات GNAF است و با همکاری شهرداری کلانشهر تبریز تمام اماکن این شهر کدپستی واحد دریافت و پلاک مربوطه به تدریج نصب خواهد شد.
مهری، آذربایجان شرقی را یکی از استان های توانمند از حیث نیروی انسانی و یکی از قطب های صنعتی و اقتصادی کشور معرفی و تاکید کرد: شرکت ملی پست آماده است برای توسعه بیشتر آذربایجان شرقی هر اقدامی که لازم باشد را انجام دهد.لینک منبع

  • نویسنده
    A-brand
  • تعداد بازدید
    21 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه